Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XF9005 - linia 2018.

watkem

New member
Myślicie że przed mistrzostwami 65xf90 będzie jeszcze coś taniej?? czy nie ma co liczyć na lepszą ofertę?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich są takie same promocje jak w Saturnie, i jest jeszcze kalibracja i wtyczki.
Pytaj p ceny zawsze przed zakupem - to sprawdzimy.
 
Ostatnia edycja:

ShoRtie

Member
TV kupiony 55XF9005 i powiem, ze jest wart kazdej wydanej zlotowki. Obejzalem kilka demowek 4K i kilka filmow na BluRay i w porownaniu do starego 42W655A jest mega lepiej. Nawet TV z UPC przez dekoder nie wyglada zle na kanalach HD 1080i. Po kilku minutach nie przytlacza mnie nawet rozmiar 55. Ide dalej testowac pozdrawiam :)
 

watkem

New member
W rtv euro agd jest mega promocja na tv, tylko trzeba kupić 2sztuki i Cena za 1sztuke 65 cali 7865zł.
Jakiś chętny na wspólny zakup, rzeszów, podkarpacie, krakow
 

accu

New member
Bez reklam
TV kupiony 55XF9005 i powiem, ze jest wart kazdej wydanej zlotowki. Obejzalem kilka demowek 4K i kilka filmow na BluRay i w porownaniu do starego 42W655A jest mega lepiej. Nawet TV z UPC przez dekoder nie wyglada zle na kanalach HD 1080i. Po kilku minutach nie przytlacza mnie nawet rozmiar 55. Ide dalej testowac pozdrawiam :)

Witam uprzejmie,

Najbardziej liczy się to , że jesteś zadowolony z zakupionego , nowego telewizora Ultra HD LCD firmy Sony KD-55XF9005 . :| Można więc pogratulować udanego zakupu .
Jak najwięcej miłych wrażeń życzę . ;-)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ShoRtie

Member
Bardzo dziękuję :) Z poprzedniego TV oraz 2 aparatów Sony też jestem zadowolony więc pora kontynuować tą tradycję :) Nie jestem Fanbojem ale się jeszcze nie zawiodłem. Z każdym kolejnym filmem na BluRay póki co radość rośnie a to dopiero przedsmak bo chce dokupić UBP-X700 bo już staniał na 999zł :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Twój nowy telewizor w aplikacji YouTube nie wspiera jeszcze HDR . Ma jeszcze system operacyjny Android w wersji Nougat czyli 7.0 . Oreo , czyli 8 "przyjdzie" z jakąś aktualizacją oprogramowania .
BTW , czasem spoglądam na "zaprzyjaźnione" forum .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ShoRtie

Member
Tak czytałem jakiś czas temu, ze DolbyVision i YouTube HDR beda w aktualizacji bo teraz tylko Netflix w HDR działa ze strimingow.
 

vanito

New member
@vanito - faktycznie. Czerń w tym telewizorze jest na duży plus. Szczegóły w ciemnych scenach są wyraziste i dobrze widoczne. Jeśli chodzi o efekt bloomingu to niestety występuje. Mało tego, jest bardziej widoczny niż w serii XE9005. Telewizor ma też źle działający algorytm wygaszania w głównym menu i przy przełączaniu źródeł, a także podczas włączania kiedy to widoczne jest samo logo Sony lub androida. Wygaszanie zdaje się wtedy po prostu nie działać. Sytuacja zmienia się jeśli zapodamy mu jakiś sygnał. Wtedy wygaszenie się "załącza" i działa poprawnie. Na podobną przypadłość cierpi też z tego co wiem model XE9305. Dziwne to trochę bo w XE9005 wszystko działa poprawnie. Nie wiem z czego to wynika. Może to po prostu jakieś niedopatrzenie, które zostanie poprawione w łatce.

Jeśli chodzi jeszcze o funkcję "żywy kolor" to musisz z nią uważać. Jeśli włączy się ją na "wysoki" to dostajemy kopa z jasnością, ale szczegóły na niektórych elementach bardzo się zatracają. Widoczne jest to w głównie na jasnych obiektach takich jak np. źródła światła, neony itp., ale też na postaciach - kontury twarzy i odcienie na skórze zaczynają się zlewać. Jeśli już musisz z tej funkcji korzystać to polecam jednak pozostać przy opcji "średni".


Algorytm wygaszania tak samo działał w Philipsie 9705 więc się do tego dawno przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadza.

W ustawieniach HDR cały czas coś tam eksperymentuję. Teraz wyłączyłem całekiem żywy kolor i faktycznie jest lepiej choć też ciemniej. Trochę dziwnie ten żywy kolor działa bo na mały trochę przesyca kolory i nie zmienia jasności, na średni mocniej przesyca i delikatnie rozjaśnia wszystko a w ostatnim trybie kolory inaczej się nasycają niż średni, za to jest dużo jaśniej ale też takie efekty o których piszesz.

Wczoraj podpiąłem HDD, zarejetrowałem go w TV, ale nie pozwala mi nic nagrywać gdy leci program z tunera UPC. Może tylko da się z karty Cl+ ? Nie bardzo podoba mi się, że TV nie wyłącza HDD gdy wyłączymy TV.
 
Ostatnia edycja:

simopl

New member
Algorytm wygaszania tak samo działał w Philipsie 9705 więc się do tego dawno przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadza.

W ustawieniach HDR cały czas coś tam eksperymentuję. Teraz wyłączyłem całekiem żywy kolor i faktycznie jest lepiej choć też ciemniej. Trochę dziwnie ten żywy kolor działa bo na mały trochę przesyca kolory i nie zmienia jasności, na średni mocniej przesyca i delikatnie rozjaśnia wszystko a w ostatnim trybie kolory inaczej się nasycają niż średni, za to jest dużo jaśniej ale też takie efekty o których piszesz.

Wczoraj podpiąłem HDD, zarejetrowałem go w TV, ale nie pozwala mi nic nagrywać gdy leci program z tunera UPC. Może tylko da się z karty Cl+ ? Nie bardzo podoba mi się, że TV nie wyłącza HDD gdy wyłączymy TV.

Szczerze, też***ciągle coś zmieniam z ustawieniami HDR. Brakuje mi czasami trochę***jasności mimo wszystko - właśnie takiej jaką***daje opcja żywy kolor ustawiona na max. Zauważyłem też, że jasność***na najwyższym poziomie można uzyskać***na profilu "Własny". Nie wiedzieć***czemu, ale np. taki "Standardowy" przy dokładnie tych samych ustawieniach wygląda nieco inaczej i ma właśnie niższe podświetlenie. Trochę***dziwne.

LG w serii C8 swoich oledów wprowadził dość ciekawą***funkcję***w postaci "dynamic tone mapping" aktywną także w trybie gra. Fajna sprawa i chciałbym aby coś***podobnego znalazło się w Soniakach.

Co do HDD to prawda, też***to zauważyłem. Mało tego, telewizor z podłączonym dyskiem potrafi pobierać***ponad 25W. Czytałem na zagranicznych forach, że sprawa jest dość***złożona i Sony nie umie sobie poradzić***z rozwiązaniem tego problemu. Trochę to dla mnie dziwne.
 

accu

New member
Bez reklam
vanito;1462619 Wczoraj podpiąłem HDD napisał:
Witam uprzejmie,

Zgadza się . Nagrać możesz korzystając między innymi z MediaModułu CI+ UPC . Mnie natomiast
interesuje , czy nagra się korzystając z MediaModuł CI+ z UPC kanały kodowane , np. HBO HD , Eurosport 1 HD itp. , bo UPC pisze , że to nadawca umożliwia
nagrywanie danego kanału . Odpowiedzi z UPC są pokrętne . Obawiam się jednak , że nie można .
UPC paruje kartę dostępu warunkowego z modułem . Operator kablowy Vectra też paruje moduł z kartą dostępu warunkowego i u tego operatora można nagrać tylko kanały nie kodowane .
Ciekawe co napisałeś , że dysk HDD nie wyłącza się , gdy telewizor wyłączysz , czyli cały czas ma zasilanie .
Trzeba więc przed wyłączeniem telewizora bezpiecznie odłączyć dysk HDD z wejścia USB w telewizorze .


BTW , ciekawy kiedy do Polski zawita YouTube Premium. W niedługim czasie do krajów takich jak Kanada , Austria , Dania , Finlandia , Francja , Niemcy , Irlandia , Norwegia , Szwecja , Rosja , Hiszpania , Szwajcaria , Wielka Brytania ta usługa zawita . W USA usługa YouTube Red jest dostępna od 2015 r . zmieni jednak nazwę również na YouTube Premium . ;)

https://www.flatpanels.dk/nyhed.php?=subaction=showfull&id=1526558989

Proszę kliknąć w "czerwony ekranik" . Wówczas pojawi się obszerna informacja .




Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dziękuję :) Z poprzedniego TV oraz 2 aparatów Sony też jestem zadowolony więc pora kontynuować tą tradycję :) Nie jestem Fanbojem ale się jeszcze nie zawiodłem. Z każdym kolejnym filmem na BluRay póki co radość rośnie a to dopiero przedsmak bo chce dokupić UBP-X700 bo już staniał na 999zł :)

Pozostaje życzyć, aby dalej zadowolenie z firmy Sony gościło na Twojej twarzy :)
 

vanito

New member
Szczerze, też***ciągle coś zmieniam z ustawieniami HDR. Brakuje mi czasami trochę***jasności mimo wszystko - właśnie takiej jaką***daje opcja żywy kolor ustawiona na max. Zauważyłem też, że jasność***na najwyższym poziomie można uzyskać***na profilu "Własny". Nie wiedzieć***czemu, ale np. taki "Standardowy" przy dokładnie tych samych ustawieniach wygląda nieco inaczej i ma właśnie niższe podświetlenie. Trochę***dziwne.

Bo Sony ma inne ustawienie gammy m.in w trybie własny. Ja korzystam właśnie z tego trybu + temperatura barw neutralne bo wolę obraz chłodniejszy niż cieplejszy.

Piszesz, że brakuje Ci jasności ale masz na myśli ogólną jasność ekranu czy tzw highlighty ? Sprawdzałem ostatnio film Wonder Woman i w porównaniu do mojego Philpsa (odtwarzającego materiał HDR przekonwertowany do SDR) który osiągał max 540 nitów w testach SDR, średnia jasność Sony w niektórych scenach jest porównywalna lub nawet minimalnie mniejsza, za to w scenach od 2m10s https://www.youtube.com/watch?v=jfcBBqnd9LY biel daje po oczach podczas gdy na Philipsie nie robi wrażenia.

Głównym "zadaniem" HDR są właśnie highlighty a nie średnia jasność sceny. To samo w Planet Earth II w UHD HDR - nawet na Philipsie który odtwarzał to w FHD z SDR obraz robi wrażenie. Na Sony średnia jasność jest trochę wyższa ale promienie słońca przechodzącego przez liście czy odbijające się od wody są znacznie jaśniejsze - po prostu bliższe rzeczywistości. HDR to też oddanie większej ilości detali w ciemnych scenach + szersza paleta barw. Właśnie dzięki szerokiej palecie barw część scen w John Wick 2 wygląda inaczej i bardziej dynamicznie w HDR niż w SDR. Średnią jasność w pewnych scenach poprawi trochę Dolby Vision ale efekt będzie zależał od tego "co autor (reżyser) miał na myśli".
 
Ostatnia edycja:

simopl

New member
...
Piszesz, że brakuje Ci jasności ale masz na myśli ogólną jasność ekranu czy tzw highlighty ?
...

A no, jest dokładnie tak jak piszesz :)
Mając na myśli jasność to chodzi mi o podświetlenie matrycy, ale i o ogólną jasność niektórych elementów otoczenia. Nie ukrywam, że HDR wykorzystuję***w 99% w grach (ps4 pro) i niektóre z nich wyglądają***po prostu ciemno. Sam telewizor świeci też***wtedy sporo słabiej. W tej kwestii bardzo pomaga załączenie trybu "żywy kolor" na wysoki, o którym już wspominałem wcześniej. Wielka szkoda, że zwykłym suwakiem jasności nie da się ustawić***jej na taki poziom bez tego podbijania i przesycania barw. Generalnie gdyby w trybie HDR w grach wyłączyć podbicie kontrastu i żywy kolor to byłoby za ciemno na grę nawet w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu. Bardzo liczę, że zmieni to zbliżająca się aktualizacja.

Odzywałem się też***w tej sprawie do Sony. Przysłali nawet do mnie serwis, porobili zdjęcia. Przekazali niby sprawę dalej wraz ze wszystkimi moimi uwagami, ale nie wiem ile w tym prawdy.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zaczął się weekend , więc może warto zapoznać się z testem telewizora Ultra HD LCD firmy Sony XBR-65X900F wykonanego
w maju 2018 r . przez Davida Katzmaier , który wydany został na portalu cnet w dniu 18 maja 2018 r . . :-|

https://www.cnet.com/products/sony-bravia-xbr-65x900f/review/

Bardzo dobra jakość obrazu . :-| System operacyjny Android nie działa zbyt płynnie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

vanito

New member
To kiepska sprawa w tej cenie...

Samo odpalenie TV i oglądanie treści trwa szybko, reszta mnie nie obchodzi bo nie korzystam. Wolno to miałem w Philipsie 9705 gdzie po uruchomieniu zdarzało się, że musiałem czekać 6-10 sekund zanim pozwolił mi cokolwiek w menu zmienić. Ponadto w Sony może aktualizacja do Androida 8 coś poprawi. Np. smartfon Sony XA1 działa lepiej na Oreo niż na 7ce ...

@accu, recenzent napisał "wspaniała jakość obrazu", a nie "bardzo dobra" ;-)
 

accu

New member
Bez reklam
@accu, recenzent napisał "wspaniała jakość obrazu", a nie "bardzo dobra" ;-)

Witam uprzejmie,
No cóż , tak już mam . :wink:

W dniu 19 maja 2018 r. na portalu avforums został opublikowany test telewizora Ultra HD LCD firmy
Sony KD-55XF9005 . Recenzentem tego modelu jest Phil Hinton .

https://www.avforums.com/review/sony-kd-55xf9005-x900f-review.14564
Pod względem jakości wyświetlanego obrazu testowany telewizor jest obecnie jednym z najlepszych telewizorów LCD w tym momencie pod względem cenowym , ale "nieporęczny" system operacyjny Android powoduje , że nie jest najlepszym wszechstronnym telewizorem , jakim przecież mógłby być . Sony naprawiaj problemy z systemem operacyjnym i będzie wówczas bardzo dobrze . :neutral:
Telewizor testowany otrzymał wyróżnienie portalu avforums : RECOMMENDED .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry