Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

gilek1975

New member
Bez reklam
I tu się z Tobą nie zgodzę!!! Plazma ma lustro i w pokoju bardzo nasłonecznionym nic nie będzie widać. Po drugie obraz jest bardziej wyraźny, więcej szczegółów, lepszy kontrast. Co do kątów to też się mylisz bo nowe LCD po klaibracji kątów już nie mają (no chyba że pod bardzo dużym kątem, ale jak Ty btak oglądasz to powodzenia).
Kolejnym temamtem jest to że pokaż mi plazmy 47 cali, które zużywają tyle samo co najnowsze LCD !!
Samsung - matryca ok, porównaj skalowanie w SD, a na przykład nowego philipsa. W szajsungu twarz jest owalna, w LCD naturalna.
Jednak podstawową wadą plazmy jest to iż posiada szybę. Kto nie miał plazmy w domu i słucha takich wypowiedzi, że tylko jak TV to lazma, to proponuje wziąć LCD i plazmę do domu, ten sam sygnał, południe, słońce i włączyć telewizor - zobaczymy, który TV lepszy ;).
 

digitalus

Banned
prosze bardzo . to pobor pradu w nowej 60 calowej plazmie LG. model ps
jesli przeskadzaja odblaski to mozna kupic rolety,
http://www.youtube.com/watch?v=qJc-CVkubpo&feature=related
to 50 calowa plazma LG, model PQ
http://www.youtube.com/watch?v=Jl7XbJY1A30
200 wat to duzo?. niektore lcd o takim rozmiarze ekranu pobieraja wiecej pradu.
uwazam ze szyba w plazmie to nie wada tylko zaleta bo obraz jest bardziej zblizony do CRT.
dlatego tez w niektorych lcd i laptopach zastosowano matryce "glare” blyszczaca , aby ekran byl bardziej zblizony do crt ,gwarantuje to tez lepszy kontrast i nasycenie kolorow.
http://www.telewizor24.info/rodzaje_matryc.php
cytat..
Dzięki temu efektowi jeszcze pełniejsza i efektowniejsza staje się głębia czerni, którą producenci wciąż starają się udoskonalać w porównaniu z głębią czerni w telewizorach plazmowych.
 
Ostatnia edycja:

slony

New member
Gilek ma czesciowo racje ! Mimo ze jestem zwolennikiem plazmy to wielu osobom moze przeszkadzac odbijanie swiatla w dzien szzcegolnie jak za plecami mamy okna (ja mam taką sytuacje i bez rolet z rana mnie to denerwuje) . Obraz pod kątem w nowych lcd jet dobry , pod duzym kątem nikt nie oglada tv.

Pobor prądu zalezy co się ogląda choc minimalnie jest po stronie lcd.

Co do skalowania obrazu się kategorycznie nie zgodze , w moim panasonicu nic nie znieksztalca. Obraz z kablowki w plazmie jest lepszy niz w lcd i tu nie ma co sie spierac. Kolory w plazmie sa bardziej naturalne, zywsze i przyjemniejsze dla oka i tu tez nie ma co sie spierac bo tak jest .

Obraz w hd z blue ray dla jednych bedzie lepszy w lcd a dla innych w plazmie .

Generalnie mozna by powiedziec ze w dzien wygrywa lcd bo nie odbija sie swiatlo na ekranie a w nocy plazma bo widac duzo lepszy obraz i nie meczy sie wzrok i mozna ciemne sceny przy zgaszonym swietle ogladac co dla mnie bylo i jest decydujace bo jestem nocnym maniakiem filmowym, i tak naprawde to wieczorami dopiero zasiadam na seanse filmowe.

Ale zgadzam się z Gilek - lcd tez sa dobre i nowe modele sa coraz lepsze , jak ktos bedzie dysponowal dobrym sygnalem to wybor nie jest taki oczywisty na rzecz plazmy .
 

Dżon Bondżoe

New member
Digitalus.... nie mecz się tyle bo "ONI" i tak wiedza lepiej... LCD nadaje się do laptopów i ekranów w lodówkach i tyle w temacie - jeśli ktoś uwaza, że obraz na LCD jest lepszy niż na plazmie... no cóż..... nie chce tutaj nikogo obrażać, więc napiszę tak: jaśli ja powiedziałbym, ze LCD ma lepszy obraz to byłbym skończonym kretynem i ślepym głupcem.
Tu nie ma co porównywać - plazma to plazma a LCD do wyświetlaczy na drukarkach.

plazma: czarna czerń, biała biel, kontrast, brak smużenia, szyba (wytrzymałość), pobiera tyle samo energi jak LCD, nie wypala się, ma perfekcyjne kąty oglądania - paradoksalnie niektórzy maja łożko z boku i jest to wazne. Jak komus świeci słonko to ma zasłony, rolety itd...

Jeśli ktoś kupuje tv dla: ozczędnosci energii kosztem jakości obrazu, możliwości oglądania tv na plazy w pełnym sloncu kosztem jakości obrazu.... no cóż....
zawsze może wziąśc ze soba swoją drukarkę z wyswietlaczem LCD :p
 

Radzio2009

New member
Pomocy

Radzio2009 napisał:
Witam ponownie.

Po "burzliwych" rozmowach z małżonką "stwierdziliśmy", że preferowana wielkość matrycy to od 46" do 50"

No i b. ważna sprawa, interesuje mnie tylko HD, bez FULL HD /oszczędność kasy i energii, sygnał odbieram z kablówki UPC/


Poważnie skłaniam się do Panasonica TX-P46G10E, no ale ma on FULL HD czego ja nie chcę!!!

Co do tego TV byście proponowali?
1. Jakie kino do 1 tyś.?
2. Coś z możliwością nagrywania na dysk twardy i na płyty DVD do 1 tyś.
3. Inne ciekawostki
Może inne propozycje!!!


Mam pytanie odnośnie dźwięku. W większości modeli jest
Tuner 1 (typ): Analogowy oraz DVB-T (Cyfrowy naziemny)

Czy nie będzie za słaby dźwięk???
Pozdro


Szanowni KOLEDZY

Bardzo proszę o informacje.
Szukałem różnych TV no i te powyżej 4 tysi mają tuner cyfrowy.
Czy jest to duża różnica?
Chcę dokupić kino domowe, to może kino poprawi dźwięk???
Jestem w tej dziedzinie laikiem, pomóżcie... proszę!!!

Pozdro.
 

smoku666

New member
Dżon Bondżoe napisał:
Digitalus.... nie mecz się tyle bo "ONI" i tak wiedza lepiej... LCD nadaje się do laptopów i ekranów w lodówkach i tyle w temacie - jeśli ktoś uwaza, że obraz na LCD jest lepszy niż na plazmie... no cóż..... nie chce tutaj nikogo obrażać, więc napiszę tak: jaśli ja powiedziałbym, ze LCD ma lepszy obraz to byłbym skończonym kretynem i ślepym głupcem.
Tu nie ma co porównywać - plazma to plazma a LCD do wyświetlaczy na drukarkach.

plazma: czarna czerń, biała biel, kontrast, brak smużenia, szyba (wytrzymałość), pobiera tyle samo energi jak LCD, nie wypala się, ma perfekcyjne kąty oglądania - paradoksalnie niektórzy maja łożko z boku i jest to wazne. Jak komus świeci słonko to ma zasłony, rolety itd...

Jeśli ktoś kupuje tv dla: ozczędnosci energii kosztem jakości obrazu, możliwości oglądania tv na plazy w pełnym sloncu kosztem jakości obrazu.... no cóż....
zawsze może wziąśc ze soba swoją drukarkę z wyswietlaczem LCD :p

w tym temacie jeszcze nie zabierałem głosu i miałem nie zabierać..... ale po przeczytaniu wypowiedzi Dżon Bondżoe, trzeba powiedzieć jasno - chłop ma stu procentową racje.

w zasadzie napisze to samo co wielu przede mną włącznie z postem powyżej, ale jednak będą to moje słowa....

