Philips TV Seria PUK 7150 - czyli model UHD z dodatkowym głośnikiem, z potrójnym Ambilightem na rok 2015

boguslaw25

New member
Witam. Jestem zainteresowany kupnem tego telewizora z ekranem 49 cali. Ale przed zakupem mam pytanie: model ten ma wbudowany tuner DVB-S2. Czy ten fabryczny tuner umożliwia odbiór nadawanych z satelity niekodowanych programów 4K z kodekiem HEVC z odwzorowaniem ruchu z prędkością 60 klatek na sekundę ?
 

bluray

Banned
Satelita nie nadaje 60 fps. Najwyżej 30 fps.
HEVC 4K z pena czyta znakomicie.
Z SAT nie mam możliwości testu.
Pewnie konieczny będzie zewnętrzny tuner SAT.
Tylko, że takich tunerów jeszcze na rynku nie ma.
 

boguslaw25

New member
Na Hot Birdzie 13°E dostępne są 2 kanały UHD 4K 60p, a mianowicie HotBird 4k1 i FunBox UHD. Oba bez problemów można odebrać na telewizorach LG, ale ich modele 4k podobno mają powidoki. A może kolega Kiki wypowie się w temacie Philipsa 49PUS7150/12 i jego tunera DVB-S2 ?
 

boguslaw25

New member
Otrzymałem wreszcie maila od Philipsa. Niestety - tuner satelitarny w modelu 49PUS7150/12 nie odbiera programów 4K z satelity. Szkoda - trzeba będzie jednak kupić LG 49UF7787.
 

nicraM_86

New member
Pytanie do posiadaczy tego modelu: po jakim czasie od wyjęcia wtyczki zasilania i ponownego jej włożenia zapala się u was czerwona dioda. U mnie trwa to ok 30sek.
 

tomeko12

New member
Ok 30 sek. jest wartością standardową dla tego TV. Po podłączeniu zasilania najpierw musi wstać Android, dopiero potem telewizor pozwala na uruchomienie się.
 

flappyduck

New member
Nie siej bzdur. Kto uruchamia tv 10min ? Skoro pasowało Ci po zakupię, to dlaczego nie oddałeś na serwis ? Naprawdę, nie mogę pojąć takiego zachowania :] Jakoś znam ludzi, którzy mają ten model i są zadowoleni, ale Ty masz problem :]
 

Cavallino

Banned
Nie siej bzdur. Kto uruchamia tv 10min ? Skoro pasowało Ci po zakupię, to dlaczego nie oddałeś na serwis ?

To Ty siejesz bzdury.
Kto tyle uruchamia - Philips.
Do tego źle nagrywa, źle działa timer, resetuje się.

Swój 7170 wysłałem miesiąc temu na serwis, tak jak chciałeś - wrócił z informacją że tv jest sprawny....

I co na to powiesz cwaniaczku?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki masz soft ?
Ja mam Philipsa i działa normalnie, znam przynajmniej setki osób również na forum którzy mają Philipsa i też są zadowoleni.
Napisz na PW, dam Ci kontakt do kolegi który Ci pomoże.
 

tomeko12

New member
Jest nowy, oficjalny soft R0.5.38.52 (pewnie niedługo będzie można pobrać):
Changelog:
QV151E_R0.5.38.52 (software creation: 23 march 2016 / software publish-date: 6 april 2016)
- Replacer for the 5.38.28 [71XX, 7600 (including 65PUS7600 bom 2) , 8700 series]
- New pre-defined channel list for Switzerland
- Fix for TV Hang-up / Reboot when Scart device is connected
- Data Partition corruption recovery implemented
- Improvement for TV not waking up from standby
- Google Security Patches and CTS fixes
 
Do góry