Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

leader7606

New member
Plazma czy lcd

Witam wszystkich forumowiczów mam problem z zakupem tv nie wiem na co się zdecydowac.Chcę wydać do 2500 oglądałem lcd sharpa 32lc44bk,philipsa 32pfl5322 i plazmę panasonica th37pv7p.Prosze o pomoc.Mam sygnał z kablówki i dvd.Z góry dziękuje.
 

leader7606

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Pokój z oknami od wschodu.Zastanawiam się nad plazmą Panasonica TH 37pv7p.W opcji są jeszcze lcd Philips 32PFL5322 i Sharp 32LC44D.Proszę o szybką odpowiedź.;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

sonsun

New member
Witam wszystkich!

Zamierzam kupić TV. Co prawda będzie to w okolicach września lub października, ale już rozglądam się za najbardziej pasującym modelem. Czytam fora i… można się zamieszać…
Więc bardzo proszę o radę tych, którzy mają podobne preferencje do moich i którzy zakupili, bądź wiedzą, jaki model byłby optymalny do tych wymagań:

- Odległość miejsc siedzących od TV – 3.5 - 4.5 metra,
- Cena – do 4.000 PLN,
- Najczęstsze użytkowanie TV – Wieczór,
- Najczęściej oglądane: Filmy z komputera (*.avi), DVD i transmisje sportowe (coś oryginalnego: mecze!:)). Telewizja kablowa – wiadomości, filmy, programy dokumentalne, itp. Na razie nie myślę o telewizji wysokiej rozdzielczości, choć biorę pod uwagę np. Canal+SportHD, i/lub jakiś kanał filmowy, dlatego powinienem wybrać model obsługujący FullHD.

Z tego co czytam plazma lepiej sprawdza się przy oglądaniu normalnego obrazu z kablówki. Nie ma efektu smużenia. Dlatego (no i ze względu na kolorystykę), wydaje się, że plazma byłaby lepsza. Mam nadzieję, że to, co mówi się o efekcie wypalania, to już przeszłość. Nie mam zamiaru oglądać TV 10 godzin dziennie.
Z tego rodzaju TV polecano mi Panasonic.
Mam na uwadze Panasonic 42" TH-42PY8 (20 000:1) i Panasonic 42" Viera TH-42PY80 (30000:1), z tym, że to 42'' i FullHD. Ten drugi mnie bardzo kusi, mam nadzieję, że do czasu kiedy będę kupować cena trochę spadnie.
Z drugiej strony widzę plazmę Panasonic 37" Viera TH-37PV80 (15000:1) znacznie tańszą, ale 1024x720… I mam problem. Dlaczego Panasonic nie produkuje 1366 x 768?...
Z LCD jest świetnie zapowiadający się Samsung 37" LCD LE37A656 – FullHD.

Momentami zastanawiam się, czy FullHD w ogóle jest potrzebny, i np. czy obraz z takiego Panasonic 42" Viera TH-42PY80 będzie dawać sobie radę z normalną kablówką. Przede wszystkim chciałbym uniknąć jakiegokolwiek efektu smużenia, szlag by mnie chyba trafił jakbym coś takiego zobaczył. Chcę po prostu znakomity, zapierający dech obraz:)

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam i z góry dziękuję.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
leader7606 napisał:
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Pokój z oknami od wschodu.Zastanawiam się nad plazmą Panasonica TH 37pv7p.W opcji są jeszcze lcd Philips 32PFL5322 i Sharp 32LC44D.Proszę o szybką odpowiedź.;)

Daruj sobie PV7, jest teraz pv8 w 37 calach i ma on większy kontrast + dodatkowe zącza na froncie. PV7 to seria z tamtego roku. Ewentualnie 37PV80 z kontrastem 15.ooo, slotem na sd-karty 3 hdmi oraz wejście vga do PC.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
sonsun napisał:
Witam wszystkich!


- Odległość miejsc siedzących od TV – 3.5 - 4.5 metra,
- Cena – do 4.000 PLN,
- Najczęstsze użytkowanie TV – Wieczór,
- Najczęściej oglądane: Filmy z komputera (*.avi), DVD i transmisje sportowe (coś oryginalnego: mecze!:)). Telewizja kablowa – wiadomości, filmy, programy dokumentalne, itp. Na razie nie myślę o telewizji wysokiej rozdzielczości, choć biorę pod uwagę np. Canal+SportHD, i/lub jakiś kanał filmowy, dlatego powinienem wybrać model obsługujący FullHD.

A wiesz w jakiej rozdzielczości nadaje cyfra+? ( 720p, sprawdź to i zobaczysz prawdę)

Dlaczego twierdzisz, że powinieneś kupić full HD?
 

robbee

New member
Po 9 dniach uzytkowania JVC LT 37M80BU (LCD, 100Hz) dzis wymienilem go na plazme Panasonic TH 42 PV 8 (100Hz), cena identyczna.

Mam warunki takie jak wielu przedmowcow, 3.5-4m do telewizora, standardowe mieszkanie, ogladam glownie SD z satelity (C+) oraz DVD. Zrodel HD na razie nie mam.

Stwierdzam z cala odpowiedzialnoscia, poparta osobistym doswiadczeniem z LCD oraz plazma, ze plazma przewyzsza LCD pod kazdym wzgledem w zastosowaniach jako TV.

Dalem sie przekonac informacjom z roznych forow oraz opiniom "znawcow" i sprzdawcow. Nieslusznie. Dalem mojemu JVC sporo czasu, chcialem sie do niego przekonac, a jest to niezly LCD, jednak z plazma nie wytrzymuje porownania.

Co mnie przekonalo ?

- obraz w plazmie jest podobny do CRT, cieply, miekki i naturalny. LCD to wycinanka z kwardratowych pikseli, dobra do komputerow nie do ogladania filmow czy audycji

- jedyne co daja w LCD wymyslne uklady typu Clear Motion Drive, picture XXX itd to przerysowane krawedzie, wrecz z sztucznymi konturami, przesadnie wyostrzone detale "niby-HD" okupione efektami plywajacego tla, jakby oddzielonego od reszty sceny. Efekt sztuczny i mizerny, plazma daje i tak lepszy obraz bez takich "polepszaczy". Technologia LCD poprostu nie jest do ogladania TV.

- kolory LCD, u mnie szczegolnie czerwien, bardzo nienaturalne. Troche jak zdjecia wywolane w kiepskim labie albo w markecie. Ci ktorzy wiedza jak trudno dostac LCD z przyzwoicie wykalibrowanym kolorem (DTP, Authoring DVD) wiedza o co chodzi. Na plazmie obraz wyglada jak zdjecie z dobrego foto-labu, kolory naturalne i zbalansowane, miekkie tam gdzie trzeba i nie "ziarniste" jak wydruk z kiepskiej atramentowki.

- jedyne co bylo lepsze w LCD JVC to dzwiek. Podejrzewam, ze dobrym dzwiekiem i procesorem 3D (ogolnie elektronika i softwarem) nadrabiaja kiepska jakosc obrazu technologii LCD.

- odbior programow SD na plazmie rewelacyjny, bez porownania do LCD, a ten JVC ktory mialem byl polecany jako dobrze radzacy sobie z SD. I radzil sobie niezle ... jak na LCD. Po wlaczeniu Tele5 mialem pikseloze-wycinanke, plazma daje lagodny blur, cos jak CRT. 42 calowa plazma z tej samej odleglosci daje duuuuzo lepszy obraz kiepskiego SD niz 37 calowe LCD pomimo mniejszego ekranu i obrobki obrazu.

- kat widzenia w plazmie tak szeroki jak przy CRT i to bez degradacji obrazu. W LCD ogladajac z 3.5 m, po przesunieciu sie w bok o 1.5m juz widzialem znaczacy spadek jakosci (podswietlenie czerni, bladosc). A LCD by; +/- 178 stopni !!! Full marketing. Przy duzym kacie obraz na LCD jest blady i bardzo podswietlony od spodu, straszna bieda.

- Dobijajaca dla mnie byla "swiecaca czern" LCD. Paski przy filmach panoramicznych byly szare, przeswiecajace. Czarne wydawaly sie tylko wizualnie wtedy jak tresc obrazu byla jasna. Ogladanie w ciemnym pokoju przyciemnionych scen pokazalo poziom czerni w LCD jako wrecz "zenujacy". Byc moze bardzo drogie LCD radza tu sobie ale z tego co widzialem w Saturnie to sa 2,3 x drozsze od plazmy, ktora i tak daje lepszy obraz. W plazmie jak pixel jest zgaszony to jest, wyglada tak jak wtedy gdy tv jest wylaczony. Nic nie przeswieca.

Reasumujac
- do ogladania TV plazma, LCD to pomylka (wycinanka zaslaniajaca lampe)
- do pracy na komputerze gdzie kwadraciki musza byc kwadratowe: LCD
- jedyny sens kupowania LCD do ogladania TV to wymiar < 37 cali, z tego co wiem mniejszych plazm nie robia, ale moze to sie zmieni, kto wie.