- jedyne minusy plazmy i to nie zawsze występujące - to nie do końca rozwiązany efekt powidoków (notabene u znajomych na pionku 5090 tego efektu po prostu nie ma, na moim starym LG ten problem występuje w marginalnym stopniu i kompletnie w niczym nie przeszkadza!)

- drugi i ostatni minus a może zarazem plus.... to słynna szyba przed ekranem, faktem jest iż gdy w pokój w którym jest tv jest bardzo mocno nasłoneczniony to oglądanie tv jest niekomfortowe a więc do bani.
Ale wystarczy lekko przysłonić rolety, zasłony, żaluzje itp. aby kompletnie to nie przeszkadzało. Poza tym mało kto ogląda TV np w południe ....
Za to szyba daje dużego plusa do jakości obrazu przy umiarkowanym lub słabszym oświetleniu.

wypowiedzi że Plazmotrony zużywają o niebo więcej energii to mit, i nic więcej, mówię tu o świeżych - nowych modelach. Starsze plazmy np moja brały może trochę więcej prądu ale i co z tego ? Jeśli ktoś kupuje tv 42' , 50' itp... i patrzy lub marudzi że 20W wiecej czy 40 mniej to gratuluje podejścia do tematu i tyle w tej kwesti.;)

a co do jakości obrazu to BEZAPELACYJNIE na plazmie jest on lepszej jakości.

pozdro!
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dżon Bondżoe napisał:
Digitalus.... nie mecz się tyle bo "ONI" i tak wiedza lepiej... LCD nadaje się do laptopów i ekranów w lodówkach i tyle w temacie - jeśli ktoś uwaza, że obraz na LCD jest lepszy niż na plazmie... no cóż..... nie chce tutaj nikogo obrażać, więc napiszę tak: jaśli ja powiedziałbym, ze LCD ma lepszy obraz to byłbym skończonym kretynem i ślepym głupcem.
Tu nie ma co porównywać - plazma to plazma a LCD do wyświetlaczy na drukarkach.

plazma: czarna czerń, biała biel, kontrast, brak smużenia, szyba (wytrzymałość), pobiera tyle samo energi jak LCD, nie wypala się, ma perfekcyjne kąty oglądania - paradoksalnie niektórzy maja łożko z boku i jest to wazne. Jak komus świeci słonko to ma zasłony, rolety itd...

Jeśli ktoś kupuje tv dla: ozczędnosci energii kosztem jakości obrazu, możliwości oglądania tv na plazy w pełnym sloncu kosztem jakości obrazu.... no cóż....
zawsze może wziąśc ze soba swoją drukarkę z wyswietlaczem LCD :p

BARDZOM ZABAWNE, ale się uśmiałem, po pachy ha ha ha.....Nikt nie powiedział że obraz jest dużo lepszy, ale nie opowiadaj pierdół że w plaźmie jest dużo lepszy. Przeczytaj sobie test najnowszego philipsa - jest porównanie z KURO!!!!! I co?? czerń lepsza niz w KURO- no patrz ale jaja, kto by się spodziewał, zaraz powiesz ze to LED, no cóż ale nie plazma :). Rolety musiałbyś mieć czarne aby naprawdę nic nie było widać, nie opowiadaj głupot że zasuniesz rolety w słoneczny dzień i nagle nic nie widać - bo nikt w to nie uwierzy. Nie którzy mają łóżko z boku??? Jak??? W jednym kącie pokoju łóżko a w drugim kącie po przeciwnej stronie i to pod max kątem TV???? Kolejne pierdoły opowiadasz!!!! Chyba że sam tak masz.... A akurat dla mnie szyab jest nie do przyjecia i koniec, chociaż nie wiem jaki by był TV w niedużym pomieszczeniu przy odległości 3 m w 50 calach odbijać się bedzie wszystko, a opowieści o plaży zatrzymaj dla siebie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
LOL ale Ci gul skoczył :mrgreen: :mrgreen:

Zasłaniasz się JEDYNYM, PIERWSZYM tego typu modelem? No faktycznie ale jaja...

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
gilek1975
a więc łóżko jest z boku, bo na wprost TV sa fotele - łózko jest z boku pod ostrym kątem - jeśli to takie trudne do zrozumienia, to przyjmij to a priori....


Przeczytaj sobie test najnowszego philipsa

gilek1975


ile kosztuje ten Twój filipsek? i podaj model.

człowieku, czy Ty nie rozumiesz,ze LCD to ograniczona technologia?

tak jak plazma z założenia miała powidoki - eliminowano to laaaata - tak katy i jakość obrazu na LCD się poprawiaja ale potrwa to lataaaaaa. a LED LCD to chwyt marketingowy i tyle w temacie. Led LCD to badziewie i płacenie za "nową" technologię.

ale jeśli ten Twój mega wypasiony filips jest taki dobry - to z milą chęcia zobacze go i zobacze cene :)

samsung ps50b850 kosztuje 5800 PLN i jest to na prawde wypasiona cena za niego


a juz wiem dlaczego ludzie wybierają lcd :) :
- sprzedawcy w marketach zamiast rozumu maja ulotki i "parametry" oraz pamiętaja "duzo" ze "szkolenia" - wiem bo mi się jeden wygadał w Euro we Wrocławiu.. cytuje: "tego nam na szkoleniu nie powiedzieli"
- producenci promują LCd, gdyz znacznie mniej ich produkcja kosztuje. Wy, znawcy tematu pewnie wiecie, jakie są różnice - z miłą chęcią usłysze i nie zdziwię sie, jak będa spore.

Moim skromnym zdaniem taki np. Samsung mysli sobie tak:

mam mega plazmę z serii 8 - jest kozacka -bo tania i dorównuje pionierowi (wyznacznik jakości). jest cieniutka (3cm niecałe) i ładniutka. Ale ta plazma koztuje nas o x % więcej w produkcji.
Mamy tez LEd lcd - tez niecałe 3cm cienkości i tyle - tak, bo wiemy, ze obraz to średni - sprzedamy te tele drozej, bo ludzie i tak wezma lcd, a jeszcze wciśniemy im kit, ze to LED TV - nie muszą wiedzieć, że to lcd :p a produkcja jest nawet tańsza niż lcd...
Wcisniemy im gorszy obraz za większą cene - no bo przecież tlum weżmie, co mu sie wciśnie, a Ci co się znaja i cenia obraz to i tak wezmą plazmę...

Tak ja to rozumiem - tak rozumiem to, ze ludzie lcd kupuja i głupoty gadaja na plazmy.





Co do tego TV byście proponowali?
1. Jakie kino do 1 tyś.?
2. Coś z możliwością nagrywania na dysk twardy i na płyty DVD do 1 tyś.
3. Inne ciekawostki
Może inne propozycje!!!
niestety ja Ci nie pomoge, bo należę, do osób, dla których 1tys na kino domowe to z 4 razy za mało
 

apollo

New member
Witam, jestem trochę nowy w temacie, przed kupnem pierwszego płaskiego tv, ale do sedna.

Powiedzmy ze jestem po środku, żadna technologia nie jest moim faworytem. Jest jedna ważniejsza rzecz od jakości obrazu -> cena, i tu pytanie:

Czy przy wielkości 37-42" i budżecie max 3000zł jestem w stanie kupić plazmę o jakości obrazu lepszej niż lcd w tej cenie? Co mogłoby konkurować z Samsungiem LE37B650 (2650zł) ?
 

apollo

New member
Dodam jeszcze, że telewizja oglądana będzie z odległości trochę powyżej 3m, w pokoju średnio nasłonecznionym, głównie sygnał SD (antena lub kablówka) i czasem full HD (filmy z kompa)

czytałem ze samsung b650 świetnie radzi sobie z sygnałem SD dobrym oraz słabym, a która plazma w tych warunkach radziłaby sobie z SD jeszcze lepiej?
 
