Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Radzio2009

New member
Radzio2009 napisał:
Witam ponownie.
Brak odpowiedzi na mój problem skłonił mnie do napisania kolejnego postu.
Chcę kupić plazmę, ale moja wiedza w tym temacie jest zbyt mała i proszę Was

o pomoc

Warunki:

Jakie masz warunki = 4,5 m x 3,4 m
Preferowana wielkość matrycy = 46 - 50"
Preferowane marki = brak
Preferowana technologia = plasma
Jaki sygnał = kablówka UPC
Jaka odległość od ekranu = 3-4 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = filmy DVD i divx z PC ,
Jaka klasa cenowa = do 4500 jeśli będzie trzeba (wiadomo, im mniej tym lepiej)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej wieczór i noc ale w dzień weekendy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = okno od południowy zachód- tylko pod wieczór mam trochę słońca, ale mam rolety- od rana do popołudnia jest ok
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2-4
Jaki masz ulubiony program = filmy, discovery i inne
Jaki masz telewizor = 32"
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobrej jakości, braku smużenia, dobrego odwzorowania kolorów i czerni - chcę też spróbować używać go jako monitora
Czy ma być HD Ready czy Full HD – koniecznie HD Ready

Poważnie skłaniałem się do Panasonica TX-P46G10E, no ale ma on FULL HD czego ja nie chcę(większy koszt TV oraz więcej pobiera prądu) !!!

Co do tego TV byście jeszcze zaproponowali?

1. Jakie kino domowe do 1,5 tyś.?
2. Coś z możliwością nagrywania na dysk twardy i na płyty DVD >>> ok. 1 tyś.
3. Inne ciekawostki

Może inne propozycje!!!


Mam pytanie odnośnie dźwięku.

W większości modeli TV z HD Ready jest Tuner analogowy
podczas gdy w FULL HD jest amplituner MPEG 4
Czy nie będzie za słaby dźwięk w HD Ready z tunerem analogowy???


Czy jest to duża różnica?
Chcę dokupić kino domowe, to może kino poprawi dźwięk???
Jestem w tej dziedzinie laikiem, pomóżcie... proszę!!!
Bardzo proszę o informacje.


Pozdrawiam

Witam ponownie.
[FONT=&quot]Digitalus serdecznie dziękuję za dotychczasową pomoc.[/FONT]
Sygnał mam z kablówki UPC i mam zamiar zmienić sygnał na cyfrowy w UPC oraz zamówić dekoder cyfrowy z HD.
Moje pytania:
1. Czy przy tym sygnale nie powinienem jednak kupić TV z FULL HD czy zostać przy ready ???
2. Czy TXP50X10Y jest porównywalny z TXP42X10Y ???
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
jesli chcesz miec wiekszy telewizor tzn 50 calowy to najlepiej gdybys posiadal dobre zrodlo sygnalu czyli tuner satelitarny. to warunek aby programy sd wygladaly dobrze. kanaly hd beda prezentowac sie dobrze z kazdej odleglosci.nawet z bliska.
nie wiem jakie masz oczekiwania, tzn na jakich kanalach zalezy. jesli na dobrej jakosci kanalow sd i hd to wybralbym ten mniejszy telewizor tzn 42 calowy. jesli np lubisz czasami ogladac telewizje z bliska.
jesli bedziesz ogladal telewizje z malej odleglosci to wtedy bedzie widac wieksze niedoskonalosci sygnalu sd na 50 calowej plazmie. jesli z okolo 3, 4 metrow, tak jak napisales to wszystko bedzie ok.
moge sobie porownac jakosc obrazu w trzech telewizorach plazmowych. mam na mysli kanaly sd
na 32 calowej daewoo , 37 calowej plazmie panasonic , kanaly sd z tunera satelitarnego n-box lub ferguson wygladaja bardzo dobrze. na 32 calowej wzorowo , moze nawet lepiej niz na moich starym telewizorze panasonic crt 29 cali.
na 50 calowej plazmie LG z odleglosci jednego metra widac niedoskonalosci sygnalu sd, jedne kanaly lepsze inne gorsze, dobrze wygladaja kanaly ktore nadaja w formacie 16:9. to znacznie wiekszy ekran i nie mozna spodziewac sie cudow. kanaly hd wygladaja rewelacyjnie na takim duzym ekranie, mozna ogladac z kazdej odleglosci.
 