Z powazaniem!
 

sonsun

New member
slawko_23 napisał:
A wiesz w jakiej rozdzielczości nadaje cyfra+? ( 720p, sprawdź to i zobaczysz prawdę)

Dlaczego twierdzisz, że powinieneś kupić full HD?
Dzięki za odpowiedź.
Telewizor, który chciałbym kupić, miałby mi służyć na długo, dlatego biorę pod uwagę FHD i to, że w przeciągu kilku lat pojawi się wiele kanałów w wysokiej rozdzielczości.
Ale mam też obawy czy taki telewizor będzie radzić sobie z sygnałem SD. Mimo, że w plaźmie nie ma efektu smużenia. Czy plazmy z FullHD mogą w jakiś sposób zniekształcać sygnał ze zwykłej telewizji?
 

Mishii

New member
Czy opłaca się kupic Plazme Panasonic TH-37PX8?
Jeśli proponujecie coś innego, to żeby było 37" i budżet do 2400zł
Plazma oczywiście
 

replica

New member
Bierz PX8, a jak jestes w stanie dorzucic 300 + koszt przesyłki to kup PX80. Oba modele sa naprawde bardzo dobre. Pozdrawiam.
P.S. Ceny w internecie zaczynają się od 2695 za PX80
 
Ostatnia edycja:

xhiavy

New member
Mam takie pytanko: 3 miesiące temu prawie kupiłem plazme Panasa PY85. "Prawie", bo musiałem chwilowo odłożyć zakup. Teraz sprawa wraca i tu moje pytanie: wtedy wybór był prosty - plazma - z racji tego, że oczywiście poza BR i DVD będę dużo oglądał TV SD z kablówki analogowej z którą każdy wie jak radzi sobie LCD ;) No ale teraz mamy już możliwość odbioru sygnału cyfrowego z kablowek (u mnie Aster) i tu moje pytanie: czy jednej z istotniejszych powodów dla ktorych ludzie decydowali sie na plazmy a nie LCD jest nie aktualny? Czy przy cyfrowym SD TV, DVD i BR moża już zapomnieć o plazmie i kupic np wysoki model Sony Bravia, ktory ma rewelacyjna jakos obrazu (moim zdaniem)?

Xhiavy
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zależy co kto lubi i jaki dobry masz sygnał. Przy dobrym sygnale powinno być jeszcze OK, przy słabszym będziesz się irytował zakłóceniami.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Arly

New member
Panowie prosze Was o porade (KIKI POMOCY!!!), bo juz od tego czytania glowa mnie rozbolala i nie wiem w koncu co kupic. Moje typy to plazmy: Samsung 50 A656, Panas 46 PY80, ewentualnie Panas 50 PV8, oraz LCD Sony 46 W4000, Sharp 46 XL2E, Samsung 46A656 i moze Toska XF355. Budzet max 6000PLN.
Moje warunki:
Pokoj od strony zachodniej (jak mocniej swieci slonce to mam w razie czego rolety w oknach ale ogladam tv glownie wieczorem) o wymiarach 6,5x3,5m, odleglosc ogladania od min 4m do max 5,5m. Sygnal to cyfrowy polsat + DVD odtwarzajace dvix-y. Prosze Was o porade co wybrac bo raz jestem za plazma a raz za LCD. Jesli zle wybiore to WAF wystawi mi walizke za drzwi i podziekuje za wspolprace ;)
Pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
Straszny ten Twój WAF(jakiś waffen?).
Przy takiej odległości myślałbym o 50" minimum.I zdecydowanie plazma.
Wygląd Samsunga na pewno zadowoli WAF.
 
Ostatnia edycja:

Arly

New member
Dziekuje za porady ale zagwozdki ciag dalszy. Przed chwila przeczytalem testy forumowe soniacza w 4000 (ktorego poleca KIKI) i panasa plazme full hd PY85. Ja glownie jak na razie ogladam sygnal SD a wg testu sony radzi sobie tak sobie, natomiast panas rewelacja... Poczekam jeszcze na test plazmy samsunga full hd A 656 to moze cos bede wiedzial wiecej.
Pozdrawiam
PS. W glebi serca jestem cichym wielbicielem plazmy ;)
PS2. Kiki mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Otóz czy skalowanie sygnalu SD w PY 80 jest rowniez tak samo dobre jak w PY 85? Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry