Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, działa.
Tak przynajmniej stwierdzili jak zadzwonili do nas z serwisu centralnego.
 

accu

New member
Bez reklam
Jeśli nie zauważyłeś to informuję Cię, że hdtv.com.pl jest specjalistycznym forum ! Specjalistyczne forum, to takie gdzie rozmawia się o określonej tematyce produktów HD.
Gratuluję samozadowolenia, że Ty wiesz a inni nie.
Ale nie wiesz jaki jest efekt po wgraniu a ja wiem , więc tym się różnimy że opowiadasz o czymś co nie wiesz jak działa ,a ja wiem bo sprawdziłem !

Więc uszczypliwe uwagi zachowaj proszę dla siebie.

Witam uprzejmie,

Które to uwagi są "uszczypliwe" ? :neutral:
Ja nie opowiadam , tylko piszę swoje zdanie , a że jest odmienne od Twojego , nic na to nie poradzę .
Mogę zapytać , w którym miejscu mojego postu znajdujesz moje samozadowolenie ?
Skąd możesz wiedzieć , czy wiem jaki jest efekt po wgraniu , ale czego :neutral:?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiesz z całą pewnością jaki jest efekt, bo nie masz dostępu do tego telewizora. Nawet serwis centralny nie ma na razie i też się zdziwił co może nieść nowy soft.

"Ja to rozumiem , a Ty widocznie nie ..."
Jeśli nie samozadowolenie to co to jest ?

Każdy ma prawo mieć do swoich uwag. Jeśli obraziłem - przepraszam
Nie mam takich intencji. Staram się pisać na temat a nie ad persona, jak to raczyłeś uczynić.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W żadnym wypadku mnie nie obraziłeś .
Ja po prostu mam czasem odmienne , swoje zdanie , ot co , nie mniej
staram się pisać na temat , a że nie zawsze się zgadzamy , tak to już
w życiu bywa .

BTW , ażeby swoje , skromne zdanie poprzeć argumentem , proszę przeczytać może informacje na blogu niemieckim Philipsa :

Philips: Neue Firmware für 2015/16er Android TV-Serien 8601 und 8901 (QM151E: 5.177.12) - Toengel's Philips BlogToengel's Philips Blog / TP Vision Blog / Gibson Innovations Blog

Niektórzy użytkownicy niemieccy piszą na blogach , że już zdążyli pobrać i zainstalować nową wersję oprogramowania przez Internet . Jeden z nich pisze , że pobieranie oprogramowania trwało 10 minut i instalacja również 10 minut i przebiegła bezproblemowo . Dlatego nie muszę być użytkownikiem tego modelu telewizora Philips , aby mieć informacje na temat nowej wersji oprogramowania i jak przebiega proces aktualizacji .
Natomiast o serwisie polskim , centralnym Philips wolę po prostu nie pisać , bo mam xxx zdanie.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Angael

New member
Wymienilem 65pus7600 na 65pus8601 i tak na szbko to co jest zauwazalne:
- boczne glosniki slabo sa spasowane do TV, w rogach odstaja
- dzwiek lepszy, bardziej wyrazisty, troche mocniejszy
- szybkosc i stabilnosc duzy plus wzgledem 7600,
- lag input bardzo niski co widac golym okiem,
- wbudowany odtwarzacz mediow wyglada lepiej ale nie odtwarza moich filmow 4K - 7600 te filmy odtwarzal, co ciekawe w podgladzie pokazuje film ale proba odtworzenia powoduje zatrzymanie i wyskakuje komunikat ze nie obsluguje tego formatu,
- zainstalowalem archos video playera ktorego mam i tak wykupionego z kodekami - wszystko dziala bez zastrzezen, ladnie przewija, pauzuje, przeskakuje do konkretnej pozycji, zero przyciec czy zawieszen,
- youtube fajnie ze odtwarza nareszcie 4K ale no wlasnie musi byc widze zawsze jakies ale :( lacze swiatlowodowe 100Mbps podpiete pod router i lanem do tv - efekt taki ze filmy 4k stopuje srednio co 20-30 sekund i dogrywa, i tak na okraglo, komputer podpiety pod to samo lacze odtwarza wszystko bez zajakniecia, co ciekawe o polowe slabsze lacze i na LG 4K zasuwa az milo, wiec znowu jakis babol u philipsa,
- TVN PLAYER - i tu brak zaskoczenia - NIE DZIALA i pewnie nie bedzie nigdy dzialal,
- ambilight 4 stronny - dolu nie potrzebowalem bo mam i tak HUE ale robi swoja robote poprawnie,
- podswietlenie matrycy wydaje mi sie mniej rownomierne niz w serii 7600 - widac to szczegolnie na szarym tle - ale w samym odbiorze jasnosc matrycy robi robote i wydaje mi sie ze mimo wszystko lepiej sie prezentuje obraz niz w 7600,
- nie instalowalem gier wiec nie wiem czy bedzie tak samo zamulal i zawieszal sie jak w 7600 - ale przy weekendzie pobawie sie i sprawdze,
- co do najwazniejszej dla mnie rzeczy PLYNNOSCI - jest lepiej moze nie duzo ale jest lepiej, jednak slowa zdecydowanie lepiej nie moge uzyc.
Doplacilem do nowszej wersji kilka tysiecy , hmmm czy bylo warto , jesli ktos chce pozostac z takich czy innych wzgledow przy marce philips to warto bo czuc ze w srodku siedzi duzo nowszy i szybszy sprzet a i jasnosc matrycy gwarantuje swietne doznania nawet w sloneczny dzien.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tvn Player działa jeszcze lepiej z poziomu KODI.
Lepsza jakość, brak reklam, pełna płynność
 

