Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

muse

New member
Dzisiaj dojedzie do mnie owy Philips. I tu pojawia się problem... Mam zerowe doświadczenie z Androidem w telewizorach. Poradźcie mi, czy lepiej kupić sobie dysk zewnętrzny i odtwarzać z niego bezpośrednio podłączonego do telewizora (czy pliki 4K z HDR będą normalnie odtwarzane i jaki program muszę mieć zainstalowany w telewizorze?), czy korzystać z odtwarzacza w laptopie i przesyłać obraz po kablu HDMI. Jeśli druga opcja jest korzystniejsza, to jaki typ kabla do UHD i HDR muszę zakupić (w lapku mam tylko wyjście miniDisplayPort, ale korzystałem z niego do oglądania filmów FHD na obecnym telewizorze).
 

andrew.84

Member
Ja tam wolę z dysku zewnętrznego, dla mnie wygodniej. Kwestia tylko, że najpierw musisz zgrać film z komputera na ten dysk.
Do odtwarzania filmów nic nie trzeba ściągać, jest zainstalowany odtwarzacz, w zupełności wystarczy.
 

muse

New member
Ja tam wolę z dysku zewnętrznego, dla mnie wygodniej. Kwestia tylko, że najpierw musisz zgrać film z komputera na ten dysk.
Do odtwarzania filmów nic nie trzeba ściągać, jest zainstalowany odtwarzacz, w zupełności wystarczy.

Jak TV radzi sobie z odtwarzaniem filmów z tymi wszystkimi bajerami typu rozdzielczość i hdr?? Rozumiem, że podłączam wszystko przez usb 3.0?
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Mogę prosić o informację jak TV działa PC jako monitor, mam 48'' Philips'a i działa wyśmienicie ale czas na coś większego
Pozdrawiam
 

juras32

Member
Cześć,
Planuję zakup TV Samsung UE75MU7002TXXH. Czy ktoś odradza zakup? Dlaczego?

Właśnie i ja się nad tym samym tv zastanawiam.
Praktycznie myślę o dwóch tv Sony kd-75 xe8596 i ten samsung Ue 75MU 7002.
Podobno soniak ma matryce IPS a samsung VA. Soniaka widziałem ale w tedy byłem oczarowany oledem.
Ja mam dość jasno w pokoju do tego okno naprzeciw tv i dodatkowe z boku. Narożnik jakieś dobre 3m od tv. Na sąsiednim forum samsung ma bardzo dobrą opinię porównywany z dużo droższym sony kd-ser 9.
Ogólnie tv do wszystkiego czyli mocno uniwersalny.
Za dożo ostatnio naczytałem się o różnych problemach ludzi z sony i chyba jednak zdecyduję się na samsunga.
Problem w tym ,że tych tv zaczyna brakować . Samsunga ciężko znaleźć nie daleko domu tak aby można było podjechać i zobaczyć.
 

Mdzl

New member
spiety - Mam u siebie 65MU7052 i się mocno zastanawiam nad odstąpieniem i to mimo, że choć w NN odbierasz tv w sklepie stacjonarnym to wysyłać musisz za własną kasę do centrali.

W kilku punktach
+ świetnie działający TIZEN - ładne kafelki z apkami, apki działają w pamięci i jest możliwość bardzo szybkiego powrotu do zastopowanego filmu na yt/netflixie/hbo go. Nie wiesza się i ogólnie działa na prawdę sprawnie - tu moja główna obawa przy możliwym przejściu na Philipsa. Jak wam ten andek działa Panowie?

+ Darmowe tresci do TV - do tego modelu pół roku filmboxa, póżniej bodaj 3 msc player.pl. Do końca roku promo z miesiącem darmowego eleven - jest na czym testować sprzęt

+ pilot

in minus

- I poprzedni punkt jako minus tak duży, że mnie z stanu świątecznej błogości wybił - SMUŻENIE. Do momentu aktywowania apki eleven wszystko mi się podobało. Tizen, HDR 4k filmy z hdd (świetny player nie mający problemów z żadnymi formatami) etc. Aż załączyłem sport i zamiast lotu piłki po crossie miałem białą smugę niczym namalowaną pędzlem. Wyłączając upłynniacze jest lepiej, ale po 120 Hz spodziewałem się sprzętu dobrze odtwarzającego sport. A dostałem produkt spisujący się gorzej niż stara matryca 60 Hz

- mało apek do Tizena. Niby póki co nadal nowe wersje wychodzą ale kto to wie jak to będzie w przyszłości wyglądało. Imo działa zbyt dobrze, żeby podzieliło los Bada OS ale kto to wie.

