Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

SirGorg

New member
Klamot na miejscu :grin: Dziękuję bardzo. Pytanie - czy uchwyt ścienny, na którym wisiał TV 50 cali, ale o takiej samej masie (30kg) i rozstawie VESA (400x200) mogę użyć bez stresu do tego 70PUS? Oryginalnie uchwyt był przeznaczony do 65 cali, 35kg max.
 

fiskomp

New member
Klamot na miejscu :grin: Dziękuję bardzo. Pytanie - czy uchwyt ścienny, na którym wisiał TV 50 cali, ale o takiej samej masie (30kg) i rozstawie VESA (400x200) mogę użyć bez stresu do tego 70PUS? Oryginalnie uchwyt był przeznaczony do 65 cali, 35kg max.

Jak wagowo mieści się w widełkach, możesz śmiało wieszać.
 

matter

New member
Hej, testował ktoś podłączenie przez HDMI ARC - DAC z CEC - Tuner? Działa regulacja głośności z pilota?
Upierdliwy jest drugi pilot a dźwięk po BT jest duuuuzo słabszy nie po kablu optycznym.
 

sPiDeK

Member
Witam :) przymierzam się do zakupu Philipsa 65PUS7304 lub 70PUS7304. Jak wygląda sprawa oglądania telewizora z boku ? jest efekt wyprania kolorów ? Powiem szczerze kilka lat temu kupiłem tv na matrycy VA i oddałem go po 1 dniu wymieniając na IPS....jednak kąty były dla mnie ważniejsze niż czerń.
 

Plazma.art

New member
Czy ktoś miał okazje porówać TV PHIPILS z serii PUS7304 z telewizorem od TCL z serii EC78.
Zastanawiam sie nad wyborem pomiędzy PHILIPS LED 58PUS7304/12 a TCL LED 55EC78.
Dodam, że zdecydowałem się na PHILIPSA i kupiłem go kilkanaście dni temu. Byłem bardzo zadowolony z obrazu jak i działania Androida, ALE musiałem go odesłać bez podania przyczyny, bo miał mnóstwo wypalonych pixeli :( No i trochę się zraziłem do marki, a w międzyczasie cena TCLa mocno spadła i teraz jest tańszy od PHILIPSA o 300zł...
 

SirGorg

New member
Witam :) przymierzam się do zakupu Philipsa 65PUS7304 lub 70PUS7304. Jak wygląda sprawa oglądania telewizora z boku ? jest efekt wyprania kolorów ? Powiem szczerze kilka lat temu kupiłem tv na matrycy VA i oddałem go po 1 dniu wymieniając na IPS....jednak kąty były dla mnie ważniejsze niż czerń.

Siema. Właśnie wczoraj odpaliłem świeżutkiego 70PUS. Dla mnie czerń jest dużo ważniejsza niż kąty :D Do mniej więcej 20 stopni od osi ekranu nie ma problemu. Powyżej zaczyna się mgiełka. Przy 45 stopniach z kolorami jest już słabo - dla mojego wybrednego oka już nie do oglądania. Pozycja optymalna 3,6m od ekranu to 1,2m w lewo lub w prawo od osi - wtedy jest idealnie. Innych pozycji nie sprawdzałem dokładnie, bo zawsze miałem punkt oglądania dokładnie naprzeciwko ekranu.
 

sPiDeK

Member
Dzięki za info. Czyli nic się nie zmieniło....VA to dalej nie jest matryca dla mnie. Coś godnego polecenia z Philipsa od 65 w górę co będzie odpowiadało moim wymaganiom ??
 
Ostatnia edycja:

SirGorg

New member
No cóż - OLED. Choć moim skromnym zdaniem kupowanie dużego ekranu po to, żeby patrzeć na niego zza winkla mija się z sensem. Cała przyjemność z UHD to siedzenie na wprost ekranu w dobrze zaaranżowanym do kina pomieszczeniu :wink:
 

Michup

New member
Witam :) przymierzam się do zakupu Philipsa 65PUS7304 lub 70PUS7304. Jak wygląda sprawa oglądania telewizora z boku ? jest efekt wyprania kolorów ? Powiem szczerze kilka lat temu kupiłem tv na matrycy VA i oddałem go po 1 dniu wymieniając na IPS....jednak kąty były dla mnie ważniejsze niż czerń.
W 65PUS7304 jest IPS.
Jeśli chodzi o wybór to - może powtarzam się - brać jak największy jaki można wstawić w pokoju i wiadomo trzeba mieć $$.
Ja akurat wziąłem VA. Czerń i kontrast są dla mnie ważniejsze niż kąty i może trochę lepsze kolory. Do tego trochę przyzwyczaiłem się do oleda i przesiadka na ips mogłaby być trudna.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Na tym tv można zainstalować satelitę bez zewnętrznych dekoderów? Wystarczy drugi kabel wkręcany od gniazda sat? W jaki sposób pozyskać kalibracje do 70ki? :)
 

Michup

New member
Tak sat działa Free2air i jest złącze do karty CI. Obsługuje multiswitch (DiSeqC). U mnie mam Astrę i HotBirda.
Kalibracja była w tym wątku poruszana wielokrotnie.
 

