Pioneer BDP-160-K - czy warto?

Whiplash

New member
Bez reklam
Gerus skoro odtwarzacz wspiera odczyt Mp3, WMA, YT itd to dlaczego mamy z tego nie korzystac a jezeli cos nie gra tak jak powinno to jest to wada urzadzenia i nie mozna tego usprawiedliwiac w ten sposob ze BD to jest do Filmow wiec jak nie dziala YT czy FLAC to sie nic nie dzieje.. Sprawiacie wrazenie Panowie jakbyscie byli kupieni przez Pionka bo nie dacie zlego slowa powiedziec na te czytniki i na kazde slowa krytyki odp. Moj dziala 7 lat i sie nic nie dzieje. Moj znajomy ma VW Passata B6 i tez mu sie nic nie dzieje to czy to oznacza ze generalnie B6 z 2.0 TDI sa takie bezawaryjne, chyba nie?

Co do LX55 to poza tamta opnia znalazlem jeszcze kilka, w ktorych powtarzaja sie te same problemy czyli zacinanie, problemy z odczytem roznych formatow itd. Ja mam Pansa za 599zl (wymiana za BDP140) i mimo ze cena taka sama nigdy sie nie zawiesil i czyta wszystko co jest w jego specyfikacji, takze nie mowcie ze jak odtwarzacz kosztuje 600zl to rzecza normalna jest ze bedzie sprawial problemy.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
znane firmy nie wspierają różnych cudów pirackich, jeżeli mp3 to musi być z cd, więc ja wybieram cd, jeżeli divix to musi być zrobiony np. z dvd więc ja wybieram dvd, jeżeli mkv to jest zrobiony z blu-ray, więc ja wybieram blu-ray, a Wy to sobie możecie nawet podłączyć magnetowid do tv 4K :), a jakość obrazu i dźwięk z you tube to nadaje się tylko do odtwarzania na PC.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Kolego nie pisz głupot, bo aż się tego czytać nie chce. Jakbyś sie gdzies spod strzechy wyrwał. Ciekawe czy wszystko w domu masz takie legalne, perfekcyjne, oryginały płyt cd i nie uzywasz plików avi mp3 mkv ściągnietych z sieci? Piszesz takie bzdury że hej. Teraz sie nie produkuje sprzętów na 20 lat. Jeśli masz playera 7 letniego to jesteś bardzo zacofany, bo co roku wchodzą nowości z nowymi technologiami. Ja zazwyczaj trzymam sprzęt maks 2 lata i wymieniam na nowy.
Whiplash ma dużo racji w tym co pisze. Jeśli producent zapewnia, że coś czyta to ma tak być a jeśli tego nie robi to oprogramowanie jest kiepskie a pioneer pokazuje że ma problem z programistami. Jeśli wypuszcza update sprzętu kiedy on wchodzi do archiwum i ma dany model gdzieś, bo nie dokonał wszystkich poprawek to taki producent jest nic nie wart. Druga kwestia to serwis pioneera tragedia, zero wsparcia internetowego. Na 3 maile dostałem jedna odpowiedź, że proszę wysłać pytanie tu i tu a ja sie pytam skoro sprawa dotyczy funkcjonowania sprzętu pioneer to nie bede wysylal do innej firmy. Totalne olewanie klienta. Wracając do bdp 150..właczasz sprzet wkładasz płytę, wchodzisz w menu a tam pliki z poprzedniej płyty i nic nie możesz z tym zrobić. Reset sprzętu poprzez wyciagnięcie wtyczki z gniazdka. To ma być prawidłowo funkcjonujący sprzęt? :))
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Nie nie używam mp3, mkv, avi, tak trudno to zrozumieć? dodam jeszcze, że nie oglądam kanałów SD tylko HD (chyba, że VH-1, ale już coraz rzadziej) u mnie liczy się jakość, a jeżeli chodzi o Pioneer 51fd to pokaż mi jakiś model obecnie produkowany do 2,5 tys który ma taką jakość audio? Jak na razie to nie wiem co to jest serwis Pioneera, nawet nie wiem w ogóle co to jest serwis, a pierwszy sprzęt który sobie kupiłem był w roku 1978 :) więc trochę tych klamotów przerobiłem ;), na razie mam 3 odtwarzacze blu-ray, wymienię dopiero jak będą 4K, bo na razie nie ma takiej potrzeby :)
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Nawiązując do oryginałów to jeżeli masz pirackie mp3, avi czy mkv to tak samo możesz mieć pirackie cd, dvd lub blu-ray, a tu już jakość będzie dużo lepsza ;) właściwie to już wiem dlaczego firmy produkują coraz to gorszy jakościowo sprzęt, właśnie dla takich ludzi którym wystarczy mp3 i avi, odpalają swoje sprzęty i myślą, że są w raju, ale niestety są w d...e na kraju
 

