Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

slony

New member
zbira napisał:
co dokladnie masz na mysli? ze za duzy? ..... Mam tylko jeszcze pytanie odnosnie plazmy X HD ready a S Full HD. Czy warto doplacic do tej technologii czy nie?

najczesciej odleglosc bedzie 2.50 lezac w lozku hehe

edit2: ups chyba 37 cali i tak nie ma S full hd wiec juz niewazne hehe

Do ZIBRA :
wedlug moich obserwacji 37 cali lcd i wieksze przy slabym sygnale moze cie pzy niewielkiej odleglosci denerwowac dlatego ja sam przy tej odleglosci ok 2,5 m zastanawialem sie nad 32 cale lcd. Za to 37 cali plazma panasa sobie radzi bardzo dobrze.

37 cali plazmy to tez tylko i az hd ready - a o co w tym chodzi (hd ready kontra full hd) - ano o ilosc linii w pionie i poziomie i jak bys mial sygnal tylko w wysokiej rozdzielczosci to w ciemno mozesz brac fullhd ale zyjemy w kraju 3-go swiata jesli chodzi o nadawany sygnal i przez najblizsze 5 lata nie spodziwam sie zeby sie wiele zmienilo- a wiec mamy sygnal slabej rozdzielczosci i do tego czesto slaby sygnal i tu hd ready lepiej sobie radzi!!! Co wielu sprzedawcow w sklepach skrzetnie pomija bo fullhd jest drozszy i wciska sie jak najdrozszy ,model lcd full hd.

I jak mozna się domyslec jak obraz mamy nadawany w niskiej rozdzielczosci i innej od standardu hd to na takim tv obraz musi byc cyfrowo rozciągniety w jedną strone a co za tym idzie czesc linii telewizor sam dorabia co odbija sie na jakosci obrazu - na lcd to jest bardziej widoczne niz na plazmach .

przy hd ready tv musi mniej rozciągnąc obraz a nawet jak trafi na obraz wysokiej rozdzielczosci gdzie musi zmniejszyc ilosc linii to napewno lartwiej cos uciac niz dorobic i latwiej z dobrego obrazu cos uciąc niz w slabym cos dorobic:)


Troche lopatologicznie to opisalem ale mniejwiecej tak sie przedstawia sytuacja przy hd ready a full hd.
Zresztą wystarczy przejrzec forum- juz w 2006 roku ludzie pisali i bali się czy ich tv bedą dobrze obslugiwaly sygnal hd- a tu zonk! mamy koniec 2009 roku i ilosc kanalow hd mozna na placach jednej reki policzyc:-(

Jesli chodzi o plazme to sprawdz czy w ciągu dnia obraz nie bedzie dla ciebie za ciemny i czy swiatlo dzienne nie bedzie ci sie odbijalo od ekranu bo to w plazmach moze i niektorych denerwuje- jesli chodzi o wieczorne oglaanie tv na plazmie nie mam do czego sie przyczepic, a przy zgaszonym swietle jest rewelacyjny obraz.
 
Ostatnia edycja:

slony

New member
ciekawi mnie posiadacze ledow oceniają te tv w domach? czy obraz nie jest przebarwiony ? Mi wydawaly się sztuczne i przekolorowane
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Otóż to, kto nie miał możliwości porównać we własnym domu kilku ekranów zawsze może być zadowolony z tego swojego jednego, którego ma w domu - tak to po prostu działa.

Pozdrawiam,
 

mikulas

New member
Nie ma czegoś takiego jak led tv, to jest wciąż lcd, tylko jest podświetlany diodami led. Osoby które się troszkę znają, wiedzą że krawędziowe podświetlanie led nie daje lepszego obrazu od standardowych ekranów lcd, jedyna różnica: ledy są "cienkie" i oczywiście mają wyższą cenę.
 

jurher

New member
kiki napisał:
Zaden z tych jesli chcesz korzystac z 720p.
Powinienes zaczac od 42S10 Panasonica , 42JVC R90, 42 PV 10 Hitachi.

Czy seria X10Y Panasonica model 42'' nie wyświetla 720p ?? Na stronie Panasonica figuruje ze owszem wyświetla.
 

slony

New member
Zgadzam się z toba jak juz we wczesniejszych postach pisalem chodzi mi o tzw. ledy- ale samsung wprowadzil nazwe modelow led tak wiec mozna ją potocznie stosowac dlatego ze innych tv nie ma (sharp oferuje ta samą matryce co samsung). Jak dla mnie wizualnie ledy samsunga są jeszzce bardziej przekolorowane niz ich inne lcd - mimo ze wszystkie modele lcd samsunga sa zbyt nasycone kolorami to ich ledy juz przekroczyly granice i obraz jest calkowicie nierealny i nienaturalny.

są juz w produkcji oled ale jak narazie to chyba 11cali kosztuje tyle co dobra plazma 50cali wiec nawet nie wprowadzają wiekszych ekranow tylko testują.

stąd moje pytanie jak sprawa wyswietlania obrazow przez lcd-led wyglada w warunkach domowych - moze nie jest tak zle jak w sklepie?
 
Ostatnia edycja:

mikulas

New member
Bawiłem się ustawieniami samsunga led i na półce w sklepie wszystkie telewizory mają ustawiony tryb Dynamiczny, czyli kontrast i nasycenie na maks :D niestety mimo moich starań nie udało mi się ustawić czerni, czerń jest za głęboka, brakuje skali szarości.
 

Dżon Bondżoe

New member
Witam wszystkich - z kilku forów, które przeglądałem to wydaje się bezkonkurencyjne (lizus) - więc się zalogowałem.

od 2 miesięcy wybieram tele dla mnie i żony (WAF jest pomijalny = żona mnie kocha :)

Mam już dosyć bredni o wyższości LCD nad plasmą - a tutaj przeważają opinie przychylne plasmie. Kiedyś u rodziców oglądałem tyle lat crt - teraz kupilem im LCD samsunga 32" - na początku bylem zszokowany jakością obrazu na zwyklej antenie i cyfrowym polsacie (byl super) - teraz gdy emocje opadly - nie podoba mi się obraz LCD. jest za ostry, sztuczny i za kolorowy (sztuczne te kolory i takie kreskowkowe) - gdzieś przeczytalem że lcd świetnie nadaje isę do kreskowek :p o kątach nie wspomnę - lcd - jak to każdy lcd traci kontrast z boku i koniec kropka - jak ja mam oglądać 50" z boku - a będę oglądal z lóżka z boku - a tylko w dzień na wprost. LCD bleeeeee

Ewoluowałem jak większość ludzi na tym forum z LCD do plasmy : LCD 46-47" >> plasma 50"

Najpierw urzekl mnie designem LG z serii pq6000 (jedna tafla szkla)
Potem urzekl mnie samsung ps50b850 - inna półka cenowa, inny obraz, inny design... Tożto cud nie tv :)

z fullHD do HD ready a potem znow do FullHD przeszedłem i tak pozostanie raczej.

Tak na prawdę mam dwa modele do wyboru:
Samsung PS50b530 - ma co potrzeba bez pierdół i tani jak barszcz
Samsung PS50b850 - jakość, jakość i 3cm grubości !!!!

wiem, że to jak porównanie Dawida i Goliata, bo 850 stawia się przy Kuro, ale Dawid wygrał :) - więc może nie jest to takie glupie zestawienie
jako, że za 5 lat pewnie oled się rozbestwi - nie chcialbym kupować 850 - ale z drugiej strony - powiesić toto na ścianie - pięknie - bo zależy mi na cienkości bo akurat tv będzie wisial przy wejściu i cienkość ma znaczenie - nie chcę żeby mi wystawało za dużo - a przy 850 to jest 3cm TV + 2 cm wieszak. Przy ps50b530 byłoby to 7.4cm + 2cm

więc moje pytanie oczywiście brzmi: Czy warto doplacić te 2500 do pięknego i bardzo chwalonego "następcy" Kuro?


Jakie masz warunki = 7m x 3m
Preferowana wielkość matrycy = 50"
Preferowane marki = Samsung (bo cienkie i obraz mi się podoba - a różnicy z innymi nie widzę)

Preferowana technologia = plasma, w ostateczności cienki led
Jaki sygnał = n, dvd i divx z PC, docelowo BD z PC oraz gry PS3
Jaka odległość od ekranu = 2,5-2,8 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = tuner n PVR, docelowo blue-ray z PC, filmy DVD i divx z PC i PS3, podpięty ten TV do ampli Yamaha rx-v663 i kolumn elac 5.0

Jaka klasa cenowa = 3500 zł. do 6000 jeśli będzie trzeba (im mniej tym lepiej)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej wieczór i noc ale w dzień także
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = okno od zachodu - tylko pod wieczór mam mega słońce ale mam zasłony
- od rana do popołudnia jest raczej normalnie - ani za jasno ani za ciemno - wiadomo jak to od zachodu - w lecie tak od 16 świeci a teraz tak z godzine przed samym zachodem ale wcale nie przeszkadza
Ile osób zasiada przed telewizorem = 1,2
Jaki masz ulubiony program = filmy, discovery i inne animal planety (popularno-naukowe), sport - wszystko z n'ki bo ponoć najlepszy sygnal ma

