Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

sebex7

New member
Dzień dobry. Przymierzam się do modelu 70PUS7304. Czy da się na tym TV oglądać tenis i siatkówkę? To w sumie jedyne sporty, które oglądam i jeśli opinie byłyby słabe, mogę oglądać je na kompie (blaszak). Kątami widzenia się nie martwię, bo odchylenia od osi wynoszą max 15 stopni. Ciekawi mnie jednak, czy Dolby Vision z tej małej jasności ekranu rzeczywiście wyciąga lepszy efekt? Żona najarała się jak szczerbaty na suchary, bo srebrna ramka (ściana pod TV jest z betonu) no i ambilight. Ja chciałem TCL 65C815...

Przyłączę się do pytania o tenis. Czy Philips ma jakiś system, żeby nie było smużenia piłki mimo 50 hz?
 

fiskomp

New member
Przyłączę się do pytania o tenis. Czy Philips ma jakiś system, żeby nie było smużenia piłki mimo 50 hz?

Specjalnie włączyłem sobie teraz siatkówkę i piłkę kopaną i na moje oko jest bardzo ok. Zarówno w tybie "film" jak i "sport". W pierwszym główne obiekty w tym piłka jest ładnie wygładzana, trochę "poklatkowo" wygląda tło. Ale żeby nie było, chodzi mi o to, że w tym trybie w tło nie ma za dużo ingerencji elektroniki. Obraz wygląda bardziej naturalnie.
W "sport" tło jest bardziej wygładzane, ale do trybów "płynny" gdzie już widać, że tam klatek wstawia dużo i obraz jest jakby "teatralny", jest jeszcze daleko i nie ma artefaktów.
 

sebex7

New member
Specjalnie włączyłem sobie teraz siatkówkę i piłkę kopaną i na moje oko jest bardzo ok. Zarówno w tybie "film" jak i "sport". W pierwszym główne obiekty w tym piłka jest ładnie wygładzana, trochę "poklatkowo" wygląda tło. Ale żeby nie było, chodzi mi o to, że w tym trybie w tło nie ma za dużo ingerencji elektroniki. Obraz wygląda bardziej naturalnie.
W "sport" tło jest bardziej wygładzane, ale do trybów "płynny" gdzie już widać, że tam klatek wstawia dużo i obraz jest jakby "teatralny", jest jeszcze daleko i nie ma artefaktów.

Dziękuje za sprawdzenie. U mnie oglądając tenis wyraźnie widać smużenie piłki dlatego pytam. Przy siatkówce jest ok. Przy piłce tylko przy tych szybkich strzałach. Muszę się chyba pobawić ustawieniami. Szkoda, że Philips nie zrobił modelu 100Hz nawet 500 czy 1000 zł droższego. Byłby problem rozwiązany.
 

MartinDean

New member
Mam dość dziwny problem z tym TV. Podłączyłem go pod amplituner Onkyo TX-NR656, który jest pośrednikiem sygnału z Apple TV 4K. Wcześniej na TV LG działało to ok. Teraz obraz miga na czarno-biało i co chwilę widzę komunikat „Format video nieobsługiwany”. Gdy podłączę pod samo Apple TV to obraz jest. Nie mogę jedynie włączyć profilu HDR w przystawce Apple, ponieważ obraz robi się czarny. Coś dziwnie to gra ze sobą. Ale może znacie jakieś rozwiązanie problemu?

Szkoda ze na forum nie da się wstawić zdjęcia.....
 
Ostatnia edycja:

MartinDean

New member
Pytanie jeszcze z innej beczki. Czy te telewizory (i w ogóle TV Philips) dostaną wsparcie dla AirPlay 2 i HomeKit? Z tego co widzę, to z wielkich graczy tylko Philips zaspał z aktualizacją. Niby coś tam obiecali na początku 2019, ale szybko o tym zapomnieli. Pisałem do nich zapytanie, ale wstydzą się odpisać.
 

fiskomp

New member
Mam dość dziwny problem z tym TV. Podłączyłem go pod amplituner Onkyo TX-NR656, który jest pośrednikiem sygnału z Apple TV 4K. Wcześniej na TV LG działało to ok. Teraz obraz miga na czarno-biało i co chwilę widzę komunikat „Format video nieobsługiwany”. Gdy podłączę pod samo Apple TV to obraz jest. Nie mogę jedynie włączyć profilu HDR w przystawce Apple, ponieważ obraz robi się czarny. Coś dziwnie to gra ze sobą. Ale może znacie jakieś rozwiązanie problemu?

Szkoda ze na forum nie da się wstawić zdjęcia.....
Wygląda na to że Onkyo ingeruje w sygnał video wypuszczany do TV. Jeżeli masz możliwość podglądu OSD Ampli, poszukaj w sekcji HDMI i formatu co tam masz poustawiane.
Zresetuj do domyślnych. Pewnie zostały ustawienia z LG i coś się krzaczy.
 

sebex7

New member
Cześć, czy tylko ja mam dziwne smużenia albo spowolniony obraz na odpalonym dolby vision albo atmos

U siebie czegoś takiego nie zauważyłem. Wczoraj korzystając z netflixa było parę przycięć ale nie wiem czy to kwestia internetu czy TV. Obraz hd bez żadnych dodatków dolby vision, hdr itd.

