Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

andrep

Member
Witam
Ja mam dekoder UPC nie Horizon tylko poprzedni mediabox i w TV ustawione na 4.2.0, natomiast syn podłączył PSP4 ( obraz torpeda) i po odłączeniu nie było głosu w TV okazało się że było przestawione na 4.4.4, musiałem ręcznie przestawić na 4.2.0.Przy konsoli był oryginalny kabel HDMI natomiast do podłączenia dekodera mam kabel kiedyś.... zakupiony.
Treumatic u mnie też pulsowania nie było, może był za "zimny " po podróży ? ja swój po paru godzinach podłączałem( nie miałem pomocy do powieszenia)
Pozdrawiam
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jedno pytanie do użytkowników korzystających z tego tv i zewnętrznego źródła dźwięku np. amplituner lub kino domowe :
- chodzi o to aby włączając np. YT czy Netflix dźwięk był przesyłany do amplitunera i dalej na kolumny
Jest tak ale tylko jeśli w tym TV jest włączona opcja easylink która wg mnie jest upierdliwa - przy każdym włączeniu TV włącza się ampli a ja chcę go włączyć kiedy ją będę chciał a nie za każdym razem !
Czy da się jakoś to ustawić aby działało niezależnie - wł. Netflix leci głos z TV - wł. ampli i dźwięk w tv się wyłącza i przechodzi na ampli i kolumny.
Jak to u Was wygląda ?
Może coś w ampli trzeba zmienić aby się nie włączał przy każdym włączeniu TV ?
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zwyczajnie. Wyłączasz tę opcje i każde urządzenie dziala oddzielnie

Chyba się nie rozumiemy ?!
Jak wyłączę easylink w tv to sygnał nie idzie już na ampli jak włączę YT czy Netflix - pozostaje tylko słuchanie z głośników tv
Nie wiem jak u Was z połączeniem ale ja mam ampli spięty z tv po HDMI arc.
Teraz dołożyłem dodatkowo optyk tv-ampli i jest dźwięk z YT czy Netflix ale trzeba zmieniać źródło w ampli - nic tu więcej się nie poradzi chyba ??? W zwykłym Samsungu FHD j6240 było to o wiele lepiej i prościej rozwiązane !
No i jeszcze kwestia bluetooth - jest ale tylko odbiera sygnał ! Nie sparujesz z tym TV niczego po BT ! Trochę kiepsko z tymi 2 rzeczami.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam

Myślę że będzie ciężko coś jeszcze wyrwać bo to właśnie te 200zl różnicy ale może ....trzeba dzwonić i próbować !!!

Dla niezdecydowanych po kilku dniach obcowania,ustawiania i testowania :
A. Na plus ;
- jakość obrazu (kanały HD z nc+ bardzo dobrze, SD - nie oglądam, 4K + HDR z Netflix to już poezja)
- czerń to nie czerń tylko smoła !!!
- płynność
- brak bandingu i cloudingu
- podświetlenie matrycy (minimalnie rogi niedomagają ale tylko trochę)
- menu - szybkie i bez jakichkolwiek zawieszeń jak to bywało kiedyś
- jakość wykonania : metalowa szczotkowania ramka, podświetlane logo, półmatowa matryca
- głośniki w tym TV naprawdę dają radę choć i tak nic nie przebije KD bynajmniej w filmach
B. Na minus :
- bluetooth tylko z możliwością odbioru - brak podłączenia np. słuchawek BT czy smartfona
- easylink z brakiem dokładnego wysterowania co ma obsługiwać - tak w skrócie napisałem

Nie podłączałem PC czy dysku zewnętrznego - po prostu jest mi to zbędne i nie wiem jak się zachowuje w takich przypadkach.

W tej cenie która teraz jest myślę że warto go kupić !!!!
 

DzaceQ

Banned
Telewizor dotarł z euro, takie pytanie czy mieliście od razu aktualne oprogramowanie czy robiliście aktualizacje? Kodi działa bez zarzutu.
 

KamilaKornet

New member
Rogi mogą świecić minimalnie bo niestety producenci od dekady w tv premium led lcd kroją liczbe stref 10 lat temu 512 5 lat temu 240 dziś 128 albo jak w Sonym jeszcze mniej..więc zamiast tzrymac najwyższy mozliwy poziom ograniczając liczbś stref musza wystapić jakieś niedomagania ,,,zamiast poprawiać edge led zaczeli psuc full led,Nie sadzę by na dziś można za taką kase nabyć lepszy tv jakosciowo w 65 calach..cena jest bardzo akceptowalna..8602 z kolei z ta kwantowa kropką extra ma głosniki ale skoro cena edge led jest wyższa niż Oleda nie widze szans na dobrą sprzedaż..nie wiem nawet co zyzkałby poza dzwiekiem klient który kupi 8602 drogi a nie tani 8102.
 

szybal

Banned
To co napisał Ataszek o 8102 wszystko się zgadza. Dodam tylko od siebie że nigdy nie myślałem poważnie o kalibracji obrazu myślałem że to naciągane na dodatkowy wydatek,próbowałem jak tylko mogłem ustawić
obraz na osobistych oglądając Nerflix przykładowo ElChapo i zawsze coś było nie tak.
Na ustawieniu po kalibracji wszystkie drobne
problemy znikają mimo że zawsze wolałem
bardziej jaskrawy obraz teraz oglądam tylko tak.Polecam wszystkim niedowiarkom.
 

bobtong

Member
Jedno pytanie do użytkowników korzystających z tego tv i zewnętrznego źródła dźwięku np. amplituner lub kino domowe :
- chodzi o to aby włączając np. YT czy Netflix dźwięk był przesyłany do amplitunera i dalej na kolumny
Jest tak ale tylko jeśli w tym TV jest włączona opcja easylink która wg mnie jest upierdliwa - przy każdym włączeniu TV włącza się ampli a ja chcę go włączyć kiedy ją będę chciał a nie za każdym razem !
Czy da się jakoś to ustawić aby działało niezależnie - wł. Netflix leci głos z TV - wł. ampli i dźwięk w tv się wyłącza i przechodzi na ampli i kolumny.
Jak to u Was wygląda ?
Może coś w ampli trzeba zmienić aby się nie włączał przy każdym włączeniu TV ?
Mam ten sam problem i miałem podobny w pus6501, także wina softu.
Brak easylink brak dźwięku u mnie jest to o tyle wkurzające że jak mam easylink wyłączony to po uruchomieniu konsoli muszę manualanie przestawiać HDMI
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak każdy wymagający sprzęt z najwyższej półki.
To jakby do Ferrari lać dla oszczędności "chrzczoną benzynę" ....
 
Do góry