Tomek80

New member
Czy warto kupić ten odtwarzacz? Uważam że tak. Posiadam takowy i mogę go polecić. Oglądam tylko oryginalne płyty, nie oglądam żadnych DivX i innych formatów. Obraz jest bardzo ładny, napęd jest cichy.
 

mkev

New member
Na ten moment nie pomogę, bo właśnie sam kupiłem BDP-160, naczytałem się wielu pochlebnych o nim opinii stąd mój wybór. Dam znać, jak nieco bardziej go poznam :)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Nawiązując do pytania, czy warto kupić Pioneer bdp 160? nie nie warto, tak samo jak i inne odtwarzacze z najniższej półki różnych firm, czy warto kupić np. nowy amplituner za 1500zł? też nie warto, bo zamiast oglądać filmy lub słuchać muzyki, będziecie non stop kalibrować swój amp lub szukać w nim czegoś czego i tak nie znajdziecie, czy warto kupić zestaw 5,1 za np. 2,5 tys zł też nie warto, bo zawsze czegoś będzie wam brakowało, ale dla słuchających i oglądających mp3, avi, divix można polecić taki sprzęt, bo im nie zależy na jakości audio, ani video, temat został już wyczerpany ;) już lepiej wziąć lepszy sprzęt, choćby na raty niż później żałować :), a wiem co piszę bo już nie raz takie błędy popełniałem :) (właściwie to jeszcze dalej popełniam :))
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Gerus skoro odtwarzacz wspiera odczyt Mp3, WMA, YT itd to dlaczego mamy z tego nie korzystac a jezeli cos nie gra tak jak powinno to jest to wada urzadzenia i nie mozna tego usprawiedliwiac w ten sposob ze BD to jest do Filmow wiec jak nie dziala YT czy FLAC to sie nic nie dzieje.. Sprawiacie wrazenie Panowie jakbyscie byli kupieni przez Pionka bo nie dacie zlego slowa powiedziec na te czytniki i na kazde slowa krytyki odp. Moj dziala 7 lat i sie nic nie dzieje. Moj znajomy ma VW Passata B6 i tez mu sie nic nie dzieje to czy to oznacza ze generalnie B6 z 2.0 TDI sa takie bezawaryjne, chyba nie?

Co do LX55 to poza tamta opnia znalazlem jeszcze kilka, w ktorych powtarzaja sie te same problemy czyli zacinanie, problemy z odczytem roznych formatow itd. Ja mam Pansa za 599zl (wymiana za BDP140) i mimo ze cena taka sama nigdy sie nie zawiesil i czyta wszystko co jest w jego specyfikacji, takze nie mowcie ze jak odtwarzacz kosztuje 600zl to rzecza normalna jest ze bedzie sprawial problemy.


Heh, mam wrażenie, że wsadziłem kij do kotła i zamieszałem, może spróbuję trochę uporządkować temat, bo pojawiają się emocje, powoli zatrącające do osobistych "wycieczek", a wszystko zupełnie niepotrzebnie.

Po pierwsze: Nie jestem żadnym "kupiony przez Pionka", ani żadnym agentem Pioneera.

To wątek dyskusyjny dotyczy Pioneer'a BDP-160, i może trzymajmy się bliżej tematu.

Wybrałem ten wątek, aby dowiedzieć się coś niecoś o tym sprzęcie od jego właścicieli, ponieważ rozważam 160 jako alternatywę ( przede wszystkim tańszą) dla Pioneera BDP-450.

Z kolei Pioneera 450 wybrałem, ponieważ szukałem odtwarzacza, który odtwarzałby płytki SACD oraz DVD-Audio, a do tego czytał formaty bezstratne .flac i .ape do 24bit/192khz, i to ze wszystkich możliwych źródeł( płyta typu data, Usb, sieć.

Okazało się , że 450 jest najtańszym odtwarzaczem, który łączy to wszystko ( no, mniej więcej).
Jak dotychczas - pomimo licznych wycieczek w stronę odtwarzaczy innych firm -, nikt jakoś nie podpowiedział mi lepszej (a zwłaszcza tańszej) alternatywy.
Niekoniecznie to musi być bluray! Ale czy zna ktoś taki sprzęt?

Tymczasem dyskusja przekształca się w temat, coś jak o wyższości Świąt Wielkanocy, nad Świętami Bożego narodzenia.
Nie chodzi tylko o to, który odtwarzacz jest lepszy, ale także o to, co ogólnie wiadomo, ze oryginalne płytki są lepsze od mp3, czy od avi.
Owszem, zgadzam się z gerusem6, że należy dążyć do jak najlepszej jakości -ja właśnie szukam takiej w muzyce, w postaci możliwości odtwarzania "gęstszych" formatów.

