Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

DzaceQ

Banned
Ja tam czekam, az jakis dobry samarytanin sie podzieli ustawieniami.
Tez czekam bo standardowe tryby na netflix dupy nie urywaja.
Treści HDR z netflix wyglądają równie słabo, większość czerni i biel słaba, myślę nad zwrotem.
Robiliście w swoich modelach testy banding i dse?
 
Ostatnia edycja:

andrew.84

Member
Nie widzę dokładnie co jest na tym zdjęciu, ale wg mnie to jest tylko specyfikacja pliku źródłowego. U mnie kodi nie wyświetla w 4k i w HDR też chyba nie.
Edit: teraz widzę. Czy to źródło z kodi? Bo u mnie z wtyczek tylko Full HD
 
Ostatnia edycja:

hymmen

New member
Test banding i dse robiłem w sklepie na dwóch różnych egzemplarzach i powiem tak. W pierwszym banding spory, nawet przy ostrym świetle sklepu zauważalny. W drugim mniejszy za to sporo efektu brudnego ekranu. Testowane też na białej planszy i demówce uhd z piłką nożną. Tu dodatkowo czkawka, klatkowanie co jakiś czas mimo upłynniacza na full. Nie testowałem więcej, ale zrezygnowałem na rzecz 65xe9005. Ekran w porównaniu do philipsów, które testowałem czyściutki. Zero bandingu i dse. Cloudingu prawie brak. Ja jestem zadowolony. Dodam, że wcześniej miałem 65ks9500 który miał spore problemy z wypalającymi się pixelami, ruchem, dse i bandingiem a nawet odchodzącą obudową... Na korzyść philipsa na pewno więcej stref i ambilight.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witam
U mnie obraz z Netflix bardzo dobry często oglądam na fabrycznym standard lub noc ktory jesr trybem po kalibracj.
Oczywiście na różnych serialach spisuje się każdy tryb inaczej są czasem przy nie których scenach jakieś drobne błędy.
 

aleks13

New member
Hymmen:
Witam.A jak w tym sony ruch?bo dzisiaj lub jutro jadę po tv ?Dam jeszcze szansę Philipsowi wgram nowe oprogramowanie i zobaczę - na tym co widziałem też spore problemy na matrycy a to direct Led i nie powinno być taki problemów jak dse ,bandig?
 

Robsto

Member
Im dłużej czytam tym bardziej odechciewa mi się zakupu. Najpierw ochy i achy w testach, recenzjach, a na forach coraz więcej negatywów jak nie na temat samego obrazu, to ze względu na andka albo supportu. Chciałem się odciąć i radą niektórych pójść do euro czy mm i obejrzeć na żywo co wybrać. O ile sony stoi w każdym markecie to w ponad trzystutysięcznym mieście Białymstoku nigdzie nie ma 65pus8102 :(
Wysepek Philipsa też nie na - to daje do myślenia!!!
I bądź mądry - dalej nie wiem czy 8102 czy soniak.


Wysłane za pomocą Tapatalk
 

szybal

Banned
Im dłużej czytam tym bardziej odechciewa mi się zakupu. Najpierw ochy i achy w testach, recenzjach, a na forach coraz więcej negatywów jak nie na temat samego obrazu, to ze względu na andka albo supportu. Chciałem się odciąć i radą niektórych pójść do euro czy mm i obejrzeć na żywo co wybrać. O ile sony stoi w każdym markecie to w ponad trzystutysięcznym mieście Białymstoku nigdzie nie ma 65pus8102 :(
Wysepek Philipsa też nie na - to daje do myślenia!!!
I bądź mądry - dalej nie wiem czy 8102 czy soniak.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Osobiście jestem zadowolony weź pod uwagę że dużo negatywnych opinii piszą ludzie którzy widzieli ten model w sklepie.
Zgadzam się że nie wszystko jest super.
Ale w sony czy samsung jest pewnie podobnie
A tu masz jeszcze ambi.
Jeżeli chcesz perfekcja obrazu to tylko Oled.
 

ddozen

New member
Nie widzę dokładnie co jest na tym zdjęciu, ale wg mnie to jest tylko specyfikacja pliku źródłowego. U mnie kodi nie wyświetla w 4k i w HDR też chyba nie.
Edit: teraz widzę. Czy to źródło z kodi? Bo u mnie z wtyczek tylko Full HD

Tak, to jest codec info z kodi. Dziala z NASa ale z USB znacznie lepiej.
 

DzaceQ

Banned
Nie wiem dlaczego u mnie treści hdr z netflix są bardzo ciemne, widać to nawet przy próbie przewijania gdy na dole jest podgląd to jest on bardzo jasny. Treści 4k bez hdr jasność jest o wiele większa.
 

szybal

Banned
Nie wiem dlaczego u mnie treści hdr z netflix są bardzo ciemne, widać to nawet przy próbie przewijania gdy na dole jest podgląd to jest on bardzo jasny. Treści 4k bez hdr jasność jest o wiele większa.
U mnie też HDR w zależności od serialu
Np. Na Godles z Netflix ciemniejszy od przykładowo Dynasti nie które z przewagą brązu inne zbyt niebieskie .
 

