Philips TV Seria PUK 7150 - czyli model UHD z dodatkowym głośnikiem, z potrójnym Ambilightem na rok 2015

eBizo

New member
U mnie zawiesza się jak się zawieszał. Cast'owanie raz działa, raz nie działa..

Właśnie teraz wracam od telewizora.
Oglądasz sobie YT, nagle brak dźwięku i już nic nie odtworzysz - "Błąd odtwarzania". Nie idą żadne filmiki nawet demo więc po prostu sypie się cały soft. Nie wrócisz też do dekodera (HDMI) bo tam też czarno..
 

dejwis218

New member
Po przeczytaniu tego wątku przeszła mnie chęć na zakup tego telewizora Philips a nie powiem całkiem fajnie sie zapowiadał na papierze no i ten Ambilight ehh szkoda ...
Może polecicie coś mniej awaryjnego w cenie tego TV .
Szukam TV 55"3D UHD do 5 tyś zł.
Z góry dziękuje za propozycję i odpowiedzi

Ps. Rozumie że aktualizacje nie wiele pomogły i problemy występują nadal ?
Pytanie brzmi na co pomogły i co naprawiły dotychczasowe aktualizacje ?
I ile ma w końcu ta matryca 60 hz ?
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Ps. Rozumie że aktualizacje nie wiele pomogły i problemy występują nadal ?
Pytanie brzmi na co pomogły i co naprawiły dotychczasowe aktualizacje ?
I ile ma w końcu ta matryca 60 hz ?

Odpowiem na przykładzie 7170.

Aktualizacje nie pomogły - zawiesza się nadal, choć rzadziej, startuje chyba jeszcze gorzej niż wcześniej, bo co prawda zazwyczaj udaje mu się wystartować na raz, ale za to dość często nie widzi dysku co skutkuje brakiem nagrywania - wcześniej się to nie zdarzało.
Nagrywa z kablówki równie źle, plików avi nadal nie odtwarza, wybranych ustawień z menui nie pamięta (konkretnie np. ustawień zegara).
 

dejwis218

New member
Odpowiem na przykładzie 7170.

Aktualizacje nie pomogły - zawiesza się nadal, choć rzadziej, startuje chyba jeszcze gorzej niż wcześniej, bo co prawda zazwyczaj udaje mu się wystartować na raz, ale za to dość często nie widzi dysku co skutkuje brakiem nagrywania - wcześniej się to nie zdarzało.
Nagrywa z kablówki równie źle, plików avi nadal nie odtwarza, wybranych ustawień z menui nie pamięta (konkretnie np. ustawień zegara).
No to nie zaciekawie ehhh .
Co do zapamiętywania godziny ta sytuacja występuje chyba po odłączeniu tv z sieci czy wyłączenie pilotem? TV sam nie ustawia godziny z internetu? Ciekawe czy te wszystkie problemy to jest wina Android TV czy fizycznie tv Philips zła konstrukcja model ? I czy przypadłości z pus7150 są takie same w pus7170 itp. następnie czy takie problemy mają też tv innych marek na Android TV np.Sony itp.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Cavallino

Banned
No to nie zaciekawie ehhh .
Co do zapamiętywania godziny ta sytuacja występuje chyba po odłączeniu tv z sieci czy wyłączenie pilotem? TV sam nie ustawia godziny z internetu?

No właśnie tego ustawienia nie pamięta, nawet jak dasz Ręczne, to i tak sam się przestawia na Automatyczne.
A jako że jest podejrzenia, że właśnie te ustawienia psują nagrywanie z EPG nadawcy (kablówki), to nie ma jak ominąć problemu.
Modele 71XX mają ten sam soft.
 

nicraM_86

New member
Nowy soft. Niestety niewiele wnoszący.

