Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

domi007

New member
Aktualizacja n-boxów

Witam. Na stronie n-ki wyczyatłem że od dziś są dostępne aktualizacje do n-boxów. Ponoć poprawiono EPG, szybkość reakcji na pilota i takie tam. Czy ktoś już jest po takiej aktualizacji i czy widzi jakąś różnice???:confused:
Pozdrawiam
 

deoc

New member
No nareszcie pierwszy mecz w HD :D Suuper wyglada - jak przelaczam na TVN Turbo bo tam inny mecz to tylko na 3sek :D Nie mowiac o meczu na TVP2 :D Polecam nsport w najblizszych 90min :D
 

TiDzeJ

New member
N-ka + KINO DOMOWE LG!!!!

Witam Wszystkich!!!!
Niedawno zakupilem n-ke, a w tym momencie jestm na kupnie kina domowego z serii LG model LH-T751TB.

Link:
http://www.hoopla.pl/product_info.php?products_id=5041&ref=16

Kino wedlug opsiow posiada zlacze optyczne-In . Czy jest mozliwosc w tym wypadku podlaczenia tego kina -a wlasciwie chodzil mi o dziwek przez optyka????
Jesli niema takiej mozliwosci to jak inaczje mozna podlaczyc te dwa sprzeciki abym mogl sie w pelni cieszyc z tego kina i systemu 5.1 wraz z n-ka??????

Prosze o odpowiedz!!!!
Z gory dziekuje!!!!
Pozdrowki...
 

mirzaw

New member
TidzeJ:
Oczywiście że możesz podłączyć N-kę do proponowanego ampitunerka (czy jak mu tam)
Jeśli ma wejście (IN) cyfrowe - coaxial optyczne. Takie wyjście (OUT) ma N-ka. Wszystko powinno śmigać.
 

sypa

New member
C+ na N

dumbo93 napisał:
Kupilem w sobote w sklepie w moim miescie i jestem zadowolony.Discovery HD czy NSPORT powalają. Nawet gdy się ogląda na złączu SCART.

Potwierdzam - zrezygnowalem z Syfry i czuję sie jakbym przesiadł z Poloneza na BMW. Mam plazmę LG 42'' - praktycznie nz żadnym kanale nie mam smużenia jak to bywało na filmach w HBO i innych kanałach z przestarzałego 1440 . Dźwięk 5.1 też chodzi. Z WIELKĄ radością odcinam sie od Syfry i osobiście zachęcam. :D
 

gabat

New member
To forum jak każde inne forum służy swobodnym wypowiedziom i z pewnością można tu zaczerpnąć ciekawych i zróżnicowanych opinii, ale przy czytaniu trzeba pamiętać, że Polacy mają skłonność do przejaskrawiania.

Szczególne emocje towarzyszyły n. Wejście platformy podgrzało atmosferę do punktu wrzenia – niektórzy tak się zapędzili w obronie swojego stanowiska, że oskarżali oponentów o konszachty z ITI.
Gdy temperatura wypowiedzi spadła do 37°C uznałem, że produkt ma już za sobą okres niemowlęcy i jest to właściwy moment na decyzję, zresztą skutecznie pomogła mi w tym „syfra” (miałem dostać SUPER ofertę, ale pewnie nie mają czasu na takie duperele), no i ta sprzyjająca pogoda – można powalczyć na dachu.

Umowę podpisałem w Avans. Trwało to ok 15 min., żadnych problemów z systemem, a sprzedawca wiedział jak ten temat załatwić, więc przypuszczam, że te sprawy n już rozwiązała.
Rozpakowałem, przeczytałem instrukcje n-boxa i instalacji anteny, podłączyłem, do instalacji C+ i no i oczywiście siła sygnału ok., a jakość 0%.
3 godziny walki na dachu (robiłem to pierwszy raz w życiu) z instrukcją ze strony n i działa.

Wrażenia
Jak miałem już poprawny sygnał to reszta poszła łatwo. N-box pobrał programy, które zamówiłem, więc problemy, które opisywano na forum zostały rozwiązane i jazda.
Jakość obrazu lepsza niż w C+ . W skali 1-10 dałbym 7 . Najważniejsze to to, że nawet przy marnym materiale nie ma „pikselozy”. Myślę, że jakość znacznie przybliżono do DVD, a na tym mi szczególnie zależało (główny powód rezygnacji z HBO).
W C+ występował jeszcze jeden smaczek – przy powolnych ruchach skóra twarzy przemieszczała się jakby z pewnym opóźnieniem. W n nie zauważyłem takiego zjawiska.
Oprogramowanie działa bez zarzutu – szybko, bez zacięć. Dodałem użytkowników, skomponowałem listy programów i oglądam. Pewnie zmieniłbym co nieco w oprogramowaniu, ale skoro n wsłuchuje sie w głosy użytkowników to i to pewnie poprawią.

Reasumując
n HDTV – telewizja nowej generacji

n - to telewizja nowej generacji. Takie mam pierwsze odczucia. Łatwa instalacja, przyjazny software, nowatorskie podejście do rynku i oferta adekwatna do ceny.
n HDTV - telewizja jakości HD
n – to nie telewizja HD, to sprytny zabieg marketingowy dla maniaków HD lub ignorantów, ale działa.
Póki co mam odbiornik SD i tak po prawdzie cieszę się z tego, bo co to za telewizja HD. Wybierając pakiet filmowy i kulturalny mam do dyspozycji 2 kanały HD. Pewnie gdybym zobaczył obraz HD, a potem musiał wrócić do rzeczywistości SD czułbym niesmak. A tak mam tylko SD i serce nie boli.
Poczekam, aż n będzie naprawdę HD i wtedy kupię odbiornik HD, bo na razie to żart.