Ostatnia edycja:

Radzio2009

New member
Serdeczne dzięki za błyskawiczną odpowiedź.

Mam już tylko jedno pytanie, a mianowicie, czy dekodery cyfrowe w UPC nie spełniają takiej samej roli co dekodery satelitarne???



Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
jesli masz mozliwosc zalozenia anteny satelitarniej na balkonie,lub przy oknie to proponowalbym takie rozwiazanie. warunek , musisz miec okno na poludnie .jesli nie ma innej mozliwosci to antene mozna zamocowac na dachu. jakosc obrazu z tunera zawsze bedzie lepsza niz z telewizji kablowej. kazdy to potwierdzi
 
Ostatnia edycja:

antos_00

New member
Jako nowy użytkownik na forum witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam pytanko - czy jakość obrazu na TV Full HD będzie równie dobra jak na TV HD Redy, w przypadku gdy sygnał jest HD Redy ?

Pozdrawiam.
 

Radzio2009

New member
Digitalus raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.

Dzięki Twoim radom zdecydowałem się na:
TV
Panasonic TX-P42X10Y


co do kina domowego to się waham pomiędzy

Pioneer DCS-580 (ok. 1700zł.)
a
Panasonic SC-PT860 (ok. 1200zł.)

[FONT=&quot]
Bardzo proszę WAS o radę, czy warto dopłacić 500 zł. do Pioneera jeśli tak to z jakiego powodu ,czy zostać przy jednej marce tzn. TV i kino domowe firmy [/FONT][FONT=&quot]Panasonic[/FONT][FONT=&quot] ???


pozdrawiam
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Większej czcionki nie mogłeś wywalić?!

Na Twoim miejscu nie schodziłbym poniżej 50".

Rozważ Onkyo 507 + JBL 178 5.1 - tak, warto dopłacić.

Pozdrawiam,
 

Radzio2009

New member
Sorry
Już poprawiłem czcionkę.

No niestety kwota, którą mam na zakup kina nie może przekroczyć 1700 zł.

nadal wacham się pomiędzy PANASONIC TX-P50X10Y a PANASONIC TX-P42X10Y

TV będzie oglądany z odległości ok. 3,5 - 4 m, rzadko bliżej.
Szczerze mówiąc przychylam się do 50 "

Bardzo proszę o radę, czy PANASONIC TX-P50X10Y na cyfrowym sygnale HD z UPC da sobie radę???

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Pavel091

New member
Siema, w pewnym sklepie powiedziano mi, że plazma to TV dla ludzi co zmieniają go co 2-3 lata, bo jakość obrazu z roku na rok się pogarsza. Czy to prawda???
 

markatan

New member
Pavel091 napisał:
...jakość obrazu z roku na rok się pogarsza...
Wzrok też się pogarsza i nie widzi pogarszania się plazmy :D.
Jak Twoje dziecko rośnie też nie widzisz jak patrzysz na nie codziennie.
Świetlówki w LCD-kach też świecą coraz gorzej z czasem.
Plazmy pewnie też się wypalają ale jak patrzysz na nie codziennie to nie zauważysz.
 

Radzio2009

New member
Witam.
W dniu dzisiejszym /22.10.2009/ odwiedziłem sklepy Elektro World i Media Markt w Markach pod W-wą.

Porównałem kino domowe Panasonic SC-PT860 i Pioneer DCS-580 i wybrałem SC-PT860 /lepszy Design/.

Jeżeli chodzi o EW to ceny w miarę no i sygnał TV ok.
/Bardzo uczynny i cierpliwy sprzedawca, ale brak wiedzy w temacie PDP, na pytanie „co to oznacza w plazmowych TV???” stwierdził, że to błąd w zapisie lub symbol magazynu, albo region Polski i że nie mam na to zwracać uwagi/.
Media Markt to dopiero porażka.
TV /na nie patrzyłem/ ponad 30% droższe niż w Internecie.
A obraz w 50” TV plazmach to totalne samobójstwo sprzedawcy.
Sygnał TV chyba specjalnie zniekształcony., tylko po co ?
A później przed świętami zapewne poprawią parametry i…….
WIELKA WYPRZ….(NIE DLA IDIOTÓW)

No i mam dylemat TX-P42X10Y jest trochę dla mnie za mały, zaś 50 calowy TV jest za duży.

Najbardziej pasuje mi 46”

Z tego co widziałem, to 46” są FULL HD, a ja chcę HD Ready

Co robić ????? POMOCY !!!


Pozdro
 

digitalus

Banned
witam
trzeba wybrac kompromis tzn jesli 50 cali to zbyt duzy ekran to pozostaje tylko 42.
niedawno na kanale tvn cnbc biznes byl program w ktorym poruszono temat celowgo podlaczania gorszego sygnalu do niektorych telewizorow. nie wymieniono do jakich telewizorow jest podlaczany gorszy sygnal . w jakich sklepach sa stosowane takie praktyki.dlaczego cos takiego sie stosuje
najlepszym rozwiazniem jest zabranie do sklepu np plyty dvd z filmem divx i oryginalna plyta dvd
podlaczyc dvd przez wyjscie component lub hdmi.
na pewno nie przez euro bo jakosc obrazu bedzie wtedy najgorsza.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie istnieje coś takiego jak za duży telewizor, teraz Ci się wydaje 50" za duża, jak postoi trochę w pokoju to za 2 tygodnie będzie już za mała.

Pozdrawiam,
 

Wojtek_L

New member
Witam wszystkich
Na nowy telewizor czekam już około roku i teraz zaczęło mi się już mocno śpieszyć więc prosze o pomoc kogoś doświadczonego

Moje warunki:
Jakie masz warunki = ok 5 m x 4 m
Preferowana wielkość matrycy = 40" - 42"
Preferowane marki = brak
Preferowana technologia = wcześniej powiedziałbym że tylko lcd ale teraz zgłupiałem
Jaki sygnał = kablówka z multimediów, gdy tylko pojawi się telewizor od razu cyfrowa multimedia DTV z hd
Jaka odległość od ekranu = około 2,5 metra
Jakie urządzenia do podłączenia = DVD, Komputer (Geforce 8800 GT 1gb z hd), być może ps3 lub inne urządzenie z blu ray
Jaka klasa cenowa = około 3000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej popołudnie wieczór i noc, ale w wekendy i święta raczej w dzień wieczorami mam inne zajęcia :grin:
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = duże okna od wschodu słońca wyposażone w rolety
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2
Jaki masz ulubiony program = filmy tylko w jakości dvd, divx raczej rzadko mam nadzieje na coś lepszego, napalam się na discovery w hd
Jaki masz telewizor = 21" staruszek w spadku firma Provision :( ale też monitor 24" LCD Samsung
Ma stać czy wisieć = obojętnie ale raczej stać
Czego oczekujesz od telewizora = DVB-T MPEG4 ale tak naprawde jakości głownie filmy i gry
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD

Mocno zastanawiałem się nad Samsungiem LE40B650 w necie za 3100 zł, Sony KDL-40V5500 ale teraz już nie wiem i czekam na jakąś podpowiedź
 

digitalus

Banned
witam
jesli na "polu walki" pozostaly dwie technologie . mamy dylemat ktora wybrac plazme czy lcd. zaczynamy decydujace starcie czyli podlaczamy dvd do telewizora najlepiej przez hdmi lub component, dvd najtansze moze byc nawet manta, ktore czyta pliki mpeg2.dlaczego ten plik ?to stream z karty dvb. to nic innego jak dane w postaci cyfrowej wysyłane droga satelitarna . tak gdyby zrodlem sygnalu w sklepie bylby tuner satelitarny.dobry sygnal SD.
na plycie dvd moj plik
http://www.sendspace.com/file/1mr0hj
plazma to gleboka czern, widac szczegoly np siatke na mikrofonie ,widzow z telefonami komorkowymi,pojedyncze wlosy, jakosc obrazu powala na kolana. nie musi byc to droga plazma wystarczy za okolo 2000 zl np panasonic 37x10y, 42x10y lub LG 42PQ3000,pq6000. zaraz klienci w sklepie zwroca uwage na ten telewizor
najlepiej gdyby miejsce do takiej oceny nie bylo zbyt mocno oswietlone. przeciez inne warunki mamy w domu.
gwarantuje ze osoby ktore beda w sklepie zwroca uwage na plazme:) co sie stalo :D.
lcd juz dziekujemy
 
Ostatnia edycja:

piorek

New member
Dla wszystkich, którzy mają problem z wyborem

Witam.
Właśnie jestem po zakupie telewizora, którego szukałem 3 miesiące. Dziesiątki sklepów MM, Saturn, EW, sklepy specjalistyczne Hi-Fi i fora internetowe min. i te.
Opiszę wszystko gdyż też korzystałem w dużej mierze z takich opisów. Może komuś się to przyda.
Pokój mam ok. 23 m 2 ale prawie pusty, do telewizora 3,5-4,5 metra, południowe okna, telewizor wisi sam na ścianie co jest istotne w przypadku wyboru dużego telewizora.
Kasa do wydania najlepiej w granicach 5 tys zł, ale jak coś mi się spodoba wyjątkowo może być i 8 tys zł. Wybór na początku padł na telewizory LCD Sony W 5500 lub Z 5500, JVC DVI, Sharpy. Samsunga, LG w ogóle nie rozpatrywałem. Obrazy w tych ekranach są dla mnie za sztuczne. Jeździłem sprawdzałem porównywałem. W MM i tym podobne porażka, brak fachowców, telewizory proszę nie patrzeć na obraz z tego względu, że są ustawiane tak jak poleci kierownik działu w zależności od tego ile jest danego modelu na magazynie.
Najlepiej poprosić o pilota i włączenie telewizji, i ustawić sobie na tych samych parametrach ,nie porównywać na sygnałach testowych!!! Wielkie oszustwo. Jak dla mnie LCD Ledowe np. Sharp LE 700 ma obraz jakby naciągnięty folią i nie podoba mi się. Jeden z fachowców powiedział mi żebym z ledem się wstrzymał gdyż jest to początek ich wprowadzania i dopiero w następnych modelach za kilka miesięcy do roku czasu zostaną udoskonalone. Ładny obraz posiada JVC model DVI lecz niektórych może zrazić brak MPEG-4 ( ale nie mnie sam kupiłem z MPEG-2). Ogólnie bardzo dobry telewizor. Sony w serii W chyba jeden z najlepszych obrazów telewizyjnych. Sony W i JVC moim zdaniem posiadają najlepsze skalowanie obrazu tzw. SD, czyli do odbioru zwykłej telewizji są najlepsze. W Sony Z podoba mi się 200 Hz. Nie słuchajcie, że to jest "pic". Być może 200HZ jest dziełem oszustwa elektroniki ale szczególnie w relacjach sportowych widać różnicę między 100Hz i 200Hz. Już miałem kupić właśnie Soniaka gdy wszedłem na ten portal, zacząłem czytać wypowiedzi i znalazłem gościa którego wszyscy znają KIKI. Trochę e-mailowałem z nim, co by zaproponował, chciałem wziąć prezentację i odpisał - dlaczego nie plazma. Znowu jeździłem, porównywałem, szczególnie dobre są sklepy specjalistyczne Hi-Fi, w większości fachowcy.Kupiłem plazmę Pioneer 5090 i powiem tak. Niezależnie jaka to będzie plazma, będzie to najlepszy wybór. Idźcie do sklepu stańcie przed plazmą i lcd nawet przed tymi źle ustawionymi, popatrzcie na pierwszy plan i drugi. W lcd zgodzę się pierwsza postać będzie ostra ( jakby obrysowana ołówkiem, jakby wycięta z kartki i wklejona, co pokazuje jakby nie była jednością z resztą obrazu) natomiast popatrzcie na drugi plan tzn. za nią. Na plazmie w głębi będzie widać postać chowającą się w krzakach i będzie ją widać wyraźnie natomiast w lcd jak będzie coś widać to będzie tylko plama. Popatrzcie też na włosy ludzi, na drzewa, a zobaczycie , że na plazmie jest więcej szczegółów. Będzie widać źdźbła, poszczególne włosy. Kolory w LCD są przerysowane. Jeżeli coś w rzeczywistości jest czerwone, w lcd będzie pokazane jako bordowe itd. Wszystko to oszustwo. Musicie spojrzeć na całość obrazu nie tylko na pierwszy plan. Oprócz tego plazma w domu nie buczy, nie brzęczy, nie grzeje się (czyli nie jest dodatkowym piecykiem), to wszystko stare bajki. Nie wiem jak z prądem to za wcześnie. Teraz co do rozmiaru. Jakbym miał kupować lcd do siebie to kupiłbym nie więcej niż 42". Moja siostra kupiła 47" lcd LG 47LH5000 200Hz i powiem tak kaszana. Nie da się oglądać z mniej niż 4 metrów, PIXELOZA aż boli. Porównując nasze obrazy bardzo teraz żałuje , że tak pochopnie kupiła lcd. Plazma zawsze , powtórzę zawsze będzie lepiej skalowała obraz telewizyjny niż lcd, co do innych przesyłów obrazu BR DVD się nie wypowiadam. To wina technologii LCD. Przy małej odległości do telewizora żeby kupić duży telewizor trzeba mieć sygnał cyfrowej super jakości, czego nie ma podejrzewam ok. 90 % narodu. Podsumowując jeżeli ktoś rozpatruje 42 " lcd to może sobie pozwolić na 46" plazmę itd. Ogólnie po przywiezieniu plazmy do domu jestem zachwycony obrazem. Nie myślałem, że z kablówki Aster City będzie taki czysty obraz. Nie wiem co może być jeszcze lepszego w obrazie cyfrowym, czy HD.

