Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

limansky

New member
Witam,

jestem całkiem nowym użytkownikiem, jednak żmudna lektura tego wątku pozwoliła mi wyciągnąć pewne wnioski i dokonać zakupu tv.
Pomimo tego, że znakomita większość poleca plazmę, ja zdecydowałem się na telewizorek lcd. Po przeglądnieciu ogromnej ilości stron internetowych i kilku wizytach w sklepach, wybór padł na Samsunga LE 37A656A1. W zasadzie nie potrafię umotywować tego zakupu, bo wszystkie aspekty przemawiają za plazmą. Żyłem chwilą i poczułem coś do tego tv dlatego tak. Czy dokonałem słusznego wyboru, będę mógł ocenić po tym jak zostanie mi dostarczony i spędze przynajmniej kilka godzin wpatrując się w nowy nabytek.
Tv będę używał głównie do xboxa360, ps3 i filmów na dvd, telewizji nie oglądam prawie w ogóle. Poza tym rodzice mają w salonie plazmę, więc chciałem spróbować czegoś innego (zresztą jak zawsze, tak już mam). Kiedy oglądałem obraz w sklepie, wyglądał bardzo fajnie (mieli podłączoną n-kę), poprosiłem też o podpięcie konsoli, gra śmigała jak ta lala, a o to mi szczególnie chodzi.
Mam nadzieję, że będę zadowolony z zakupu, jednak chciałbym poznać jakąś opinię na temat mojego nowego ekraniku :)
Pozdrawiam wszystkich
ps. w porównaniu do innych for, stwierdzam że użytkownicy tego są naprawdę w porządku i zawsze można liczyć na jakieś zdanko na dany temat
 

espaniol

New member
ja też ..mam problem ..prosze o pomoc

:( ja też ..mam problem ..prosze o pomoc cos madrego i do 3.5 tys z przewaga na Panasonica plazme tylko ktory? ..a jak lcd to ktory ..moze samsung ?odleglosc 3-4 m,37 cale?moze?bede wdzieczny za podpowiedz .pozdrawiam:mrgreen:
 

espaniol

New member
zapomniawszy dodac..

;) ze kochac sport ogladac ,programy przyrodnicze ...a wnusia bajki..i mecza mnie dwa panasy Panasonic TH 42 PV 80 ...TH 42PY80P tylko czy odleglosc nie za mala?pozdrowka:mrgreen:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy 3-4 metrach spokojnie można celować w 50" ale za 3,5K może być ciężko :)

To nie jest wątek dla Ciebie skoro wybierasz już między dwoma Panasami.

Pozdrawiam,
 

Motyl32

New member
Byłem dziś pooglądać Tv w sklepie dla idiotów.
Porównywałem Samsungi 50" 656 (plasma) i 52" 656 A1 (LCD) oraz Panasonic plasma 50" model VIERA PY700.
Poprosiłem o przełączenie na TVP1, bo jak wiadomo demka nic nie mówią.
Wszystkie TV miały ustawienia fabryczne i sygnał z kablówki.
Zdecydowanie najlepszy obraz miał jak dla mnie Panasonic 50" PY700 , naprawdę świetny ! Byłem wręcz powalony jakością. Obraz wyglądał bardzo dobrze nawet z bliska..
Samsungi miały dość podobny AKCEPTOWALNY (dość dobry) obraz ,z tym że jednak plazma wydawała sie bardziej naturalna niż tenże Samsung w wersji LCD 52". Wybrałbym plazmę, tym bardziej że LCD 52" kosztuje 2 tys więcej niz 50" plazma.
Na demkach wszystkie TV przezentowały się doskonale :)
Z tych trzech modeli zdecydowanie najbardziej spodobał mi się obraz na Panasoniku i na dzień dziesiejszy to jest mój typ (lub któryś z modeli serii 8x).
Samsung to jednak nie jest to czego bym oczekiwał (niewielka, ale jednak pixeloza).
 

Lukaszek007

New member
Th 37 Pv 80

Drogi Sansei6
Mam pytanie odnośnie Panasonic TH 42 PV 80, czy cokolwiek wiadomo Ci na temat plam na czarnym ekranie pozostałym po np. graniu na konsoli? Gdyż na modelu mojego brata a ma TH 37 PV 80 po takowym graniu występują ciemne plamy. Niestety z w/w sytuację nawet serwis nie jest nam wstanie pomóc, mimo wizyt serwisanta który raz zabrał telewizor i po dwóch tygodniach oddał, sytuacja pozostała bez zmian. A po nie dawanej wizycie ponownie serwisu pan nie potrafił zdiagnozować usterki (a stwierdził że "...a może to tak ma być... :hmm: )

Jak masz jakieś doświadczenia z tego typu "usterkami", proszę podziel się z nią.

