Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

baba

Member
odp

Dzięki.Spróbuje jutro kupić konwenter nowy ale chyba dual, bo quad chyba zbędny będzie .No i zobaczymy.
Musze jeszcze w Szczecinie poszukać jakiegoś sklepu sat ze sprzętem.Pozdrawiam:cool:
 

murilegus

New member
Może coś się pozmieniało, ale u mnie żadnych negatywnych odczuć:) początkowe problemy wynikały tylko z mojego nierozgarnięcia:) ale cóż, każdy się może pomylić...
 

pan42

New member
problemy z "n"

Przed zakupieniem dekodera N poczytałem forum na ich stronie i jednoznacznie z wypowiedzi wynikało, iż na sprzęcie po C+ może być dobry odbiór, ale jest to wątpliwe. Zainwestowałem w "ciemno" w nową antenę 80 i konwerter. Ustawiłem antenę wykorzystując dekoder C+ i na starym 15 m przewodzie uzyskałem max. siłę sygnału tzn. prawie 5.
Po zakupie "n" wymieniłem dekodery i wszystko dalej poszło jak po maśle. Siła sygnału 76/94-98. Obraz super na wszystkich kanałach. Kabel HDMI musiałem połączyć na 2 wejście w Pan 42PV60.
Jestem tym samym przekonany, że zamiast wydawać kolejne pieniądze na fachowców proponuję zakupić nowy zestaw - antena 80cm -48 zł, konwerter -19 zł. Przy tej antenie ustawienie trwało 15 minut. Proponuję patrząc na talerz zacząć od lewej strony, aby nie wejść na Astrę i zgłupieć gdy siła sygnały jest np. 96, a jakość 0.
 

Driverek

New member
Napisano:
"Sprawdź jaką masz częstotliwość transpondera 11439 lub 11449 polaryzacja pozioma. U mnie pomogla zmiana na 11439.

UWAGA !!!
Dla dużej części pojawiających się problemów z paskami 90% 0% to właśnie może być poprawne rozwiązanie. U mnie nBox był ustawiony na polaryzacje pionową zamiast na poziomą"

Czy ktos może mnei zielonemu wyjaśnić jak to zmienić? Coś mi się zdaje że to kwestia ustawień fabrycznych, tak?

Mając siłę sygnału 93% a jakość 55-65%, jak ruszać anteną? W pionie czy poziomie? Przy tej jakości sygnału mam conajmniej nieciekawy obraz....
 

TolBoy

Member
@Driverek
Mając siłę sygnału 93% a jakość 55-65%, jak ruszać anteną? W pionie czy poziomie? Przy tej jakości sygnału mam conajmniej nieciekawy obraz....

w tym przypadku przy tak dużym sygnale trzeba obrucić konwerter lekko w prawo patrząc na antene o jakieś 30-45 stopni ale to juz musisz sam przetestować o jaki kąt

Ja mam siłe sygnału 80% a po eksperymentach z obracaniem konwertera jakość 100% !!!
 

Driverek

New member
TolBoy, dzięki serdeczne za poradę, jak tylko wrócę z pracy, spróbuje coś lekko pokręcić, chociaż jakoś wyjątkowo boję się cokolwiek ruszać ;)
Gdyby ktoś chciał jeszcze coś doradzić dodam, że mam antene 90 cm, (całość zestawu z konwerterem za 140 zł) i nawet instalator mówił, że nie będzie problemów żadnych jak w przypadku anten enki, a tu masz.......

Pozdrawiam
 

zyga6591

New member
problem z jednoczesnym połączeniem nbox z lcd oraz nagrywarką

gdy połączyłem nbox z lcd kablem hdmi oraz kablem scart z nagrywarką i chcąc nagrać na nagrywarkę oglądany program zmieniłem w ustawieniach nboxa na sd2.Program został nagrany bez problemu.Jednak gdy zmieniłem ustawienia na 1080i zaczął się problem.Zaniki obrazu oraz całkowity brak dzwięku po kablu hdmi.Dopiero zresetowanie nboxa przywróciło prawidłowe działanie nboxa.Mój wniosek, że nie należy podłączać jednocześnie kabla hdmi oraz scart.Pozatym jakość programów dobra a kanałów hd bardzo dobra.
 

