Philips TV Seria PUK 7150 - czyli model UHD z dodatkowym głośnikiem, z potrójnym Ambilightem na rok 2015

nicraM_86

New member
Pomimo wielu krytycznych uwag zdecydowałem się na zakup modelu PUS7150 jako, że głównie będę oglądał TV za pomocą dekodera.

Już pierwszego dnia telewizor uraczył mnie problemem z włączeniem po dłuższym "braku" zasialania. Większość aplikacji takich jak TVN Player / Kinoplex nie działa (network error albo inny). YouTube działa całkiem dobrze.

Czy ktoś posiada linka do intrukcji jak wykonać ten głęboki reset / reinstalacje? Dzięki :)
 

eBizo

New member
A co da reset w pierwszy dzień użytkownika? :) Chyba, że dostałeś używany / z wystawy.

Sprawdź tylko jaki masz soft.
 

eBizo

New member
Lekki reboot poprzez wciśnięcie długo przycisku z tyłu.

Systemowy (nie próbowałem, cytuje):

- odepnij kabel sieciowy,
- wciśnij przycisk z tyłu TV i skieruj w dół i trzymaj,
- podłącz kabel sieciowy,
- trzymaj przycisk, aż ukaże się rkran z opcją reboot system now
 

phoenix2000

New member
Witam
Jestem zainteresowany tym modelem. Jeszcze nie wiem czy 49 czy 55 cali wezme.
Ciekawe komentarze tu czytam. Dzieki eBizo za recenzje.
Jedna funkcia mnie ciekawi, ale nie moge znalesc zadnych czegolow o opcji MultiRoom.
Ten telewizor niby ma klient i serwer. Ale wlasnie jak dziala jako serwer, to czym mozna ogladac (niz innym telewizorem) to co ono streamuje?
Tylko wyczytalem ze obsluguje DLNA. To nie jest super szczegol.

eBizo, czy ty juz probowales ta opcje?

(Sory za bledy i gramatyke, nie jestem polakiem.)
 

eBizo

New member
Niestety nie mam drugiego telewizora tak więc nie mam jak sprawdzić tej funkcji. Testowałem tylko normalne DLNA (z telefonu) i castowanie np. z komputera.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Ta funkcja polega na tym, że na dwóch TV możesz oglądać to samo. Jeżeli na jednym zmieniasz kanał, to na drugim również się zmienia. Obsługiwane są treści przesyłane tylko przez tuner telewizora.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 

phoenix2000

New member
Ale wlasnie mi chodzi o to ze chce sie dowiedziec czym innym niz telewizorem mozna ogladac. Np tabletem czy smartfonem. Czy sa jakies ograniczenia, czy specialne aplikaje do ogladania.
Podobnie ten model obsluguje DLNA, no ale z aplikacji DLNA to trzeba wybierac jakis plik do ogladania. No a to jest przeciesz strumienie wiec nie ma pliku.
 

nicraM_86

New member
Z włączaniem z tego co zauważyłem jest tak, że po włączeniu listwy należy poczekać około minuty aż zapali się czerwona dioda i wtedy power na pilocie...
 

tomeko12

New member
Ale wlasnie mi chodzi o to ze chce sie dowiedziec czym innym niz telewizorem mozna ogladac. Np tabletem czy smartfonem. Czy sa jakies ograniczenia, czy specialne aplikaje do ogladania.
Podobnie ten model obsluguje DLNA, no ale z aplikacji DLNA to trzeba wybierac jakis plik do ogladania. No a to jest przeciesz strumienie wiec nie ma pliku.
Trochę potestowałem na PUS7600.
TV udostępnia przez DLNA foldery z listą zaprogramowanych kanałów, bieżącym kanałem oraz nagraniami na dysku, które mozna sobie wybrać na kliencie DLNA. Niestety strumień zakodowany jest przez DTCP-IP. Jedynym programem, który znalazłem, obsługującym DTCP-IP jest Cyberlink PowerDVD Ultra lub Live (niestety płatne).
Wybranie kanału na kliencie DLNA powoduje przełączenie programu na TV.
Na Androida i iOS jest aplikacja Philips TV Remote, w której też można oglądać wybrane programy, ale tu także zmiana programu w aplikacji powoduje zmianę programu w TV.
Po rozpoczęciu oglądania, można wyłączyć TV.
Niestety nie wiem, jak to działa z innym TV Philipsa i czy tam można oglądać na różne programy na obu TV.
 

mirsiek

New member
Z włączaniem z tego co zauważyłem jest tak, że po włączeniu listwy należy poczekać około minuty aż zapali się czerwona dioda i wtedy power na pilocie...
Widzę, że problem z włączeniem TV Philips z androidem (gdy ten ma kiepski dzień) przy użyciu pilota dopiero przed kolegą.
Chodzi o włączenie z trybu czuwania, po pewnym czasie od wyłączenia "z pilota", kiedy to dioda świeci cały czas.
 

eBizo

New member
Generalnie u mnie aż tak źle chyba nie ma, problem z włączaniem wynika zawsze z czegoś np. mocnego zawieszenia lub z włączania AL na wyłączonym telewizorze. Mam podpiętą antenę do PADów, która ma diodę i jeżeli nie chce się włączyć czasem po prostu czekam, aż ona zgaśnie (wtedy wiem, że TV się wyłączył całkiem). Jest to maks 30 sekund.

Po wyłączeniu zasilania faktycznie TV włącza się o wiele dłużej.

Po co filmy robisz prywatnymi, niech ludzie wpisując na YT model znajdą te filmy, żeby potem się niemiło zaskoczyli.. ;)
 

eBizo

New member
Ostatnio irytuje mnie głównie jak przełączam się z Smart opcji np. oglądając długo YT i wracam do źródeł HDMI (UPC) to jakiekolwiek wybiorę czeka mnie czarny ekran... Pomaga tylko pełne wyłączenie TV (trzeba poczekać minutę). Nie ma na to reguły, ktoś może doszedł od czego to zależy?
 
Do góry