Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

canaris

New member
Leszczu napisał:
Szkoda meczenia sie z ratami ja bym na twoim miejscu wybral
Panasa jakis PY no 800 chyba najlepszy z opisu ale widzialem 85 czy 80
i obraz bardzo wyrazny naprawde wyrazny twarze ostre wszystko widac kazdy pryszcz:grin: nie tak jak w gazecie Playboy gdzie wszystkie twarze sylwetki sa idealne:hmm:
juz za 6tys mozna miec w domu naprawde swietny sprzet a jak bedziesz szukal idealu zabrniesz w 20tys:krol:
Kazdy z tych co pisze bedzie ci w domu bardzo ladnie grał a jezeli LCD
to Sony 52W4000 za 7500 jak dla mnie oczywiscie.
Acha i zastanow sie nad Full Hd napewno odezwa sie ludzie ktorzy nie widza roznicy z Hd ready ale to juz ich problem :grin:

Bardzo dziekuje za sugestie, chyba doszedłem to podobnych wniosków - droga eliminacji.
Początkowo oczwywiście jak wszyscy plazma czy lcd, po poczytaniu forum, fachowej literatury i własnych doświadczeniach doszedłem do wniosku, że jednak plazma. To połowa sukcesu! Tylko jaka?
Chciałbym KURo bo faktycznie nie ma sobie równych (choć zastanawia mnie to że Pioneer się wycofuje z plazm)
Ale za 42 musze dać 7000, za 50' az 9000
42 troszkkę za mały, 50' za drogi, no więc szukałem alternatywy.
I doszedłem do tego samego wniosku co Ty Leszczu, najbliższy Pionkowi jest panas, teraz była eliminacja cenowo modelowa
najpierw 46PY800, ale trochę za drogo zaś różnica cenowa pomiędzy P80 i P85 jest na tyle nie duża że stanęło na TH-46PY85,
plazma, z dobrymi parametrami, 100 HZ, Full HD i rozmair chyba tez optymalny jak do mojego em.
Jeżeli nic mi się nie odwidzi to chyba będzie mój nowy TV - najtaniej znalazłem go 6 tys z gorszkami.
Nie omieszkam oczywiście poinformować zacnego grona forumowiczów o zakupie i pierwszych wrażeniach.
Choć jak zanm siebie to trochę potrwa zanim mój wybór stanie się faktem.
Przeraża mnie trochę kucie w ścianie kanału na kable....:???:

Tak czy owak jest to chyba najsensownieszy wybór jakość/wielkość/cena
 

Sansei6

Member
Bez reklam
canaris co do kabli, to oprócz prucia kabli, to możesz satosować różnego rodzaju maskownice, czy nawet wieszaki/stojaki ;)
 

canaris

New member
Też o tym myslałem, ale to raczej nie wchodzi w grę,
jedyna sensowna sciana nad meblem wyklucza stojak,
sam mebelek jest niestety taki że uniemozwliwia postawienie na nim czegoś cięzkiego, więc wieszak,
ponadto mam problem taki, że gniazdo antenowe mam na ścianie przeciwległej i tu też zagwozdka - doprowadznie sygnały do Tv.
zaastanawiałem się nad jakimś transmiterem, macie jakieś doświadczenia w tej materii??
 

smarios

New member
Większość transmiterów działa na 2,4 GHz, to ta sama częstotliwość co WiFi. Powoduje to niepozwalające spokojnie oglądać TV zakłócenia. Jeśli Ty nie masz w domu WiFi, to napewno jakiś sąsiad ma i jest to samo. Jesli byś czegoś takiego szukał to zwróć uwagę na częstotliwość na jakiej pracuje. Gdy nie ma zakłóceń obraz jest bardzo dobry.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Ja też mam gniazdo antenowe na przeciwnej ścianie. Przeprowadziłem kabel na ścianie na dole, przykryłem taką maskownicą plastikową białą, na okablowanie i jest pięknie, wcale nie widać, no dodatkowo sporo zakrywa narożnik i potem jeszcze szafka, a pod tv ustawiłem moduł centralny od wieży i wszystko pięknie zakryte ;) Działa bez zakłóceń!
 

danuta77

New member
Witam wszystkich.To mój pierwszy post i dla tego proszę o wyrozumiałość.A teraz przechodzę do żeczy.Planuję zakup telewizora i mam ok.6000 -7000 zł.Bogatsza o wiedzę z forum(przeglądałam je od kilku dni )poszłam do największego tarnowskiego sklepu i zaczęłam przyglądać się plazmom. Sprzedawca zaczął zachwalać Panasonica TH-42PZ85E.Muszę powiedzieć,że obraz zrobił na mnie spore wrażenie.Żywe kolory ,fantastyczny kontrast itp.Miałam go kupić,ale na szczęście w sklepie był jakiś pan i poprosił,żeby ten telewizor podłączyć np.do tunera cyfry.Sprzedawca tłumaczył ,że w tej chwili nie jest to możliwe bo.....Był to oczywiście klasyczny wykręt.Ten pan polecił mi Sharp LC42XL2E Full HD.Teraz nie wiem co zrobić?.Będę miała dekoder Philips PVR HD od Cyfry.Obecnie oferta programów HD nie jest zbyt bogata,ale z czasem powinno być coraz lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Danusiu musisz nam jeszcze podać do czego głównie będzie używany tv i jakie masz warunki, ale podejżewam, że Panas będzie lepszym wyborem ;)
 

danuta77

New member
Obecnie nie jestem fanką gier ( kiedyś potrafiłam spędzić noc na "uwalnianiu księżniczki!)i mam nadzieję,że nic się nie zmieni.Będę czasami oglądała filmy fabularne,jakieś przyrodnicze,historyczne itp.I oczywiście sport !.Ojciec zaszczepił mi miłość do żużla i tak zostało_Odległość od telewizora nie jest przesądzona i może wynosić 2.5 - 3.5 m.Na pewno dokupię jakieś kino domowe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm ale ten Panas to też chyba Full HD ;)
Poza tym masz świadomość, że LCD zapewne lepiej w sklepie wyglądał, aczkolwiek to jedena z lepszych firm... no jeśli lubisz filmy przyrodnicze, i historyczne (zwłaszcza kostiumowe) to chyba Panas lepiej odda głębię kolorów itp, ze sportem też nie powinno być problemów ;) Ale wybór należy do ciebie, poczekajmy, może jeszcze ktoś się wypowie z specjalistów od LCD. Przyznaję, wybór może być dość teudny, ale...zawsze możesz zamówić prezentację u Kikkiego on ci jeszcze na pewno coś doradzi i będziesz w 100% zadowolona. Przy tym budżecie, to wydatek na prezentacje to szczegół, a nie ma jak u siebie w domu ze swoim sygnałem i we własnych warunkach porównać tv ;)
 
Ostatnia edycja:

vip_1

New member
Witam, zastanawiam się pomiędzy Panasonicem 42pv80, a Sharpem 42x20, sygnał będzie z cyfrowej Vectry (kablówka), odległość od ekranu ok 4m, pomieszczenie średnio nasłonecznione, TV będzie stał 90 stopni do okna w odległości 4,5m, żadnej platformy cyfrowej nie planuje w kablu mam kanały HD, do kompa i gier zostaje mi stary lcd Sharpa 26cali, nowy będzie wyłącznie do odbioru TV.
 

canaris

New member
Ja mam po drodze do pokonania próg balkonowy, a jest cały w panelach.
Jedynym rozsądnym wyjściem jakie mi przychodzi do głowy jest zakup nowych listem przypodłogowych ze specjalnymi korytkami na kable.
Musze się tylko im blizej przjrzeć. A dalej chciałbym wykuc w ściannie kanał na taki plastikowy tunel. Szeroki, aby potem jak już ściana wróci do wyglądu, a będę musiał dołozyc kabelek dać sobie radę.
Ale dzięki za podpowiedzi.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Tych listew jest sporo rodzajów, jak na jeden kabelek to możesz całkiem niewielką kupić, przymocować na ścianie i bez kucia będzie ok, gorzej przy progu, ale też można pokombinować ;)
 

ltr

New member
To ja moze troszke o swoich doswiadczeniach :)

Roztropnie pomyslalem, ze zanim podejme decyzje plazma czy LCD wejde na to forum i poswiece pare dni na lekture. Ogolnie nastawiony bylem raczej na plazme, z uwagi na lepsza jakosc obrazu (czern, te sprawy). Z kilku dni zrobilo sie kilkadziesiat, gdzie sumiennie przetrawialem posty i wyciagalem wnioski.

I do czego doszedlem? Ze plazma jest lepsza ale ja wezme LCD. Why? Po prostu ilosc watkow pt. "jak zahartowac plazme" czy "jak usunac wypalenia" daly mi nieco do myslenia. I nawet zakladajac, ze problem dotyczy niewielkiego procentu uzytkownikow (bo jak ktos NIE MA problemow z plazma to nie pisze, ze nie ma, a jak ma - to pisze ze ma, wiec zakladam ze ilosc postow dot. problemow jest ze tak powiem nadreprezentatywna) to... ja z tych, co im w drewnianym kosciele cegla na glowe, a jak na placu jest 500 osob to wlanie na mnie golab nasra. :) Wiec zalozylem, ze akurat takowe problemy z plazma beda mnie dotyczyc. A ja nie mam czasu by sie za przeproszeniem ze sprzetem pier... cackac. Zakladalem, ze wyjme z pudla, podlacze, wlacze i ogladam, nie przejmujac sie niczym wiecej.

Stad poswiecilem jakosc dla wygody i wybralem LCD. Po nastepnym tygodniu lektury wiedzialem juz, ze chce Sharpa RD2E. Do niemal ostatniej chwili zakladalem, ze to bedzie 37", potem nagle wolta - a niech bedzie 42", od przybytku ponoc glowa nie boli.

I co? I mialem racje. Przez tydzien wydawalo mi sie, ze telewizor przyslania pol pokoju (17 m). Potem zaczal sie kurczyc, a dzis uwazam, ze to po prostu normalna wielkosc i jestem zdumiony jak ide np. do znajomych a tam 21" ogladane chyba z 4.5 metra. Ja tego swego (bo tak wyszlo...) ogladam z 2-2.5 m gora. I swietnie jest, szczegolnie na programach HD (z N-ki), sport miodizo, a Discovery HD to juz w ogole. Filmy takoz genialnie sie oglada.
Takze dzieki temu, ze kolejny tydzien czasu pozowlil mi optymalnie dobrac kino domowe i kolumny (mialem na to 3K i grosza wiecej).

Czy czuje ze nie mam plazmy? Wiecie... nie czuje. Moze jakbym obok mial dla porownania, to bym widzial roznice. Ale ze widze tylko b. dobry TV LCD, to nie narzekam, a nawet ciagle sie ciesze.

I powiem wam jedno - zawsze bierzcie telewizor, ktory sie wam wydaje ZA DUZY. Bo jak napisalem, one szybko sie kurcza. Znajomy ma 37". Tez duzy... ale kurde jakis maly. Zaczynam powoli zalowac, ze nie zaszalalem na 46" :).

Reasmujac - plazma czy LCD? Dla audiofilow z duza iloscia czasu - plazma. Dla normalnych ludzi - LCD. Jak najwieksze,
 

-AS-

New member
@ ltr
Najważniejsze w tej całej zabawie w 'kupowanie'/'upgrade'owanie' sprzętu jest to, aby być zadowolonym z dokonanego wyboru. Ty jesteś, więc czego chcieć więcej. Życzę dużo radości z nowego nabytku i gratuluję :eek:k:

Pozdrawiam serdecznie
 

sittek

New member
ltr napisał:
Wiec zalozylem, ze akurat takowe problemy z plazma beda mnie dotyczyc. .....Zakladalem, ze wyjme z pudla, podlacze, wlacze i ogladam, nie przejmujac sie niczym wiecej.
No i bardzo dobrze,że jestes zadowolony,przecież o to w tym "szale" chodzi. Jednakże zapewniam Cię,że ja po zakupie swojej plazmy własnie to samo zrobiłem, tj. podłączyłem,włączyłem i oglądam i ......jest super.I nic z tych "strasznych rzeczy co opisujesz....a że mam ładniejszy obraz.....tylko mi się cieszyć :)
........pozdrawiam wszystkich niedowiarków
 

dnc

Moderator
VIP
ltr napisał:
Reasmujac - plazma czy LCD? Dla audiofilow z duza iloscia czasu - plazma. Dla normalnych ludzi - LCD. Jak najwieksze,

No dzięki Ci bardzo. Znaczy się ja jestem nienormalny... :eek:k: :p
Mam plazmę, ale jakoś nie poświęcam jej zbyt wiele czasu. A na co niby miałbym poświęcić? Docieranie? Jak chcesz docierasz, a jak nie to nie. Nie jest to nigdzie napisane. Powidoki? Chyba czytałeś posty sprzed 2-3 lat. Teraz już ich nie ma. Siadam, włączam i oglądam. Ot tyle.
Najważniejsze, że jesteś zadowolony. Nie ma znaczenia co kupisz bo liczy się to czy będzie Ci pasować.
Niektórym jeszcze pasuje mieć domu dobrego CRT. I też nie narzekają. Wszystko jest kwestią dobrej woli i chęci.
 

jaceloth

New member
mi sie wydaje, że to kwestia nie technologii, ale półki cenowej, w którą sie mierzy. kupujesz tani tv, podłączasz, masz obraz jaki masz i oglądasz, bo za bardzo nie da sie dużo więcej zrobić. natomiast jak bierzesz wyższy model (obojętnie - lcd, czy plazma), to zazwyczaj oprócz wyjściowo lepszego obrazu ma on do zaoferowania jeszcze wiele opcji, które pozwolą dopasować obraz do osobistych preferencji.
ja ze swojej plazmy jestem b. zadowolony, choć na razie ze względu na euro nie mam czasu bawić się ustawieniami. włączyłem i oglądam na standardowych ustawieniach właściwie jeden program: polsat sport hd. zero % powidoków, wypaleń, za to 100% wyśmienitego obrazu.
co do docierania, to nie rozumiem narzekań. w końcu sprowadza sie to do spisania z forum odpowiednich ustawień i wprowadzenia ich do tv. zajmuje to pewnie mniej czasu, niż wyjęcie tv z pudła i powieszenie go na ścianie.
 

sittek

New member
Tak jak mów Sansei6 sygnał ważna rzecz. Bez tego nawet i w plazmie za 20.000 zł będzie śnieżyć i powidokować od lewa na prawo.
Z tym docieraniem plazm to wydaje mi się,że duża zaprzeszłość i chyba nieprawda,gdyż nic mi nie zostaje, nic nie świeci nic nie plami.
A na zoomie nie oglądam.Logo sie nie wypala i napisy nie zostają.
Tak więc fani LCD. Kolejny Wasz argument padł. (oczywiście stwierdzam to na podstawie panasonica !!! ) Ostatnio udałem się do sklepu RTV i przypatrzyłem się LCD i stwierdzam,że tej głębi i ładnego plasytcznego obrazu nie ujrzałem.A sprzęt tani to nie był. A wcale drogiego urządzenia nie posiadam !
 
Do góry