Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

muse

New member
Mała aktualizacja. Włączyłem sobie demko z LG Oled... takie z kredkami... może znacie. Tylko jedno słowo: AMAZING!!!!! Nie wierzę, że to LCD :p
 

DzaceQ

Banned
Porobilem kilka testów banding i dse, niestety po tym co zobaczyłem tv chyba pójdzie do zwrotu. Zaś co do kwestii ustawień przykład konsola albo wali po oczach albo jest mgła w momencie ustawień w dół.
 

szybal

Banned
Jak kupujesz tv i to wysoki model liczysz że zastosowane wynalazki typy HDR umilą oglądanie . A tu taka lipa oczywiście na niektórych serialach Netflix.
 

DzaceQ

Banned
Najbardziej irytuje mnie fakt, że kupiłem tv tydzień temu a przyszedł już z najnowszą aktualizacja czy jest to możliwe? Bo wedle mnie nie skoro data jego produkcji to 11/2017 więc jakim cudem mógł przyjść z najnowszą aktualizacja o ile dobrze pamiętam z 12.12. Wysłali go do mnie już z czyjegoś zwrotu?
 

MarianM

New member
Najbardziej irytuje mnie fakt, że kupiłem tv tydzień temu a przyszedł już z najnowszą aktualizacja czy jest to możliwe? Bo wedle mnie nie skoro data jego produkcji to 11/2017 więc jakim cudem mógł przyjść z najnowszą aktualizacja o ile dobrze pamiętam z 12.12. Wysłali go do mnie już z czyjegoś zwrotu?

Nie przejmuj się, ja kupiłem 27.11, u mnie był 29.11 i też już miałem wersję *.176.

Co do najbardziej irytujących faktów (oprócz tego, że kupiłem go jeszcze za 8700...), to wnerwia mnie "zlewanie się" w jedną plamę ciemnych miejsc na głowach ludzi z ciemnymi włosami. Najmocniej widać to np na Comedy Central HD (Cyfrówka od UPC z modułem CAM). Być może to kwestia ustawień, ale krew mnie zalewa, że nawet Panasonic 47AS650 nie ma takich problemów, nie wspominając już o plazmie Samsunga, którą Philips u mnie zastąpił :(
 

accu

New member
Bez reklam
Czy można tego twora wyłączyć w ustawieniach?

Witam uprzejmie,

Spróbuj może tak . Menu telewizora>Ustawienia>Obraz>Zaawansowane>Kontrast>Zwiększanie rozdzielczości HDR . Proszę wybrać opcję : Wył .
Gdy wybierzesz opcję : Wł . to ten wybór spowoduje wzmocnienie jasności i kontrastu obrazu . Obraz jest wówczas znacznie jaśniejszy i ma wyższy poziom kontrastu między jaśniejszymi i ciemniejszymi obszarami obrazu .
Zwiększanie rozdzielczości HDR jest dostępne w przypadku wykrycia sygnału Standard Dynamic Range . (SDR)
Nie jest dostępne , gdy zawartość wideo obsługuje HDR .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Podsumuję krótko 3 tygodnie z modelem 8102
Obraz z dobrego sygnału rewelacja.
Android bez problemów.
Netflix super , HDR z netflix jak dla mnie za ciemny bez rewelacji.
Pilot słaby mało czytelny ,przyciski kierunkowe takie sobie.
Ogólnie cena bardzo dobra , ambi super .
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Teraz w promocji jest Sony 9305 warto dołożyć 1 tyś zamiast tego Philipsa?
Pozdrawiam.

Witam uprzejmie,

Z Twojej wypowiedzi wynika , że masz pewne wątpliwości , czy zakup telewizora Ultra HD Philips 65PUS8102/12 będzie trafny . :-| I masz w tym rację bez dwóch zdań .
Jest już dużo informacji o telewizorach Ultra HD firmy Sony KD-65XE9305 i Sony KD-55XE9305 .
Przeważają pozytywne opinie , zarówno testujących te telewizory , jak i ich użytkowników . :-|
Natomiast opinii o telewizorze Ultra HD firmy TP Vision z logo Philips jest znacznie mniej , zarówno
testerów jak i jego użytkowników , bowiem ten telewizor stosunkowo niedawno pojawił się w sprzedaży . Przeważają również pozytywne opinie o tym telewizorze . :neutral:
Moim zdaniem , proszę sobie podsumować zarówno plusy jak i minusy telewizora Philips 65PUS8102/12 i
telewizora firmy Sony KD-65XE9305 i dokonanie samemu wyboru .

BTW , najlepiej kupować jednak telewizor , który samemu się się oglądało , bez dwóch zdań .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

DzaceQ

Banned
Podsumuję krótko 3 tygodnie z modelem 8102
Obraz z dobrego sygnału rewelacja.
Android bez problemów.
Netflix super , HDR z netflix jak dla mnie za ciemny bez rewelacji.
Pilot słaby mało czytelny ,przyciski kierunkowe takie sobie.
Ogólnie cena bardzo dobra , ambi super .
Odpaliłem netflix z źródła zewnętrznego i hdr dopiero robi robotę czyli netflix w tv do aktualizacji
 

aleks13

New member
Witam.
Thx za odzew. Testowałem tego Philipsa na wystawce i po zmianie oprogramowana(na najnowsze ze strony) niestety płynność obrazu z usb3 jest kiepska, klatkowanie obrazu nawet przy plikach poniżej 20 mb/bitrate.Test krótki plik mecz piłki nożnej w UHD sdr przy ruchu kamery klatkowanie stadionu, ale płynność piłki ok a zawodnicy tak jakby podwójni.Może komuś podeślę plik - może to wada tego modelu w sklepie.Bo kolory i ostrość ten soft poprawił.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Accu zo za przebiegła teza.
Szkoda że niczym nie poparta.
O Philipsa możesz być spokojny.
Jeśli ktoś nie teraz w extra cenie to po Nowym Roku i Sony i Philips będą droższe.
 

aleks13

New member
I dlatego jutro ostatni moment na zakup:)
Panasonic TX-65EZ950E ten stał obok Philipsa i podłączyłem po usb3 mój hdd i obraz mnie powalił(kolor ,płynność obrazu) :)ale cena sprowadziła szybko na ziemię.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled jest Oled i jeśli masz na dopłatę do LG 65B7 za 10.650 z kalibracją , dostawą, Xboxem - to warto dopłacić .
 
Do góry