Ostatnia edycja:

apollo

New member
ok Dżon a konkretnie jakbyś był na moim miejscu to jaki dokładnie model byś kupił? który uznałbyś za ten najlepszy? chcę obiektywnie poczytać i mieć jakąś alternatywę do tego b650. Moje 2 priorytety to piękne SD i piękne full HD przyjęte z komputera. :)

postaraj się też być w miarę obiektywny nie wrzucaj wszystkich lcd do jednego worka, są lepsze i gorsze, ten b650 jest podobno właśnie bardzo dobry i super radzi sobie z SD nie wiem czy znasz ten model. Wolałbym raczej porównywanie konkretnych modeli płaskich tv niezależnie od technologii niż samych technologii ogólnie.

Sprawdziłem specyfikację tego ps42b450 którego poleciłeś i przy jego rozdzielczości wynoszącej 1024 x 768 filmu full HD z kompa raczej nie zobaczę
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
ps42b450 - nie wiedziałem ,ze on ma taka rozdziałke - bazowałem na modelu 50", który ma 1300 cośtam rozdzielczośc na forach doczytałem się, ze panasoniki robią świetne plazmy ale nie jestem tutaj znawca tematu - ja szukałem 50" i znalazłem samsunga, który mnie przyciągnał - Tobie raczej nie pomoge - moge tylko powiedziec, ze plazma, plazma plazma i jeszcze raz plazma - jak połaziszp o necie, poczytasz, jak pojdziesz z laptopem ze swoim dvd i porównasz te interesujace Cie modele - zobaczysz, ze tylko plazma - i to pewnie panasaonika - bo na tym forum do tego się to głównie psrowadzało, ze panasonik i juz :)
 

Radzio2009

New member
Witam ponownie.
Brak odpowiedzi na mój problem skłonił mnie do napisania kolejnego postu.
Chcę kupić plazmę, ale moja wiedza w tym temacie jest zbyt mała i proszę Was

o pomoc

Warunki:

Jakie masz warunki = 4,5 m x 3,4 m
Preferowana wielkość matrycy = 46 - 50"
Preferowane marki = brak
Preferowana technologia = plasma
Jaki sygnał = kablówka UPC
Jaka odległość od ekranu = 3-4 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = filmy DVD i divx z PC ,
Jaka klasa cenowa = do 4500 jeśli będzie trzeba (wiadomo, im mniej tym lepiej)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej wieczór i noc ale w dzień weekendy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = okno od południowy zachód- tylko pod wieczór mam trochę słońca, ale mam rolety- od rana do popołudnia jest ok
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2-4
Jaki masz ulubiony program = filmy, discovery i inne
Jaki masz telewizor = 32"
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobrej jakości, braku smużenia, dobrego odwzorowania kolorów i czerni - chcę też spróbować używać go jako monitora
Czy ma być HD Ready czy Full HD – koniecznie HD Ready

Poważnie skłaniałem się do Panasonica TX-P46G10E, no ale ma on FULL HD czego ja nie chcę(większy koszt TV oraz więcej pobiera prądu) !!!

Co do tego TV byście jeszcze zaproponowali?

1. Jakie kino domowe do 1,5 tyś.?
2. Coś z możliwością nagrywania na dysk twardy i na płyty DVD >>> ok. 1 tyś.
3. Inne ciekawostki

Może inne propozycje!!!


Mam pytanie odnośnie dźwięku.

W większości modeli TV z HD Ready jest Tuner analogowy
podczas gdy w FULL HD jest amplituner MPEG 4
Czy nie będzie za słaby dźwięk w HD Ready z tunerem analogowy???


Czy jest to duża różnica?
Chcę dokupić kino domowe, to może kino poprawi dźwięk???
Jestem w tej dziedzinie laikiem, pomóżcie... proszę!!!
Bardzo proszę o informacje.


Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
witam
wybralbym troche mniejszy telewizor . plazme panasonic TX-P42X10Y bo to telewizor hdready.lepsze przeskalowanie sygnalu sd do rozdzielczosci telewizora 1024 x 768. telewizor posiada tuner dvb-t mpeg4
http://www.ceneo.pl/;0152342777-10.htm
koniecznie z koncowka Y bo TYLKO TEN MODEL POSIADA tuner dvb-t MPEG 4 .jeszcze jeden argument .zgadzam sie z nim calkowicie.komentarz ze strony ceneo...jakość obrazu przy tym sygnale porównywalna z tv CRT. Różnicę w jakości obrazu między tą plazmą a lcdekiem dobrze widać przy wyświetlaniu np. zbliżeń fryzur, na plazmie widać pojedyńcze włosy - lcdek mocno upraszcza, "kwdratyzuje" i zlewa w plamy. Zaskakująco dobrze wyglądają na nim divx-y

dlaczego hdready nie fullhd?.jesli chcemy miec lepsza jakosc sd to warto wybrac telewizor o mniejszej rozdzielczosci czyli 1024 X 720. cytat ze strony
http://pomar.pl/info/index.php?c=ekrany
dotyczy to plazmy i lcd. na forum tez jest podobny temat
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16343&highlight=niedoci%B1gni%EAcie+sygna%B3u+SD

Istnieje jedna - prosta zasada, jeśli matryca twojego odbiornika ma inną rozdzielczość niż rozdzielczość nadawanego programu , to obraz w jakimś miejscu musi zostać przeskalowany i dopasowany do matrycy - CZYLI POGORSZONY.Jakość przeskalowania zależy od sprzętu.
kino domowe pioneer za okolo 1600 zl.
http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/DCS-580/index.html
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=36858&page=13&highlight=DCS-580
http://www.ceneo.pl/;0151609750-10.htm
jesli telewizor to tylko plazmowy pioneer ,panasonic,samsung,lg.
 
Ostatnia edycja:

masob

New member
Plazma!!!. Kupiłem Samsung PS50B650. Przeczytałem wszystko o led, wcześniej liczyłem i czekałem na laser tv, kupiłem plazmę i jestem zachwycony. Spokojnie można oglądać dobrą SD z 2,5 metra - nie widać ziarna. Myślę że dobrze wybrałem - LCD jest do komputera ( mam nowego lap. Asusa 17 do czytania i pisania i jest super)
 

BROWAReq

New member
Full HD czy HD Ready?

Jakie masz warunki = pokój w kształcie L - wymiary na oglądanie tv - 2,77x2,15
Preferowana wielkość matrycy = 37 - 50"
Preferowane marki = panasonic, lg, ew. samsung

Preferowana technologia = plazma
Jaki sygnał = kablówka UPC docelowo cyfrowa UPC
Jaka odległość od ekranu = 2,5 metra
Jakie urządzenia do podłączenia = filmy DVD, divx i BDRip z PC ,

Jaka klasa cenowa = 2500 zł. do 3500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej wieczór i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = rolety rozwiążą większość problemu

Ile osób zasiada przed telewizorem = 2
Jaki masz ulubiony program = filmy akcji, sport

Jaki masz telewizor =
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = świetnego obrazu na filmach i realnego odwzorowania kolorów
Czy ma być HD Ready czy Full HD – ?? Doradźcie czy przykładowo na 50 calowym odbiorniku można oglądać sygnał z odległości 2,5 metra i czy w tym przypadku lepiej będzie full HD czy wystarczy HD Ready, które jest znacznie tańsze?
Chciałbym aby tv dobrze radził sobie ze słabym sygnałem tv i chcę go także czasem wykorzystać do podpięcia pod komputer.
Narazie zastanawiam sie nad
PANASONIC TX-P50X10Y ale czekam na Wasze propozycje.
 
Do góry