Plazma DAEWOO DPP-32F1

ArtS007

New member
Bez reklam
Nareszcie mamy profesjonalne podejście do tematu. Szkoda, że nie możesz dokonać takich pomiarów w przypadku innych telewizorów obecnych na rynku.

ArtS :)
 

MadFord

New member
wiem
Zarejestrowalem sie jeszcze w czerwcu i zaraz po strajkach poczty wyslalem
kopie dokumentow . Jak dlugo czekales ?
Bo pozniej sie okaze ze ja czegos nie dopilnowalem w terminie i bedzie po gwarancji :)
 

digitalus

Banned
czekalem dwa tygodnie. wyslalem list z kopia gwarancji , rachunkiem oswiadczeniem ze zgadzam sie na przetwarzanie danych bla bla bla:) na tym oswiadczeniu trzeba tez napisac swoj adres, nie pamietam czy napisalem adres. dopiero pozniej przeczytalem na stronie www ze trzeba napisac adres. napewno napisalem adres na kopercie. nie bylo odpowiedzi ,zadzwonilem , podalem swoje dane. wyslalem tez emial.po 2 dniach doszla paczka z przedluzeniem gwarancji i prezenty.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Bok auta ma zawsze mniejsze szanse w konfrontacji z przodem innego, atakującego auta. Abstrahuję oczywiście od superkonstrukcji, jaką jest Tico.

ArtS :)
Jak nie masz pojęcie to nie pisz głupot! Tico nie jest konstrukcją Daewoo tylko japońską, to licencyjne Suzuki (bez najdrobniejszych zmian, cała fabryka była postawiona przez japończyków, którzy również mają powiązania z GM).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Trochę dokładniej czytaj, a nie histeryzuj. Nigdzie nie podkreśliłem koreańskiego pochodzenia Tico. Pisałem po prostu o Tico. I choćby pochodził od najbardziej rozwiniętej cywilizacji pozaziemnskiej, nie zaprzeczysz, że jest to licha konstrukcja.

A poza tym, wracajmy do tematu, to nie jest wątek motoryzacyjny.

ArtS :)
 

digitalus

Banned
witam ponownie:cool:
po 2 miesiacach korzystania z telewizora moge napisac ze plazma sprawuje sie bardzo dobrze . jakosc obrazu dobra, nic sie nie wypala, jest ok.
 

danielo007

New member
Jest to mój pierwszy post na tym forum tak wiec witam wszystkich.

Telewizor został zakupiony w Saturnie jakieś 2 tygodnie temu w promocji za 1399zl. Do tej pory spisywał się bez zarzutów, do PALu , DVD i analogowej kablówki prawie idealny. Ale niestety dzisiaj się zepsuł. Wszystkie kanały wyglądają tak jakby były nie dostrojone a niektóre praktycznie znikły w ogóle. Prawdopodobnie cos z tunerem. Czy ktoś miał podobny problem z tym telewizorem.?​
 

galet

New member
Witam.
[FONT=&quot]Wczoraj kupiłem ten tv i mam pytanie w ustawieniach formatu obrazu jest funkcja auto, jak ona powinna działać w tym modelu? U mnie nie ma różnicy między auto a 16/9, nie znikają czarne pasy obraz się nie dostosowuje do aktualnie wyświetlanego.
[/FONT]
 

digitalus

Banned
witam
caly czas masz dolne czarne pasy na wszystkich kanalach? to zalezy jak program jest nadawany. jesli sa czarne pasy to jest pseudo 16:9. w pelnym formacie 16:9 nadaje niekodowany np polsat news, czasami kodowany kanal kino polska.jakosc obrazu jest znacznie lepsza. widac to tez np na niemieckich kanalach fta ktore nadaja w formacie 16:9
mam caly czas ustawiony format obrazu 16:9.
zalezy jak program jest nadawany, od czasu do czasu beda czarne pasy. jesli nie chcesz czarnych pasow to nacisnij przycisk screen size, wtedy sztucznie mozna zmienic format obrazu aby nie bylo czarnych pasow. w tym telewizorze auto dziala inaczej, jesli np do wejscia euro podlaczysz tuner satelitarny i kanal bedzie nadawany w 16:9 to telewizor automatycznie przelaczy tryb obrazu na 16:9, czyli pelny ekran. jesli kanal bedzie nadawany w 4:3 to po bokach beda szare pasy. ale tak nie bedzie nikt ogladal bo to bez sensu:)
dlatego mam ustawione na stale 16:9
 