Teraz czekam na sensowną ofertę filmową i mam nadzieję, że wkrótce n stanie się n HD.
 
Ostatnia edycja:

Mabri

New member
gabat - mogę się podpisać pod tym co napisałeś.
Jednak z HD co by nie mówić - jest to jedyna platforma, która na dzień dzisiejszy za rozsądne pieniądze dała nam możliwość obcowania z takim sygnałem. Mamy dwa kanały nadające 24 godziny na dobę w tym formacie plus n-sport od czasu do czasu. Mam nadzieję, że dojdzie w poniedziałek Astra i kilka dodatkowych kanałów. Może nie jestem maksymalistą, ale za dekoder w cenie 99 zł plus całkiem dobra jakość kanałów sd - umówmy się, nie jest to wygórowana cena.
 

baba

Member
Problemik gamonia

Witam serdecznie.Male pytanko.Zrezygnowalem z c+ i pozostala mi na dachu antena (zainstalowana 10 lat temu).Czy kupując obecnie "n" moge dekoder podlaczyc do tej anteny czy zamontować nową ?TV jest z HDMI.:cry:
 

kamcyk26

New member
Od srody sa olbrzymie problemy z odbiorem kanalow z transpondera na ktorym sa wszystkie TVP, comedy, NASN i pare innych (wiekszosc oferty) Tzn zmieniono poprzedni transporder a nowy ma bardzo slaby sygnal. Na antenach 60cm wiekszosc osob nie moze wogole ogladac. Wejdz na forum N, tam jest o tym sporo.
 

baba

Member
Przeszukiwalem forum "N"-ki ale tam jednoznacznie nikt sie nie wypowiedzial.Mieszkam w bloku 7 pietr i obecnie na dach nie mam dostepu.Dlatego sie pytam przed zakupem "n".
 

iqpablo

New member
ja w sobote wieczorem zakupilem sobie n i do dzisiaj do tej chwili nie mam obrazu (tylko fta sobie ogladam) lol ale mnie rozczarowali. jeszcze kazali mi pojsc i wymienic boxa bo sie okazalo ze cos jest nawalone. ja pierdziele.
 

iqpablo

New member
no dobra dziala mi juz wszystko i musze powiedziec ze po hdmi i componencie obraz na n jest na wieszkosci kanalow gorszy niz obraz c+ po euro. jestem zawidziony jakoscia :(. owszem kanaly hd sa extra ale reszta to .................................... takie wielkie niedomowienie!!!!!!!
 

Kyniol_73

New member
iqpablo napisał:
no dobra dziala mi juz wszystko i musze powiedziec ze po hdmi i componencie obraz na n jest na wieszkosci kanalow gorszy niz obraz c+ po euro. jestem zawidziony jakoscia :(. owszem kanaly hd sa extra ale reszta to .................................... takie wielkie niedomowienie!!!!!!!

Sprawdz jaką masz siłę i jakość sygnału - szczególnie na tych kanałach, gdzie masz słaba jakość. Problemy są z TVP1,TVP2 tvp3 ale to opisuje w szczegolnosci satkurier.pl.
 

iqpablo

New member
Kyniol_73 napisał:
Sprawdz jaką masz siłę i jakość sygnału - szczególnie na tych kanałach, gdzie masz słaba jakość. Problemy są z TVP1,TVP2 tvp3 ale to opisuje w szczegolnosci satkurier.pl.

sile mam wszedzie dobra powyzej 80 ale gorzej z jakoscia. no np na tvp1 mam ok 40, ale nie zmienia to faktu ze z tej samej anteny na tym samym konwerterze (quatro) jakosc tvp1 na c+ (po euro) jest o niebo lepsza. to co to za nowa generacja sie pytam??????
 

baba

Member
laik pyta

Witam.Panowie pomóżcie.Czy "n" dekoder moze chodzić na antenie po c+? Tzn. czy nia musze nic przestawiac talerzem, czy też musze w innym kierunku? Co to znaczy sila sygnalu a co to jakość ? sorka za tak glupie pytanka ale kupilem dziś "N"-ke ale nic z tego.
 

baba

Member
:(

I jeszcze jedno.Jak wylanczam dekoder to po okolo minucie zalancza się spowrotem i pokazuje rozdzielczość.Jak go wyłączyć i dlaczego tak sie dzieje.Jeszcze go nie zarejestrowalem.:( :(
 

iqpablo

New member
baba napisał:
Witam.Panowie pomóżcie.Czy "n" dekoder moze chodzić na antenie po c+? Tzn. czy nia musze nic przestawiac talerzem, czy też musze w innym kierunku? Co to znaczy sila sygnalu a co to jakość ? sorka za tak glupie pytanka ale kupilem dziś "N"-ke ale nic z tego.

ja mam na antenie od c+ i n i c+ (2 platformy) wszystko chodzi dobrze. tylko zmienilem konwerter na quada. na poczatku mialem za slaba jakosc sygnalu. w partyline kazali pokrecic konwerterem, wiec przekrecilem konwerter troszke w jedna strone i juz sygnal z ok 30 skoczyl na ok 80. wiec moze i u ciebie wystarczy ze przekrecisz konwerter troszke w ktoras ze stron (nie talerz ale sam konwerter - w lewo lub prawo).
 

iqpablo

New member
baba napisał:
I jeszcze jedno.Jak wylanczam dekoder to po okolo minucie zalancza się spowrotem i pokazuje rozdzielczość.Jak go wyłączyć i dlaczego tak sie dzieje.Jeszcze go nie zarejestrowalem.:( :(

no albo masz konflikt z tv albo masz walniety dekoder, ja tez wynialem dekoder na dzien dobry :)
 
Do góry