Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

GRYPHON

New member
kolorowy zawrót głowy

Witam wszystkich stałych , starych Forumowiczów . Bardzo podoba mi się HDForum oraz zamieszczane w nim treść iw temacie odbiorników tv . Ale jak sobie poczytałem praktycznie od dechy do dechy artykuł co lepsze plazma czy lcd , to po powiem szczerze że dalej wiem tyle co wiedziałem , czyli więcej niż nic :D :D:D .
dziękuję za uwagę i pozdrawiam
GRYPHON
 

vector_2

New member
Rozterka co kupić?

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum. Przeczytałem kilka tematów na tym forum od deski do deski i pogubiłem się- poszukuję telewizora do pokoju zastanawiam się nad zakupem plazmy panasonica . Proszę o pomoc w wyborze Preferowany rozmiar: 37" - 42"
Jakie masz warunki: wielkość pokoju:eek:koło 16m2
Jaki sygnał: Cyfra+ SD, DVD (często divx), antena analogowa
Jaka odległość od ekranu: 2,7-3,2m
Jakie urządzenia do podłączenia kino domowe
Jaka klasa cenowa: do 3000zl.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: różne pory dnia i nocy :)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: okno od południa a telewizor na ścianie południowo-wschodniej
Ile osób zasiada przed telewizorem:2-3 osoby
Jaki masz telewizor: 10 letni Curtis 22"
Ma stać czy wisieć: będzie stał na stoliku
Zastanawiam się nad trzema modelami plazmy panasonica:tx-p37x10y,tx-p42s10e,tx-p42u10e a może jakiś inny??
Z góry dziekuje za pomoc.
Czy odległość 3m nie będzie za bliska do ogladania kanałów z anteny analogowej i divx dla 42" ??
 

digitalus

Banned
witam
dokonales dobrego wyboru bo bedzie to plazma .plazma ma najbardziej zblizona jakosc obrazu do crt.
jesli zdecydujesz sie na tx-p37x10y to uwazam ze jakosc obrazu sd bedzie bardzo dobra bo telewizor ma rozdzielczosc 1024x768. przeczytaj co napisal -AS-
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16343&highlight=niedoci%B1gni%EAcie+sygna%B3u+SD
jesli zdecydujesz sie na tx-p42s10e ( plazma fullhd) jakosc obrazu sd moze byc troche gorsza ale cos za cos. kazdy posiadacz telewizora twierdzi po jakims czasie ze telewizor " skurczyl sie" ,lepiej gdyby byl wiekszy:D
 

vector_2

New member
Dziękuje za pomoc. Zastanawiam się nad jednym czy oglądanie obrazu SD z cyfry i anteny analogowej na tx-p42s10e z odległości 3m nie będzie to za bliska odległość (mam na myśli czy po jakimś czasie wzrok się mi nie ze psuje od oglądania z 3m na 42" ). Fakt czytałem na temat odległości i jakości obrazu. Byłbym bardzo wdzięczny za opinie kolegów forumowiczów.
 

digitalus

Banned
cytat ze strony centrum dobrego obrazu
[FONT=Tahoma, sans-serif]Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Osace (Japonia) udowodniły, że zbyt jaskrawy obraz jest dużo bardziej męczący dla oczu. Badani z jednej strony określili obraz plazmowy jako ciemniejszy i mniej błyszczący niż w telewizorze LCD, z drugiej – mniej męczący i bardziej wyraźny. Okazało się, że godzina oglądania telewizora plazmowego powoduje wzrost aktywności powieki o ok. 10%, natomiast LCD o 40 %.[/FONT]
wynika ze plazma to lepszy wybor, na stronie jest tez kalkulator aby obliczyc minimalna rekomendowana odleglosc od ekranu
http://www.centrumdobregoobrazu.pl/Kiedy_telewizor_jest_%28nie%29bezpieczny~news277.html
albo kliknij na ten link
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16410
 
Ostatnia edycja:

Bertro

New member
Witam
A ja biorę prezentacje w domu, myślę, że to jedyne i najlepsze rozwiązanie do zakupu TV tymbardziej, że po przeczytaniu niemal wszystkich opinii cały czas nie wiem czy lepiej LCD czy Plasme. Na porównaniu będzie Plasma i będą Ledy, po teście dam wam znać co wybrałem i dlaczego, oraz pochwalę się nowym nabytkiem.

