Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

zibra

New member
tymczasem ja kontynuuje moj watek zakupowy:D
otoz pochodzilem troche po sklepach i m in w jednym z nich staly obok siebie interesujace mnie modele
Sharp LE700
Sony W5500
Panasonic G10
Samsung LED 6000 (ten plaski)
Philips 8404H

Jakie sa moje odczucia? Otoz samsung i sharp na pewno sa efektowne ale wg mnie bardziej pasowaloby okreslenie "efekciarskie" Porownujac obraz wydawal mi sie z nich zbyt bajkowy sztuczny nienaturalnie "zabarwiony. Dodatkowo widoczna byla szczegolnie w Sharpie fioletowa poswiata przy niebieskim kolorze. Nie wiem na ile byly one wyregulowane , ale jednak jak dla mnie te modele juz odpadly Philips tez taki troche zbyt cukierkowy wygladzony.
Zdecydowanie najbardziej przypadly mi do gustu produkty Sony i Panasonica. Obraz bardzo czysty kolory super naturalne. O Sony duzo juz wiem i nawet zarezerwowalem sobie model W5740 w centrum Sony za 2800 zl. Z drugiej strony Panasonic zostawil swietne wrazenie, kto wie czy nawet ciut nie lepsze. Wyglad - nizszy od Sony, bardziej panoramiczny, mysle ze troche "chudszy" - ogolnie bdb! W tym sklepie oba modele kosztowaly dokladnie tyle samo.
Czy moglbym prosic znawcow obu telewizorow i ogolnie marek na temat tego modelu i porownania do ww Sony?? Bardzo mi zalezy na jakiejs obiektywnej opini znawcy tematu:)
Widzialem rowniez plazme 37 cali Panasonica i tez swietne wrazenie w dodatku tansza niz te LCD,ale z miejscem bedzie cienko!
Jeszcze raz prosze o obiektywne porownanie Panasonica G10 i Sony W550/5740!!
 

digitalus

Banned
wybralbym plazme to lepszy wybor bo kazdy punkt ekranu plazmy sklada sie z trzech oddzielnych komorek, kazda w innym kolorze - czerwonym, zielonym i niebieskim. A to oznacza, ze plazma moze wyswietlic miliardy kombinacji czerwieni, zieleni i błekitu. jesli kupimy plazme - kolory beda lepiej odpowiadac barwom "prawdziwego świata"
lcd to nienaturalny obraz. wiekszosc wybiera lcd bo w sklepie mocniej swieci.:lol:
duzo osob stoi blisko ekranu plazmy w sklepie i zwraca tez uwage na "komorki"
wygladaja brzydko . klient juz zdecydowal kupuje lcd. tylko kto oglada telewizje z takiej odleglosci czyli 20 cm od ekranu. przeciez tego nie widac przy normalnym ogladaniu telewizji. uwazam ze plazma ma znacznie lepsza jakosc obrazu.oczywiscie kazdy moze miec inne zdanie.
techniczny argument, prosze mi pokazac lcd ktory ma szybszy czas reakcji matrycy od plazmy. nie ma takiego telewizora.dlatego wybieram plazme.
plazma ma tez glebia obrazu,widac wiecej szczegolow,przede wszystkim drugi plan jest bardziej ostry
 
Ostatnia edycja:

