Philips vs Panasonic! Pomocy!

kubek93.93

New member
4 a nie 3 HDMI, Bluetooth, zależało mi na matrycy 100Hz no ale jak mówicie że PAnasonic wyrabia to nie problem, nie ma nagrywania na HDD, Panas ponoć nie czyta wszystkich formatów wideo, no i po częsci brak tego smarta/androida,3D(chociaz tego juz pewnie nie znajde) czytnik kart pamieci i tego typu rzeczy
 

kubek93.93

New member
A jeszcze zapytam, Jest mozliwe ze 58 Panasonica serii 700 będzie miała lepszy obraz niż 50 tej samej serii? bo ogladałem dzisiaj te dwa TV i na 58 obraz nie wydawał ciekawszy ale na naziemnej czasami smużyły nawet ruchy warg.. A jak sie ma do niego Sony 49XE8005 bodajże?
 

destructor

New member
Bez reklam
Jeśli o takie bogactwo chodzi to może być ci ciężko znaleźć ten odpowiedni tv w takim pułapie cenowym. Jak ma jedno to nie ma drugiego. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, niezależnie jaki to byłby telewizor jest kupno zewnętrznego smarta i po problemie nawet w przypadku zmiany telewizora. Jest takie powiedzenie - co jest do wszystkiego to jest do niczego.
Pytasz o sony. Ten temat może da ci do myślenia:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/136199-klatkowanie-filmu.html

Ludzie patrzą na nadźganie do telewizora nie wiadomo czego, może nawet radaru a potem - dlaczego mi obraz smuży, dlaczego klatkuje. Ano dlatego że wybrałeś bogactwo "wokółobrazowe" a nie obraz.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Jeśli o takie bogactwo chodzi to może być ci ciężko znaleźć ten odpowiedni tv w takim pułapie cenowym. Jak ma jedno to nie ma drugiego. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, niezależnie jaki to byłby telewizor jest kupno zewnętrznego smarta i po problemie nawet w przypadku zmiany telewizora. Jest takie powiedzenie - co jest do wszystkiego to jest do niczego.
Pytasz o sony. Ten temat może da ci do myślenia:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/136199-klatkowanie-filmu.html

Ludzie patrzą na nadźganie do telewizora nie wiadomo czego, może nawet radaru a potem - dlaczego mi obraz smuży, dlaczego klatkuje. Ano dlatego że wybrałeś bogactwo "wokółobrazowe" a nie obraz.
Trafione w sedno. Pełna zgoda. Ludzie już zapomnieli do czego ma służyć telewizor i chcą mieć komputer w tv.
Również jestem za tym by kupić przyzwoity zewnętrzny box i wtedy jest urządzenie które są te wszystkie bajery niezależnie jaki będziemy mieli tv. A przy doborze tv kierować się trzeba przede wszystkim jakością obrazu i płynnością ruchu.
 

destructor

New member
Bez reklam
Pozwolę sobie wkleić część posta z innego forum z października tego roku:
Ja mam je na leciwym już Minix X7 i nawet Kodi daje radę, a sprzęt już jest jedną generacje procesora do tyłu w porównaniu do tych nowych. Co do MiBox to obejrzyj sobie na YouTube jego możliwości.

Kolega ma chiński box z Aliexpress 1gb ram,4k,procesor Amlogic 920 za 150zl i używa na tym Kodi bez problemu.
To teraz wyobraźcie sobie jak długo w tym nowym TV będzie wspierany smart? Obstawiam, że przez pierwsze parę miesięcy, nawet nie rok, nie wspomnę o ilości błędów. A tu proszę stare pudło i daje radę.
I jeszcze to:
Mam nowy TV ze smartem ale jednak wolę korzystać z MiBoxa.
I to by było na tyle w temacie smartów w TV.
 

kubek93.93

New member
Panasonic w takim razie numer 1.. A co powiecie o Samsungu 55MU6400? Dzisiaj znajomy kupił i dzwonił że obraz ponoć zżyleta.. Miał ktoś okazje go oglądać?
 

destructor

New member
Bez reklam
Na 4K zawsze będzie żyleta choćbyś kupił mantę. Niech włączy mecz który podałem w temacie o MU7002 i sprawdzi sytuacje które tam opisałem.
Rozumiem że masz jakiś TV? Zawsze możesz na start kupić TV Boxa i zobaczyć jak hula i czy ci pasuje a potem już będziesz miał w nosie czy tv ma supersmartv, terrarium itp itd, będziesz szukał najlepszego obrazu.
 
Ostatnia edycja:

kubek93.93

New member
No właśnie sprzedałem tydzień temu H6400.. I już żałuje.. Niby oglądali naziemną. W samsungu z bajerów właśnie miałem wszytsko.. Ale chyba wezme tego Panasa.. Nikt np. nie spotkał się ze smużeniem w tym TV? Ja dzisiaj w naziemnej w sklepie zauważyłem jakby warki się rozdwajały czasami..
 

destructor

New member
Bez reklam
Jeśli włączysz film ze smużeniem to będzie ci smużył. Ale to są filmy tak nagrane, żaden tv tego nie odtworzy inaczej. Jak będzie sygnał z naziemnej jak tv katowice to szału nie będzie nigdy. Skoro masz w sklepie naziemną to możesz sobie porównać na innych tv też w sklepie. Twoje oczy muszą wybrać.
 

kubek93.93

New member
Oki bo już mam dosyć. Okroiłem wybór do 2 sztuk. Miał ktoś porównanie Sony 55XE7005/7096 do Panasonica 50XE700E/703E? Kilka cali więcej w tej samej cenie, parametry podobne, a Tv i tak będzie pod naziemna albo kompem..
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ja bym brał Panasa...nie znam żadnych negatywnych komentarzy czy negatywnych ocen po testach , jest to po prostu dobry tv jak chcesz bardzo dobry kup OLED-a
 

destructor

New member
Bez reklam
Panasonic nie czyta zbyt dużego grona formatów plików ale zależy jakie potrzebujesz. Formaty masz w instrukcji na stronie panasonica, można sobie ściągnąć. Jeśli chodzi o żonglerkę formatami plików to jedynym właściwym do tego rozwiązaniem jest tv box, który jest do tego stworzony a nie na siłę wciśnięty smart do telewizora.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips czyta wszystko , Panasonic czyta niewiele.
Nie jest nic wciśnięte i działa normalnie.
A ile masz max kasy - bo pojawiły się nowe modele .
 

kubek93.93

New member
Oświeże temat i napisze krótko: Wybrałem Panasonica EX700 i... I patrze na niego kiedy musze... Obraz naprawde ładny ale smużenie obrazu niszczy ten telewizor.. Odradzam.
 

Disk85

New member
Nie wiem co w nim smuży bo u mnie jest wszystko ok i dosyć ładnie więc jestem zadowolony z 58ex700e może sygnał,a może ustawienia...
 
Do góry