Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

albert123

New member
Andka mam 6.0.1 natomiast czarnych kropek nie zauważyłem.
Ale mam pare pytań.

1. Jak mam ustawić tel. żeby był widoczny bo żadne urządzenie go nie wykrywa?
2. Wyniki wyszukiwania głosowego wyświetlają tylko w Youtubie. Czy można zmienić również tak żeby
pokazywał z internetu?
3. Czy można zainstalować aplikacje z Pena?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

samsung1117

New member
Witam, wielka prośba do użytkowników tego modelu. Napiszcie proszę, jak wygląda na nim oglądanie piłki nożnej. Kupiłem tydzień temu przez neta samsunga 65mu7002. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, natomiast nie do końca podoba mi się wyświetlanie piłki na moim modelu. A nie znalazłem na forum, jak wygląda to w tym Philipsie. Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
 

Oliviakrk

New member
Ja też mam pytania do posiadaczy tego TV:

- jak sie spisuje jak się podłączy do niego PC? Chciałabym na nim oglądać filmy z PC w 4k oraz grać w gry w full hd ( do 4k trzeba poczekać na Voltę).

-no i pytanie związane z Ambilight + Hue. Czy telewizor sam włącza/wyłącza żarówki? W 47PFS7509 udało mi się to obejść - grupa Hue Ambilight włączona jest tylko wtedy gdy TV odpowiada na pingi.
 

star0

New member
Ja też mam pytania do posiadaczy tego TV:

- jak sie spisuje jak się podłączy do niego PC? Chciałabym na nim oglądać filmy z PC w 4k oraz grać w gry w full hd ( do 4k trzeba poczekać na Voltę).

-no i pytanie związane z Ambilight + Hue. Czy telewizor sam włącza/wyłącza żarówki? W 47PFS7509 udało mi się to obejść - grupa Hue Ambilight włączona jest tylko wtedy gdy TV odpowiada na pingi.

Miałem problem z kablem hdmi 10 metrowym z allegro. Obraz w 4k tylko 30hz. Przeniosłem pc do salonu. Podłączyłem kablem z ps4. Chodzi bez problemu 4k 60p. Jednak hdr z pc tylko przez displayport tutaj najlepiej kablem tylko do 3m. Pc z gtx 1070 na pokładzie.

Jak masz jakieś pytania to śmiało.Pozdrawiam

Btw. Jest problem z filmami 4k hdr. Mam nadzieję że aktualizacja to rozwiąże. Jeśli nie to znacie może jakiś odtwarzacz radzący sobie bez problemu z takimi plikami?
 

bobtong

Member
Witam, wielka prośba do użytkowników tego modelu. Napiszcie proszę, jak wygląda na nim oglądanie piłki nożnej. Kupiłem tydzień temu przez neta samsunga 65mu7002. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, natomiast nie do końca podoba mi się wyświetlanie piłki na moim modelu. A nie znalazłem na forum, jak wygląda to w tym Philipsie. Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
Nie zastanawiaj się zwróć Samsunga zakup philipsa ...
Samsung z tego co pamiętam ma matryce 60 Hz

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

szybal

Banned
Miałem problem z kablem hdmi 10 metrowym z allegro. Obraz w 4k tylko 30hz. Przeniosłem pc do salonu. Podłączyłem kablem z ps4. Chodzi bez problemu 4k 60p. Jednak hdr z pc tylko przez displayport tutaj najlepiej kablem tylko do 3m. Pc z gtx 1070 na pokładzie.

Jak masz jakieś pytania to śmiało.Pozdrawiam

Btw. Jest problem z filmami 4k hdr. Mam nadzieję że aktualizacja to rozwiąże. Jeśli nie to znacie może jakiś odtwarzacz radzący sobie bez problemu z takimi plikami?
Tak Nerflix warto zapłacić o ile masz kartę.
 

yorgo13

New member
Witam,
posiadam od niedawna ten telewizor. Gra razem z nc+.Czerń i ambilight są wyśmienite. Jakość obrazu oczywiście na wysokim poziomie zwłaszcza z YouTube treści uhd. Natomiast wczoraj zrobiłem aktualizację oprogramowania telewizora do najnowszej wersji bodajże końcówka 176 i obraz na nc+ jest jakby teraz gorszy. Ustawienia obrazu oczywiście są takie same. Podpowiedzcie jak można to poprawić.
 

andrew.84

Member
Tak z innej beczki. Czy można jakoś wymusić na Kodi wyświetlanie w 4K UHD? Jak na razie u mnie jest tylko dostępne chyba w Full HD.
PS. Jestem pod wrażeniem apki na tym tv. :)
19b9df989058af3aeaa0499e18fae04b.jpg
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Witam, wielka prośba do użytkowników tego modelu. Napiszcie proszę, jak wygląda na nim oglądanie piłki nożnej. Kupiłem tydzień temu przez neta samsunga 65mu7002. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, natomiast nie do końca podoba mi się wyświetlanie piłki na moim modelu. A nie znalazłem na forum, jak wygląda to w tym Philipsie. Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Z piłka nożną jest dobrze ale to też zależy z jakiego źródła jest podany sygnał - z kiepskiego to niestety nikt nie będzie zadowolony ! Co Ci nie pasuje w tym Samsungu przy piłce ?

Tak z innej beczki. Czy można jakoś wymusić na Kodi wyświetlanie w 4K UHD? Jak na razie u mnie jest tylko dostępne chyba w Full HD.
PS. Jestem pod wrażeniem apki na tym tv. :)
19b9df989058af3aeaa0499e18fae04b.jpg

U mnie tak samo i brak możliwości zmiany rozdzielczości - tylko FHD.
 

DzaceQ

Banned
Kodi leci na takich ustawieniach na jakich jest system w tv też chyba 1080p, nie widzę opcji zmiany.
Poda ktoś kompletne ustawienia obrazu?
 

yorgo13

New member
Witam,
posiadam od niedawna ten telewizor. Gra razem z nc+.Czerń i ambilight są wyśmienite. Jakość obrazu oczywiście na wysokim poziomie zwłaszcza z YouTube treści uhd. Natomiast wczoraj zrobiłem aktualizację oprogramowania telewizora do najnowszej wersji bodajże końcówka 176 i obraz na nc+ jest jakby teraz gorszy. Ustawienia obrazu oczywiście są takie same. Podpowiedzcie jak można to poprawić.

Może jednak ktoś wie jak sobie z tym poradzić?
 

samsung1117

New member
Z piłka nożną jest dobrze ale to też zależy z jakiego źródła jest podany sygnał - z kiepskiego to niestety nikt nie będzie zadowolony ! Co Ci nie pasuje w tym Samsungu przy piłce ?



U mnie tak samo i brak możliwości zmiany rozdzielczości - tylko FHD.

Problem lekkim przycinaniem obrazu ( zwolnienie i przyspieszenie obrazu trwające łącznie 1 sekundę). Trwa to chwilę ale bywa irytujące. Jest też kwestia smuzenia ale to wynik upłynniaczy i akurat z tym idzie sobie poradzić wyłączając je. Czy w tym Philipsie występują tego typu problemy??
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Philips nie ma przerw w obrazie.

No fakt nie ma zwolnień czy przycięć ale tak jak wspomniałem jakość obrazu zależy od jakości sygnału niby kanały HD z nc+ a jakość jest różna (np. mecze z kanałów Eleven)
Zaobserwowałem też że TV gubi parowanie z pilotem - ma ktoś tak u siebie ? Nie działa wtedy wybieranie głosowe i dolna klawiatura.
Przy zmianę źródła sygnału po Wi-Fi też nie zapamiętuje haseł.
To takie 2 rzeczy które wczoraj zaobserwowałem.
 

aleks13

New member
Witam.
Nie ma przycięć ?Ma i to spore przy materiale UHD z hdd 3.0 przy ruchu kamery w poziomie!
Jutro idę z najnowszym softem i sprawdzę.Na innych forach piszą że ten ruch w Philipsie jest słaby(podobno w najnowszym sofcie ruch lepszy ale pojawiają się pixele tam gdzie ruch ).
Pozdrawiam.
 

szybal

Banned
No fakt nie ma zwolnień czy przycięć ale tak jak wspomniałem jakość obrazu zależy od jakości sygnału niby kanały HD z nc+ a jakość jest różna (np. mecze z kanałów Eleven)
Zaobserwowałem też że TV gubi parowanie z pilotem - ma ktoś tak u siebie ? Nie działa wtedy wybieranie głosowe i dolna klawiatura.
Przy zmianę źródła sygnału po Wi-Fi też nie zapamiętuje haseł.
To takie 2 rzeczy które wczoraj zaobserwowałem.
U mnie z pilotem wszystko ok,może baterie jakieś słabe.
 
Do góry