zibra

New member
Drogi digitalusie

Doceniam twoje wywody na temat plazmy i ja rowniez biore pod uwage, ale zadalem konkretne pytania na temat konkretnych modeli LCD.
Wlasnie wrocilem z kolejnego sklepu i porownywalem zarowno jedne jak i drugie. Na pewno nie jestem "nieswiadomym" klientem ktory napala sie na bajery wyswietlane na lcd spod blueraya i tym ze "mocniej swieci". Sam zreszta wyzej napisalem ze bardziej podobaja mi sie naturalne barwy niz "efekciarstwo". Zreszta ogolnie modele Sony i Panasonica ida bardziej w strone naturalnosci niz przesycenia w odniesieniu do samsunga lg itp wedlug mnie.
Inna sprawa ze zaczynam coraz mocniej zastanawiac sie nad modelami 37 cali.
Pomierzylem jeszcze raz odleglosc od tv do uzytkownika:) Jesli telewizor zawisnie na scianie to optymalna doleglosc do ogladania bedzie wynosila 1,90-2,30 m.
Skoro jestes znawca plazm prosze powiedz mi czy odleglosc dla 37 bedzie ok. i jaki model jakiej firmy jestes w stanie polecic, najlepiej do max. 2500 zl. Calosc podpieta powiedzmy pod n-ke.
Zeby tez miec punkt odniesienia, jaki LCD 37 cali w podobnej kwocie (3k absolutny max) najlepiej Sony lub Panasonica bo chyba najbardziej mi przypadly do gustu.
Jestem cierpliwy. To nie sprzet na pol roku i chce wybrac dobrze:)

Pozdrawiam
 

zibra

New member
Zdecydowalem ostatecznie. Jednak decyduje sie na LCD Sony W5500/5740. Robi na mnie jednak najlepsze wrazenie zarowno pod katem obrazu jak i stylistyki. Wezme rowniez model 37 cali zamiast 32. W centrum Sony byla "promocja" Sony 37W5740 plus blueray za 3799, ale niestety zapasy sie wyczerpaly...
 

digitalus

Banned
wyczerpaly sie moje argumenty ze plazma to lepszy wybor.oczywiscie czasami spogladam na lcd ale zawsze dostrzegam wady, szczegolnie gdy zrodlem jest sygnal sd. jakosc obrazu jest gorsza . plazma ma najbardziej zblizony obraz do crt,taka jakosc obrazu najbardziej mi odpowiada. przeczytaj inne komentarze o lcd i plazmie.
dzis ogladalem TVN CNBC BIZES,w programie poruszono ciekawy temat, sprzedawcy w sklepach podlaczaja czasami celowo gorszy sygnal do niektorych telewizorow.niestety nie powiedziano do jakich telewizorow, moze do plazm, aby klienci kupowali ten telewizor ktory ma ladniejszy obraz .do tych telewizorow ktore maja super jakosc sygnalu.
ze swojej strony moge dodac ze bardzo czesto sprzedawcy nie zgadzaja sie aby podlaczyc inne zrodlo sygnalu np dvd i obejrzec swoje pliki z plyty dvd ktore zabralismy do sklepu. aby ocenic jakosc wyswietlanego obrazu w telewizorze.np sd

jesli telewizor bedzie wykorzystywany jako monitor i podoba Ci sie jakosc obrazu z lcd to wybierz ten ktory uwazasz ze jest najlepszy czyli LCD.jesli jednak w domu bedziesz rozczarowany z jakosci obrazu to nie bedzie moja wina bo zawsze polecam plazme:)
Panasonic TX-P37X10Y


pogromca lcd we wszystkich aspektach

http://www.ceneo.pl/;0152332951-10.htm
opinia innej osoby o lcd
w LCD wszystko wygląda plastikowe, brak płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi barwami, kolory jakieś takie jak z kreskówek, ruchome napisy rozmywają się, a gdy pojawia się jednolite tło (np. nieostre ujęcie trybun, podczas gdy ostrość skupiona jest na pierwszym planie
----------
wiecej podobnych przykladow jest na forum np ten.podobno lcd jvc najlepiej sobie radzi z slabym sygnalem i niestety klapa

Właśnie kupiłam swój pierwszy telewizor LCD (JVC LT-32A90BU) 32 cale. Podłączyłam go do kablówki UPC (docelowo ma działać pod Aster City). Martwi mnie niestety jedna rzecz - większość programów wygląda jak animowane - obraz jest nieostry, nie widać konturów itp. W sklepie wszystko wyglądało ok, ale teraz jestem mocno zawiedziona tym, co oglądam. Czy to jest normalne przy telewizorach LCD czy może ten model JVC jest taki średni? Jeśli to wina telewizora, powiedzcie, co polecacie. Niestety zupełnie się na tym nie znam...