A jeszcze a propos
Szukam czegoś do swojego niewielkiego pokoju 32-37" max
Oto rozpiska danych zapożyczona z innego postu - Dziękuję :)
jaki sygnał ? ------------------------- zwykły sygnał z kabla antenowego
jaka odległość od ekranu ?------------ ok 1,5 - 2,0m
jakie urządzenia do podłączenia? ------ Xbox 360 (w szczególności), czasem laptop (rysowanie w ProE), w przyszłości kino domowe.
jaka klasa cenowa? ------------------- 2500 - 3500 zł max
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? -- najczęściej w dzień a rzadziej w nocy.
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? ---- pokój od zachodu do godz. 12 nasłoneczniony
ile osób zasiada przed telewizorem? ---- 2
Jaki masz ulubiony program? ----------- discovery, national geographic, canal +, HBO
jaki masz telewizor? ------------------- 21" samsung
Ma stać czy wisieć? ------------------- raczej stać, choć przemyślam opcje powieszenia na ścianie
Moje propozycje to:
- SHARP: LC-37 lub 32 XL8E, LCD-37 lub 32x20E
- PANASONIC: TX-37 lub 32 LZD80, TX-37 lub 32 LZD85
Zależałby by mi na Full HD chodź wiem że przy tak małych rozdzielczościach nie będę widział różnicy, ale skoro są one już wyposażane w tą funkcję to czemu tego nie wykorzystać.

Będę wdzięczny z każdą sugestię.
Dziękuję i pozdrawiam,
Łukasz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sansei6

Member
Bez reklam
Lukaszek007 nic mi o takich przypadkach nie wiadomo w PV 80, ponoć niektóre Pioniery miały jakieś problemu z czarnymi plamami, albo coś mieszam, no ale ja nie grywam ;) Ogólnie cóż pewnie mieliście pecha i coś się trafiło, a czy to przeszkadzało także podczas oglądania?
 

Lukaszek007

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Sansei w zasadzie nieprzeszkadza to w oglądaniu wcale, jedynie mam obawy o b. szybkie wypalenie się "ekranu", tyle człowek się naczytał o pozostawionych cieniach na ekranie np. logo programu. I tu podobnie jest w tym przypadku, po grach pozostają różne stałe elementy. Może to minie z czasem, gdyż mam zaledwie nabitych 400h oglądania, może jest jeszcze niedotarty? Zresztą w tym tygodniu brat jest umuwiony ponownie z serwisantem, może on coś więcej wypowie się na ten temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sansei6

Member
Bez reklam
Daj znać co sie dowiecie. Ale zaczęliście grać w gry "na telewizorze" juz po okresie docierania, czy od pierwszych godzin?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Spróbuj powstrzymać się od gier i pooglądaj trochę normalnej teleawizji, a jeszcze lepiej filmów z DVD. Podejrzewam, że po jakimś czasie (niekoniecznie długim) te plamy znikną.

ArtS :)
 

Lukaszek007

New member
Lcd

No i właśnie do swojego pokoju planuję kupić sobie LCD-ka, 32-37"max. Mam kilka typów, tylko troszkę ciężko się zdecydować (patrz pierwszy mój post).
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Wygląda na podstawowy błąd, w okresie docierania, mnóstwo czasu był wyświetlany stały obraz - z gier, no i jest problem.
 

Lukaszek007

New member
A wg Ciebie jak powinien wyglądać "proces docierania plazmy" i ile powinien on trwać, w tej chwili "telewizor" ma nabite ponad 400h
Kiedy można się spodziewać zniknięcia problemu, po ilu godzinach, czy w ogóle to zniknie:( ?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Tu raczej problemem jest to, że jeśli dobrze rozumiem od niemal pierwszch chwil użytkowania tv odrazu zaczęliście grać w gry, co oznacza zapewne po kilka godzin wyświetlania stałych elementów na ekranie, no i nie wiem jak teraz będzie. Ja bym przez pierwsze 200 - 300h poprostu nie grywał, tylko docierał oglądając tv i różne mniej szkodliwe i dopiero potem zaczął - po tym dotarciu - śmigać w gierki. A tak to nie wiem kiedy zniknie i czy, zapuść na kilka godzin białą planszę lub śnieg i może, kto wie wystarczy i zniknie.

Sam proces docierania plazmy był już wiele razy opisywany, poszukaj, ale w skrócie to obnizone parametry obrazu, no i własnie unikanie długiego wyświetlania stałych obrazów.
 
Do góry