Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

rymera

New member
Hi
masz racje Kerhold jak sie cos pisze to powinno byc tak napisane ,zeby
bylo zrozumiane i nie czuje sie urazony z tego juz wyroslem.
Wracajac do tego HDCP - system kodowania sygnalow Audio i Video.
ITI wprowadzajac na rynek swoja platforme cyfrowa, HDTV programy
i najwazniejsze media box HD HDTV z przylaczem HDMI musi brac po uwage HDCP.
Jezeli media box ITI poprzez przylacze HDMI bedzie obslugiwal HDCP to
kazdy TV(plazma , LCD) poprzez to samo zlacze(HDMI) musi to samo czynic czyli rowniez obslugiwac HDCP , jak nie bedzie kombatibilnosci bedzie poprostu ciemno.HDCP jest nie tylko systemem kodowania sygnalow ale rowniez "zarzadzania"np. TVN ma na wyswietlenie "Wladcow Pierscieni" opcje jednokrotnego nadawania bez mozliwosci nagrywania poprzez swoich klientow w/w filmu- efekt jest taki ze nie bedzie mozliwosci nagrania np. na HD,lub film mozna nagrac i istnieje mozliwosc 3 krotnego odtworzenia go np. w ciagu 7 dni - naturalnie chodzi tutaj o zlacze HDMI.Sprzedano ogromna iloscPlazm i LCD ktore poprzez przylacza HDMI i DVI nie obsluguja HDCP , jak i rowniez DVD odtwarzaczy czy HD DVD Recorderi , ludzie moga sie zdziwic gdy przylaczaswoje urzadzenia poprzez HDMI z media box ITI , zeby ogladac np. w/w film wnajwyzszej jakosci HDTV - moze nie byc poprostu tej mozliwosci.Mozna by jeszcze wiele napisac na ten temat , ale jak kazdy program kodujacy i w dodatku"nie zlamany" jest w swojej materi trudny i dla wiekszosci malo interesujacy.
Mam nadzieje, ze wyrazilem sie tym razem wmiare jasno i zrozumiale , jeszcz jedna sprawa jezeli chodzi o PC , prawdopodobnie nie bedzie kart graficznych z DVI ktore obsluguja HDCP.Toczy sie walka pomiedzy producentami filmow i producentami nosnikow medialnych , ale obojetnie jak sie zakonczy najlepiej kupowac urzadzenia ktore poprzez zlacza HDMI 1.1 ( HDMI 1.2 - kompatibilne z 1.1 do obslugi BlueRay) obsluguje DHCP.
rymera
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pc

rymera napisał:
Hi
jeszcz jedna sprawa jezeli chodzi o PC , prawdopodobnie nie bedzie kart graficznych z DVI ktore obsluguja HDCP.rymera

Najnowsze karty graficzne na Nvidii obsługują HDCP.

np. GeForce 7950 GX2

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

rymera

New member
Hi,
masz racje pooh1968 Nvidii GeForce 7950 GX2 obsluguje HDCP ( dodatkowy eeprom z HDCP kluczami)
no i bardzo dobrze ,ze sie tak stalo.
Pozdrawiam
rymera
 

pablo82

New member
rymera napisał:
Hi

ITI wprowadzajac na rynek swoja platforme cyfrowa, HDTV programy
i najwazniejsze media box HD HDTV z przylaczem HDMI musi brac po uwage HDCP.
Jezeli media box ITI poprzez przylacze HDMI bedzie obslugiwal HDCP to
kazdy TV(plazma , LCD) poprzez to samo zlacze(HDMI) musi to samo czynic czyli rowniez obslugiwac HDCP , jak nie bedzie kombatibilnosci bedzie poprostu ciemno.

"Jeżeli media box ITI poprzez HDMI będzie obsługiwał HDCP to każdy TV musi obsługiwać HDCP bo inaczej będzie ciemno"

Rozumiemy się! Teraz jeszcze tylko mi powiedz jak sprawdzić czy telewizor obsługuje HDCP czy nie? :confused: Czy wystarczy jeśli ma logo "HD Ready" czy też może się zdarzyć sytuacja taka oto, że mimo iż ma logo "HD Ready" i teoretycznie powinien obsługiwać HDCP to jednak nie może nawiązać współpracy ze sprzętem od ITI i będzie po prostu... ciemno???!

Czy np. seria S60 lub R70 JVC ma obsługę HDCP czy nie???

PS- cały problem przedstawiłem wczoraj gościowi z MediaMarkt a on odpowiedział:

"Sprzęt dostarczony od ITI będzie miał HDCP więc telewizor nie musi"
 

emisiu

Member
[FONT=&quot]Z obserwacji dotychczasowych testów nowej platformy ITI wynika, że sygnał nie będzie blokowany kluczem na wyjściu DHMI setbox’a, a więc obojętnie czy telewizor obsługuje HDCP czy nie - obraz zostanie wyświetlony. Choć całkiem możliwe że po pewnym czasie sytuacja może ulec zmianie, ale z tego co mi wiadomo to raczej nieprędko.[/FONT]
 

arsenal

Moderator
VIP
TVN: Superkino w wysokiej rozdzielczości

"Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jedną z pozycji programowych TVN, która ma być transmitowana równolegle w standardowej, jak również wysokiej rozdzielczości będzie pasmo filmowe Superkino.