deenbe

New member
zyga6591 napisał:
gdy połączyłem nbox z lcd kablem hdmi oraz kablem scart z nagrywarką i chcąc nagrać na nagrywarkę oglądany program zmieniłem w ustawieniach nboxa na sd2.Program został nagrany bez problemu.Jednak gdy zmieniłem ustawienia na 1080i zaczął się problem.Zaniki obrazu oraz całkowity brak dzwięku po kablu hdmi.Dopiero zresetowanie nboxa przywróciło prawidłowe działanie nboxa.Mój wniosek, że nie należy podłączać jednocześnie kabla hdmi oraz scart.Pozatym jakość programów dobra a kanałów hd bardzo dobra.

Ja nie mam zadnych problemow, a zawsze mam podlaczony scart i hdmi do nboxa.
 

zyga6591

New member
prblem z połączeniem hdmi i scart

deenbe napisał:
Ja nie mam zadnych problemow, a zawsze mam podlaczony scart i hdmi do nboxa.

już teraz jest w porządku. Wszystko działa. Zostałem wprowadzony w błąd przez konsultanta n-ki.Jednak taki przypadek się wydarzył.
 

pagu

New member
Posiadam LCD philipsa, kino domowe philipsa i N'box za 99zł.
N'box został połączony do TV za pomocą HDMI. Chciałbym dodatkowo połączyć kino domowe tak bym mógł oglądać programy w systemie 5.1 i puszczać sobie filmy na DVD. Czy powinienem podłączyć kino do N'boxa czy do tv? A może jest to bez znaczenia?
Pytam ponieważ zarówno w TV (2 wyjścia HDMI) jak i w kinie mam wejście HDMI natomiast w N'boxie wejście HDMI zostało już wykorzystane. Mam tylko SPDIF którego nie ma w kinie i w tv. JAK TO WSZYSTKO POŁĄĆZYĆ.
CZY HDMI może z powodzeniem zastąpić SPDIF tak bym mógł cieszyć się dzwiękiem przestrzennym?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Przecież masz dwa wejścia w telewizorze HDMI.
Jedno podłącz N-boxa , drugie kino Philipsa po HDMI.
Dźwięk przecież masz z kina.
Telewizor możesz podłączyć na wyjściu audio po kompozycie lub eurozłaczu z kina abyś miał dźwięk z telewizora.
pozdrawiam
 

kp@

New member
kiki napisał:
witam
Przecież masz dwa wejścia w telewizorze HDMI.
Jedno podłącz N-boxa , drugie kino Philipsa po HDMI.
Dźwięk przecież masz z kina.
Telewizor możesz podłączyć na wyjściu audio po kompozycie lub eurozłaczu z kina abyś miał dźwięk z telewizora.
pozdrawiam
Przy takim połaczenie nie bedzie dzwieku 5.1 z satelity tylko z kina przy otwarzaniu DVD. Będzie za to dzwiek stereo który mozna wykorzystac do otwarzania Dolby Pro Logic z kina.Dziwnie ze w kinie nie ma SPDIF. Musisz połaczyc sygnał stereo z "n"tunera z kinem.
 
Ostatnia edycja:

Aleina Alkuk

New member
:D Mamy już "n-tv" od listopada i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy wszystkie pakiety oprócz bajek. Najbardziej podoba nam się comedy central oraz mgm hd - chociaż nadawane są stare filmy, ale moge obejrzeć filmy, które zawsze chciałam zobaczyć. Jedynie mamy probem z zanikającym na parę sekund głosem, ale ten temat rozpoczęłam na forum i podobno mają to naprawić. Programy nadawane w systemie hd mają niesamowitą jakość na naszym nowiuśkim telewizorze LCD Samsung 32LE72R widać znaczna różnicę aż chciałoby się pomarzyć, że tak może wszystkie programy....?
 

mistrzuncio

New member
Ludzie!!!