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
 

Bertro

New member
Witam
Kuro oczywiście, chciałbym Plasme 50B850 (bądz 50B650), Sharpa 46 Le 700, oraz samsunga 46UE7000. Sam jestem ciekaw czy dojrzę różnice w tych TV w warunkach domowych. Dodam, że do niedawna starczał mi Orion 25'' i byłem z niego zadowolony.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem dojrzysz; ja i osoby, które były u mnie na prezentacji bez problemu oceniły jako najlepszą jakość z KURO :)
Ale to Twoje oczy więc u Ciebie może wyjść inaczej.
Opisz koniecznie po prezentacji tutaj na forum swoje wrażenia, jestem bardzo ich ciekawy.

Dziękuję i pozdrawiam,
 

Bertro

New member
Oczywiście opisze, na teście będzie więcej osób( w różnym wieku z lepszym i gorszym wzrokiem) więc zamieszczę wszystkie opinie oraz podam za i przeciw konkretnym modelom.

Pozdrawiam
 

zibra

New member
Witam
Stoje przed wyborem telewizora lcd 32 cale. Kupuje go myslac o polaczeniu z tunerem satelitarnym, ktorego rowniez mam w planach. Prosilbym o odpowiedz na kilka nurtujacych mnie pytan:

1. bedac w sklepie, przynajmniej "na oko" zauwazylem roznice w obrazie z tv 100 hz (jesli sie nie myle to Sharp 32RD8E). O wiele wieksza niz miedzy FullHD i HD Ready. Czy to tylko autosugestia czy faktycznie cos w tym jest? Widzialem tez za niecale 2k model Philipsa, ktory takze wyroznial sie obrazem na tle innych w moim odczuciu - 32PFL5604H. A moze wystarczy zakupic ktoprys z modeli Toshiby? Cenowo wypadaja rewelacyjnie..
2. Kupowac telewizor koniecznie z tunerem MPEG-4 czy nie ma to AZ tak duzego znaczenia?
3. Kompletnie nie wiem czym sie sugerowac przy zakupie tunera? Tym ze jest "HD"? ze ma mpeg4? Jakie firmy sa solidne?
4. Czy zarowno tuner jak i tv musza obslugiwac standard MPEG-4 zeby to "dzialalo"?

Kwota do wydania niezbyt duza: na tv do ok.2000zl, na tuner nie wiem ok.800 zl?
pokoj 12 m2
naslonecznienie:duze, ale bez znaczenia sa rolety
odleglosc do ogladania ok 2-2.5 m
telewizor ma wisiec!
dzwiek bez znaczenia podpiety bedzie pod stereo
Kupuje z mysla podpiecia pod tuner satelitarny.

Prosze o pomoc i propozycje gdyz jestem kompletnie zielony w temacie. Z gory dziekuje i pozdrawiam
 

digitalus

Banned
witam
polecam troche wiekszy telewizor czyli 37 cali.
plazma TX-P37X10Y Z tunerem dvb-t mpeg4.
dvb-t bedzie potrzebne w przyszlosci gdy bedziesz ogladal programy z anteny zewnetrzenej.planowane wylaczenie sygnalu analogowego w 2012 roku. pozniej sygnal bedzie tylko cyfrowy,dlatego warto kupic telewizor z dvt-t mpeg4.
jesli jestes przekonany ze zawsze bedziesz korzystal tylko z tunera satelitarnego to telewizor z dvb-t nie jest potrzebny.
jestem przekonany ze ten telewizor spelni Twoje oczekiwania.
jesli nie jestes przekonany mozesz przeczytac opinie innych zadowolonych uzytkownikow tego telewizora.
http://www.ceneo.pl/;0152332951-10.htm
tuner satelitarny np golden interstar
http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=376
zdecydowanie nie zgadzac sie na propozycje sprzedawcy ktory bedzie namawial do kupna LCD. tak jest bardzo czesto w wielu sklepach.
wiekszosc osob korzystajacych z telewizorow twierdzi ze telewizor "skurczyl sie":) tzn jesli ktos ma telewizor 32 calowy to po jakims czasie chce posiadac wiekszy czyli np 42 calowy. jesli 42 calowy to pozniej 50 calowy. itd
 
Ostatnia edycja:

zibra

New member
dziekuje za pierwsza i szybka podpowiedz ale niestety 32 to raczej max do mojego pokoju ze wzgledu na wystarczajaca wielkosc i miesjsce na scianie:)
 

slony

New member
Witam jestem posiadaczem plazmy 37 cali tx panasonica i odpowiadam Zibro :
jak masz przynajmniej 2 m do tv to smialo mozesz ten tv kupic za duzy bedzie tylko przez pierwsze 3-4 dni pozniej bedziesz sie zastanawial czy nie mogles wiekszego kupic:) jesli bedzie to lcd i bedziesz siedzial blisko tv to rzeczywiscie 32 cale wystarczą- w wiekszych lcd mozesz zauwazyc utrate jakosci z bliska i bedziesz zalowal chyba ze masz bardzo dobry tuner i przyzwoity sygnal .

Co do wyboru lcd czy plazma to moja ocena jest taka jak lubicie oglaac i cieszyc sie obrazem wieczorami to plazma wygrywa, jak masz slaby sygnal to plazma wygrywa ale jak ogladasz duzo w ciagu dnia to na plazmie zauwazysz ze obraz jest nieco za malo podswietlony i widac odbijanie na ekranie swiatla dziennego.

Ja jak ogladam z 3 metrow na panasonoicu filmy z tv to jestem pod wrazeniem bo spoziewalem sie gorszego obrazu a jest wieczorami wrecz swietny a obraz mam ze zwyklego kabla antenowago w dobrej kablowce .
 

zibra

New member
wszxystko ladnie pieknie ale naprawde 37 bedzie za duzy:) ogladalbym z odleglosci 2.5 m dokladnie pomierzylem. wazniejsze jednak jest to ze 32 cali wchodzi mi idealnie na sciane i tego nie przeskocze! tak wiec na 100% musi byc 32 i w zwiazku z tym lcd:)
Z tunera jednak zrezygnuje i wykupie prawdopodobnie pakiet telewizji n wiec moge wydac troche wiecej na telewizor: 2000- max 3000 zl, przy czym wole sie trzymac jakiejs tanszej wersji:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy 2,5 metra śmiało można sięgać po 42" plazma, no ale jak nie przeskoczysz to chociaż spróbuj obejść :D

Pozdrawiam,
 

zibra

New member
ludzie nie kuscie mnie bo nie przeskocze obejde przestawie!!!:D:D:D
bardzo wnikliwie przegladam wlasnie wszelkie strony, jak i chodze po sklepach i dobre wrazenie wywarl na mnie na pewno proponowany czesto sony w5500 jak i sharp le600. wczesniej myslalem o tym cieniutkim samsungu LED, ale powoli zaciesnia mi sie wybor do przede wszystkim tych 2 pierwszych telewizorow. moje pytanie dotyczy szczegolnie modelu sony i jego porownania do modeli w4xx jak i rowniez do odp czy jest wielka zauwazalna roznica w porowananiu do modelu v5500 ktory nie ma tech 100 hz jak mysle.
biorac pod uwage zakup n-ki czy telewizory sa na tyle porownywalne ze jest to tylko kwestia gustu, czy ktorys z nich jednak wybija sie na tle drugiego??
myslalem rowniez o tv jako zastapienie monitora komputerowego. czy tu rowniez nie ma zadnych problemow?

bardzo malo tez jest opinii o Panasonicu TX G10. Bylbym wdzieczny za bezposrednie porownanie z Sony W5500
 
Ostatnia edycja:

kokolino69

New member
Witam wszystkich.
Powoli przymierzam sie do zakupu jakiegos nowego tv i tutaj pojawia sie odwieczne pytanie ;) plazma czy lcd? W temacie tv jestem kompletnym laikiem, teraz mam 10 letniego phillipsa 19'' tak, ze roznica powinna byc spora ;)
Preferowany rozmiar: 30-40''
Jaki sygnał:polsat cyfrowy, odtw dvd, komputer
Jaka odległość od ekranu: 2-4 m
urządzenia do podłączenia: cyfr. polsta, komputer, w przyszlosci moze kino domowe
Jaka klasa cenowa: jak najnizsza ;) a powaznie to max 4500 zl
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: różne pory dnia i nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: w pokoju jest dosyc jasno, ale slobnce nie wpada przez okna w porze ogladania tv
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-10
Jaki masz telewizor: 10 letni phillips 19''
Mysle ze najczesciej ogladane beda: mecze, filmy divx, dvd no i jakies seriale moze. Dopiero przymierzamy sie do zakupow tak ze nie mam jeszcze zadnych konkretnych typow, najwazniejsze to zeby ladnie wygladal sport i filmy z kompa/dvd.
Z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam
 
Do góry