QV151E_R0.5.38.55 (software creation: 4 april 2016 / software publish-date: 15 april 2016)
- Replacer for the 5.38.52 [71XX, 7600 (including 65PUS7600 bom 2) , 8700 series]
- Google Security Patches and 2 CTS fixes
 

eBizo

New member
Że nie działa tak jak by się od niego oczekiwało. To coś w stylu pierwszych telefonów z Androidem, pamiętam wtedy też kulały, brakowało funkcji i się często zwieszały.
 

dejwis218

New member
Że nie działa tak jak by się od niego oczekiwało. To coś w stylu pierwszych telefonów z Androidem, pamiętam wtedy też kulały, brakowało funkcji i się często zwieszały.
Czyli rozumiem by darować sobie na razie TV z Androidem ?
Jestem właśnie na etapie kupna nowego tv i szukam coś max do 5,5 tyś UHD 3D .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

dejwis218

New member
A można zainstalować na nim Skype i podłączyć jakąś kamerkę. A kto z was jest zadowolony z zakupu tego TV i nie żałuję wydanej kasy no i kto jest nie zadowolony i więcej by go już nie kupił. Bardzo proszę napiszcie parę słów dlaczego tak a dlaczego nie .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

nicraM_86

New member
A można zainstalować na nim Skype i podłączyć jakąś kamerkę. A kto z was jest zadowolony z zakupu tego TV i nie żałuję wydanej kasy no i kto jest nie zadowolony i więcej by go już nie kupił. Bardzo proszę napiszcie parę słów dlaczego tak a dlaczego nie .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Jak dla mnie największymi minusami tego telewizora są:

- zawieszanie się podczas włączania, co prawda ostatnia aktualizacja troszeczkę to poprawiła ale mimo wszystko występuje co w telewizorze z tej półki (ani z każdej innej) nie ma prawa mieć miejsca
- brak YouTube w 4K oraz 3D z YouTube
- Crosstalk przy oglądaniu 3D
- działanie pilota mogłoby być lepsze
- aplikacje typu Ipla czy Player raz działają raz nie

Na plus:
+ jakość obrazu
+ ambilight
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam i jestem zadowolony.
Z 3D nie korzystałem i nie korzystam. Było to szkodliwe i wszystkie firmy w tym roku wycofały się z tej technologii.
Dla mnie najważniejsza jest jakość obrazu i to Philips ma super. Inne rzeczy korzystam z komputera i jestem mega zadowolony. Komputer też się czasem zacina... ale jestem bardzo zadowolony.
Pilot działa 100 na 100 i to z klawiaturą.
A 4K ja puszczam z własnych źródeł i jest rewelacja.
Przy Youtube i tak sygnał jest kompresowany .
Prawdziwe 4K masz na nowych odtwarzaczach 4K !!!
I opad szczęki taki, że długo ja zbierasz z podłogi.
Dopełnieniem jest ambilight, chociaż Ambilux robi ogromne wrażenie.
 

papcio chmie

New member
Ja generalnie z tego TV jestem zadowolony.
Jedna tylko rzecz mnie martwi właśnie z formatem UHD.
Mam trochę filmów UHD w formacie mkv. Z całej tej kolekcji ten TV odtwarza raptem tylko DWA. Przy pozostałych przy próbie odtworzenie pisze "Format nieobsługiwany", i o jaki format tu chodzi naprawdę nie wiem.
W programie The KMPlayer w opcji Info o mediach, porównałem sobie te dwa filmy i jeśli chodzi o kodeki to niczym się nie różnią, więc o co chodzi?
A szkoda bo TV w dzisiejszych czasach to niezłe centrum rozrywki.
Samsung czy LG już od dawna wspierają wszelkie kodeki obrazu i dźwięku, i szkoda że PHILIPS nie wychodzi na przeciw nowinkom technicznym. Liczyłem że teraz z nową aktualizacją coś się polepszy, a tu jak było tak jest.
 

octobre

New member
Ja mam i jestem zadowolony.
Z 3D nie korzystałem i nie korzystam. Było to szkodliwe i wszystkie firmy w tym roku wycofały się z tej technologii.
Dla mnie najważniejsza jest jakość obrazu i to Philips ma super. Inne rzeczy korzystam z komputera i jestem mega zadowolony. Komputer też się czasem zacina... ale jestem bardzo zadowolony.
Pilot działa 100 na 100 i to z klawiaturą.
A 4K ja puszczam z własnych źródeł i jest rewelacja.
Przy Youtube i tak sygnał jest kompresowany .
Prawdziwe 4K masz na nowych odtwarzaczach 4K !!!
I opad szczęki taki, że długo ja zbierasz z podłogi.
Dopełnieniem jest ambilight, chociaż Ambilux robi ogromne wrażenie.

a mógłbym poprosić o więcej szczegółów na temat szkodliwości 3D ? :confused:
 
Do góry