[FONT=&quot]Jaki masz telewizor = monitor HP 22" z bajerami sztucznie poprawiającymi obraz - czerń to szarość - bleeee - monitor świetny ale filmy.... bleeee
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobrej jakości SD na platformie n, świetnej HD, braku smużenia, dobrego odwzorowania kolorów i czerni - chcę też spróbować używać go jako monitora
Czy ma być HD Ready czy Full HD - FullHD (ze względu na funkcję monitora - pixel w pixel)

z góry dziękuję

P.S.
wiem, że temat brzmi plasma vs. LCD - ale pisze w dobrym temacie, bo w OSTATECZNOŚCI myślę o cienkich jak ps50b850 ledach samsunga - ale wiem - obraz już nie ten sam jak ps50b850!!!! no i cena ledów z kosmosu

acha: wszystko podpięte kablami z wyższej półki (wiem jaka jest różnica między Euro za 20 PLN a 200 PLN nie mówiac już o hdmi 1.5m za 200PLN)
wszystko cyfrowo będzie podpięte
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
rano to pisałem i tak nawet się chwilę powstrzymałem - ale przyznaję rację - no ale pomóż coś - bo czytałem początkowe parenaście stron tego wątku i wiem, że aktywnie brałeś udział - to było z 1,5-2 lata temu :) mam jeszcze 2 tyg na zastanowienie się
 

Dżon Bondżoe

New member
człowiek bezradny - wszędzie chca z niego kasę ściągnąć na każdym kroku :) W sklepach RTV sprzedawcy nie potrafią odróżnić telewizora od pralki (w jednym dowiedziałem się, ze LG to w sumie Samsung, bo firmy się połączyły - w innym, że Pan nie wie, bo nie było tego na szkoleniu) - dzisaj polazłem, żeby przekonac sie, ze z 2.5-3 m n'ka i DVD bedzie super na plazmie Samsunga - ale niestety nie mogłem nic zmierzyć, bo Pan "nie mógł" podłączyć dekodera - biedak Może jednak znajdzie isę tutaj ktoś, kto pomoze - ewentualnie wytknie mi błędne załozenia, które przyjąłem. Zgodnie z tym rysunkiem na tym forum - co to pokazuje z jakiej odległości jaki sygnał nalełży oglądac - wszystko jest niby ok - ale były tez osoby, które wyśmiały ten rysunek - stad moje obawy - no i cz warto dopłacać (bo zapewne nie PRZEPŁACĘ) do ps50b850. około 3800PLN kontra około 6000. Przyznam, ze patrze pod kontem "kiedy wejdzie oled" - a oled będzie dostępny w duzych rozmiarach pewnie za 5-8 lat - ale nie mnie to oceniać domyślam się tez, ze ps50b850 jest wart te 6000PLN
 
Ostatnia edycja:

slony

New member
ja bym tak na oled nie liczyl - nie ma pewnosci jaka bedzie jakosc obrazu przy duzych ekranach a cena na pewno nie bedzie niska .

Nawet podejrzewam ze pojawi sie kolejny artykul plazma czy oled:) i znow wiele osob bedzie polecalo plazmy ze wzgledu na naturalnosc kolorow itp. bo za 5 lat plazmy bedą lepsze niz obecne a oled bedzie walczyl ze stosunkiem jakosci do ceny i prawdopodobnie pierwsze masowe modele oledow bedą slabszej jakosci niz się teraz oczekuje a cena kolo 2x wyzsza niz w tamtym czasie dobra plazma .
 

slony

New member
a co do prezentacji w domu to bym się zastanowil bo to wazna sprawa , ja mialem latwy wybor bo szukalem 37 cali tv , siostra kupila sobie plazme 37 panasa i wybór mialem juz rozwiazany a co do problemu czy wydac 3 czy 6 tys i nie zalowac to chyba warto taka prezentacje sobie zrobic lub pomeczyc sprzedawcow w sklepie i kazac postawic dwa modele kolo siebie i podlaczyc tam swoj sprzet dvd lub laptopa i sprawdzic jak bedzie sie przedstawial obraz.

Co do sprzedawcow to ja moge polecic mediaexpert bo w dwóch ich sklepach bylem i nie mialem problemu z podlaczeniem laptopa itp. a meczylem ich przez kilka tygodni:)
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
Dzięki - może rzeczywiście sprawdze ile kosztuje taka prezentacja - ale cały czas skłaniam sie ku ps50b850 skoro go tak wszyscy chwalą.... a z tymi sprzedawcami... ech :) no cóż - jeszcze nie trafiłem na takiego co by się na telewizorach znał - ale przyznam, że we Wrocławiu byłem w 2 sklapach dla skner, 2 dla idiotów i 3 Euro - a i tak kupie gdzie indziej bo ceny maja z kosmosu :) w sklepie dla skner 10 000 :) w Euro 7300 - a w internetowym wrocławskim 6000 - różnica jest prawda. Na razie to pewny jestem tego, że n'ka, dvd, bd i ps3 z odległości 2.5-2.8 to 50" będzie ok. a OLED - cóż zgadzam się z Wasza opinią - na razie to sobie z fusów powróżyć można.
 
Do góry