Ogólnie bardzo polecam gościa KIKI. Kopalnia wiedzy. Te telewizory, które mi polecał z perspektywy czasu stwierdzam, że rzeczywiście są najlepsze na naszym rynku. Miałem już brać prezentację do domu, ale spotkałem kolegę z dawnych lat, odkurzyliśmy znajomość i się okazało, że handluje min. RTV. Co prawda nie miał Pioneera tylko Panasonica i inne, ale też stwierdził, że Pioneer jest najlepszy i załatwił mi telewizor od kumpla, który miał go w sprzedaży. Nie znam Kikiego osobiście, nie kupiłem od niego telewizora, ale naprawdę chyba warto go posłuchać szczególnie ci niezdecydowani. Telewizor kupuje się na lata i żeby ktoś nie żałował jak moja siostra. Ja jestem za plazmą i jeżeli chodzi o modele to powiem tak w kolejności do jakości obrazu i możliwości technicznych łącznie:
1.Pioneer 5090/5090H
2.Samsung B850(bardzo dobra plazma) lub Panasonic V10E
3.Panasonic G15
4.Panasonic G10 lub Serii S(bardzo dobra plazma za rozsądne pieniądze)
5.Panasonic X

Pozdrawiam wątpiących
 
Ostatnia edycja:
Do góry