Czy ktoś mógłby podać jakieś sprawdzone ustawienia do sportu, żeby jak najbardziej wyeliminować efekt "komety" piłki w tenisie?
 

mkkermit

New member
kolego Sebex7, udało się coś zrobić z tenisem ? Jest coś lepiej, interesuje mnie ten model a oglądam bardzo dużo tenisa ale komet nie lubię :)
 

sebex7

New member
Prosta sprawa; wymień matrycę na 120 Hz.

Sprawa właśnie prosta nie jest, bo chcę mieć ambilight (rozbuduje o lampy hue) a Philips nie ma modeli 120 hz na 2019 i 2020 rok. Jedynie OLEDY ale to cena ponad dwa razy wyższa za 65 cali. Gdyby był pus7304 w 120 Hz np. do 5 tysięcy to bym wybrał tą wersję.
 

sebex7

New member
Sprawa właśnie prosta nie jest, bo chcę mieć ambilight (rozbuduje o lampy hue) a Philips nie ma modeli 120 hz na 2019 i 2020 rok. Jedynie OLEDY ale to cena ponad dwa razy wyższa za 65 cali. Gdyby był pus7304 w 120 Hz np. do 5 tysięcy to bym wybrał tą wersję.

kolego Sebex7, udało się coś zrobić z tenisem ? Jest coś lepiej, interesuje mnie ten model a oglądam bardzo dużo tenisa ale komet nie lubię :)

Nie miałem czasu się bawić wczoraj. Będę kombinował jeszcze z upłynniaczami obrazu itd. Myślałem tylko, że ktoś może ma już jakieś sprawdzone ustawienia, żeby jedną opcję wyłączyć, drugą włączyć i będzie miodzio. :)
 

mkkermit

New member
generalnie Guru tego forum twierdzi, że ten TV daje rade ze sportem wyśmienicie, a kupowanie 120Hz nie ma sensu bo wszystkie telewizje nadają 50 czy 60 Hz.
Więc pytanie gdzie jest prawda ?
 

sebex7

New member
generalnie Guru tego forum twierdzi, że ten TV daje rade ze sportem wyśmienicie, a kupowanie 120Hz nie ma sensu bo wszystkie telewizje nadają 50 czy 60 Hz.
Więc pytanie gdzie jest prawda ?

Przecież możesz zawsze brać 120 Hz. Płacisz i kupujesz.

Przy piłce, koszu, siatkówce i innych sportach jest naprawdę fajnie. W tenisie jednak ta piłka lata szybciej. Nie jest to też tak, że "kometa" jest na pół kortu. Ale na szybko jak sprawdzałem w różnych trybach ruchu to jest to lekko widoczne. Ja mimo, że tenisa oglądam dużo to dla mnie jest okej. Zdaje sobie sprawę, że to jest budżetowy tv i na wypasiony za 8-10 tysięcy mnie aktualnie nie stać. To jest jedyna drobnostka którą przy tym tv zobaczyłem. Za to już teraz wiem, że ambilight daje dużo. Film przy wyłączonym i włączonym wygląda inaczej. Raz, że efekt to fajny bajer ale taki który naprawdę coś daje. Jak wyłączyłem ambilight to czerń już nie była aż tak czarna. Myślę, że dzięki światełkom oszukujemy oczy, bo tworzymy kontrast i dzięki temu mamy czerń jak w sporo droższych tv :)
Samsunga nie chciałem. Myślałem o Sony XF9005 ale tam jest wysoki input lag a lubię pograć przez sieć więc ten tv odpadł. Nie żałuje. Jestem naprawdę zadowolony i mam nadzieje, że nie wyjdą żadne kwiatki z czasem typu kurz, gorszy obraz czy coś. Jeżeli tak nie będzie to mam tv aż do momentu, że będę mógł wydać 8-10 tysięcy na tv i zniknie problem wypalania. Spotkałem serwisanta Philipsa to mówił, że OLEDy tej firmy są super ale jak ktoś ogląda filmy itd. bez stałych, takich samych rzeczy wyświetlanych typu pasek wiadomości, logo stacji itd. Wtedy się wypalają. O LG mówił, że mają to zrobione inaczej i chyba lepiej. OLED super jak ktoś może sobie pozwolić na pomieszczenie do filmów lub nie ogląda standardowych kanałów, bo oglądając np. mecz też masz stałe punkty jak wynik. (cała opinia o OLEDach jest usłyszana a nie moja- nie miałem nigdy OLEDa)
 

mjg

New member
Cześć,

Jestem nowym posiadaczem tv z serii pus7304, od tygodnia używam z TV naziemna, satelitarna FTA i Netflix. Generalnie jestem zadowolony z zakupu, muszę jeszcze pogrzebać w ustawieniach obrazu, chociaż jak dla mnie to w sumie jest ok.
Mam pytanie o akcesoria do TV - chce kupić klawiaturę bt, najlepiej z touchpadem - możecie coś polecić ? Ktoś tego używa? Nie trafiłem na forum na temat klawiatur, aczkolwiek przyznam się że przeglądam je tylko przez telefon a opcja szukania na telefonie akurat u mnie kuleje...

Jakby ktoś coś, dajcie znać czego używacie ;)
Pozdrawiam
 
Do góry