Plazma DAEWOO DPP-32F1

lepp

New member
Bez reklam
Kupowanie plazmy w takim rozmiarze wydaje mi sie pomyłką. Technologia HD staje się coraz powrzechniejsza i za jakiś czas będziesz znowu chciał zmieniać telewizor.
Co do Deawoo, wjechałem kiedyś z niedużą prędkością toyotą w bok Tico, dobrze, że nikt z tej strony nie siedział. Na szczęsicie telewizory nie muszą być solidne.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Bok auta ma zawsze mniejsze szanse w konfrontacji z przodem innego, atakującego auta. Abstrahuję oczywiście od superkonstrukcji, jaką jest Tico.

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chcesz wydać pieniądze na cokolwiek i kupić cokolwiek - czy zależy Ci na jakości ?
Zapytaj innych. Ja pytałem - w tych plazmach często są podwójne obrazy z powodu przebicia tunera. Czyli oglądasz TVP 1 a widzisz cienie z TVP 2 na ekranie. Chyba że uznać to jako dodatkową atrakcję :D.
 

leniowe

New member
Witam
Ale pytałeś się kogo? a widziałeś to gdzie ?. Ten podwójny obraz. A teraz zasadnicze pytanie gdzie była wyprodukuowana?. Może była uszkodzona :confused:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z tą rozdzielczością to trochę przesadziłeś, zaś Panasonic jest telewizorem LCD. Osobiście jednak radziłbym pytającemu rozważyć raczej LG, gdyż miałbym tu większe zaufanie. Jednak nie da się zaprzeczyć, że rozdzielczość 480 linii w pionie to zdecydowanie mało, nawet dla naszego sygnału SD (576 lnii).

ArtS :)
 

bluray

Banned
W sobotę bawiłem się ich flagowym LCD 46".
Bardzo się rozczarowałem elektroniką.
480 linii to jest NTSC. Gorzej już być nie może.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
leniowe - zajedź do tych co sprzedają / Leclerc Bielany Warszawa/ . Trochę sprzedali i trochę wróciło. My nie sprzedajmy telewizorów które są słabe. Nie za wszelką cenę trzeba zarabiać. Trzeba szanować swoją długo wypracowaną pozycję.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pytanie do autora wątku. Za ile widział ten telewizor, że tak się przy nim uparł. Nie ma oczywiście gwaranci, że zakup LG okaże się szczęśliwy i telewizor się nie zepsuje, ale zagra na pewno lepiej.

ArtS :)
 

Cynik

New member
Witam.Ten model plazmy widziałem w Auchan za 1899 zł ,do tej pory brałem pod uwagę tylko Lg,który dostępny jest w podobnej cenie .Potrzebuje tv do zwykłej kablówki dlatego tą rozdzielczość i wymiar uważam za rozsądny wybór .Po tym co juz napisaliście Daewoo nie jest najlepszym wyjściem i chyba pozostane przy LG.Pozdrowienia
 

gnom79

New member
witam

a czy przypadkiem ta plazma daewoo nie korzysta z matrycy firmy LG?
nie widziałem 32 calowych plazm innych firm niż Lg i daewoo.

mam okazje ogladać opisywany w tym wątku model plazmy na codzień i moim zdaniem za takie pieniądze jest to ciekawa propozycja. podłączona przez component do sygnału wysokiej rozdzielczości bardzo ładnie chodziła - na zwykłym dvd oraz kablówce bdb obraz.


dodatkowym atutem może być 4 letnia gwarancja producenta.

jak na 32 cale to wysokie zużycie energii 200W.
jeżeli ktos szuka tv do ogladania kablówki i dvd to bdb wybór na pewno lepszy niz LCd.
pozdrawiam
Piotr
 

wtv

New member
Ja też myślę nad zakupem tego modelu bo:
1. potrzebuje tv do zwykłych kanałów, nie zamierzam specjalnie wchodzić w HDTV. Ale jeśli już coś kupie z HDTV, to fajnie jakby to działało.
2. mam niewielki pokój, odleglość od tv to ok. 2.5m. Wydaje mi się że 32 cale to w sam raz (choć niektórzy pewnie powiedzą że 42 dla nich jest w sam raz)
3. mam małe dziecko które czasem czymś rzuci bezwiednie (ludzikiem, klockiem, innymi rzeczami). Lubi też bawić się kredkami i flamastrami i wcale nie obchodzi się z nimi delikatnie. Reasumując, boję się że przypadkiem tv zostanie uszkodzone. Szkoda pchać dużą kasę póki nie ma warunków no i potrzeby.
4. tv crt wogule nie wchodzi w rachubę. Obecnie mam 21cali i czym prędzej chce się go pozbyć. Zawsze jak jest włączony to dziecko przypadkiem zaczyna się bawić w pobliżu tv i co chwile zerka na ekran.
5. DAEWOO udziela obecnie 4-letniej pełnej GWARANCJI na te telewizory. Nawet najlepsze i najdroższe firmy dają co najwyżej 2 lata. A tu przez 4 lata powinien być spokój.

Podsumowywując dla mnie wydaje się wybór niezły, niska cena, niezła jakość odrazu SD i 4 LATA GWARANCJI !!
Po 4-5 latach na pewno go wymienie i wtedy na pewno na coś wypasionego.
Przez chwile zastanawiałem się na tą plasma LG 32 cale, bo kosztuje podobnie. Ale zdaje się LG daje 12miesięcy gwarancji a po roku będę się modlił żeby grał dalej.. poza tym to chyba jakiś niszowy model bo LG nie umieściło go na swojej stronce www :???:
 

slaw7018

New member
Mam lg 32pc51 i jest ok. Jak komuś nie zależy na HD i podłączeniu do kompa to za tą cenę nic tak obrazu SD nie wyświetli. Brat właśnie kupił DPP-32F1 do kablówki i też jest ok. Na HD trzeba i tak zaczekać bo na razie nie ma co oglądać za rozsądne pieniądze:)
 

wtv

New member
A możesz coś więcej napisać o doświadczeniach brata z tym TV ? widać różnice z Twoim LG ? bo parametrami wyglądają oba identycznie.
 

gnom79

New member
witam

oglądałem wczoraj w akcji konkurenta daewoo czyli 32 plazme Lg. według mnie jakość obrazu taka sama. jedyna różnica to dodatkowe złącze HDMI w LG.. (LG ma 2xhdmi, daewoo 1xhdmi).

ponawiam pytanie moze ktoś wie:"czy to nie są te same matryce w obu tv?" moim zdaniem jest to matryca LG w obu przypadkach.

chyba wybiore daewoo ze względu na 4 lata gwarancji.

pozdr
piotr
 

wtv

New member
kupiłem i testuje. Po paru godzinach oglądania różnych kanałów z Cyfry+ (podłączone przez Euro) jestem bardzo zadowolony. Myślę, że to naprawdę super wybór dla tych którzy nie mogą kupić większego TV (ze względu na wymiary pokoju i odległość oglądania). Testowałem wcześniej Samsung'a 32s62 i teraz powiem że nie ma porównania. To inna klasa. Może to Daewoo usiadło by przy HD, ale SD z Cyfry leci idealnie.
Polecam, fajny sprzęt za małą kasę (zadowolenie.pl -> 1699zł) i na 4 lata mam spokój (4 lata gwarancji).
 

gnom79

New member
obejrzałem daewoo dokładnie i zobaczyłem przez dziurki w tyle obudowy LOGO LG --- zatem sam sobie potwierdziłem kto dostarcza im matryce.

pozdr
piotr
 
Do góry