Ostatnia edycja:

galet

New member
Tak wiem o czym piszesz z tymi programami 16/9 nie ma pasów tylko rozciągnięty obraz i wtedy wszystko jest ok, chodzi mi o to, że w philipsie ctr kiedy włączę funkcję auto i pojawi się program z pasami on automatycznie rozciąga obraz. Tutaj też jest funkcja auto tyle, że nic nie daje i tak się zastanawiam czy to nie jest wada a z instrukcji dużo nie wynika na ten temat.
 

patton

New member
Witam wszystkich.
Zakupiłem dzisiaj ten tv za niecały 1000 zł i jak na razie jest ok. Nie jest skomplikowany w obsłudze, ale mam jeden problem. Chodzi o funkcje PIP. Przy właczaniu tej opcji jako sub-obraz zawsze pojawia mi się widok z HDMI. Przyciskiej "source" powinienem zmienić, sygnał na tv albo av. W instrukcji jest napisane, ze sub-obraz można zmieniać pomiedzy tv-av1-av2-av3. Skąd wiec to HDMI. Jeżeli przełacze przyciskiejm "swap" HDMI jako obraz główny wówczas nowy sub-obraz wyświetla tv i 3 x av. Dlaczego jako sub-obraz nie wyświetla sie od razy TV i jak wyłaczyć to HDMI z sub-obrazu. Jeżeli ktoś zna rozwiązanie to bardzo proszę o pomoc. Dzięki.
 

ARobert

New member
Witam !!

Zaciekawił mnie ten TV. Póki co nie jestem zwolennikiem obecnej technologii LCD ale niestety mój stary CRT 21" już się kończy i pomyślałem o jakimś ekonomicznym zakupie tak żeby przetrwać te 3-4 najbliższe lata. W chwili obecnej posiadam dekoder cyfrowy z UPC (bez HD) i do tego źródła sygnału w niewielkim pokoju planuje podłączyć coś na max 32". Widziałem dzisiaj Panasonica 37" PV80 i obraz.. to jest chyba to czego szukam ale i cenowo i wielkosciowo to chyba teraz dla mnie trochę za dużo. Pomyślałem więc o tym Daewoo... tylko no właśnie.. czy ktos go gdzieś widział w Gdańsku ?.. chetnie bym zobaczył jak gra.
 

galet

New member
[FONT=&quot]
patton napisał:
Chodzi o funkcje PIP...

U mnie jest dokładanie ta sama sytuacja i chyba tak musi być, nie wiem czy ktoś wcześniej nie poruszał tego zagadnienia w tym wątku.[/FONT]


ARobert napisał:
Widziałem dzisiaj Panasonica 37" PV80...
Kolega posiada właśnie Panasonica PV80.. a ja 32F1 na pierwszy rzut oka Panasonic ma bardziej dynamiczny obraz ale po chwili oglądania zaczyna przeszkadzać smużenie (mowa o sygnale sd), które w Daewoo jest prawie nie zauważalne i teraz wiem na pewno nie zamienił bym się na Panasonica, obraz z 32F1 jest o wiele bardziej zbliżony do crt, a tym bardziej jeżeli dysponujemy niewielkim pomieszczeniem.
 
Ostatnia edycja:

stapoz

New member
Jeszcze słowo odnośnie zużycia energii przez plazmę. Mam 46PZ85, wcześniej miałem CRT 29" - nominalne (na papierze) zużycie energii 4x większe od CRT, w rzeczywistości rachunki są wyższe o 15zł miesięcznie za każdym razem. Może jak bym kupił LCD to rachunki wzrosły by nie o 15zł a o 12zł - ludzie wydają 2-3tys na nowy TV a jednocześnie bez końca debatują co więcej pobiera prądu tocząc jałowe batalie o kilka zł miesięcznie...
 
Do góry