Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

Grzegorz

New member
Albo (co bardziej by mi odpowiadało) za dekoder jak za komórkę - podpisując umowę płacę raz i jest mój na zawsze. A abonament swoją drogą - im więcej w nim tym droższy.
Tak IMHO było by rozsądniej.
 

cles

New member
Deoc

Nie nie nie
Ja to widzę tak np
Pakiet full wypas na 12 mcy za 120pln cena dekodera z PVR 299 bez PVR 199
Pakiet full wypas 24 mce za 100pln cena dekodera 99 i 1

Pakiet średni 12 mcy 69pln cena dekodera odpowiednio 499 i 299 przy podpisaniu umowy na 24 mce zniżka na abo 20%

itp itd
 

pablo82

New member
cles napisał:
Dekoder nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli po HDMI będzie kod HDCP a TV nie współpracuje z tym kodem to nie zobaczysz nic. POzostaje komponent ale w najczarniejszym scenariuszu max 575i.

No więc chyba jednak lepiej poczekać- czy tak? Jeśli rzeczywiście już za tydzień ma się zacząć jakaś kampania promocyjna nowej platformy to pewnie będzie można się coś dowiedzieć (chociaż znając życie to na infolinii ITI będą wiedzieć tyle co w Panasonicu czy Sony).

Jeśli chodzi o ceny tunera i pakietów to bardzo wątpię, że będą one przystępne! Pamiętam jak onet.pl (czyli też Walter zdaje się) wprowadzał usługę onetkonekt. Jakiś dupek w tvn24 u Młodkowskiego zapewniał wtedy, że onetkonekt zrewolucjonizuje dostęp do interentu w Polsce. A potem jak dowalili ceny... dajcie spokój!

Obawiam się, że teraz może być podobnie. Te buńczuczne zapowiedzi o rewolucji, kilkudziesięciu tysiącach abonentów itp już wkrótce zderzą się z polską rzeczywistością. Oby nie- rzecz jasna! Ale nie wierzę żeby cena za jakiś pakiet z kanałami HD była mniejsza niż sto kilkadziesiąt zł. Do tego na pozcątek pewnie trzeba będzie wybulić conajmniej kilkaset za tuner, aktywacje i inne pierdoły- raczej tak to widzę.

... będzie pewnie jakaś tam opcja podstawowa za 50zł. Dostaniesz tvn meteo :p

fatboyx napisał:
Moje obawy o HDCP okazały się chyba trochę przesadzone. Jedną z cech jakie musi obsługiwać TV aby mieć naklejke HD READY jest obsługa HDCP. Mam nadzieje, że jeżeli TV ma HD READY to na prawdę go ma i HDCP obsługuje.

Tak, tylko dlaczego jak się dzwoni do wszystkich najpopularniejszych firm produkujących LCD to albo nie wiedzą o czym mówią, albo Ci powiedzą- "jak Pan kupi telewizor teraz, to tylko do normalnej telewizji!".

Poza tym- przeczytaj sobie artykuł w CHIPie!!! Oto jego fragment:

Łyżka bardzo gorzkiego dziegciu

No dobrze, na razie mamy same zalety złącza HDMI, a co ze wspomnianymi na początku kłopotami, związanymi z brakiem możliwości obejrzenia filmu HDTV na starym sprzęcie? Otóż winę za to zamieszanie ponosi technologia HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection), wprowadzona do specyfikacji HDMI na wyraźne żądanie hollywoodzkich studiów filmowych.
W uproszczeniu działanie systemu HDCP polega na szyfrowaniu sygnału wysyłanego z komputera lub odtwarzacza Blu-ray/HD DVD do monitora bądź telewizora po to, aby film nie mógł być na żadnym etapie transmisji przechwycony i zapisany na dysku twardym komputera czy nawet magnetowidzie analogowym. Niestety, utrudniając życie piratom, twórcy HDCP przy okazji wylali dziecko z kąpielą. Okazuje się bowiem, że gdy tylko materiał w rozdzielczości HDTV zabezpieczony został mechanizmem HDCP, to na sprzęcie bez dekodera HDCP obejrzymy obraz w rozdzielczości zaledwie takiej jak z płyty DVD!



0.gif



0.gif

Mało tego, obecny na rynku sprzęt nie obsługuje w ogóle mechanizmów HDCP. Owszem telewizory LCD, projektory i panele plazmowe są już od jakiegoś czasu wyposażane w złącza HDMI, a odpowiednią przejściówkę DVI/HDMI da się już kupić za około 40 zł, ale co z tego - nawet Radeon X1900 czy GeForce 7900 wraz z 21-calowym monitorem LCD bez dekodera HDCP w starciu z zakodowanym w systemie HDCP filmem są tylko kupą złomu!

i dalej:

"Jak wytłumaczyć ludziom, że ich niedawno kupiony, często bardzo drogi sprzęt trzeba w całości wymienić na nowy, obsługujący standard HDMI-HDCP?"

link do całego artykułu:
http://www.chip.pl/arts/n/article_172005.html
 

arsenal

Moderator
VIP
Widzę, że już powoli puszczają nerwy. ;)Niech to ITI wreszcie zapoda jakieś konkrety. Ucieszymy się albo rozczarujemy i po sprawie. Choć znając polską mentalność to jak zrobią "Dekoder PVR-399pln", to będzie larum "Czemu tak drogo, czemu nie 299!?". Jak zrobią " Dekoder PVR-299pln" to będzie " Pewnie badziew jak w Polsacie bo coś podejżanie tanio". Co byś nie zrobił, polakowi niedogodzisz.:?
 

deoc

New member
Nie wiem kiedy dokladnie to ma wejsc do sprzedazy ale po powrocie z wakacji czyli 1 pazdziernika jestem gotowy wydac np. 500-600zl na sprzet (PVR) i placic +/- 100zł abonament... ew. dajcie mi tylko kanaly w HDTV :D A moze troche. BO i tak od dluzszego czasu zastanawiam sie nad zakupem tunera do HDTV :) A co do zabezpieczen - puki co kazdy z nas moze spokojnie ogladac filmy w HDTV za free ;) mysle ze sie to nie zmieni zbyt szybko :)
 

Kerhold

New member
arsenal napisał:
Widzę, że już powoli puszczają nerwy. ;)Niech to ITI wreszcie zapoda jakieś konkrety. Ucieszymy się albo rozczarujemy i po sprawie. Choć znając polską mentalność to jak zrobią "Dekoder PVR-399pln", to będzie larum "Czemu tak drogo, czemu nie 299!?". Jak zrobią " Dekoder PVR-299pln" to będzie " Pewnie badziew jak w Polsacie bo coś podejżanie tanio". Co byś nie zrobił, polakowi niedogodzisz.:?

Dekoder nie musi być wcale tani (chociaż promocję pewnie będą chcieli jakąś zrobić, aby przyciągnąć obecnych użytkowników CP i C+, jak również nowych, niezdecydowanych), ale niech abonament nie będzie drogi, a chociaż porównywalny z konkurencją. Bo i tak przecież na początku rewolucji nie będzie - kanałów HDTV jak na lekarstwo.

Pozdrawiam.
K.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
mam przed sobą instrukcję do LG 42PX3RV jest napisane ;niniejszy odbiornik tel.w trybach TV(480p,720p,1080i) obsługuje protokół HDCP chroniący zawartośc przed kopiowaniem -prawda:confused: czy przechwałki :(
pozd....
 

dominikm

New member
Też chciałbym żeby benzyna była po 1 zł za litr. I chciałbym mieć 100 mln USD na koncie. Ale patrzmy realnie. Te wszystkie teksty: "cena, cena, cena"! To takie nasze bardzo polskie podejscie do sprawy. A tym czasem w tym przypadku wszyscy bardzo liczymy przecież na jakość! I to ona jest najważniejsza! Więc ja obstawiam i bez zastanowienia zapłacę 699 za dekoder w tańszej wersji i 999 w droższej /z dyskiem/. Co do abonamentu to uważam, że 130 zł/m-c za maksymalny pakiet byłoby rewelacyjną ceną. Na to liczę i na to czekam z utęsknieniem.
 

