Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XF9005 - linia 2018.

accu

New member
Bez reklam
Zgadzam się nie wiem... a coś złego miałoby się dziać? U mnie czysto teoretycznie niby wszystko jest ok.. :)

Witam uprzejmie,

Nie , nic złego się nie dzieje , tyle tylko , że telewizor firmy Sony z systemem Android właśnie
wówczas może zwiększać pobór mocy z 0.5W do 20W , bo może się "obudzić" ze snu i wykonywać jakieś czynności ... , a ekran jest wyłączony . Pisałem o tym w poście #212 tego wątku i dałem link do tego tematu na forum Sony . (bodajże jest 41 stron)
Przeczytaj sobie uważnie test telewizora OLED firmy Sony KD - 65AF8 , który był ostatnio opublikowany
na flatpanels.dk(w rozdziale-System sterowania i inteligentna telewizja) , czy flatpanels.hd(w rozdziale-System operacyjny i smart TV) . Tam testujący wyraźnie o tym mankamencie telewizorów firmy Sony z systemem Android pisze .
BTW ,
Firma Sony zna problem i nie może go rozwiązać .
Problem ten nie występuje w telewizorach firmy Sony , które nie mają systemu operacyjnego Android .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Cieszę się Kolego :)ale faktycznie taki android może w tv sobie mieszać kiedy tv jest na SB. Nigdy nie pomyślałem o tym, a jest taka możliwość...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Pora zacząć nowy tydzień jeszcze jednym , fajnym testem telewizora Ultra HD LCD firmy Sony KD-55XF9005 . :neutral: Tym razem test z 20 kwietnia 2018 r. , który ukazał się na portalu czeskim avmania .

https://avmania.e15.cz/?article=6896#part=1
Ocena portalu : 8/10 .

BTW , a teraz emocje : Juventus - Napoli . Napoli strzela bramkę w 90 minucie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak już z przyzwyczajenia odnotowuję test telewizora Ultra HD LCD firmy Sony KD-65XF9005 z dnia
24 kwietnia 2018 r. , który został wydany na portalu pocket-lint.com .

https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/sony/144215-sony-xf9005-tv-review-lcd-price-specs-best

System operacyjny Android TV nie jest tak przyjazny dla użytkownika , jakby mógł być . :neutral:
Przetwarzanie wideo jest bardzo dobre , telewizor oferuje dobry kontrast , dobrą jakość wyświetlanego obrazu .
Bardzo dobry telewizor w klasie średniej bez dwóch zdań .

BTW , Liverpool prowadzi 2:0 z Roma do przerwy . Koniec meczu , Liverpool wygrywa 5:2 , a prowadził już 5:0 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Na portalu brytyjskim HDTVTest w dniu 01 maja 2018 r. ukazał się test telewizora Ultra HD LCD firmy Sony KD-55XF9005 . Test przeprowadził recenzent Vincent Teoh . :neutral:

Sony KD-55XF9005 (XF90/ X900F) Review

Wszechstronny telewizor LED firmy Sony , który wyróżnia się przede wszystkim wyrazistością ruchu ,
jakością przetwarzania (konwersji) i efektem HDR . Otrzymał od redakcji portalu wyróżnienie : HIGHLY RECOMMENDED . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

vanito

New member
Porównanie rzeczywistej jasności w treściach SDR i HDR różnych TV. Sony XF90 i Z9D, Samsung Q9FN i Q8FN oraz LG C8. Tabela z pełnymi wynikami widoczna np. po przewinięciu do czasu 1:07:17s https://www.youtube.com/watch?v=sK9K1iPabdQ

Ja tymczasem dopasażyłem TV w soundbar Yamaha YAS-107 z obsługą 4K/60p z HDR. Dzięki aktualizacji firmware ma DTS Virtual:X - w filmach się sprawdza. Nie mam obecnie warunków na suba, w razie co można do niego podłączyć.
 

vanito

New member
Witam uprzejmie,

Jaki telewizor do oglądania piłki nożnej i sportu ? np. telewizor Ultra HD LCD firmy Sony KD-55XF9005 .

Mogę się wypowiedzieć w kwestii F1 bo piłki nie oglądam. W F1 różnica w ostrości obrazu ruchomego jest duża (na plus oczywiście) między obecnym TV a poprzednikiem 120Hz Philipsem 9705. Generalnie odwzorowanie ruchu jest świetne niezależnie od oglądanego materiału. Mam porównanie z 60Hz TV Sony u rodziców i przecieram oczy, że aż taka może być różnica, a zarazem nie ma efektu teatru.

Ciekwe jakie poprawki Sony wprowadzi w pierwszym firmware.
 

simopl

New member
Polecam polować na promocje w sieciówkach, np. media markt. Sam wyrwałem swoje XF9005 w wersji 55 cali za 5799zł. Praktycznie co tydzień jest nowa promocja na telewizory. Czasami dodają jakieś karty podarunkowe (np. na tankowanie w BP) 50zł za każde wydane 500, czasami bony na spożywkę, czasami po prostu rabat 100zł za każdy wydany 1000 w RTV. Z tej ostatniej opcji też skorzystałem.

Swoją drogą... trochę napsioczyłem na ten telewizor tu na forum, ale koniec końców zdecydowałem, że ze mną zostanie, a miałem możliwość zwrotu. XF9005 świeci naprawdę pięknie, ma bardzo dobrą fabryczną kalibrację, świetne odwzorowanie ruchu. Ma też sporo wad - np. nieco słabszy kontrast i kąty widzenia od wersji zeszłorocznej, zaciemnienia w rogach (są na szczęście bardzo równomierne). Mimo wszystko, porównywałem ten telewizor bezpośrednio z oledami od LG i możecie mnie uznać za dziwoląga, ale zdecydowałem się właśnie na Sony. W zastosowaniach do których go używam sprawdza się po prostu lepiej od konkurencji :)

/edit
No i w saturnie jest nowa promocja. XF9005 w wersji 55 cali za 5979zł :)
 
Ostatnia edycja:

vanito

New member
Ja kupowałem w Sony i też dostałem takie same rabaty. Wygląda to trochę inaczej. Sony robi akcje wtedy kiedy właśnie Saturn i tego typu duże sieci. Za każdy wydany 1000pln dają zniżkę 100pln ale jest to na drugi produkt kupowany razem z TV w tym samym dniu.

Co do samego TV to obejrzałem na tyle dużo materiału, że mogę wyrazić swoją ostateczną opinię.
Zacznę od tego co było raczej dla mnie zaskoczeniem - ilość szczegółów w ciemnych scenach. W wielu filmach gdyby nie czarne pasy pomyślałbym, że obraz jest ciemno szary i że TV ma problem z odtworzeniem czerni. Nic bardziej mylnego. Po scenach z ciemną szarością wystarczy jedna w której wchodzi czerń, żeby zdać sobie sprawę, że tak jest film nagrany. Algorytmy w Philipsie którego miałem działały tak, że potrafiły wygasić szarość do poziomu czerni a w trudniejszych scenach podświetlenie potrafiło się zapalać i gasnąć. Nie mówiąc już o tym, że model 9705 nie wyświetlał całej palety szarości.

Druga rzecz to kolory - Sony nie ma cukierkowych kolorów które wylewają się z TV i to mi odpowiada. W materiałach HDR mam włączone żywe kolory na maxa co dodatkowo zwiększa jasność ekranu, a zmniejszone nasycenie z 50 do 45. Ostatnio oglądałem film American Made. Film kręcony różnymi kamerami + wykorzystano różne filtry i techniki obróbki obrazu. W sumie kilka razy miałem wrażenie, że oglądam różne filmy. Bardzo fajnie ten TV uchwycił te różnice.

Kolejny bardzo duży plus to ostrość w ruchu, a w połączeniu z płynnością nawet szybkie sceny akcji nie powodują problemu ze śledzeniem detali.

Przeskalowywanie obrazu jest nie mniej ważne gdy materiał nie jest 4K. FHD wygląda nadspodziewanie dobrze, ale równie duże zaskoczenie było przy materiale 720p. Oczywiście nie wyglądają już tak dobrze jak chociażby FHD ale jak najbardziej nadaje się do oglądania. Trzeba pamiętać, że kwestia jakości obrazu poniżej 4K, to też kwestia przekątnej. 49 cali radzi sobie lepiej od większych przekątnych.

W mojej sztuce nie widzę bandingu ani DSE. Do czego mogę się przyczepić w obrazie ? Bardzo jasne obiekty rozświetlają fragmenty otaczającej czerni. W bardzo trudnych scenach Sony również traci pewną ilość detali. Porównywałem scenę na TV i monitorze gdy samochód przejeżdżał pod wiaduktem. Scena bardzo ciemna na TV znika niemal wszystko. Prawie cały ekran się wygasza. Na poprawnie ustawionym monitorze Eizo EV2455 który nie ma naturalnie wygaszania widać zarys różnych konturów w środku samochodu. Ilość traconych informacji jest jednak niewielka i być może po kalibracji TV dałoby się je odzyskać.

Generalnie zdecydowane zwiększenie ilości stref wygaszania spowodowałoby, że byłby to świetny TV, a tak jest tylko bardzo dobry :wink:
 

simopl

New member
@accu masz rację, walnąłem się o stówę. Aż sprawdziłem teraz fakturę ;)

@vanito - faktycznie. Czerń w tym telewizorze jest na duży plus. Szczegóły w ciemnych scenach są wyraziste i dobrze widoczne. Jeśli chodzi o efekt bloomingu to niestety występuje. Mało tego, jest bardziej widoczny niż w serii XE9005. Telewizor ma też źle działający algorytm wygaszania w głównym menu i przy przełączaniu źródeł, a także podczas włączania kiedy to widoczne jest samo logo Sony lub androida. Wygaszanie zdaje się wtedy po prostu nie działać. Sytuacja zmienia się jeśli zapodamy mu jakiś sygnał. Wtedy wygaszenie się "załącza" i działa poprawnie. Na podobną przypadłość cierpi też z tego co wiem model XE9305. Dziwne to trochę bo w XE9005 wszystko działa poprawnie. Nie wiem z czego to wynika. Może to po prostu jakieś niedopatrzenie, które zostanie poprawione w łatce.

Jeśli chodzi jeszcze o funkcję "żywy kolor" to musisz z nią uważać. Jeśli włączy się ją na "wysoki" to dostajemy kopa z jasnością, ale szczegóły na niektórych elementach bardzo się zatracają. Widoczne jest to w głównie na jasnych obiektach takich jak np. źródła światła, neony itp., ale też na postaciach - kontury twarzy i odcienie na skórze zaczynają się zlewać. Jeśli już musisz z tej funkcji korzystać to polecam jednak pozostać przy opcji "średni".
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak jest promocja w Saturnie . Tak jak napisałeś cena za telewizor firmy Sony KD-55XF9005 wynosi
5979.08 zł , a za Sony KD-65XF9005 wynosi 8739.08 zł . ( nie ma promocji na 49" i 75")
Promocja trwa do 16 maja 2018 r . włącznie . Ta cena w tym okresie jest podobna w niektórych sklepach takich ,
jak Sony Centre czy Matrix Media.pl .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry