Pierwsze kino Cinema3D

Bipo

Active member
Bez reklam
Czytaliście opisy ludzi, kolejne kino z przesądzona głośnością. Czy Ci co kalibruje audio w takim kinie są w stanie zrozumieć że ludzią się nie podoba jak audio napie....la na max a nie gra. Wysoki poziom glosnosci przy filmie z dużą ilością efektów skutecznie może zrazić klienta. I jedyne co zapamięta to ból głowy po seansie. Już kiedyś o tym wspominałem na forum, że w kinach przesadzają niekiedy z głośnością i dlatego moja żona przestała chodzić do kina. Ja też nieraz Lubie sobie obejrzeć ulubiona scenę trochę głośniej jak testuje coś, ale oglądać wszystkie filmy na takim poziomie vol niedalbym rady.
Ponadto z tego co ludzie napisali w trakcie filmu dwa dodatkowe ekrany załącza ja się tylko w określonych scenach, nie są aktywne non stop...
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Przy takiej wielkości,ciekawie to może się prezentować,dając wrażenie,że więcej nas otacza,tylko szkoda,że to nie jedna warstwa zakrzywionego ekranu ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ponadto z tego co ludzie napisali w trakcie filmu dwa dodatkowe ekrany załącza ja się tylko w określonych scenach, nie są aktywne non stop...

Jakoś sobie tego nie wyobrażam. Oglądasz film, a tu sru i nagle dwa wielkie ekrany z boku załączone.
Jak dla mnie, to mogliby wprowadzić kino z kanapami, człowiek by się wyogodnie wyłożył z kobitką... tylko po co?
Przecież to już mamy wszystko w domu ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jak dla mnie, to mogliby wprowadzić kino z kanapami, człowiek by się wyogodnie wyłożył z kobitką...

To ma być kino dla kinomaniaków :razz::D
Kobitki i szampany dopiero po seansie,a jak taka jedna czy druga (mniej znana) będzie w trakcie coś gadać,czy przeszkadzać,to z łokcia ją...:mrgreen::-D;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czytaliście opisy ludzi, kolejne kino z przesądzona głośnością. Czy Ci co kalibruje audio w takim kinie są w stanie zrozumieć że ludzią się nie podoba jak audio napie....la na max a nie gra. Wysoki poziom glosnosci przy filmie z dużą ilością efektów skutecznie może zrazić klienta. I jedyne co zapamięta to ból głowy po seansie. Już kiedyś o tym wspominałem na forum, że w kinach przesadzają niekiedy z głośnością i dlatego moja żona przestała chodzić do kina.
Mój młody przez długo nie mógł chodzić do kina - wytrzymywał max 20 minut, i prosił, by już wyjść, że za głośno. Dlatego najbardziej wkurza mnie to przy filmach dla dzieci. Pamiętam, że kiedyś, kilka lat temu był protest, chyba nawet było o tym w mediach - rodzice napisali jakiś list otwarty do kin, dystrybutorów, o zmniejszenie głośności na filmach dla najmłodszych - oczywiście sprawa szybko ucichła..., a szkoda, bo też chętnie bym się pod tym podpisał. Widać dyrektorzy mają gdzieś zdrowie dzieci, a liczy się referencyjny poziom głośności.
Ciekawe, czy tacy też w domu też puszczają dzieciom na takowym...
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Jakoś sobie tego nie wyobrażam. Oglądasz film, a tu sru i nagle dwa wielkie ekrany z boku załączone.
Jak dla mnie, to mogliby wprowadzić kino z kanapami, człowiek by się wyogodnie wyłożył z kobitką... tylko po co?
Przecież to już mamy wszystko w domu ;)

Dokładnie i nawet drinki z palemką podają.... ;-)

I najważniejsze: GŁOSNOŚĆ SEANSU DOSTOSOWUJE SIĘ IDEALNIE POD SIEBIE I RODZINĘ!!!" :krol:
 
Hehe w Gdyni w Heliosie jest tak, że masz kanapy 2osobowe i miejsca tyle że możesz leżeć. W domu ten plus że puza może być w każdej chwili ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kino z lektorem? Daj spokój, lektor dla kinomaniaka to zło absolutne, żeby nie powiedzieć profanacja.
Takie rozwiązania są dobre dla analfabetów. Film to, to nie tylko wizja, a także dżwięk, niczym nie zakłócony. Jedno i drugie tworzy całość.
Gadający gość na ekranie, to jak świnie które jedzą w kinie.
 

