Philips vs Panasonic! Pomocy!

kubek93.93

New member
Dla niedowiarków! Odrazu dodam że widziałem w innym sklepie z tym że 58ex703 i tego nie było.
Na foto prawy górny róg to Panasonic 50EX703! I odrazu mówię jakby nie stać czy po prawo czy po lewo czy na palcach, cały czas ten sam efekt. Stałem pół godziny ale niestety prezentacja była inna i udało się tylko to uchwycić.
 

Attachments

  • 25139032_947494745397487_345895011_o.jpg
    25139032_947494745397487_345895011_o.jpg
    169,3 KB · Wyś: 43

destructor

New member
Bez reklam
Za ubogi w smarcie?
To zależy kto po co kupuje telewizor. Dla mnie ma dawać dobry obraz a smart tv dokupię osobno. Przestanie być wspierany smart kupię inny, nowszy za parę groszy. Tymczasem twój upakowany tv przestanie być wspierany bardzo szybko i chyba tv nie będziesz wymieniał? To samo z dźwiękiem, jeśli dźwięk to tylko z zewnętrznych głośników da frajdę. Zmienisz kiedyś tv a głośniki i smart zostaną i szukasz tylko obrazu. No ale jak kto woli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z badań wynika , że ludzie wolą kupować zintegrowane sprzety, dlatego producenci dostosowują się do potrzeb.
Wszystkie firmy które tak robią wygrywają w sprzedaży, wszystkie które tak nie robią przegrywają.
Panasonic leci na łeb na szyję. W USA już nie sprzedają.
Więc odpowiedź bardzo prosta kto ma rację.
Można zawracać kijem Wisłę ale szkoda czasu i pracy.
Ze smartem jest podobnie.
 

destructor

New member
Bez reklam
Z jakich badań? Bo wśród moich badań odwrotnie.

Nie tylko Panasonic wycofuje się z USA ale lepiej napisać Panasonic niż - Panasonic i .....
https://www.consumerreports.org/lcd...be-having-a-tough-time-buying-a-panasonic-tv/
Na różnych forach USA jakoś nie widzę niezadowolenia z tv Panasonica a wręcz odwrotnie i chcieli by jego powrotu. Jeszcze nie napisałeś dlaczego między innymi Panasonic się stamtąd wycofuje, bo to jest najbardziej istotne.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Dodam, że mój tv był dobrze oceniany m.in. za dźwięk. I tak sobie ten dźwięk miałem dopóki na próbę nie podłączyłem głośników od komputera przez zwykłego jacka. I tak już zostało. I chętnie kupię jakiś fajny zestaw ale nie mam weny do testów. Do smarta mi nie spieszno bo mam narazie podpiętego PCta z dyskiem SSD więc tu żaden smart nie dorówna, choć wiadomo więcej prądu mi zeżre ten PC ale jakoś większej różnicy w rachunkach nie ma. Za to mogę przeglądać internet w oka mgnieniu, grać, pisać dokumenty i co tylko chcę, bez martwienia się czy android mi to obsłuży albo czy mi taki format filmu się uruchomi, czy napisy będą polskie. Jeśli bym nie miał PC, na pewno miałbym zewnętrznego smarta odpowiednio wypasionego a nie popierdółkę z tv, gdzie nie wiadomo czy będzie wspierana i jak jest w ogóle zaprogramowana. Producent smarta martwi się tylko o tego smarta a nie o kilka rzeczy naraz (wszytko w jednym tv).
Zintegrowanie wszystkiego to nie jest dobry trend. Weźmy takiego laptopa z polutowanym procesorem, kartą grafiki. Coś siądzie i? No i całość jest złomem. Gdyby nie to, zawsze można się pokusić o wymianę jednego podzespołu. Z tv jest tak samo.
Szanujmy swoich rodaków i nie wciskajmy im chińszczyzny a jeśli im ją wciskamy to nie na siłę ale z rozwagą.

I oczywiście każdy kupi to co dla niego lepsze. Dla mnie i moich znajomych jak wyżej.
 
Ostatnia edycja:

kubek93.93

New member
Napisałem tam gdzieś w smart-cie? Mam pod TV podłączonego na stale PC często lapka a co do dźwięku mam Denona spietego z kolumnami DIY więc akurat nie o to mi chodziło.. Mam na myśli 3 wejścia HDMI gdzie 4 jest mi potrzebne, matryca 60Hz, Bluetooth też przydatne jak dla mnie, 780 miał 3D fakt przeżytek i już wycofują się z 3D ale w H6400 czasami korzystałem.. To z tego co tak z głowy pamiętam. Ten Philips by mi pasował ale ta matryca IPS.. chyba poczekam na nowe modele 2018
 

KamilaKornet

New member
to modele wszystkie(nawet premium) teraz Philipsa mają matrycę na Ips? Żaden nie ma Va?Niemożliwe bo Phil 8102 ma Va...ja nie akceptuję Ips...absolutnie .
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
Dokładnie! I nie każdy musi lubieć takie bajery jak: amblilight, android, kodi itp. ;-)

a czy ja mówię że każdy musi lubić matrycę Va? Ja lubię ..Ips jest beznadziejne i tyle ,ja nie oglądam tv z kąta tylko na wprost i tyle.android i kodi to tylko dodatki a ambilight to duża wartosć dodana , z reguły większosć osób które tego zasamakuje chce nadal korzystać..ja lubie 3D i jak mi tv wysiadzie juz miec nie będę bo producenci rezygnuja z upodobań konsumentów tylko dokłądają bzdury nie poprawiające wcale jakosci obrazu..
 

strazakp

Banned
a czy ja mówię że każdy musi lubić matrycę Va? Ja lubię ..Ips jest beznadziejne i tyle ,ja nie oglądam tv z kąta tylko na wprost i tyle.android i kodi to tylko dodatki a ambilight to duża wartosć dodana , z reguły większosć osób które tego zasamakuje chce nadal korzystać..ja lubie 3D i jak mi tv wysiadzie juz miec nie będę bo producenci rezygnuja z upodobań konsumentów tylko dokłądają bzdury nie poprawiające wcale jakosci obrazu..
Dokładnie tak. Producenci w modelach że średniej i niższej półki już praktycznie nic nie robią z poprawą jakości obrazu i płynności a wsadzają jakieś tam coraz nowsze bajery w postaci smartow z tysiącem aplikacji i lampki LED z tyłu. Dopiero w modelach za dobrych kilka tysięcy ważny jest obraz a Smart bywa dodatkiem.
 

KamilaKornet

New member
Nawet łobuzy zamiast matryc 100 120 hz kładą stare 60 hz które smużą..ale co wymagać jak teraz jest moda na chińskie TCl i Plazmach Pioneera pozostało wspomnienie...świat idzie w kierunku byle jakości.
Oledy tak bardzo cieszą klienta że zwroty i reklamacje są po tygodniu uzytkowania..żółte plamy, duszki i wypalenia..cud technologia.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Smuży to mój stary HD ready z Samsunga który kupiłem 10lat temu...widziałem TCL p60 czy Panasonic 58ex700e i jakoś ja tam smużenia nie widziałem , WIELU użytkowników też nie I PRZYPOMINAM na mu7002 też widać smużęnie podczas bardziej dynamicznych scen , może nie jestem zbyt wybredny ale ja bym nie porównywał starych matryc do dzisiejszych BO TO PRZEPAŚĆ
 
Do góry