Bardzo proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam
Marta
 
Ostatnia edycja:

zibra

New member
Wiem widzialem i czytalem.
Plazma ma sporo zalet, ale ja bede korzystal z platformy cyfrowej n jak i rowniez bede chcial wykorzystywac telewizor jako monitor, a tu wydaje mi sie ze LCD sprawuje sie nieco lepiej. Poza tym nie jest to najwazniejsze, ale bardziej przemawia do mnie stylistyka Sony. Jakby nie bylo jeden i drugi tv to wg mnie bdb wybor, ktory jednak determinuja odczucia subiektywne.

Zreszta ile ludzi tyle opinii... Powiedz zreszta szczerze z reka na sercu czy twoja opinia jest subiektywna czy nie raczysz nawet spojrzec na jakikolwiek model LCD zakladajac z gory porazke?:)
 

jaremius

New member
Witam wszystkich. Zwiedziłem już parę sklepów, by rozwiązać problem z wyborem tv, nawet żonę zabierałem ze sobą, żeby kontrolować WAF. Jak był problem, tak został. Co sklep to inna oferta tv, inni sprzedający, inne opinie, różnej jakości sygnał. Najgorzej było w MM w Poznaniu. Jeden sprzedający przeczytał parametry z kartki i skwitował "Jak pana stać, to ja był brał go". Drugi natomiast przyniósł pilota, kliknął parę razy i odwrócił się na pięcie. Szanowni Grupowicze, co proponowalibyście w wyborze?

Jakie masz warunki = 6,0 x 7,0
preferowana wielkość ekranu ? - 47 - 52"
Preferowane markibrak
Preferowana technologiabrak
jaki sygnał ? – planowana N-ka + TV naziemna
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
jaka odległość od ekranu ? - 3.5-4m
jakie urządzenia do podłączenia? – planowany tuner TV cyfrowej, DVD blu-ray, PS3
jaka klasa cenowa? – około 8.000 PLN
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - raczej wieczór/noc, ale także weekend i TVN Style... ;)
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? – bardzo dużo słońca, drzwi balkonowe (2szt) na północ, drzwi balkonowe i wykusz na zachód (tv będzie stać na wprost zachodnich drzwi balkonowych), otwarta kuchnia od południa - po prostu rewelacja
ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-3
Jaki masz ulubiony program ? - TVN Style, HD, w przyszłości BR, czasami DiVx
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – zawsze światło punktowe
jaki masz telewizor? – żaden, nie mam też platformy, ani nawet anteny naziemnej
Ma stać czy wisieć? – stać
Czego oczekujesz od telewizora ? -przyzwoitej jakości SD (pezykre wrażenia po zakupie przez rodziców LCD 37'' i oglądaniu z 2m), przyzwoitego dźwięku
Full Hd czy HD ready ? – Full HD
Wstępny wybór: P50V10E, PS50B850, 52W5500

Czy ja jestem skazany jedynie na prezentację KiKi? ;)
Pozdrawiam
Jarek, Wrocław
 

slony

New member
Zibra - ja mam co prawda plazme 37 cali panasonica ale zgadzam sie z toba ze Sony w porownaniu z innymi firmami sprzedającymi lcd nie przebarwia obrazu i dzieki temu w sony obraz jest bardziej naturalny, jeszzce philips i panasonic w mare fajne lcd robia(oceniam tylko moje subiektywne wraznia z jakosci obrazu)

Najbardziej sztucznie za to braz wyglada wg mnie na lansowanych ostatnio w sklepach tzw. ledach samsunga - obraz wyglada jak dla mnie jak z kreskowki:) do bajek tv zajefajny ale do ogladania wiadomosci albo horrorów to juz przesada.

Mam tylko jedno ale jak kupisz 37 cali lcd to sprawdz w sklepie czy z 2 m nie bedzie ci obraz przeszkadzal , n-ka ma dobry sygnal ale mimo wszystko...
 

zibra

New member
co dokladnie masz na mysli? ze za duzy? wiesz coraz bardziej przekonuje sie rowniez do plazmy panasonica serii x albo serii s. po pierwsze jest to duzo tanszy zakup, po drugie mam drewniane rolety - naslonecznienie kompletnie nie przeszkadza, po trzecie stalem dzis chyba z godzine w sklepie porownujac plazme z lcd na filmie chyba z blueray w przyciemnionym pomieszczeniu i bylo calkiem calkiem! nie wypalalo tak oczu jak lcd hehe. na pewno wezme plazme pod uwage w tescie "organoleptycznym":) Mam tylko jeszcze pytanie odnosnie plazmy X HD ready a S Full HD. Czy warto doplacic do tej technologii czy nie? jakie za i przeciw?

najczesciej odleglosc bedzie 2.50 lezac w lozku hehe

edit2: ups chyba 37 cali i tak nie ma S full hd wiec juz niewazne hehe
 
Ostatnia edycja:

Bertro

New member
Witam
W sobote tak jak mówiłem miałem prezentację 3 TV były to Pioneer 5090, Samsung 50B850 oraz Sharp 700.
A więc tak sharpie bardzo mi sie podobał do czasu kiedy włączyłem Pioneera i wtedy zobaczyłem różnicę w kolorach. Obraz z Blu Raya bardzo dobry na obu TV ale juz w filmach nagranych w Divixie w Sharpie tragedia, wszędzie niebieska poświata przy ciemnych scenach (na ustawieniu standard), kiedy przełaczyło sie na tryb film mogło być ale były widoczne pixele i filmy wyglądały nieciekawie. Dlatego niestety Sharp odpadł bardzo szybko.
Porównanie Samsunga z Pioneerkiem - 2 plazmy początkowo byłem bardzo nastawiony na Pioneera, ale obraz w Samsungu zylete, czern w obu swietna, kolory bajka (oba sprawdzane na ustawienie standard, kontrast 50 ) divixy na obu wygladały poprostu swietnie, dla porównania miałem kompa z ktorego puszczałem te same filmy, i ktore na kompie nierobiły wrazenia.
Po około 1,5h porównywanie wybrałem Samsunga, który w niczym nie ustepował Pioneerowi, a wizualnie jak dlamnie bardziej podoba mi sie Samsung a do tego jest naprawde cieniutki. Jesli chodzi o parce tv to napewno w Pioneerze nieslychac tak elektroniki przy włączonym TV jak w Samsungu tyle, że mi to wogóle nieprzeszkadza.
Tak więc obie plasmy są swietne, a na przyszłośc juz wiem, że niekupie TV lcd bo niestety niemaja szans z plasmami jesli chodzi o obraz ( jest to moje subiektywne odczucie).
Na tescie były jednak osoby, które wolały LCD-ka, powód - w lcd nieodbija sie obraz w nasłonecznionym pomieszczeniu tak jak w plazmach, niektórzy niemogą sie skupic na ogladaniu filmu bo im przeszkadza to ze widza siebie w TV, ja osobiscie tego niezauwazam ogladajac film niedostrzegam tego.
Tak wiec dla kazdego co innego, a przy zakupie proponuje prezentacje w domu poniewaz obraz w domu wyglada zupełnie inaczej niz w sklepach ( gdyby nie prezentacja wybrałbym pewnie jakiegos lcd-ka poniewaz nigdy niebyłem przekonany do plazm)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mario_many

New member
Bardzo ciekawa prezentacja,samsung b850 to tez moj faworyt a nie kupie go do poki nie poznam bezposredniej konfrotacji z panasoniciem v10,gdyby ktos znalazł test oko w oko obu plazm to prosze niech da namiar(testy kikiego czytalem,lepsze noty poza dzwiekiem otrzymał samsung). Z tego co wiem to panasonic jest niewiele drozszy ale prawie nie dostepny
 

rav-ek

New member
Witam.
Bertro...no właśnie...dlaczego nie brałeś do porównania V10 ?
Pozdrawiam.
Ps. ja w dalszym ciągu nie mogę się zdecydować...z tym że teraz tylko pomiędzy 50V10 a 50B850.
 