- brak opcji wyłączenia obrazu na pilocie. Boli jak słuchasz muzykę/podcasty z YT

Jak masz ciśnienie na 75'' to pewnie dobra opcja. Ponoć w dodatku część matryc nie smuży (albo ich użytkownicy są ślepi, bo smużenie jest na prawdę wyjątkowo widoczne). Więc loteria
 

juras32

Member
Trochę zaniepokoiłeś mnie tym smużeniem. To jedno a jak wychodzi ten tv na grach np xbox.
Czy to jest ten sam model co z 75 calami czy jednak flaki są trochę inne.



spiety - Mam u siebie 65MU7052 i się mocno zastanawiam nad odstąpieniem i to mimo, że choć w NN odbierasz tv w sklepie stacjonarnym to wysyłać musisz za własną kasę do centrali.

W kilku punktach
+ świetnie działający TIZEN - ładne kafelki z apkami, apki działają w pamięci i jest możliwość bardzo szybkiego powrotu do zastopowanego filmu na yt/netflixie/hbo go. Nie wiesza się i ogólnie działa na prawdę sprawnie - tu moja główna obawa przy możliwym przejściu na Philipsa. Jak wam ten andek działa Panowie?

+ Darmowe tresci do TV - do tego modelu pół roku filmboxa, póżniej bodaj 3 msc player.pl. Do końca roku promo z miesiącem darmowego eleven - jest na czym testować sprzęt

+ pilot

in minus

- I poprzedni punkt jako minus tak duży, że mnie z stanu świątecznej błogości wybił - SMUŻENIE. Do momentu aktywowania apki eleven wszystko mi się podobało. Tizen, HDR 4k filmy z hdd (świetny player nie mający problemów z żadnymi formatami) etc. Aż załączyłem sport i zamiast lotu piłki po crossie miałem białą smugę niczym namalowaną pędzlem. Wyłączając upłynniacze jest lepiej, ale po 120 Hz spodziewałem się sprzętu dobrze odtwarzającego sport. A dostałem produkt spisujący się gorzej niż stara matryca 60 Hz

- mało apek do Tizena. Niby póki co nadal nowe wersje wychodzą ale kto to wie jak to będzie w przyszłości wyglądało. Imo działa zbyt dobrze, żeby podzieliło los Bada OS ale kto to wie.

- brak opcji wyłączenia obrazu na pilocie. Boli jak słuchasz muzykę/podcasty z YT

Jak masz ciśnienie na 75'' to pewnie dobra opcja. Ponoć w dodatku część matryc nie smuży (albo ich użytkownicy są ślepi, bo smużenie jest na prawdę wyjątkowo widoczne). Więc loteria
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
No fakt nie ma zwolnień czy przycięć ale tak jak wspomniałem jakość obrazu zależy od jakości sygnału niby kanały HD z nc+ a jakość jest różna (np. mecze z kanałów Eleven)
Zaobserwowałem też że TV gubi parowanie z pilotem - ma ktoś tak u siebie ? Nie działa wtedy wybieranie głosowe i dolna klawiatura.
Przy zmianę źródła sygnału po Wi-Fi też nie zapamiętuje haseł.
To takie 2 rzeczy które wczoraj zaobserwowałem.

Eleven to ogólnie porażka, nawet nie wiem czy to jest sygnał 720p. Teraz chwalą się 4k na orange, a pewnie jest to fullhd...
 

ddozen

New member
Po podlaczeniu do switcha z portami 1gb/s telewizor negocjuje predkosc 100mb/s. Jaka jest specyfikacja tego TV? Czy ma on port 1Gb/s czy 100 Mb/s?

i podobne pytanie w sprawie WIFI jakie tryby sa obslugiwane? Czy obslugiwane sa tryby 802.11ac lub 802.11.n?

[Edit]
Poszperalem troche w internecie i wyglada na to ze port jest 100mb/s co by sie zgadzalo z moimi obserwacjami. Jesli chodzi o wifi to e 802.11ac ma dzialac. 802.11ac powinno byc szybsze od 100mb/s potestuje i dam znac.

[Edit2]

Potwierdzone. 802.11ac rzeczywiscie jest i oczywiscie jest szybsze od portu lan. Czyli wyglada na to ze w tym tv lepiej podlaczyc sie przez wifi niz kablem. (jesli sie ma router 802.11ac i 802.11n). 802.11n nie testowalem ale teoretycznie tez powinno byc szybsze od 100mb/s.

p.s. Miła pani z polskiego tech support philipsa po konsultacji z działem technicznym stwierdziła ze nie wiedzą jaka jest specyfikacja tego TV. ...Brawo ;)
 
Ostatnia edycja:

Robsto

Member
p.s. Miła pani z polskiego tech support philipsa po konsultacji z działem technicznym stwierdziła ze nie wiedzą jaka jest specyfikacja tego TV. ...Brawo ;)


Specyfikację masz na stronie:

displayspecifications.com

- Sorki że nie gotowiec - ale nie mogę jeszcze wklejać linków :(

Ale prędkości LANu niestety brak :(



Wysłane za pomocą Tapatalk
 

bobtong

Member
spiety - Mam u siebie 65MU7052 i się mocno zastanawiam nad odstąpieniem i to mimo, że choć w NN odbierasz tv w sklepie stacjonarnym to wysyłać musisz za własną kasę do centrali.

W kilku punktach
+ świetnie działający TIZEN - ładne kafelki z apkami, apki działają w pamięci i jest możliwość bardzo szybkiego powrotu do zastopowanego filmu na yt/netflixie/hbo go. Nie wiesza się i ogólnie działa na prawdę sprawnie - tu moja główna obawa przy możliwym przejściu na Philipsa. Jak wam ten andek działa Panowie?

+ Darmowe tresci do TV - do tego modelu pół roku filmboxa, póżniej bodaj 3 msc player.pl. Do końca roku promo z miesiącem darmowego eleven - jest na czym testować sprzęt

+ pilot

in minus

- I poprzedni punkt jako minus tak duży, że mnie z stanu świątecznej błogości wybił - SMUŻENIE. Do momentu aktywowania apki eleven wszystko mi się podobało. Tizen, HDR 4k filmy z hdd (świetny player nie mający problemów z żadnymi formatami) etc. Aż załączyłem sport i zamiast lotu piłki po crossie miałem białą smugę niczym namalowaną pędzlem. Wyłączając upłynniacze jest lepiej, ale po 120 Hz spodziewałem się sprzętu dobrze odtwarzającego sport. A dostałem produkt spisujący się gorzej niż stara matryca 60 Hz

- mało apek do Tizena. Niby póki co nadal nowe wersje wychodzą ale kto to wie jak to będzie w przyszłości wyglądało. Imo działa zbyt dobrze, żeby podzieliło los Bada OS ale kto to wie.

- brak opcji wyłączenia obrazu na pilocie. Boli jak słuchasz muzykę/podcasty z YT

Jak masz ciśnienie na 75'' to pewnie dobra opcja. Ponoć w dodatku część matryc nie smuży (albo ich użytkownicy są ślepi, bo smużenie jest na prawdę wyjątkowo widoczne). Więc loteria
MU7000 z tego co się orientuję ma 60 hz
 

ddozen

New member
Specyfikację masz na stronie:

displayspecifications.com

- Sorki że nie gotowiec - ale nie mogę jeszcze wklejać linków :(

Ale prędkości LANu niestety brak :(



Wysłane za pomocą Tapatalk


W tym sek ze jest ale nie pełna atech support w polsce nie ma zielonego pojecia.

W kazdym razie potwierdzone port jest 100mb/s ale na szczescie wifi 802.11ac.
 

ddozen

New member
Tak z innej beczki. Czy można jakoś wymusić na Kodi wyświetlanie w 4K UHD? Jak na razie u mnie jest tylko dostępne chyba w Full HD.
PS. Jestem pod wrażeniem apki na tym tv. :)

IMG_0956.jpg


Kodi ma zablokowane GUI resolution na 1080 co nie przeszkadza w wyswietlaniu UHD.
Testowalem z NASa i jest ok. Niestety okazjonalnie przycina... prawdopodobnie wina mojego starego dysku w NAS lub wifi 802.11ac sie nie wyrabia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry