Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

G

Grant2008

Guest
65oled873

Ale chyba Polakomie się na wersję Philipsa 65 OLED OD KIEGO bez kurzu....


Pozdrawiam serdecznie
Grant maszeruj albo giń
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
czas oczyscic tutejsza atmosfere. forum jest po to by wyrazac zarowno pozytywne jak i niegatywne opinie o produkcie. Jestem posiadaczem tego modelu od ponad 2 m-cy. generalnie jest to genialny tv ale zgadzam sie z tymi co pisza ze ma wady. kazdy model kazdej marki jest inny,tzn : 10 tych samych modeli marki philipsa czy samsunga czy sony, itd bedzie sie od siebie roznic!!! choc to jest produkcja masowa kazda sztuka tego samego modelu nie bedzie taka sama!!! Podobnie jest z samochodami. Ja akurat naleze do tych "zadowolonych" ale kazde krytyczne zdanie czytam z uwaga bo w kazdej chwili czar moze prysnac i moge byc w takiej sytauacji jak kolega Dzaceq.
Pytanie do kolegow Szybal i Ataszek: Przyznajcie z czystym sumieniem ze w waszych egzemplarzach nie ma nawet minimalnego efektu bandingu? Mowie tu o zrodlach ogladania codziennej tv a nie w 4K czy HDR. Szczerze - nie uwierze ze takiego efektu u was nie ma. A jezeli naprawde nie ma - to powinniscie grac w totka. Pozdr.
 

DzaceQ

Banned
Dzięki za wsparcie osób myślących bo już przez chwilę sądziłem, że trafiłem na mało obiektywne forum proszę mieć na uwadze, że każdy posiadacz może borykać się z takim problemem jak ja dobrze kolega wyżej to napisał. U mnie też przez niespełna dwa miesiące było wporzadku.
 
Ostatnia edycja:

Slimkrk

New member
Tak. Po wymianie nie mogę się do niczego przyczepić i jestem zadowolony. Jedynie nie mogę sobie poradzić z tymi szarościami, nie wiem jakimi ustawieniami to zniwelować. Moja sytuacja od sytuacji kolegi DzaceQ różni się tym, że mój TV nie miał styczności z serwisem Philipsa. Zostało to załatwione na poziomie sklepu gdzie TV kupowałem.
 

xMaraSSx

New member
Przyznajcie z czystym sumieniem ze w waszych egzemplarzach nie ma nawet minimalnego efektu bandingu? Mowie tu o zrodlach ogladania codziennej tv a nie w 4K czy HDR. Szczerze - nie uwierze ze takiego efektu u was nie ma. A jezeli naprawde nie ma - to powinniscie grac w totka. Pozdr.

Niczego takiego w codziennym użytkowaniu nie zauważam, a w plansze testowe się nie bawiłem bo nie widzę takiej potrzeby.
 

szybal

Banned
Delikatny akceptowalny banding występuje.
Dla mnie najsłabszy w tym modelu jest pilot.
A po za tym jak już pisałem to najlepszy model jaki miałem.
 

2018

New member
Szarości:
zmniejsz jasność do poziomu 25 - 30 pkt.
Teraz obraz staje się soczysty, barwy grają ...
Musisz się to tego typu nastaw przyzwyczaić.
Czytelność obszarów szarości 2,5 - 5 % ma znaczenie dla filmów czarno-białych.
W tej sprawie polecam: "Pół żartem pół serio". Ew. "Kanał" Wajdy.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
czas oczyscic tutejsza atmosfere. forum jest po to by wyrazac zarowno pozytywne jak i niegatywne opinie o produkcie. Jestem posiadaczem tego modelu od ponad 2 m-cy. generalnie jest to genialny tv ale zgadzam sie z tymi co pisza ze ma wady. kazdy model kazdej marki jest inny,tzn : 10 tych samych modeli marki philipsa czy samsunga czy sony, itd bedzie sie od siebie roznic!!! choc to jest produkcja masowa kazda sztuka tego samego modelu nie bedzie taka sama!!! Podobnie jest z samochodami. Ja akurat naleze do tych "zadowolonych" ale kazde krytyczne zdanie czytam z uwaga bo w kazdej chwili czar moze prysnac i moge byc w takiej sytauacji jak kolega Dzaceq.
Pytanie do kolegow Szybal i Ataszek: Przyznajcie z czystym sumieniem ze w waszych egzemplarzach nie ma nawet minimalnego efektu bandingu? Mowie tu o zrodlach ogladania codziennej tv a nie w 4K czy HDR. Szczerze - nie uwierze ze takiego efektu u was nie ma. A jezeli naprawde nie ma - to powinniscie grac w totka. Pozdr.

Jakbyś śledził dokładnie ten wątek to byś nie zadawał przynajmniej mi takiego pytania - napisałem już wcześniej : banding jest ale na.poziomie zupełnie akceptowalnym - taka przypadłość tej technologii !
Dla.mnie największą wadą jest brak zwrotnego BT.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Delikatny akceptowalny banding występuje.
Dla mnie najsłabszy w tym modelu jest pilot.
A po za tym jak już pisałem to najlepszy model jaki miałem.

Sam pilot jako pilot robi wrażenie - jest masywny i wygląda na produkt premium !
Obsługa jego mogła by być bardziej intuicyjna.
Zobaczcie sobie pilota od LG Oled B7 - wygląd to śmiech na sali a TV za 10k
 

DzaceQ

Banned
Pilot akurat wedle mnie jest genialny ale niestety nie pilot mam oglądać tylko czysty obraz, najważniejsza rzecz w tv to właśnie matryca. Ciekawi mnie w jakich warunkach czyszczą te matrycę by nie dostały się do środka jakieś paprochy... Szczerze wątpię czy robią to w pomieszczeniach odpylonych...
 

szybal

Banned
Pilot akurat wedle mnie jest genialny ale niestety nie pilot mam oglądać tylko czysty obraz, najważniejsza rzecz w tv to właśnie matryca. Ciekawi mnie w jakich warunkach czyszczą te matrycę by nie dostały się do środka jakieś paprochy... Szczerze wątpię czy robią to w pomieszczeniach odpylonych...
Genialny? piszesz tak jak byś go nie używał lub nie widział na oczy.
Poprzednik np. W 8008 był z sygnałem radiowym nie trzeba było celować w tv ,
Tu też klawisze kierunkowe działają dosyć dziwnie trzeba się przyzwyczaić.
Jest duży i ciężki.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
czuje hejt "ciemnej mocy". sledze od poczatku ale nie musze pamietac wszystkiego ze 153 stron! U mnie rowniez akceptowalny efekt bandingu ale to oznacza ze ten tv nie jest idealny, choc szczerze przyznam ze ciezko rowno podswietlic 65 cali wiec faktycznie to mala wada jak na takiego kolosa. zycze spokojnej niedzieli
 

DzaceQ

Banned
Genialny? piszesz tak jak byś go nie używał lub nie widział na oczy.
Poprzednik np. W 8008 był z sygnałem radiowym nie trzeba było celować w tv ,
Tu też klawisze kierunkowe działają dosyć dziwnie trzeba się przyzwyczaić.
Jest duży i ciężki.
Poprzednika nie miałem bo to mój pierwszy Philips tak dla mnie jest genialny lubię masywne piloty i jakoś nigdy nie celuje w tv, jedyny mankament to właśnie przyciski kierunkowe ale po dwóch tygodniach się przyzwyczaiłem.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
czuje hejt "ciemnej mocy". sledze od poczatku ale nie musze pamietac wszystkiego ze 153 stron! U mnie rowniez akceptowalny efekt bandingu ale to oznacza ze ten tv nie jest idealny, choc szczerze przyznam ze ciezko rowno podswietlic 65 cali wiec faktycznie to mala wada jak na takiego kolosa. zycze spokojnej niedzieli

To znajdź i przedstaw nam idealny TV - przynajmniej w 65" i takiej cenie !
 

makrela44

New member
Witajcie
Zamierzam kupić TV w cenie ok 7000 zł.
Rozważam Philipsa PUS8102, ale także Sony XE9005.
Świetne opinie ma Panasonic TX-65EX780E (ale tu cena przewyższa moje założenia). A może jeszcze coś innego?
Co sądzicie o tym wyborze?
Pozdrawiam
 

DzaceQ

Banned
Co za teoria spiskowa nie dam rady!:)
Oglądnij film podany przez kolegę, to nie teoria tylko pytanie dlaczego w fabryce naprawiaja matrycę i gdzie one potem są wykorzystywane, spotkałem się z taką opinią, że dla cięcia kosztów jest to całkiem możliwe. Powtarzam pytanie nie teoria tymbardziej spiskowa. Pewnie lądują w refrubach.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witajcie
Zamierzam kupić TV w cenie ok 7000 zł.
Rozważam Philipsa PUS8102, ale także Sony XE9005.
Świetne opinie ma Panasonic TX-65EX780E (ale tu cena przewyższa moje założenia). A może jeszcze coś innego?
Co sądzicie o tym wyborze?
Pozdrawiam
Sam decyduj ja kupuje Philipsy bo uwielbiam Ambilight.
Po za tym obraz też mają rewelacyjny.
 
Do góry