Bertro

New member
Witam
Co do ceny to różnica prawie żadna przy tych pieniądzach bo 1300zł Samsung był tańszy czyli Samsung 6700zł a Pionek 8000zł. I tak jak mówiłem ja różnicy nie widziałem w obrazie oba TV są super, ale design Samsunga mi się dużo bardziej podobał i pasuje lepiej do pokoju, ponieważ też mam lampy i kinkiety ze szczotkowanego aluminium tak jak samsung, poza tym klimę też mam Samsunga i wygląda wszystko firmowo :) .
V10 nie brałem do porównania bo można mieć na prezentacji tylko 3 TV, a miałem ochotę na Leda ale jak się okazało kaszana w porównaniu do plazm.
Samsunga i Pionka polecił mi KIKI i jestem mu bardzo wdzięczny za to.
A i jak jest w temacie o samsungu 50B850 rzeczywiście słychać elektronikę, ale kupiłem od razu kino domowe Pionka więc bzyczenia, które jak dla mnie i tak jest znikome nie słyszę.
Mario weź zamów prezentacje naprawdę warto, i zobaczysz wtedy, który wybrać.
 
Ostatnia edycja:

rav-ek

New member
To fakt...ciężko dostać u nas w PL V10...a czy ma ktoś jakieś doświadczenie ze ściągnięciem TV ze Stanów???
I czy takie TV są u nas "pełnowartościowe" i czy nie ma z nimi problemów???
Ja kilka razy robiłem zakupu na Ebay USA...ale raczej to były mniejsze rzeczy...i choć cło i podatek w UC zapłaciłem...to i tak wyszło o wiele taniej.
50V10 można już za 1500$ dostać...i to bez problemu.
 

mario_many

New member
Poczekam na lepsza dostepnosc i wezme chyba ta prezentacje do domu,czyli panasonic 50 v10-samsung 50 b850-philips 46-52led 9704. Z tego co wyczytalem na zagranicznycgh forach to v10 od samsunga b850 ma lepsze minimalnie;kontrast,czern,biel,gradacje szarosci,dzwiek,lepiej sie nadaje do ps3 a samsung ma lepsza ostrosc i kolory w SD i wogole lepiej skaluje w SD i ciut mniejsze zapotrzebowanie na energie i jest o polowe cienszy (3cm do 6cm panasa).Wiekszy prestiz i mniejsza ponoc awaryjnosc dla panasonica,dodatki na remis,wyglad dla mnie tez na remis chociaz cieniutki samsung robi wrazenie ale panasonicowi tez nic nie brakuje,nie widzialem na zywo jeszcze wersji 50 v10 ale 42v10 stał w MM obok philipsa 46 9704 i katy mial lepsze przy słabym sygnale do ktorego byly wpiete.I o dziwo na tvp 1 lepiej wygladal phgilips to na tvp2 lepszy obraz zaobserwowalem u panasonica.ale to tak na marginesie bo sygnal był do niczego.
 

digitalus

Banned
szybki i najlepszy test lcd, led tv i plazmy.
podlaczamy dvd do tych telewizorow, zrodlo sygnalu film divx(taki sam test przeprowadzil kolega Berto)
najlepiej podlaczyc do wejscia component albo hdmi bo przez zlacze euro juz po kilku sekundach lcd odpadnie z takiego testu.
oceniamy jakosc obrazu. uwazam ze lcd nie ma zadnych szans , nawet led tv.
ktos moze napisac ze taki test jest bez sensu bo to slabe zrodlo sygnalu.dlatego lcd przegrywa.
wniosek jest jeden,plazma radzi sobie znacznie lepiej z sygnalem o niskiej rodzielczosci np divx , kanaly sd, czyli np tvn i polsat.
najlepiej oczywiscie dokonac takiego testu w domu bo w sklepie sa zupelnie inne warunki niz w domu(jasne oswietlenie w sklepie) , nie mamy zbyt duzo czasu na taka ocene lub sprzedawca nie bedzie chcial sie zgodzic
 
Ostatnia edycja:
Do góry