Pioneer PDP LX 6090 - plazma full Hd

asoz

New member
Dlaczego ?! Np. jak popatrzysz na jesień, czytaj czerowne liście, na LCD to nie można nazwać tego naturalnym. Ale coś może być np. takie blade.
W Pioneer'ach tych dwóch rzeczy nie ma więc nazwałem to, że obraz jest naturalny a kolory nasycone, chociaż może pownienem napisać żywe...
z resztą wszyscy wiedzą o co chodzi obraz był zajebisty i tyle.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No tak, zajebisty, to słowo wytrych... ;)

Nasycone kolory zdarzają się w naturze rzadko, stąd moje uprzedzenie do tego określenia w połączeniu z naturalnością.

ArtS :)
 

andy0409

New member
5090 i 6090

Kilka dni temu wybrałem się do sklepu AudioColor na ulicę Bielańską w W-wie aby zobaczyć na żywo któregoś z tych nowych Pionków.
Na ścianie wisiały 6090 i lx508 jak twierdził subiekt pracujący na miejscu.
Na pierwszy rzut oka biorąc nawet pod uwagę różnicę wielkości lepiej chodził ten mniejszy.
Spytałem czy oba są ustawione podobnie, bo 6090 jakoś tak słabo zwłaszcza z czernią. I tu usłyszałem coś dziwnego. Jak stwierdził sprzedawca w nowej serii Pioneera na 100% są panele Hitachi (on porównywał nawet wewnętrzną budowę TV i jest tak samo jak w Hitachi) i dlatego starsza seria ma dużo lepszą czerń. Słyszał ktoś z Was coś takiego.

Dostałem do ręki pilota i po krótkiej regulacji zbliżyłem się jakością obrazu do tego wiszącego obok.
Pan stwierdził w międzyczasie, że jak tylko pojawiła się u nich nowa seria to klienci widząc różnicę ( in minus) natychmiast wykupili starsze modele.
Mnie też próbował namówić na LX508. Odniosłem wrażenie, że oba są tak ustawione aby wybrać starszą generacje.
 

-AS-

New member
andy0409 napisał:
Spytałem czy oba są ustawione podobnie, bo 6090 jakoś tak słabo zwłaszcza z czernią. I tu usłyszałem coś dziwnego. Jak stwierdził sprzedawca w nowej serii Pioneera na 100% są panele Hitachi (on porównywał nawet wewnętrzną budowę TV i jest tak samo jak w Hitachi) i dlatego starsza seria ma dużo lepszą czerń.

Hahahahaha to się uśmiałem. Cóż za stek BZDUR! W Pioneerze 9G na 100% są panele Pioneera!

Pan stwierdził w międzyczasie, że jak tylko pojawiła się u nich nowa seria to klienci widząc różnicę ( in minus) natychmiast wykupili starsze modele.
Mnie też próbował namówić na LX508. Odniosłem wrażenie, że oba są tak ustawione aby wybrać starszą generacje.

Tak, jak napisałeś - "Pan" widocznie bardzo chciał się pozbyć 8-mej serii, w którą widocznie włożył pieniądze i nie może wyjąć. Jak sprzeda 8mą serię, to ustawi 9tą tak, jak powinien od początku i będzie twierdził, że 9ta jest najlepsza. Takich ludzi powinno się... :roll:

Pozdrawiam
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pojdz raz jeszcze do tego "Pana" i popros, aby Tobie rozkrecil tv i pokazal date code z nazwa producenta panelu. Zobaczymy, co powie...
 

Hoody1333

New member
Hey

Był wątek - przy poprzednim 6080 i było że 9g nie będzie już produkowana przez pioneera tylko ma brać z LG, to było w prasie - nawet dawałem linki.
Wieć gość może też to czytał - ktoś gdzieś ma zdjęcia, że to pioneerowska matryca ? Bo oni nic nie piszą o tym , ale to chyba w ich interesie .
Jeśli sprzedawca naciąga to producnet zarabiający setki mln $ więcej nie będzie naciągał ?? :)
Nie widziałem a chętnie bym zobaczył porównanie.
W maju kupiłem 6080 i jestem zadowolony , jak patrzę na ceny to 6090 teraz kupił bym o 1000zł mniej niż płaciłem w maju równe .

Ceny detaliczne pioneera spadły na Polskę dlatego że otwierają się na nasz rynek i mają konkurencję.


I bardzo dobrze że zaczynają u nas też ludzie dużo kupować pionka .!

Hey
 

-AS-

New member
Hoody1333 napisał:
Był wątek - przy poprzednim 6080 i było że 9g nie będzie już produkowana przez pioneera tylko ma brać z LG, to było w prasie - nawet dawałem linki.

9G od początku miało być produkowane z matrycami Pioneera. Dopiero 10G będzie produkowane z matrycami innych producentów (Panasonica), w dalszym ciągu będzie to TV Pioneera.

Wieć gość może też to czytał - ktoś gdzieś ma zdjęcia, że to pioneerowska matryca ? Bo oni nic nie piszą o tym , ale to chyba w ich interesie .

Patrz wyżej.

Ceny detaliczne pioneera spadły na Polskę dlatego że otwierają się na nasz rynek i mają konkurencję.

Ceny detaliczne Pioneera 9G nie mają nic wspólnego z sytuacją w Polsce. Ceny 9G spadły w stosunku do 8G na całym świecie od samego początku (w dniu premiery 9G).

Pozdrawiam
 

przybylak

New member
LX 5090 czy LX 5090H

Witam. Jestem nowy na tym forum. Po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na zakup LX 5090. Mam do Was pytanie - z tego co wiem to 5090 H różni się od 5090 tym że ma wbdowany tuner TV Sat - czy za pomocą tego tunera można będzie odbierać (przy zastosowaniu odpowiedniej karty dostępu) którąkolwiek z polskich platform cyfrowych? Czy zakup 5090 H wogóle się opłaca, czy lepiej kupić zwykły 5090?
 
Ostatnia edycja:

Pietrucha

New member
LX 5090 bije wszystkich?

Witam! To mój pierwszy post,więc piszę go z pewną dozą nieśmiałości. Już w najbliższych dniach zamówię sobie prezentację do domu i jestem strasznie podminowany. Czy to naprawdę jest taka frajda,mieć przed sobą 3 telewizory i podziwiać ich obraz oraz wygląd? Moim faworytem jest Pioneer LX 5090,który będzie konkurował z Panasonikiem 46 PY 85 oraz Samsungiem 46 A956.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Na Twoim miejscu do prezenatcji oprócz wymienionych przez Ciebie Pioneera i Samsunga wybrałbym Panasonica 50 PY 800 ( to topowy model tej firmy ).
 

Pietrucha

New member
Hartson napisał:
Na Twoim miejscu do prezenatcji oprócz wymienionych przez Ciebie Pioneera i Samsunga wybrałbym Panasonica 50 PY 800 ( to topowy model tej firmy ).

Niestety na prezentacji mam możliwość porównania tylko 3 modeli TV. Po drugie myślisz że 50 PY 800 jest bardziej wypasione aby obraz był super super? Kilka dni temu mogłem doświadczyć oglądnięcia w Studio Dźwiękowym plazmy Pionieera z różnych odległości i to był odlot. 60 cali z 1 m,2m i 3m było bez różnicy,chyba że dużo zależy od sygnału-koncert nagrany na płycie.
 

pkoziej

New member
odbicia

A ja oglądałem 5090 i 5090h w RTV w galerii mokotów. Obraz super, ale te odbicia. Wiem, że w sklepie jest nie tak jak w domu, że jasno i dużo światełek wszelakich. Ale nawet w jasnych kolorowych scenach stojąc na przeciwko panelu spokojnie widziałem w nim swoje odbicie. Szczerze mówiąc byłem napalony na ten tv, ale po tych doświadczeniach się boję. Mam bardzo jasny, słoneczny salon. W nocy będzie ok ale w dzień ... no i zgryz znowu ...
pzdr
OLO
 

Hartson

New member
Bez reklam
Pietrucha co do plazm Pioneera to masz rację. Kilka razy też widziałem LX 5090 no i faktycznie obraz jest super. Ja raczej myślałem o zastąpieniu w przypadku Twojej prezentacji 46 PY 85 przez 50 PY 800. Chociaż myślę, że Ty chyba już jesteś zdecydowany na tego Pionka.
 

Pietrucha

New member
Witaj Hartson! Moim skromnym zdaniem plazmy Pioneera to najlepsze TV. Uważam,żę należy dołożyć parę złotych i cieszyć się jakością przez dłuższy czas-to dotyczy wszystkiego. Razem z synem oglądamy głównie sport oraz filmy z telewizji n i kablówki cyfrowej ASTER,którą niedługo zmienię na UPC. Moje największe obawy budzi wielkość,gdy wstawię do pokoju(4x4) 50 cali,to mogę się czuć przytłoczony. Dlatego chcę porównać z 46,bo 42 to chyba zdecydowanie mało.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pietrucha rozmiaru się nie bój, za jakiś czas i tak będzie Ci się wydawał za mały.

@pkoziej
W dzień będziesz zasuwał rolety :eek:k:

Pozdrawiam,
 

Pietrucha

New member
Jedno malutkie pytanko. Czy podawane ceny we wszelkich sklepach to ceny golutkich Pionieerów do których należy dokupić podstawę i głośniki?
 

xxxxxx

New member
Niestety

Niestety :cry: ale nie musisz kupować nóżki za 650zet. możesz sobie kupić wieszaczek za 1500.
 
Ostatnia edycja:
Do góry