Ale muszę także przyznać rację Whiplash'owi i mare37, że jeśli odtwarzacz ma w specyfikacji odtwarzanie mp3 czy avi'ków, to ma je odtwarzać i kropka.

Wróćmy do tematu czyli do pionka 160 (ew 450). Słucham nowych właścicieli.

A może ktoś ma propozycję jakiegoś innego odtwarzacza co by odtwarzał SACD, DVD-Audio oraz flac i ape ze wszystkich źródeł? chętnie się dowiem
 

papcio chmie

New member
Pytanie dla osób z nowym firmware v01.05.
Zamierzam uaktualnić moją skrzynkę do tej nowej wersji, i pytanie czy ta nowa wersja nie ma przypadkiem zabezpieczeń CINAVIA?
 

papcio chmie

New member
Widać nie ma, bo wszystkie płyty mi mieli, kopie filmów i te z kamery. Ale niektóre filmy mi się zacinają, aż tak że muszę wtyczkę z prądu wyciągnąć bo żaden przycisk na pilocie nie łapie. Więc zastanawiam się nad wgraniem właśnie nowej wersji.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Widać nie ma, bo wszystkie płyty mi mieli, kopie filmów i te z kamery. Ale niektóre filmy mi się zacinają, aż tak że muszę wtyczkę z prądu wyciągnąć bo żaden przycisk na pilocie nie łapie. Więc zastanawiam się nad wgraniem właśnie nowej wersji.

Oczywiście mowa o płytach nagrywanych, czy oryginalnych?
 

papcio chmie

New member
Widać nie ma, bo wszystkie płyty mi mieli, kopie filmów i te z kamery. Ale niektóre filmy mi się zacinają, aż tak że muszę wtyczkę z prądu wyciągnąć bo żaden przycisk na pilocie nie łapie. Więc zastanawiam się nad wgraniem właśnie nowej wersji.

Oczywiście mowa o płytach nagrywanych.
Wiadomo, że z płytami orginalnymi CINAVIA noże sobie istnieć, a materiał i tak odtworzymy.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Płyty do nagrywania są różnej jakości, więc nowe firmware nic tutaj nie pomoże, ale zawsze warto ściągnąć nowe oprogramowanie.
 

papcio chmie

New member
Płyty do nagrywania są różnej jakości, więc nowe firmware nic tutaj nie pomoże, ale zawsze warto ściągnąć nowe oprogramowanie.

Używam Panasonic, to bodaj jedyne płyty wykonane w technologii HTL.
Prędkość nagrywania x2.

Nowe firmware może mieć możliwość m.in. "odmrażania" zacięć, więc oczywiście zawsze warto ściągnąć nowe oprogramowanie.

Ale jak dla mnie najważniejszą kwestią jest to, czy ta nowa wersja ma zaszyte zabezpieczenie CINAVIA.
 
Hermann: odtwarzacz przeczytał gęsty flac i ape z pendrajwa. Jak jest z ape po sieci nie wiem, bo mój tel nie czyta tych plików, a czy da się je streamować po wifi z laptopa to ja nie wiem - bo jeśli tak to nie wiem jak :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Gerus z calym szacunkiem ale skoro Ty ogladasz tylko Kanaly HD bo liczy sie jakosc to jestes zdrowo zakrecony ;) Rozumiem ze jesli Polonia1 wystartuje w HD to zaczniesz ogladac ten kanal hehe.

To ze Ty nie sluchasz mp3 czy nie ogaldasz plyt DVD bo sa w SD to nie oznacza ze kazdy tak ma. Skoro kupuje sie czytnik ktory ma w specyfikacji w/w formaty to ma je odtwarzcac i czesc. Mam pare blu ray, wszystkie oryginalne i moje 2 szt. BDP140 zacinaly sie na nich, gdzie PS3 czy Panasonic smigal bez problemu wiec chyba nie jest to normalne. Nie probojcie robic dobrej miny do zlej gry, non stop ktos pisze o problemach z Blu Ray Pioneera wiec cos w tym musi byc..
 

Hermann

New member
Hermann: odtwarzacz przeczytał gęsty flac i ape z pendrajwa. Jak jest z ape po sieci nie wiem, bo mój tel nie czyta tych plików, a czy da się je streamować po wifi z laptopa to ja nie wiem - bo jeśli tak to nie wiem jak :)

NOO, to extra wiadomość!

Dzięki!
A jaka była "gętość"? 24/192, czy mniejsza? Nie zacinało się ani nie wieszało?

I jakie wrażenia z odsłuchu?
 
Do góry