Philips vs Panasonic! Pomocy!

strazakp

Banned
Smuży to mój stary HD ready z Samsunga który kupiłem 10lat temu...widziałem TCL p60 czy Panasonic 58ex700e i jakoś ja tam smużenia nie widziałem , WIELU użytkowników też nie I PRZYPOMINAM na mu7002 też widać smużęnie podczas bardziej dynamicznych scen , może nie jestem zbyt wybredny ale ja bym nie porównywał starych matryc do dzisiejszych BO TO PRZEPAŚĆ
Ja bym nie generalizowal bo mam Samsunga 10cio letniego fullhd 120hz który gra pięknie i nie smurzy i mam panasonica 58dx700 który ma 60hz i też nie smurzy.
Generalnie nauczyłem się już że suche dane na papierze o niczym nie świadczą bo tv sporo droższy i teoretycznie lepszy może być w realu gorszy (plamy niedoświetlone, smurzenie, zacinający się Smart, itp) od tego tańszego. Trzeba wziąć na test materiał na USB i iść do sklepu by zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości.
 

KamilaKornet

New member
Smuży to mój stary HD ready z Samsunga który kupiłem 10lat temu...widziałem TCL p60 czy Panasonic 58ex700e i jakoś ja tam smużenia nie widziałem , WIELU użytkowników też nie I PRZYPOMINAM na mu7002 też widać smużęnie podczas bardziej dynamicznych scen , może nie jestem zbyt wybredny ale ja bym nie porównywał starych matryc do dzisiejszych BO TO PRZEPAŚĆ

Mam Phiipsa 9607 ma 5 lat chciałabym byś mi pokazał jakiś edge led krawędziowy z 2017 roku który ma taki obraz i czerń jak matryca tego Phila..własnie dzisiejsze matryce są coraz gorsze jakościowo.Widziałeś ja na demo w sklepie czy na różnych sygnałach w domu?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Widziałem w wielu miejscach , tak jak pisze strażak i mógłbym to samo napisać , w pełni się z nim zgodzę...to że telewizor ma matrycę 60hz nie oznacza że smuży zresztą 120tki też smużą ale mniej ALE JEDNAK SMUŻĄ :) 5 a 10lat to spora różnica bo masz jednak nowszy model od mojego
 

Jacek144

New member
Nawet łobuzy zamiast matryc 100 120 hz kładą stare 60 hz które smużą..ale co wymagać jak teraz jest moda na chińskie TCl i Plazmach Pioneera pozostało wspomnienie...świat idzie w kierunku byle jakości.
Oledy tak bardzo cieszą klienta że zwroty i reklamacje są po tygodniu uzytkowania..żółte plamy, duszki i wypalenia..cud technologia.

Ile sprzedajesz oledów?
 

KamilaKornet

New member
Tu nawet nie chodzi o to że mam nowszy model...mój jest z pełnym podświeteniem led a producenci świadomie z nich zrezygnowali już dawno właśnie by obniżyć drastycznie i jakość ale i cenę..w klasie premium każda firma ma góra jeden dwa takie modele na dziś..nie chciałam cloudingu to świadomie kupiłam drozej..tak samo jak dziś nie potrafiła bym sie cieszyć z jakosci Oleda znając jego potężne wady.,,
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Takie są czasy niestety ale to nie oznacza żę są kiepskie bo dla kogoś tcl p60 jest kiepski a dla mnie nie bo po przesiadce z hd ready , starego klamota na tego tcl-a to PRZEPAŚĆ dla mnie obraz jest WOW bo niewiele on się obrazem różni od droższych Samsungów z tej samej półki czyli podstawowej a jest trochę tańszy
 

rowin1991

New member
Hej mam pytanie czy mogę sobie dokupić do tv panasonic tx-exm715 touchpada? bo jak widziałem pilot standardowy to tragedia:D[/
pewno tak jak chodzi pod androidem ewentualnie logitech harmony ,,,jeden ale pozradny do wszystkiego.

Masz moze jakis fajny filmik z tym pilotem? nie mialem z nim stycznosci. Wiem ze panasonic ma firefoxa os system wiec bedzie działać czy nie?
 

KamilaKornet

New member
To skąd masz takie informacje o oledach?

Nie tylko to forum istnieje..sa inne konkurencyjne tam masz masę zdjec pokazujacych wady i Lg i Philipsa żal to ogladać i czytać co wypisują rozżaleni nabywcy tych bubli.. żólć powidoki duszki wypalenia,,ale w sklepie obraz żyleta na demo wow jaka czerń.
Na tym forum takie tresci sa wykasowywane i usuwane jak wczoraj wcieło połowę wątku bo prawda kole.Jest granica wolnosci słowa :)niestety.zawsze lepiej spytać użytkownika lub nabywce towaru niz sprzedawcę czy dystrybutora...ten pierwszy nie ma interesu krecić...i wprowadzac w bład.
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
Takie są czasy niestety ale to nie oznacza żę są kiepskie bo dla kogoś tcl p60 jest kiepski a dla mnie nie bo po przesiadce z hd ready , starego klamota na tego tcl-a to PRZEPAŚĆ dla mnie obraz jest WOW bo niewiele on się obrazem różni od droższych Samsungów z tej samej półki czyli podstawowej a jest trochę tańszy

Ważne że Jesteś zadowolony.I tylko o to chodzi.Ja szanuję cudze wybory i poglądy.To tylko tv i nie warto przepłacać.
 

Jacek144

New member
Nie tylko to forum istnieje..sa inne konkurencyjne tam masz masę zdjec pokazujacych wady i Lg i Philipsa żal to ogladać i czytać co wypisują rozżaleni nabywcy tych bubli.. żólć powidoki duszki wypalenia,,ale w sklepie obraz żyleta na demo wow jaka czerń.
Na tym forum takie tresci sa wykasowywane i usuwane jak wczoraj wcieło połowę wątku bo prawda kole.Jest granica wolnosci słowa :)niestety.zawsze lepiej spytać użytkownika lub nabywce towaru niz sprzedawcę czy dystrybutora...ten pierwszy nie ma interesu krecić...i wprowadzac w bład.

Jak ktoś jest zadowolony to najczęściej nie ma go na forum. W każdej produkcji zdarzają się egzemplarze złej jakości. Nie ma produkcji bez braków. Toyota lider jakości i ma ok 3% wadliwych samochodów przed sprzedażą. Choroby wieku dziecięcego są i będą. Do każdego produktu można się przyczepić. Są tacy ludzie. Ja u siebie w RTV ......widzę wypalonego IPS-a. Czy to znaczy że wszystkie są do d...y?
 

destructor

New member
Bez reklam
Ktoś jeszcze jakieś opinie? Szczególnie mi zależy na posiadaczach owych TV.
58ex703 dotarł dziś. Dużo testów nie było ale możesz zobaczyć krótką opinię:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1430751-post240.html

Jak pytania masz to zadawaj. Tv szedł z cyfrowego polsatu, obraz żywy, kolory żyleta, dopiero w warunkach domowych rozwinął skrzydła.
Nie widziałem różnicy obrazu pomiędzy ex700 a ex780, ten drugi wiadomo HDR lepiej wypada choć nie testowałem pod tym kątem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips właśnie wprowadza PUS8602 z kropkami kwantowymi. Kolory - bajka !
Nowy procesor P5 nie daje szans konkurencji - to jak podrasowany samochód.
Ambilight potrójny, pełne multimedia:
Terrarium - tysiące filmów
Kodi 17 - dziesiątki tysięcy filmów i programów
MxPlayer odtwarza wszystko.
Dźwięk rewelacja bo w komplecie jest soundbar mocowany na magnesy i pełne stereo.
Pilot z klawiaturą i z obsługą głosową.
Kalibracja profesjonalna gratis.
I cena w promocji olimpijskiej - rewelacyjna.
 

kubek93.93

New member
Panowie, Panas 58xe703 podoba mi się obraz ale jest troszkę ubogi.. I skłonny że względu na cenę byłbym wziąść 50 cali.. Może polecilybyscie coś co bd miało obraz na podobnym poziomie co ten Panasonic a bd troszkę bogatszy? i nie chodzi tu o SMarta..
 

destructor

New member
Bez reklam
tv_azalia%2031900_z_polka_rtv.jpg

źródło: Oprawa telewizorów | Telewizor LED, LCD w stylowej, złotej ramie lub srebrnej ramie
 
Do góry