arsenal

Moderator
VIP
Powoli rusza ta MACHINA

dominikm napisał:
Też chciałbym żeby benzyna była po 1 zł za litr. I chciałbym mieć 100 mln USD na koncie. Ale patrzmy realnie. Te wszystkie teksty: "cena, cena, cena"! To takie nasze bardzo polskie podejscie do sprawy. A tym czasem w tym przypadku wszyscy bardzo liczymy przecież na jakość! I to ona jest najważniejsza! Więc ja obstawiam i bez zastanowienia zapłacę 699 za dekoder w tańszej wersji i 999 w droższej /z dyskiem/. Co do abonamentu to uważam, że 130 zł/m-c za maksymalny pakiet byłoby rewelacyjną ceną. Na to liczę i na to czekam z utęsknieniem.
Właśnie o to mi chodzi. Duża część abonentów Cyfry+ płaci ponad 140 pln miesięcznie, ogląda pikselozę na starych Mediasatach, narzeka i dalej płaci. Często nie mają innej opcji( jak piszący te słowa) a często to taka Polaka natura. Nie wierzę, że ITI da wszystko za półdarmo bo nie da. Ale za JAKOŚĆ jestem w stanie płacić dobrą cenę bo "technologicznie" i estetycznie, mam nadzieję już dorosłem.
Pojawia się też coraz więcej obaw, że ITI robi błąd nie udzielając informacji i nie reklamując się juz teraz. Pamięta ktoś jeszcze pierwszą kampanię reklamową WizjiTv wypuszczoną w lutym 1998 roku:" W kwietniu wszystko się wyświetli" i jak ją załatwił Canal+ ze swoim "listem intencyjnym" by razem tworzyć platformę.
Walter widocznie chce uniknąć takich zagrywek i robi swoje w zaciszu gabinetów. Mogę się oczywiście mylić. Może jest poważna obsuwa, ale ponieważ jestem w tym temacie optymistą, nie dopuszczam tej mysli.;)
P.S.
Z ostatniej chwili. Strona telewizjanowejgeneracji.pl zaczyna się powoli zmieniać. pojawił się banner na dole a'la TVN24 i "pływajaca" reklama HDTV na górze KLIKNIJ
P.S.2
TVN wyemituje tej jesieni wszystkie części Władcy Pierścieni, Ostatniego Samuraja i Shreka. Ciekawe, ciekawe...:cool:
 

helcik

New member
załóżmy, że ten tuner ITI (PVR) będzie obsługiwał HDCP. To nie będę mógł nagrać sobie jakiegoś filmu na HDD?
a jeżeli się jednak uda, to nie będę mógł tego przenieść na PCta np?

jak myślicie?

pozdrawiam,
helcik
 

EMEM

New member
helcik

Jeśli dobrze rozumiem działanie HDCP to będziesz mógł nagrać film na wewnętrzny dysk tunera. Będziesz mógł obejrzeć film na telewizorze z obsługą HDCP. Nie będziesz mógł przenieść tego na pc. To wszystko pod warunkiem, że film będzie oznaczony przez ITI jakimś znacznikiem HDCP. Bo jeśli nie, to ograniczeń nie będzie.
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Jednak wrzesień?

"Na początku września poznamy sportowe studio nowego kanału sportowego ITI Neovision. Będzie to pierwsze studio w Polsce które będzie emitowało program w systemie High Definition.

Studio kanału sportowego ITI Neovision wystaruje już we wrześniu. Obecnie trwają ostatnie prace nad scenografią i wyposażeniem. We wrześniu widzowie poznają także ekipę reporterską oraz komentatorów nowej stacji.

-Obecnie trwają przygotowania do startu naszego studia i pierwszych transmisji meczy Ligii Mistrzów - mówi Grzegorz Płaza, szef kanału sportowego.

Telewizja Nowej Generacji ma prawa do transmisji większości rozgrywek Ligi Mistrzów. Będą one prezentowane na dwóch kanałach - kanale sportowym nowej platformy oraz w promocyjnym "otwartym oknie" w TVN Turbo."
Media2.pl

Wygląda na to, że jednak ruszają we wrześniu:bober: :)
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
nie przejrzałem całego wątku i może wyskocze jak Filip z konopii (może ktoś to poruszył) ale chcę dorzucić swojo pinię LAIKA.
Ja aż tak bym się nie napalał obecnie na telewizję HD. Obraz ze studia może i będzie kręcony kamerami HD jednak na pewno nie ma takich kamer na wszystkich imprezach, meczach więc zapewne będzie to studyjnie "podkręcane" do HD dlatego ja jako laik nie widzę sensu napalania się na telewizję w standardzie HD. Większość nowych amplitunerów (nawet już tej średniej klasy) ma upscalery do HD. Może wystarczy podłączyć "zwykły" tuner do takiego ampli, przeskalować obaz i już mamy HD??:confused: Z tego co pamiętam ten problem pojawił się przy wątku o starych filmach wydawanych obecnie na HDDVD i BR.
Co innego sama oferta programowa:blagam:
 

arsenal

Moderator
VIP
DeeBass napisał:
Witam,
nie przejrzałem całego wątku i może wyskocze jak Filip z konopii (może ktoś to poruszył) ale chcę dorzucić swojo pinię LAIKA.
Ja aż tak bym się nie napalał obecnie na telewizję HD. Obraz ze studia może i będzie kręcony kamerami HD jednak na pewno nie ma takich kamer na wszystkich imprezach, meczach więc zapewne będzie to studyjnie "podkręcane" do HD dlatego ja jako laik nie widzę sensu napalania się na telewizję w standardzie HD. Większość nowych amplitunerów (nawet już tej średniej klasy) ma upscalery do HD. Może wystarczy podłączyć "zwykły" tuner do takiego ampli, przeskalować obaz i już mamy HD??:confused: Z tego co pamiętam ten problem pojawił się przy wątku o starych filmach wydawanych obecnie na HDDVD i BR.
Co innego sama oferta programowa:blagam:
Ja się napalam:). Dlaczego? Ufam, że ITI podchodzi profesjonalnie do sprawy i ma już odpowiedni sprzęt w studiach i w terenie.
Co do upskalerów w amplitunerach i odtwarzaczach DVD. Wystarczy jedno zdanie:

Prawie robi różnicę.

Klasyka filmowa wydawana na HDDVD i Blu-ray'u jest w 1080p HD. Niemal wszystko co człowiek nakręcił taśmą filmową ma rozdzielczość znacznie powyżej HDTV.
 

rymera

New member
Hi,
Arsenal jezeli ma byc tak jak piszesz z ta modulacja i bedie 8 , a moze nawet 16 to pochyle glowe nad TVN i wtedy masz racje mozna duzo ,
ale nie o tym chcialem - moze troche o HDCP .
DCP - High-Bandwidth Digital Content Protection - jest to system kodowania do przylaczen DVI i HDMI , chodzi tutaj o bezpieczny przekaz Audio i Video sygnalow cala to sprawa wymyslona przez Intel funkcjonuje juz dobrych pare lat (ca. 10).W przyszlosci HDCP ma byc standartem w HDTV w Europie i obecne PC nie beda w stanie sygnalu HDTV "widziec". Urzedzenia "HD Ready", moga przy pomocy HDCP nagrywanie lub kopiowanie uniemozliwic.Rowniez przechwytywanie sygnalow pomiedzy dawca i odbiorca staje sie nie mozliwe. Przyklad; jezeli (SAT- Reciver,DVD-dawca) wymaga przy pomocy HDCP tego samego od odbiorcy ( TV )czyli rowniez HDCP to ten warunek musi byc spelniony , bo w przeciwnym wypadku "ciemno".Od strony technicznej wyglada to w ten sposob na poczatku np.Sat Reciver i TV wymieniaja swoje ID i porozumiewaja sie wzajemnie na jednokrotny "klucz ", nastepnie pozostalos jest juz kodowana w AES. Jezeli chodzi o DVI popularny w swiecie PC nie ma i prawdopodobnie miec nie bedzie HDCP i z tego nie nalezy sie cieszyc - wszystkie firmy , studia filmowe robia co moga ,zeby HDCP bylo standartem nie tylko przy HDTV , ale rowniez DVD - nielegalne kopie. Ta cala sprawa gryzie sie naturalnie z producentami nie tylko PC , ale rowniez
nosnikow medialnych.No coz pozostaje tylko czekac co z tego bedzie .
Niels Ferguson- holederski kryptograf w 2001 roku wiele na ten temat slow stracil niestety udowodnic mu sie nie udalo,ze jest "furtka".Moze kiedys jak
system CSS przy DVD tez to "padnie" , ale sie nie zanosi.
rymera
 

Kerhold

New member
rymera napisał:
Hi,

ale nie o tym chcialem - moze troche o HDCP .

Przeczytałem, co napisałeś, aż trzy razy i mimo wszystko jakoś nie mogę tego strawić.

Bez urazy, ale może warto to przepisać i trochę ukierunkować lużny tok myśli?

Pozdrawiam.
K.
 
Status
Zamknięty.
Do góry