DzaceQ

Banned
U mnie też HDR w zależności od serialu
Np. Na Godles z Netflix ciemniejszy od przykładowo Dynasti nie które z przewagą brązu inne zbyt niebieskie .
No to już nie wiem co jest z tym nie tak, 4k bije po oczach a treści hdr ciemne jak fix tyczy się to netflixa bo jak odpaliłem coś z hdr z pendrive to jasność była ok.
Do. Jakiego stopnia banding i dse jest dopuszczalne bo u mnie go widać.
 

szybal

Banned
No to już nie wiem co jest z tym nie tak, 4k bije po oczach a treści hdr ciemne jak fix tyczy się to netflixa bo jak odpaliłem coś z hdr z pendrive to jasność była ok.
Do. Jakiego stopnia banding i dse jest dopuszczalne bo u mnie go widać.
To fakt tylko HDR ciemne może tak ma być :) może ktoś kto się lepiej zna się wypowie dlaczego tak jest.
 

muse

New member
To ja też coś napiszę...
Odwiesiłem wczoraj Panasonic'a TX55ST60E. Z racji tego, że przeprowadzam się wkrótce do większego mieszkania i muszę wszystko kupić nowe, to nadarzyła się okazja na zmianę systemu audio-video. Ale do rzeczy...
Telewizor odpaliłem wczoraj i... aż zmrużyłem oczy. Moja plazma nie świeciła tak jasno nigdy. Dla mnie to olbrzymi plus. Treści UHD HDR z Netflixa to poezja... moja żona aż westchnęła a ona raczej nie ekscytuje się takimi rzeczami a wręcz w ogóle jej to nie rusza... a tutaj. Ambilight... myślałem, że to zbędny bajer, który wręcz psuje klimat, ale tutaj... no jak ktoś się nie zachwycił, to przynajmniej widać przyciski na pilocie. No właśnie... pilot. Tu pierwszy minus... dla mnie porażką jest operowanie tym dziadostwem (guziki kierunkowe). Dzisiaj potestuję trochę więcej treści UHD i HDR z pendrive'a, to może coś dopiszę. Korzystam z UPC Horizon. no i tutaj drugi minus... Telewizor nie znosi słabego sygnału... nawet tego na kanałach ze znaczkiem HD. TVN jest ładny, ale np. Puls HD, Discovery HD... mi się nie podoba... Ogólnie dla mnie TV jest cholernie za jasny do kablówki. Co ciekawe bardzo zmniejszyłem jasność ekranu i niewiele to pomogło. W filmach UHD nie jest to aż tak rażące (obraz jest ostrzejszy, drugi plan nie taki rozmydlony). Ale widziałem wiele telewizorów 4K z sygnałem z kablówki i szczerze mówiąc zawsze mam wrażenie takiego hmmm.. mydła i braku szczegółów. Można oglądać, ale bez rewelacji. Kolejny minus to sport... Na plazmie nigdy nie widziałem lecącej piłki, która traci ostrość i jakby się rozmywała... Nie jest to jakiś bardzo widoczny efekt, ale na plazmie nigdy tak nie miałem. Muszę powalczyć jeszcze z podłączeniem komputera... podobno, aby uzyskać wsparcie HDR muszę podłączyć Geforce'a za pomocą kabla Display Port... a jakoś nigdzie nie mogę znaleźć takowego (w standardzie HDMI 2.0b). Dzisiaj wieczorem zrobię sobie seans filmowy na Netflixie i popatrzę. Ogólnie nie jestem jakimś purystą, jeśli chodzi o obraz. Nie powiem, że żałuję zakupu, bo po pierwsze kupiłem go ze świadomością wszystkich jego plusów i minusów (myślę, że testy w internecie mówiły prawdę), a po drugie w 4K jest naprawdę fajnie. To tak, gdy przesiadłem się na Panasonic'a. Dopóki nie pojawiły się kanały HD oglądałem mydło na ekranie. Ale gdy odpaliłem porządny materiał w FHD piałem z zachwytu. Podobnie jest teraz... telewizja tak sobie, dobry materiał 4K... WOOOW!!!! Jeśli chodzi o czerń... Powiem Wam jedno... moja plazma nie miała takiej czerni, jak OLED. Zaryzykuję nawet jednym spostrzeżeniem, jako laik. Nie widzę różnicy w czerniach między moją starą plazmą a tym Philipsem. A wygrywa on swoją jasnością (która z kolei wkurza mnie na kanałach z dekodera).
 
Do góry