W każdy piątek o godz. 20:10 rozpoczyna się pasmo Superkino, które prócz zwykłego przekazu drogą naziemną, poprzez sieci kablowe oraz za pośrednictwem dwóch platform cyfrowych (Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu) ma być także transmitowane w technologii HDTV w ofercie nowej platformy cyfrowej Grupy ITI, która zadebiutuje najprawdopodobniej w drugiej połowie września.

Oglądanie filmów w technologii HDTV pozwala na odbiór wolnego od wszelkich zakłóceń, bardzo ostrego obrazu. Co najważniejsze, widz jest w stanie zobaczyć znacznie większą ilość szczegółów, ponieważ obraz nagrany jest w dużo wyższej rozdzielczości niż standardowa (używana w tradycyjnej telewizji).

W jesiennym Superkinie zobaczymy dużo premier kasowych filmów w telewizji bezpłatnej, m.in. "Dziennik Bridget Jones", "Władca Pierścieni: Drużyna pierścienia", "Władca Pierścieni: Dwie wieże", "Dwanaście małp", "Matrix Rewolucje" oraz wiele innych."
Media2.pl
No to fajne filmy nam sie szykują w TVN:bober::popcorn:
Jeśli ktoś chce zobaczyć jaka jest rożnica między Drużyną Pierścienia na DVD a HDTV to wystarczy kliknąć TU. Każde ujęcie można wybrać i klikając na nie przełączać między SD a HD.
 

rymera

New member
Hi,
dobre wiadomosci Arsenal - dzieki. Apetyt rosnie.

Pablo82 wiesz ci ludzie z MM musza sprzedac wszystko odkurzacz , lodowke jak i plazme czy AV Reciver.Ja napisalem to wszystko tylko dlatego , gdy zacznie sie wyprzedaz (LCD czy plazmy) zeby ktos sie nie
zdziwil dopiero w domu.Chodzi mi caly czas o zlacze HDMI i o nic innego.
Box ITI bedzie mial zlacze HDMI i bylo by idiotyzmem jezeli by byl bez HDCP ( 100% pewnosci).Dwa urzadzenia polaczone (box-TV) poprzez HDMI musza oba dawac sobie rade z HDCP. Naturalnie mozna Box podlaczyc w inny sposob , zeby bylo "jasno" ale jakosc obrazu jest "gorsza"( kwestia wielkosci , scalowania i przedewszystkim "zrodla" nadawania programu). Jezeli chodzi o te dwa modele JVC to oba sprawdzalem (JVC - Support) sa HD Ready.Normy HDTV mowia
ze tylko te urzadzenia moga byc nosnikami tego logo ktore spelniaja
ponizsze kryteria
- 16:9 minimum 720 punktow (nativ) - spelniaja prawie wszystkie
- analogowy YBR
- DVI lub HDMI z HDCP
- HD wejscia musza kompatibilne byc z HD- Video rozdzielczoscia
1280 x 720/50Hz (720p) - obraz nie jest "skladany"
1280 x 720/60Hz (720p)
1920 x 1080/50Hz (1080i)
1920 x 1080/60Hz (1080i) - obraz powstaje z dwoch czesci
nie jest tak trudno spelnic te wymagania.Producenci juz dawno przeskoczyli te normy (LCD tz. full HDTV czyli 1080p) co nie zawsze
poprawia jakosc - nadawcy poprostu w tym formacie nie wysylaja
"obrazu" .(premiere tak , Pro7 HD czy HD Sat1 - nie)
emisiu nie byl bym taki pewny - w momencie gdy zaczna nadawac cos
"swiezego" lub live np. koncerty gwiazd - zobaczymy .Najlepiej jak by tego
nie bylo , ale niestety jest i to coraz czesciej.
Pozdrawiam
rymera
 

Mazoku

New member
Hmm... Widzę, że system HDCP budzi sporo niepokoju, więc może napisze wyraźnie to, o czym kilka osób tu już mówiło:

1. HDCP jest częścią specyfikacji HDMI.
2. Każde urządzenie wyposażone w złącze HDMI musi obsługiwać HDCP. Takie są warunki otrzymania licencji od HDMI Licensing na zamontowanie tego złącza.
3. Dodatkowo znaczek HD Ready też przyznaje się legalnie tylko urządzeniom wyposażonym w HDCP (poprzez HDMI albo DVI-HDCP).


