Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Sansei6

Member
Bez reklam
No dobra w cenach nie jestem na bieżąco :D

No ja wiem, czy mozna powiedzieć, że zuzycie prądu jest porównywalne z LCD. W LCD jest zużycie stałe - zawsze tyle samo tak w przybliżeniu, a w plaźmie różnie może być nawt, że momentami będzie znacznie mniejsze niż w LCD.... zależności od oglądanych "obrazów" możemy różną średnią uzyskać ;)
 

01mlody

New member
Wielkie dzięki koledzy
każda rada jest dobra i chciał bym ich jak najwięcej.
Sądze że na mój skromny budrzet to 42" HD redy mi wystarczy :)
Zresztą to będzie podłączone pod Cyfrowy Polsat coprawda HD ale jak narazie kanałów HD jest mało więc sądze że będzoe oki

Będę chyba musiał jeszcze poczytać co do obsługi tego TV (czyli to docieranie go)

Jestem z Kielc więc TV mogę kupić np
media markt
RTV Euro AGD
media expert
Muszę porównać ceny
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
cena

01mlody, a Internet? Sklepów w sieci nie bierzesz pod uwagę? Można kupić taniej niż w sklepach tradycyjnych. Poszukaj.

Co do zużycia prądu to oczywiście nie będę się spierał. Chodziło mi o to, że zużycie jest porównywalne do LCD, jeżeli jest mniejsze to jeszcze lepiej!!!
Zresztą na tym forum jest gdzieś obszerny materiał na ten temat i rzetelne porównanie zużycia prądu przez plazmę, które dowodzi, ze nie jest ono tak wysokie jak niektórzy podają.

Co by nie mówić ja jestem ze swojej plazmy kupionej w Internecie bardzo zadowolony!!! A jeżeli nawet zapłacę troszkę większe rachunki za prąd to zrekompensuje mi to jakoś oglądach programów w HD.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników TV Plazmowych.
 

maniabia

New member
zakup TV

stoję przed zakupem nowego tv i nie wiem co wybrać plazma czy lcd(odwieczny problem) po lekturze na różnych forach skłaniam się na plazmę ale może coś poradzicie. tv zamierzam używać do oglądania programów ze zwykłej anteny, DVD i czasami firmy z komputera planowana wielkość to 42 cale, budżet do 3200 zł.
czekam na jakieś propozycje co do modeli.
 

gedymin67

New member
Jeżeli TV ma odbierać sygnał ze zwykłej anteny to LCD raczej odpada. To samo dotyczy Divix-ów (małych, mieszczących się na płycie 700 Mb) odtwarzanych z kompa lub dvd.
Przy tej wielkości ekranu (''42) widoczne "piksele" bedą zniechęcać do oglądania. Sam to sprawdziłem w domu (porównywałem 42 "kurę" :eek:k: i 46 Sharpa). Oczywiście wraz ze wzrostem odległości od TV obraz będzie coraz "lepszy" ;).
Propozycja TV - jakiś Panas

Pozdrawiam
 

polo508

New member
teraz mam pytanko kolejne;)

Samsung LE22S81B
Samsung LE26R81B
Panasonic TX-26LX70P


który z tych telewizorów wybrać pod PlayStation 3 i kablówke UPC??

narazie najbliżej jestem tego 2 Samsunga;) mam jeszcze pytanko bezpośrednio do tego modelu Samsunga;) czy jeśli telewizor będzie mógł odbierać tylko 720p?? z góry dziękuje za pomoc;)
 

maniabia

New member
zmiania koncepcji

dzięki za podpowiedzi ale trochę zmieniła się koncepcja i mam pytanko jaki model tv ale sygnał z cyfry - pewnie będzie to już LCD proszę o jakieś propozycję modeli .
pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
W tej cenie nadal polecałbym plazmę, nawet do lepszego sygnału i oczywiście ten sam model ;) Na lepszym sygnale będzie jeszcze lepszy odbiór, plazmy nie są przecież tylko do sygnału sd ;)
 

Raschey

New member
Ciekawe co powiecie na to:
jaki sygnał ? Cyfra+
jaka odległość od ekranu ? 2,5m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, Cyfra+,komp-x264
jaka klasa cenowa? ok 3.000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? popołudnie, wieczór, noc
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? śrenie,rolety na oknie
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? TVN24,Planet,Nati Geo,Discovery,C+
jaki masz telewizor? 27" Phili
Ma stać czy wisieć? stać
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sansei6

Member
Bez reklam
Raschey ja przy tej klasie cenowej chyba się powtórzę ;) ale niech wypowie się ktoś jeszcze, bo wyjdzie, że jestem stronniczy i upodobałem sobie jeden model :p
 

Omen07

New member
Witam i pozdrawiam wszystkich Forowiczów. Jest to mój pierwszy występ, więc proszę o wyrozumiałość... Przeczytałem kilkadziesiąt tematów wyrzuconych przez szukajkę ale nie znalezłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Sygnał TV pobieram z kablówki, 95% oglądania to kablówka, pozostałe 5% to DVD. Co wybrać, czy TV LCD w tech. 100Hz, czy raczej z 5ms odśw. matrycy???? Wszelkie opinie, sugestie, porady itp. mile widziane.
Pozdrawiam Adam.
 

Holt_

New member
Bez reklam
a jak nie chce się bawić przez 300 godzin w poszukiwanie ew powidoczków i wkładać "białej" płytki do DVD? :)
Tylko, plesase, prosze nie mówić że problem nie istnieje, bo lektura forum skłania jednak do nieco innych wniosków :)
 

asoz

New member
Z tego co czytałem, na całym forum ze wszystkich Pioneer'ów wypalił się jeden. To chyba nie dużo ?? Do kablówki to tylko plazma.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Czymże jest te 300 h na dotarcie wobec tysięcy jakie potem się wykręci ;) Poza tym, wcale nie jest tak najgorzej z tymi powidokami, ja nie mam :p i wiele razy podkreślam, że wcale się nie cackam z plazmą i żadnej planszy nie używałem ;) może dobrze dotarłem i tyle, choć poza obniżeniem wartości poszczególnych parametrów nic więcej nie robiłem i normalnie oglądałem tv ;)
 

Holt_

New member
Bez reklam
z Pioneerów - byc może. Ale lwią część kupowanych i opisywanych na tym forum plazm stanowią Panasoniki i Samsungi.

Wiem z rozmów ze znajomymi, że nadzwyczaj często powodem rezygnacji z plazmy na rzecz LCD jest właśnie owe 200-300 godzin docierania.
 
Do góry