Ludzie! Czytam i czytam i nic nie kumam...
Chce teeraz kupic LCD HD i chce podlączyć jakąś antene do tego, ale nie mam pojęcia jaką...jaki dekoder?, jaką platformę?, jaką antenę? no nic nie wiem! ...i co mam zrobić?
Doradzcie coś, pomóżcie!!!
 

kato

New member
"Chce teeraz kupic LCD HD i chce podlączyć jakąś antene do tego, ale nie mam pojęcia jaką...jaki dekoder?, jaką platformę?, jaką antenę? no nic nie wiem! ...i co mam zrobić?
Doradzcie coś, pomóżcie!!!"

Jak ja cię rozumiem. :)

Sam jestem na etapie wyboru TV. I miotam się miedzy Plazmą Panasonica (pewnie tą pv70, bo starsze żonę brzydzą) a LCD. I to mam zarowno wybór co do wielkości, czyli 32" (Samsund M71, albo Sharp RA1) oraz 37" (JVC M70BU i Sharp XD1). Meczę Kikiego (dzięki wielkie) od paru dni, ale... Może ktoś mi coś poradzi? Mam n-kę i odległość 2,5-2,8 m. Nie chciałbym się wkopać w jakąś pikselozę z tej odległości.

Ale wracając do twojego pytania. Odnośnie TV to ci wiele nie pomogę, ale co do platformy, to może trochę. Kupiłem platformę "n" i jestem zadowolony. Mam rekordera, co pozwala mi nagrać coś ciekawego (pamiętaj, że dla ciebie jest tylko 80 GB). Antenę mam 80 cm offset, konwerter TWIN. Konwerter za 80 zł (nazwy nie pamiętam - popularny).

pozdrawiam
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
mistrzuncio napisał:
Ludzie! Czytam i czytam i nic nie kumam...
Chce teeraz kupic LCD HD i chce podlączyć jakąś antene do tego, ale nie mam pojęcia jaką...jaki dekoder?, jaką platformę?, jaką antenę? no nic nie wiem! ...i co mam zrobić?
Doradzcie coś, pomóżcie!!!
Co do platformy :
-N-ka
-antena Triaxa 85 cm (nawet nie myśl o kupowaniu mniejszej albo tym bardziej firmowej )np:
http://www.allegro.pl/item175250473_antena_satelitarna_triax_td
http://www.allegro.pl/item175250716_antena_satelitarna_triax_td
-konwerter Golden Interstar 0.2 db, np:
http://www.allegro.pl/item175560047_golden_interstar_single_lnb

= OBRAZ JAK ZYLETA:eek:k:

A telewizor :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9630

POZDRO!
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
a ja mam firmową antenę do N-BOX Recorder, LCD 42" Philips 5021 (bez "bajerów" ale HD super), lichy sygnał (na jednym LNB - 51% w porywach, na drugim 35-40% ponieważ sąsiedni budynek przysłania) i też obraz "żyleta":). Wczoraj na VOD (pierwszy raz na VOD coś w HD - o ile wiem) zobaczyłem " Odwróceni" - "miodzio":)
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
mariof napisał:
a ja mam firmową antenę do N-BOX Recorder, LCD 42" Philips 5021 (bez "bajerów" ale HD super), lichy sygnał (na jednym LNB - 51% w porywach, na drugim 35-40% ponieważ sąsiedni budynek przysłania) i też obraz "żyleta":). Wczoraj na VOD (pierwszy raz na VOD coś w HD - o ile wiem) zobaczyłem " Odwróceni" - "miodzio":)
Z tą "żyletą" przy sygnale rzędu 51% to bym nie przesadzał . Mam taki poziom jak zacina deszcz (normalnie powyżej 90% i bER o wartości 0.00)i wtedy obraz jest zauważalnie gorszy.Montowałem w ramach "taniego państwa" oprócz swoje zestawu , trzy inne . Do dwóch lcd-eków i jednego crt Sony 32FQ75.Dopiero uzyskanie parametrów 80% sygnału / 70% jakości i 1.0 BER daje naprawde dobry obraz.

Co się tyczy firmowej anteny i konwertera to jest jeszcze jedno jedyne "ALE" Musisz za to zapłacić a przy rozwiązaniu umowy grzecznie oddać w "ząbkach" cały zestaw firmie ITI.Lepiej więc kupić osobno antene i konwerter i po zakończeniu umowy miec ją dla siebie.

POZDRO!
 
Ostatnia edycja:
Do góry