Philips TV Seria PUK 7150 - czyli model UHD z dodatkowym głośnikiem, z potrójnym Ambilightem na rok 2015

octobre

New member
Na pewno bóle głowy i zmęczenie oczu .
to objawy występujące prawdopdobnie przy aktywnym systemie szczególnie samsunga i toshiby
ale bardziej interesują mnie fakty i konkrety potwierdzone badaniami naukowymi że np. pasywne lub aktywne 3d jest szkodliwe ponieważ ...
inaczej jest domniemanie że jakaś firma wypuściła nie dopracowaną technologie która powoduje dyskomfort użytkownika
osobiście używam tej technologii pasywnej philipsa od ponad roku i nie stwierdziłem żadnych przypadłości o których wspomniałeś
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Samsung czy LG już od dawna wspierają wszelkie kodeki obrazu i dźwięku, i szkoda że PHILIPS nie wychodzi na przeciw nowinkom technicznym. Liczyłem że teraz z nową aktualizacją coś się polepszy, a tu jak było tak jest.

Niestety tego w polityce Fila nigdy nie rozumiałem. Zawsze bronią się przed "gorszymi rozwiązaniami" twierdząc, że to dla dobra klienta nie chcą wspierać piractwa. Kiedy prawie 20 lat temu zaczęły pojawiać się pierwsze urządzenia MP3 oficjalne stanowisko firmy brzmiało " nie będzie tego w naszych urządzeniach bo to degradacja dźwięku" Potem ostro poszli w rozwój SACD... Ciekawe ile osób dzisiaj korzysta z mp3 a ile z sacd? To samo było z xvidem itp. DVD konkurencji dawno je odtwarzały a Fil wciąż się bronił. Nie potrafią zrozumieć, że ludzie niekoniecznie chcą coś lepszego a przez to droższego a niejednokrotnie wolą poprostu "mieć".
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Jest szkodliwe w tym roku bo za rok będzie super ultra premium i 3d będzie od nowa to tak jak z smartfonami w jednym roku kastrują obsługę kart pamięć żeby za rok z oklaskami ja dodać .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, Na tema 3D w każdym telewizorze było ostrzeżenie o szkodliwości.

012_toshiba40tl838_112.jpg
 

papcio chmie

New member
Przed wyborem TV postawiłem sobie parę kryteriów:
1. 3D ale pasywne (testowałem pasywne i aktywne, i w/g mnie pasywne ma więcej korzyści, mianowicie tańsze i lżejsze okulary, brak zawrotów i bólu głowy, no i można oglądać po alkoholu -> patrz post powyżej, nieźle się rozbawiłem)
2. UHD
3. min. 55''
4. Cena do 5 tyś.
5. Android
No i wybór padł na ten model. Dodatkowym motywatorem było to, że modele na 2016r. o ile mają 3D (a jest ich niewiele) i mieszczą się w mojej cenie to wszystkie mają je aktywne.
Na szczęście jest z tego wyjście, mianowicie zakup odtwarzacza UHD, podłączenie przenośnego HDD pod USB i viola. Poczekam tylko niech się upowszechnią, a przez to ceny ucywilizują.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Ale 3D jest szkodliwe w większych ilościach.
Dlatego wszystkie firmy w tym roku rezygnują z 3D.

Modele do warunków :
- Philips 55PUS7100
- Sharp 55XUF8772
- Philips 55PUS6561
- TCL 55S7906

Za małą dopłatą :
- Sony 55X8509
- Samsung 55JU7000
- Philips 55PUS7101
 

octobre

New member
LG bedzie miało chyba w 2016 r ze dwa modele tv 4K z pasywnym 3D
co do 3D to znalazłem na antywebie artykuł "ogladanie filmow w 3d wplywa dobrze na nasz mozg"
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko najwyższe modele firm w tym roku będą z 3D. Technologia się nie przyjęła .
Technologia jest szkodliwa. Kilka grup ma zakaz oglądania - kobiety w ciąży, dzieci, osoby po alkoholu.
 

octobre

New member
Tylko najwyższe modele firm w tym roku będą z 3D. Technologia się nie przyjęła .
Technologia jest szkodliwa. Kilka grup ma zakaz oglądania - kobiety w ciąży, dzieci, osoby po alkoholu.

ojojoj 3d szkodliwe, na hdr promowane obecnie też szkoda zdrowia ... i jak tu żyć ...
zostanie tylko seans filmowy z :popcorn:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja nie pałam do HDRu i wiele osób się też przekona zasiadając kilka godzin.
Ostrość i dynamika obrazu w nocy da się wielu ludziom w kość.
 

lycone

Banned
Ja nie pałam do HDRu i wiele osób się też przekona zasiadając kilka godzin.
Ostrość i dynamika obrazu w nocy da się wielu ludziom w kość.
W jakim sensie ostrość?

Może jakiś opis na czym testowałeś HDR? Jakieś porównanie do SDR? Byłoby super :)
 
Ostatnia edycja:

lycone

Banned
Pytam o Twój test, a nie pokaz LG. Czym odtwarzałeś te materiały od producentów? Jakieś konkrety? Czy po prostu HDR nie udało się uruchomić stąd brak chociaż jednego zdjęcia, kiedy w całym teście są ich dziesiątki?
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Jest nowy soft do pobrania 49PUK7150/12 Philips 7000 series 4K UHD Ultra Slim TV powered by Android
QV151E_R0.5.38.68 (software creation: 26 april 2016 / software publish-date: 2 may 2016)
- Replacer for the 5.38.55 [71XX, 7600 (including 65PUS7600 bom 2) , 8700 series]
- Improvements for Video judder on Netflix in case a HTS is connected
- Improvements for Google Cast playback issues
- Solution for AL Hue bridge connection lost
- Netflix Apk v3.0.2 Low Quality UI resolved and UHD content playing back again in 4K resolution.
 

nicraM_86

New member
Od pewnego czasu mam problem z KODI na swoim telewizorze. Konkretnie nie jestem w stanie zainstalować dodatku (np. sd-xbmc) z repozytorium. Pojawia się błąd "Nieudane połączenie...". Ktoś wie co może być przyczyną? Próbowałem już reinstalacji KODI ale nic to nie pomogło.
 
Do góry