enocyl

Banned
Bez przesady. Sam lektora nie trawię, ale mój ojciec nie lubi filmów z napisami i woli lektora. Z tego też powodu nie chodzi do kina i czeka na premierę BR. Trochę za ostro do tego podchodzisz. Co ci przeszkadza, że będzie puszczany lektor w sali obok? ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W zasadzie nic, ale skoro jesteśmy na forum hdtv to z natury cenimy jakość i bezkompromisowe rozwiązania. Dżwięk i tonacja głosu aktorów z nałożonym lektorem to zabieranie wrażeń. Niczym to się nie różni od koncertu, chcemy słyszeć 1 d o 1. Nikt tam nie tłumaczy słów piosenki. Równie dobrze możemy zapytać co komu szkodzi oglądanie Transformersów na dwóch pierdziawkach z Tesco i tv w kuchni. Sam jesteś tego przykładem - cenisz sobie jakość.
Twój Ojciec podchodzi do tego na luzie, u mnie w rodzinie jest podobnie.
No, ale ok. Niech sobie będzie gdzieś obok na sali. Może i racja.
Chociaż mi się kino stacjonarne zawsze kojarzyło z jakością.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig z całym szacunkiem ja też nie lubię lektora ale jak byśmy podchodzili w taki sposób że jesteśmy na profesjonalnym forum hdtv to nie powinno być mowy tutaj o filmach ściąganych czy też o oglądaniu filmów poniżej rozdzielczości FHD, albo oglądaniu filmów na Polsacie "w super jakości z fajnymi reklamami" itp.. ... a jest jak jest - gro osób ogląda ściągane filmy i do tego w rożnej jakości trzeba zaznaczyć... a oceniane są filmy przed premierami i nie koniecznie po obejrzeniu takiego czy innego filmu w kinie. Więc skoro mowa jest o czymś takim to jak ktoś lubi filmy z lektorem to również osobiście nie widzę problemu jak ktoś o tym tutaj pisze.. i bym się osobiście zastanowił co jest większą profanacją.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie nie o to mi chodzi ściągają Ci co chcą ściągać i nie ma to znaczenia czy on jest profesjonalistą czy też nie.. to zależy od innych rzeczy czy też podejścia do tych rzeczy.. bez względu czy ktoś ma KD za 10-50 czy 100 tys. ale jeślibyśmy chcieli być mega profesjonalni to nie powinno być na takim forum mowy o ściąganiu czy też nie powinniśmy pisać o oglądaniu filmów w tv.. a szczególnie jeśli powiedzmy są ludzie, którzy mają takie czy inne KD za takie czy inne pieniądze..

Bo tak tak jakbyśmy weszli na jakieś forum z fajnymi brykami z fajnymi silnikami o bardzo dużych osiągach, a pisali o instalacji gazowej..można ale ...

A skoro jest to wg mnie ala forum profesjonalne to piszą ludzie o wszystkim..
 

enocyl

Banned
Tak jak pisałem wcześniej, jak najbardziej jestem za lektorem w kinie pod warunkiem, że będzie również standardowy seans z napisami. Jest szansa, że przyciągnie to więcej ludzi i może bilety stanieją? ;D
Wad lektora nie trzeba mi tłumaczyć. Według mnie też nie da się tego słuchać. Często jest tak, że nie słychać kompletnie różnych smaczków bo oryginalna ścieżka jest tak bardzo wyciszona.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lektor psuje całą dynamikę filmu. Oglądasz transy gdzie aktorzy uciekają przed złymi Decepticonami, Shia LaBeouf zdyszany, przestraszony ledwo jest w stanie wydusić z siebie 2 słowa do Megan Fox, a tymczasem lektor mówi swoim normalnym spokojnym tonem niczym ksiądz na miesięcznicy smoleńskiej... Żadnego Lektora w filmie, nigdy!!!

Lolek
Są tacy co ściągają 1;1 BD toż to też profesjonaliści:D
 
Do góry