Plazma.art

New member
DC760 to telewizor roku w Europie w klasie cena do jakości !

A model TLC 55EC780? Równie udany jak poprzednik? Jak się ma w bezpośrednim porównaniu do PHILIPSA PUS7304 na matrycy VA? Na którym będzie lepszy obraz i na którym będzie szybciej działał Android dzięki mocniejszym podzespołom?
Tv służyłby mi do oglądania piłki nożnej i seriali/filmów.
 

Michup

New member
Tcl ma WCG i obraz powinien być lepszy w zakresie kolorów. Niestety nie miałem okazji bezpośrednio porównać.
Jest tu wątek nt Ec780 i sam się zastanawiałem czy go nie wziąć. Duży temat to jakość softu, która wydaje się lepsza po stronie Phila.
Ostatecznie wziąłem Philipsa 70PUS7304 głównie ze względu na cenę /wielkość. Na ten moment nie żałuję. Ponad miesiąc TV śmiga sprawnie przy intensywnym użytkowaniu dvbt, Netflix, YouTube, CDA i lokalnie pliki z sieci . TV zaliczył 2 samo- restarty softu i czasami występuje problem z nagrywaniem na pendrive USB.

Jeszcze odnośnie TCL warte rozważenia są nowe modele serii c8 albo c7. Tylko trzeba będzie przeboleć kilka miesięcy problemów z softem.. O tym już też tu piszą. Żeby nie było to Phil ma to samo. Po pół roku soft jest ustabilizowany.
 
Ostatnia edycja:

matter

New member
Hej, testował ktoś podłączenie przez HDMI ARC - DAC z CEC - Tuner? Działa regulacja głośności z pilota?
Upierdliwy jest drugi pilot a dźwięk po BT jest duuuuzo słabszy nie po kablu optycznym.

Podbijam swój post, udało się komuś jakoś regulować głośność wyjść cyfrowych HDMI arc pilotem? Spdif się nie da łatwo, a HDMI?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Już na 85 % byłem zdecydowany na TCL C815 , ale natrafiłem na ten wątek :)

Kilka pytań 65 cali jest na IPS , a 70 cali na VA ?
3 metry od ekranu , wystarczy 65 cali ?
W , którym jest lepsza czerń , kontrast ? ( na wprost )
Czy , używają Netflix będę miał Atmos na amplituner ?
Podświetlenie Amb można wyłączyć ?

Czy jednak wybrać C 815 ?:)
 

Michup

New member
Już na 85 % byłem zdecydowany na TCL C815 , ale natrafiłem na ten wątek :)
Po to jest to forum :)

Kilka pytań 65 cali jest na IPS , a 70 cali na VA ?

Tak

3 metry od ekranu , wystarczy 65 cali ?
W , którym jest lepsza czerń , kontrast ? ( na wprost )
Bierz jak największy. VA ma lepszy kontrast ale gorsze kąty.

Podświetlenie Amb można wyłączyć ?
Tak

Czy jednak wybrać C 815 ?:)

70"-75" za 4k bym wziął. Ale trzeba dać więcej...
 

SirGorg

New member
W którym jest lepsza czerń , kontrast ?( na wprost )

Lepiej w 70" (matryca VA)

Czy , używają Netflix będę miał Atmos na amplituner?

Jeśli ampli ma gniazdo HDMI ARC, to tak.

Obrazem 65C815 jest jednak lepszy od Phila, ale ja chciałem mieć większy ekran i ambilight. Przy 3,5m od ekranu 70 celi wydaje mi się być ciągle nieco za małe :D ale na większy zabrakło miejsca. Poza tym czytałem o problemach z softem w TCL'ach i trochę mnie to zniechęciło. Jeśli znajdziesz Phila 70 cali za 3700 (a da się, bywają promocje) - warto brać. TCL tysiaka więcej. Ja za różnicę dokupiłem odtwarzacz BD UHD :wink:

Zresztą ten mój 70PUS to sytuacja chwilowa ;-) Jak wyjdzie seria 8 (70PUS8505), będzie podmianka.
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
Tak sat działa Free2air i jest złącze do karty CI. Obsługuje multiswitch (DiSeqC). U mnie mam Astrę i HotBirda.
Kalibracja była w tym wątku poruszana wielokrotnie.

Stać się niebieskim i wystąpić po dane? :)

Po kilku dniach zauważyłem, że tv nie ma żadnego znaczka Philips. Czy to nie dziwne? :/

Mam taki problem. Zdarzyło mi się że na wyświetlanym obrazie na N, obraz był jakby sztuczny, selektywny, też jakby nagrany telewizyjna kamerą. Do tego ruch był jakby przyspieszony, nienaturalny. Trudno to opisać. Może jakieś ustawienie jest za to odpowiedzialne? Może słabe łącze..?
 
Do góry