Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

aleks13

New member
Witam.Dziś byłem testować ten tv przed zakupem i:
Wszystkie filmy cięły się przy ruchu kamery (filmy 4k z Hdd usb3)testowane na wszystkich ustawieniach.
Filmy jak by za lekką mgłą średnio ostre
Na skórze widoczne przejścia tonalne
Na ja jasnych planszach testowych na środku widocznych 8 kwadratów jasnych gdzieś 2*2 cm
TO normalne objawy w tej cenie?no rogi niedoswietlone ok ale reszta ?
Pozdrawiam i czekam na opinie
 

aleks13

New member
Może trzeba coś pozmieniać w menu bo tv fajny ale te skoki nie dopuszczalne,seria 71 ten sam problem a tv 6561 jak pamiętam model tego problemu nie było tylko te z prockiem P5
 

treumatic

New member
Witam
Treumatic u mnie też pulsowania nie było, może był za "zimny " po podróży ? ja swój po paru godzinach podłączałem( nie miałem pomocy do powieszenia)
Pozdrawiam
Potwierdzam, także tez tak myślałem, winowajca to "zimny start".
Co do TV to full wypas jak za te pieniądze, czarny jak smoła wkońcu moge obejrzec Aliena w takiej jakości jak chciałem. Szkoda mi tylko, że upłynniacz w wersji "minimalny" za dużo podwyzsza ruch to minus dla mnie.
 

treumatic

New member
Aleks13:
Ustawiłeś sobie upłyniacz na MAX obydwie opcje? Bo rozumiem że z tym masz problem?
Ten TV ma podobno problem z bitrate 40^Mbps. Polcealbym ci coś puscić bitrate 20Mbits w hevec albo jakis youtube 4K HDR. Moja sztuka nie ma takich problemów idzie jak malina.
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
Witam testuję tv już od kilku dni muszę przyznać że obraz jest naprawdę rewelacyjny.
Kontrast bardzo odczuwalny, Philips w programowaniu opcji wygaszania po prostu wie o co chodzi, ciekawe co by wykrzesali z 1000ca stref.
Efekt HDR jest bardzo dobry i stoi na przyzwoitym poziomie najlepiej prezentuję się w grach tak przynajmniej z mojego odczucia polecam sprawdzić apke insects na XBOX X (assassins origins czy horizon wygląda zupełnie inaczej niż na moim poprzednim tv (ks7000)
Android nie przycina, jeszcze mi się nie zawiesił ale do Tizena mu jeszczę dużo brakuje
Multimedia po usb 3.0 z wysokim bitrate potrafią przycinać nawet na kodi.
Youtube z filmami 4k nieradzi sobie za dobrze przynajmniej z niektórymi, (mimo tego że mam światłowód), filmy z początku odtwarzają się stopniowo zwiększając swoją rozdzielczość do 2k jest ok a potem w 4k Oczywiście nie w każdym filmie jest chrupanie, polecam sprawdzić kanał THE HDR CHANNEL. Nie sprawdzałem Youtube z przeglądarki ponieważ nie korzystam z niego w ten sposób.
Dzięki kalibracji wszystko wydaję się naturalne dopóki nie pojawią się efekty typu ogień, lasery, wybuchy wtedy widzimy jaskrawe elementy na naturalnym tle, dla mnie bomba nie męczę oczu cały film a podczas scen z akcją mam efekt Woow.
Pilot jest trochę ciężki i musimy uważać co naciskamy poza tym jest mało intuicyjny
Ambilight :D
Moim zdaniem to najlepsze 65 cali w tej cenie nawet gdybyśmy dodali 2 tyś do ceny :)
 

andrep

Member
Witam
A czy ten TV obsługuje te szybkości? w danych tech, jest napisane:
 

Attachments

  • Bez tytułu1.jpg
    Bez tytułu1.jpg
    19,5 KB · Wyś: 91

AnCyMoNeK

Member
Witam również zdecydowałem się na ten model telewizora narazie ustawień żadnych nie zmieniłem . zdążyłem jedynie pobawić się ambilightem . Ale też zauważyłem że obraz przy szybkich scenach nie jest taki płynny w filmach na to i tubę 4k i w innych rozdzielczościach to samo . Widzialem ze kolega podrzucił linka jak wstępnie ustawić obraz wiec pewnie to wypróbuję . Może to coś pomoże bo Soft jest wygrany najnowszy . Zobaczę czy jakość i płynność obrazu jest zadowalająca dla mnie czy skuszę się na kalibracji profesjonalna . Czy po takiej kalibracji gwarancja dalej obowiązuje ?
 

albert123

New member
Ja też byłem niezadowolony z obrazu gdy go odpaliłem po raz pierwszy. Mam nc+ i dosyć słaby sygnał bo tylko 46/100 SIŁA. Kombinowałem z ustawieniami ale to niezawiele dało. Potem zamieniałem kable hdmi bo myślałem ze nowy który kupiłem może jakiś felerny i okazało się że stary który ma już parę lat 1.3a zdecydowanie lepiej przesyła sygnał. Potem zaktulizowałem soft do najnowszej wersji ale zrobiłem to przez pena bo słyszałem że po wifi moze być różnie. I po restarcie mnie zamurowało obraz ŻYLETA. płynność, ostrość super, kolory żywsze. Nigdy bym nie przypuszczał że aktualizacja softu może poprawić tak obraz. Jak już poinstaluje wtyczki, aplikacje, netflixa to napisze co i jak.
Pozdrawiam i Wesołych Świat!
 
Ostatnia edycja:

AnCyMoNeK

Member
u mnie oprogramowanie z końcówką 176.000 ale nie wiem jaki to android . też mam enke czy przy przekraczaniu kanałów i na dole masz listę co teraz idzie napisy są w kolorze białym czy masz przy tych napisach małe kropeczki czarne ?
 
Do góry