Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

vxsniffer

New member
jaceloth napisał:
...muszę jeszcze tylko udowodnić, że 50' wcale nie jest takie duże, jak się w sklepie wydaje...i rzeczywiście na fotkach living roomów wcale nie taki duży. tu przyznaję - nie zawsze pokazuję zdjęcia z 50', ale jakoś radzić sobie trzeba, bo 42' w domu nie przezyję:)

faceci to jednak maja przekichane, raz muszą udawadniać, że te... 15 cm to kolos, a innym razem, że 50" to wcale nie tak dużo... :D
 

Mario140

New member
Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum więc prosze o wyrozumiałośc. Zaznaczam żę przejżałem wieksza część tego tematu ale nie wiem nadal co mam zrobić. Otórz szukam telewizora rozmiar jakies 26 do 32 cali w kwocie do 2000. Chciał bym żeby miał ładny obraz przy słabym sygnale później może się zmieni na telewizję cyfrową jak będzie mozliwośc zawieszenia anteny na bloku jezeli nie to bedzie kablówka. Poza tym chciał bym aby była mozliwośc podłączenia kompa do niego i w przyszłości może xbox albo ps3 no i żeby były dobre kąty widzenia. Poza tym pokój jest srednio nałoneczniony i raczej nie moge sie daleko odsunąc od telewizora mysle że około 2 metry Nie mam upatrzonej jakiejś konkretnej technologii aczkolwiek plazmy zapewne bedą za drogie. Więc wybór bedzie pewnie między crt a lcd. Myslałem troche o TOSHIBA 32 R3500PG i JVC LCD TV 32" LT-32A90BU ale jak sa inne propozycje to jestem na nie otwarty moga byc też fajne crt.
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
Witam,
przebrnąłem przez ten wątek cały i mi chyba bardziej namieszał. Z tego co sobie opinię wyrobiłem to chyba chciałbym plazmę. Mam tym samym szybkie pytanko: czy Panasonic TH-37PX80 lub Panasonic TH-37PX8 do oglądania N-tv i dvd się nada? 2-3 m odległości. Warto myśleć o takim sprzęcie?
 

Motyl32

New member
Witajcie,
pod koniec roku 2008 zamierzam kupić nowy TV, ale już teraz powoli rozglądam się i orientuję w tym koszmarnie zawiłym temacie... :)

....
Założenia:
Telewizor ma stać w salonie 34m, odległość od widzów ( zazwyczaj 4 osoby) ok. 4m.
Preferowany rozmiar ekranu: 52 cale ,ale może też być 46" lub 47". Raczej plazma niż LCD z tego co tu wyczytałem i co sam widziałem w sklepach......
Źródła sygnału: Cyfrowy Polsat, DVD,DivX
Najczęściej będzie oglądana zwykła TV (TVN24, Polsat, TVP, TVN, Discovery), przeważnie wieczorami.
Budżet: ok. 5-7 tys zł.
P.S. Musi miec atrakcyjny design! (wife)... :)

Moje typy: Panasonic TH46 PY800 (za mały może być) ,Sony Bravia 52W400 ,Philips 47PFL 7642D, Sharp LC-52X20E (ostatni na liście, bo niestety mam b.złe doświadczenia z tą marką)...

Jaki model mi doradzacie, a może cos jeszcze innego ?
 

przemb23

New member
Plazma czy LCD ... a jednak mam wątpliwości

Witam wszystkich.
Od jakiś dwóch miesięcy studiuję forum i o zgrozo nadal nie potrafię się zdecydować co wybrać ....
Na początku był Samsung LE 40A656, później Panas 85PY ... a na końcu Tosia ZF355 ... a teraz to już kompletnie nie wiem co wybrać!!
PLEASE HELP !!!
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - 24m2
jaki sygnał ? - Cyfra + , Polsat Cyfrowy; jakieś HD w planach...
jaka odległość od ekranu ? - 3-4m
jakie urządzenia do podłączenia? - Dekoder C+, Laptop (DivX), Belwoodzik;
jaka klasa cenowa? - do 5000 pln
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - popoludnie - noc
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - pokoj od wschodu
ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
Jaki masz ulubiony program? - C+ Sport ; NBA :) ; discovery
jaki masz telewizor? - Sony 21" CRT :(
 

robbert

New member
Od 5 m-cy "męczę" się z plasmą 42" (model baaardzo budżetowy, pon. 3 tyś.) - sygnał: kablówka Multimedia, a od ME tuner cyfrowy Multimedia, czasami DVD, odległość oglądania od 2,5 m. do max. 4 m., pora oglądania: przeważnie wieczór i noc. Wcześniej był CRT 29", a jeszcze wcześniej... 20". Po "przesiadce" z 20" na 29" wydawało się, że mam kino w domu. Tak samo po zamianie 29" na 42". Ale... zarówno po pierwszym "zachłyście" 29" jak i 42", po mniej więcej miesiącu stwierdzałem, że brakuje mi trochę cali. I tak, miałem 29" "chodziło za mną" min. 32", teraz "chodzi za mną" 50" - dlatego, jak na początku posta, "męczę" się z 42":) Moje wrażenie jest takie: jeżeli warunki na to pozwalają NIE bójmy się cali!!! A czy plasma czy LCD - to juz wybór indywidualny. A w przyszłości - mam nadzieję, że niezbyt odległej - poszukiwania TV zacznę od rozmiaru... 70":) (jeżeli budżet pozwoli) Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

sittek

New member
wyjaśnij pojęcie Twoich "męczarni" z plazmą. Bo tak naprawdę nie wiem o co Ci chodzi? czy nie jesteś zadowolony z plazmy, (podaj dokładny model), czy wielkość Ci nie odpowiada? Jesteś nowym użytkownikiem i w swej wypowiedzi wprowadziłeś trochę chaosu. Piszesz 70 cali? a dlaczego nie 102 ?
 

Motyl32

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

No tak, faktycznie podałem wiecej LCD'ków :) Skłaniam się coraz bardziej ku plazmie Panasonic, 50-52 cale...Ktore sa nowsze (lepsze?): PY 85 czy PY800 ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
PY800 jest nowsza o tyle, że nieco później pojawiła się w sklepach. To jest ta sama seria, co PY80/85 tylko po prostu półkę wyżej.

ArtS :)
 

Motyl32

New member
...ale pomijając te drobne różnice (Panasonic PY80/85/800) , to ogólnie można powiedzieć ,że sa to dobre telewizory, tak ? Chodzi mi o to, jak sobie poradzą z sygnałem z Cyfrowego Polsatu....Na powszechne HD pewnie jeszcze przyjdzie poczekać parę lat, więc na razie nie biorę pod uwagę tej opcji (sportu nie oglądam).
Jeszcze mam drugie pytanie, czy to prawda że TV full HD gorzej sobie radzi z sygnałem SD, niż "połowa" czyli 1300x720 ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Generalnie mogą radzić sobie gorzej, gdyż konieczne jest większe przeskalowanie sygnału, ale... z drugiej strony niewykluczone, że w lepszych modelach Full HD lepsza jakość skalerów niweluje te różnice. Dlatego trudno jest jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć.

ArtS :)
 

polo508

New member
witam w szukam telewizora pod moją nowo zakupioną konsole (PlayStation 3) coś w miare małego 22-23 (max 26cali) żeby mieć jak najlepszą jakość obrazu z PlayStation i z sygnału analogowego (kablówka) cena do 1500 zł (więcej nie udalo mi sie nazbierać;p) czy mógl by mi ktoś jakieś modele zaproponować??...bo ja się na tym kompletnie nie znam i już się troche w tym gubie....:/
 

polo508

New member
a nie będzie problemów z podłączeniem go do konsoli?? i jak będzie z obrazem?? pozostaje mi tylko 720p?(to i tak lepiej jak w przypadku mojego starego Philipsa;p)
 

01mlody

New member
Witam
Też zamierzam zakupić nowy TV
Czytając to forum zastanawiam się jednak nad plasmą 42" (ale ponoć złużycie produ to coś ok 400w prawda to ??

ale prosze o pomoc czyli:


jaki sygnał ? ------------------------- Planuje zakup Plosat cyfrowy HD
jaka odległość od ekranu ?------------ ok 4m
jakie urządzenia do podłączenia? ------ DVD, Polsat cyfrowy HD
jaka klasa cenowa? ------------------- tylko ok 3.000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? -- popołudnie, wieczór, noc
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? ---- pokój na południe
ile osób zasiada przed telewizorem? ---- ok 2
Jaki masz ulubiony program? ----------- TVN, Polsat
jaki masz telewizor? ------------------- 29" Sanio
Ma stać czy wisieć? ------------------- raczej stać

Znajomy powiedział żeby patrzeć za Panasonic VIERA
zastanawiałem się nad Ful HD ale niewiem czy nie wystarczy mi HD redy to tego co mam
Mimo wszystko prosze o rade
co mi polecacie ????
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Eee tam bez przesady z takim zużyciem ;) Chyba żadna plazma 42" tyle nie wyciąga. Poza tym zuzycie energii w plazmach nie jest stałe i zmienia sie w zależności od wyświetlanego obrazu itp, poczytaj sporo już o tym było ;)

Co do Twych warunków, to chyba nie znajdzisz Full HD w tej cenie, a jeśli się wahasz to znaczy że ci nie potrzebny :D

W takich warunkach spokojnie mogę polecić Panasonic TH 42 PV 80 tylko chyba kilka stówek musisz jeszcze dołóżyć- w zależności od sklepu ;) ale warto

Z takiej odległości to nawet 50" były by spokojnie tylko cena, tak? ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
01 mlody, Panasonic TH-42PV80 kupisz poniżej 3tys złotych zobacz w http://www.ceneo.pl/Telewizory_plazmowe . To bardzo dobry TV / poczytaj wątki na Tym Forum - jest ich dużo/. Z tym zużyciem prądu to ktoś mocno przesadził. znamionowy pobór mocy tego TV to 255W, ale patrz post wyżej w plazmach zużycie prądu jest zmienne, czyli porównywalne z LCD.
 
Do góry