Osobną sprawą jest to, że nie wszystkie urządzenia HDCP dobrze ze sobą współpracują. Ale to już kwestia implementacji protokołu i ITI się raczej postara, by dekoder działał dobrze z każdym telewizorem (a przynajmniej powinien, jesli nie chce tracić klientów :)).
 

jarmalik

Member
Bez reklam
A czy urządzenia pośrednie z HDMI jak amplitunery także muszą obsługiwać HDCP czy to tylko rozdzielacz sygnału i nie ma to znaczenia?
 

timi22

New member
Mam pytanie, ktora z opcji daje najlepszy efekt w jakosci obrazu (mam na mysli oczywiscie przyszly dekoder ITI) - przylacze DVI czi HDMI???

Moj TV posiada oba przylacza plus kompozyty i inne ...


Dzieki
 

pablo82

New member
Czyżby kampania reklamowa już się zaczęła?

Albo wcześniej nie zwróciłem na nie uwagi albo właśnie dzisiaj pojawiły się już na onecie reklamy platformy ITI!:

"Obraz ostry jak żądło"

"W telewizji nowej generacji zobaczysz filmy i programy o wyjątkowej ostrości obrazu w technologii wysokiej rozdzielczości HD"

"Pięc razy większa ilość pikseli niż w zwykłej telewizji"

"Telewizja nowej generacji już wkrótce w Twoim domu- grupa ITI"

http://www.telewizjanowejgeneracji.pl
 

timi22

New member

emisiu

Member
rymera napisał:
emisiu nie byl bym taki pewny - w momencie gdy zaczna nadawac cos
"swiezego" lub live np. koncerty gwiazd - zobaczymy .Najlepiej jak by tego
nie bylo , ale niestety jest i to coraz czesciej.

Z tego co wiem transmisjom HD nadal towarzyszyć mają reklamy, więc wydaje mi się mało prawdopodobne aby stosowana była blokada - nie było by to w interesie tych którzy całkiem sporo za te reklamy płacą. Ale zgodzę się z Tobą, że w zasadzie niczego nie mozna byc pewnym w tej kwestji :cool:
 

Mazoku

New member
A czy urządzenia pośrednie z HDMI jak amplitunery także muszą obsługiwać HDCP czy to tylko rozdzielacz sygnału i nie ma to znaczenia?
Tak, muszą (chyba że mamy do czynienia z naprawdę prostym elektrycznym przełącznikiem). I tu właśnie zaczynają się schody, bo nie wszystkie amplitunery są prawidłowo rozpoznawane jako HDMI Switcher/Transmitter. Niektóre odtwarzacze DVD czy set-topboxy nie chcą przekazywać obrazu do czegokolwiek innego niż HDMI Display (jest to błąd). Ale wszystko zależy od implementacji protokołu HDCP i jeśli ADB zrobi to dobrze w dekoderach ITI, to problemu nie będzie.

Mam pytanie, ktora z opcji daje najlepszy efekt w jakosci obrazu (mam na mysli oczywiscie przyszly dekoder ITI) - przylacze DVI czi HDMI???
Nie ma różnicy. Oba są cyfrowe. Ale złącze DVI twojego telewizora niekoniecznie musi obsługiwać HDCP.
 

arsenal

Moderator
VIP
"Niektórym dystrybutorom mówią (Cyfrowy Polsat i Cyfra + - przyp. tg), że zerwą umowy, jeśli ci zdecydują się na pracę dla ITI. Mówią, że nie chcą, żeby w tym samym lokalu, obok sprzętu Cyfry i Cyfrowego Polsatu były zestawy należące do platformy ITI."
gazeta.pl
Jeśli faktycznie to prawda to... wcale mnie to nie dziwi. Można było przewidzieć taką reakcję. Zwłaszcza ten strach przed porównaniem oferty w sklepie przez klienta. :hihi:
Smutne jest tylko to, że C+ i PC nie potrafią/nie chcą na prawdę zacząć konkurować. Kilka lat był spokój. Można było bezkarnie podnosić ceny bez podnoszenia jakości i oferty( Cinemax kanałem premium? Wolne żarty panowie). Albo tej jesieni wezmą się porządnie do roboty albo skończy się na wzajemnych oskarżeniach i obiecankach. Druga opcja jest według mnie bardziej prawdopodobna.
 

ein

New member
Podajac za portalem tele nowej gen

"Serwis Media2.pl podaje:W każdy piątek o 20:10 pasmo filmowe Superkino ma być nadawane i w standardowej, i w wysokiej rozdzielczości (na nowej platformie satelitarnej ITI).
A dużo tu będzie hitów - m.in. “Dziennik Bridget Jones”, “Władca Pierścieni”, “Dwanaście małp”, “Matrix Rewolucje”.
I coś dla miłośników dźwięku - filmy będą w Dolby Digital 5.1 (AC3)"

Zaaaaraz, czy to oznacza ze kanal filmowy bedzie HD tylko w piatki?! Jezeli tak ma to wygladac (bez dedykowanego kanalu niekoniecznie calodobowego ale calotygodniowego) to juz zaczyna mi sie nie podobac!
 
Status
Zamknięty.
Do góry