Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

arsenal

Moderator
VIP
Canal+ Riposta

Plotk, plotki jak my je lubimy...
"Już oficjalnie jest wiadomo iż Philips szykuje dla "Canal Polska" dwie wersje tunera satelitanego HD Mediasat, podstawową i rozszerzoną o funkcje cyfrowego magnetowidu PVR. Philips ma duże doświadczenie w tym kierunku gdyż już od jakiegoś czasu współpracuje z europejskimi platformami Premiere, UPC, Canal+ i British Telecom. "Canal Polska" chce także wkroczyć na rynek sieci kablowych z możliwościami HDTV i PRV. Philips tutaj przygotowuje urządzenie o nazwie DCR7000 które najpierw trafi do abonentów UPC w Holandii a następnie do Polski.

upcmbox.jpg

PVR : Połączenie twardego dysku ze specjalizowanymi układami realizującymi kompresję i dekompresję ruchomego obrazu do znanego z DVD formatu MPEG-2 umożliwiło stworzenie urządzenia zwanego PVR (Personal Video Recorder). Podobnie jak zwykły magnetowid, pozwala on zaprogramować godzinę i datę rozpoczęcia nagrania oraz jego długość - to jednak tylko ułamek jego możliwości. Szybkość twardego dysku umożliwia jednoczesną rejestrację i odtwarzanie obrazu, a to z kolei pozwala w dowolnym momencie zatrzymać na ekranie obraz odbierany na żywo z anteny, podczas gdy dalszy ciąg programu buforowany jest na dysku. Po zwolnieniu stopklatki kontynuujemy oglądanie, nie tracąc ani ułamka sekundy. Ten sam mechanizm umożliwia powtarzanie scen, oglądanie ich w zwolnionym tempie czy klatka po klatce. Zarejestrowany program można montować, np. usunąć reklamy z nagranego filmu. To tylko podstawowe funkcje PVR; konkretne modele mogą mieć więcej możliwości. PVR ma jeszcze jedną przewagę nad klasycznym magnetowidem: nawet najprostszy model pozwala zarejestrować kilkadziesiąt godzin nagrania o jakości lepszej od S-VHS. Dzięki temu, spędzając wakacje z dala od TV, nie stracimy żadnego odcinka ulubionego serialu."

Z forum DVHK.
Czyżby Fracuzi ruszyli w końcu tyłko z ciepłych posadek i wzięli się do roboty? Ja za bardzo w to nie wierzę.
 

geowik

New member
Dekoder od ADB

Tak wygląda dostepny w ADB tuner HDTV. Jest szansa, że STB dla TVN-u będzie podobny do tegoż w wersji 7800. W zasadzie tuner posiada wszystko poza Componentem.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
nowy66 napisał:
Napisałem to miesiąc temu a dziś w Dzienniku wyczytałem informacje (na stronach sport), że możliwe jest wręcz .... wykupienie Canal+ przez ITI ! Całośc w kontekscie TVN Sport i HD, oraz praw do poszczególnych transmisji.

Cytat :

"Jak dowiedzial się "Dziennik", sa plany zacieśnienia współpracy z Canal+, który ma prawa do całej ekstraklasy. Jeden ze scenariuszy zakłada nawet przejęcie polskiego oddziału Canal+"

pzdr

To by było najlepsze rozwiązanie. Moja umowa z C+ kończy się w maju. Poza tym ciekawe, czy będzie można to oglądać na Humaxie 2000 i z jakim modułem.
 

EMEM

New member
ITI ma przagę "zaskoczenia" nad konkurencją.

Oni jako pierwsi spowodowali, że wielu się napala na te nowe możliwości. Ja też. Dalej, rozpoczynać sprzedaż do cholery! :)
 

EMEM

New member
Przepraszam :)

Chcę tylko pokazać na swoim własnym przykładzie jak skutecznym marketingowo chwytem było:

1. stworzenie (przypomnienie, uświadomienie) potrzeby
2. obiecanie że juz niebawem zostanie zaspokojona
3. zrobienie tego na kilka miesięcy przed rozpoczęciem sprzedaży, aby odpowiednia ilość osób zaczęła się "ślinić" i niecierpliwić.
 

arsenal

Moderator
VIP
Hans Klos w HD

Jeszcze trochę plotek:)

"O prawa do pokazywania seriali z psem Szarikiem i sierżantem Klossem walczyli dwaj najwięksi nadawcy komercyjni - Polsat i TVN. Niespodziewanie do gry włączyła się telewizja Kino Polska, która wykupiła prawa do "Czterech pancernych...". Nieoficjalnie mówi się, że jeśli drugi z seriali ("Stawka większa niż życie") trafi w ręce TVN, będzie mógł być emitowany już na jesieni w technologii HDTV - wysokiej rozdzielczości (z racji tego, że pierwotnie został nagrany na taśmie filmowej)."
Media2.pl
Co wy na to by pokazywać polskie klasyki kina w HD. Za Klossem nigdy nie przepadałem ale Potop czy Ziemię Obiecaną z chęcią bym obejżał w HD.
 

torsen

New member
arsenal napisał:
Jeszcze trochę plotek:)

"O prawa do pokazywania seriali z psem Szarikiem i sierżantem Klossem walczyli dwaj najwięksi nadawcy komercyjni - Polsat i TVN. Niespodziewanie do gry włączyła się telewizja Kino Polska, która wykupiła prawa do "Czterech pancernych...". Nieoficjalnie mówi się, że jeśli drugi z seriali ("Stawka większa niż życie") trafi w ręce TVN, będzie mógł być emitowany już na jesieni w technologii HDTV - wysokiej rozdzielczości (z racji tego, że pierwotnie został nagrany na taśmie filmowej)."
Media2.pl
Co wy na to by pokazywać polskie klasyki kina w HD. Za Klossem nigdy nie przepadałem ale Potop czy Ziemię Obiecaną z chęcią bym obejżał w HD.

Tu popieram watek klasyki filmowej nadawanej w HD oprocz wspolczesnych produkcji. Byc moze jako samodzielny kanal. Jednak z tego co wiem, na klasyce polskiego kina trzyma lape TVP i beda robic wszystko co mozliwe aby nie udostepniac Naszej wlasnosci prywaciarzom. Szarik i Klos ze wzgledow ideologicznych sa na czarnej liscie TVP i dlatego ida na sprzedaz.
 

fatboyx

New member
Artur Przybysz napisał:
Urządzenie oferuje złącze HDMI z obsługą HDCP...
Czy to znaczy, że aby użyć złącza HDMI monitor/telewizor będzie musiał obsługiwać kodowanie HDCP?? Z tego co wiem, to nie jest to jeszcze powszechna opcja. W przeciwieństwie do HDMI, które mają już prawie wszystkie telewizory HD.

BTW: Już nie mogę się doczekać platformy HD ITI :)
 

machu

New member
Bedziesz mógł użyć, ale obetnie ci sygnał z HD do SD.

Nie jest tak...

Na złączu HDMI lub DVI, oba końce muszą obsługiwac HDCP.
Jeżeli TV tego nie ma to nie będzie odbierał sygnału (niebieski obraz)

Na złączu analogowym (komponent) - nastąpi obcięcie z HD na SD ale tylko wtedy gdy materiał ma flagę 'copy protection' - obecnie tylko filmy.
 

arsenal

Moderator
VIP
Wątpię, by ITI na filmach np.VOD stosowało HDCP i "flagi". Czytając o wielu problemach jakie ma PREMIERE i SKY ze złączem HDMI podczas nadawania audycji zabezpieczonych HDCP( w UK są problemy na plazmach m.in. Pioneera) chyba się nie zdecydują. HDDVD i Blu-Ray też nie będą miały zabezpieczeń na componencie więc cała idea "flag" i HDCP powoli upada:)
 

fatboyx

New member
Oj nie wiem czy HDCP upada. Mam nadzieje, że na razie nie będzie popularne. Od niedawna wszystkie nowe monitory PC, LCD TV, karty graficzne no i tunery są wyposarzone w HDCP. Co gorsza, Microsoft zapowiedział, że nowy system operacyjny Vista będzie wymagał HDCP (według jednych informacji na sprzęcie bez HDCP Vista nie będzie działać w ogóle, według innych system będzie działał w ograniczonej rozdzielczości). Wydeje mi się, że HDCP jest naszą niechybną przyszłością. Mam tylko nadzieje, że nie ITI HD nie będzie jej na początku stosowała.
 

TKJ

New member
Jak to rozumieć

Jak to rozumieć, czy nie warto kupować np polsatu cyfrowego, bo wejdzie na rynek platforma z hdtv? Próbowałem poczytać wasze informacje ale nic nie wynika z nich.
Pozdrowionka
 

arsenal

Moderator
VIP
Tak,według mnie nie warto. Teraz i tak są wakacje więc o telewizji wiecej się mówi niż ogląda. Może się okazać, że będziesz u tego gorszego operatora a płacić trzeba bo umowa na rok podpisana.
 

arsenal

Moderator
VIP
Wiadomość o przejęciu Canal+ a właściwie pogłoski lub marzenia dziennikarzy Dziennika jest z czerwca bodajże. Więc nienajnowsza co nie znaczy, że nieciekawa. Napewno ITI nad tym myśli i nie jest wykluczone, że do tego niedojdzie. Wtedy marka Canal+ zniknie z polski tak jak to się stało w Holandii. Walter nie będzie płacił % z zysków francuzom tylko za logo.
Co ciekawe przejęcie Canal+ nie musi oznaczać przejęcia Cyfry+:p. Pomyślcie co by się działo gdyby filmy i sport z Canal+ były dostępne na dwóch platformach.
Ja wiem co by się stało. Nastałaby wkońcu normalna konkurencja.
 

machu

New member
Definitywnie poczekaj z kupnem Polsatu do czasu kiedy ITI przedstawi swoją ofertę. Kilka kanałów w HDTV i może inne w 16/9 - twoje LCD będzie to lubić :).
Jeżeli jesteś fanem piłki, przypomnę że Polsat stracił prawa do Bundesligi i Ligi Mistrzów...
 

timi22

New member
Dzis sie dowiedzialem od pracownika ITI ze dekodery do odbioru platformy ITI bedzie mozna kupic okolo polowy wrzesnia :) Wiec pamietac jeden ten najbogatszy wykupuje ja :)

Sadze ze Cyfra z Polsatem predzej czy pozniej padna ... - dlaczego? Grupa ITI wg mnie to przedewszystkim wysoka jakosc, a kto ceni zycie wie ze warto inwestowac w wysoka jakosc :)
 

arsenal

Moderator
VIP
timi22 napisał:
Dzis sie dowiedzialem od pracownika ITI ze dekodery do odbioru platformy ITI bedzie mozna kupic okolo polowy wrzesnia :) Wiec pamietac jeden ten najbogatszy wykupuje ja :)
Jestem następny w kolejce:D

timi22 napisał:
Sadze ze Cyfra z Polsatem predzej czy pozniej padna ... - dlaczego? Grupa ITI wg mnie to przedewszystkim wysoka jakosc, a kto ceni zycie wie ze warto inwestowac w wysoka jakosc :)
Coś o tym wiem. Drugim razem mogę mieć mniej szczęścia, dlatego biorę Volvo:cool:
 
Status
Zamknięty.
Do góry