colibri75

New member
Sorry bo troche nie na temat ale jesli istnieje model philipsa ktorego nie trzeba wylaczac z pradu by go zresetowac co chwile, ktory nie odpala losowo w nocy ambilight, ktory bez problemu dziala z dekoderem typu nc+ to bardzo prosze o info.
Nie jestem zle nastawiony, czytam tylko co pisza uzytkownicy ale jestem coraz bardzieh zdeterminowany by znalezc dzialajacy model tv tego producenta w 55 calach.

Z gory dziekuje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips PUS8601 jest już na nowej platformie. Nowe modele na 2016 rok które dopiero wejdą też są na tej platformie. Nie znajdziesz żadnych skarg na te modle na razie. I niech tak już zostanie.
 

colibri75

New member
Owszem. Nawet wybralem i napisalem jeszcze 3 inne maile w tej sprawie.
Ile "jobow" dostales na glowe za cisze :).
Ok napisze na firmowego maila do Ciebie bo to sie slabe robi.
Cos nie dziala w tej komunikacji

Pozdrawiam
 

Big-Apple

New member
Większy jest 65PUS8601. Właśnie ta seria jest już na nowej platformie i jak do tej pory nikt nie narzeka na stabilność. Mówimy oczywiście o tych którzy go kupili.
Ten model jest z ambilightem i można go wyłączyć.

Model z ambiluxem będzie w marcu i nazywa się 8901 - i też będzie można go włączyć i wyłączyć.

ten art mówi że ten model jaki i 55 nie jest HDR

Philips 65PUS8601 first-look

panel EDGE LED nie jest kompatybilny z HDR. Tylko seria 9600 ma mieć HDR

Swoją drogą czy ktoś potrzebuje HDR? Nie wiem czy tylko to jest bełko dla kasy. Wole czerń wole płynność.
 

kolabor74

New member
Witam wszystkich
zauważyłem iż na stronie philipsa jest następna aktualizacja, stąd moje pytanie czy ktoś instalował już jakieś aktualizacje? Czy coś faktycznie zmieniają na lepsze? Nie wiem czy ma jakichkolwiek sens instalować bo na razie nie mam prawie żadnych problemów (jedyny jaki mam od początku to taki iż muszę mieć wyłączoną w ustawieniach redukcję zniekształceń MPG, przy włączonej potrafią wyskakiwać błędy w obrazie)

Do colibri75 od początku gdy zakupiłem telewizor raz na samym początku musiałem wyciągnąć wtyczkę z gniazdka zawiesił mi się kodi podczas instalacji wtyczki.
Jeżeli chodzi o włączanie się podświetlenia to po wyłączeniu gaśnie a następnie włącza się na chwile miałem taki objaw kilka razy zauważyłem iż dzieje się tak dlatego że po wyłączeniu telewizora system zapisuje jakieś dane na dysku twardym traw to maksymalnie 1 minute potem ambi gaśnie.
 

colibri75

New member
Bardzo dziekuje za info.
strasznie mnie "kreci" ten tv.
w zasadzie zostal mi w moim prv zestawieniu tylko on albo oled fhd 910 w 55 calach.
Popytam jeszcze uzytkownikow o tego philipsa.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jak nie masz problemów kolabor74 , to jest dla mnie oczywiste , że nie ma potrzeby wgrywać nowej wersji
oprogramowania . Spokojnie poczekać co przyniesie następna wersja oprogramowania .
Ta wersja co teraz tj. 04-02-2016 Philips wydał , tylko ewentualnie poprawia odtwarzanie niektórych
klipów w YouTube , czyli można sobie moim zdaniem śmiało "odpuścić" . :neutral:

Natomiast czytam na oficjalnym forum Philips , że niektórzy użytkownicy telewizorów Philips serii PUS8601/12 mają jednak problemy . Również na niemieckim forum też użytkownicy zwracają uwagę
na swoje problemy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Angael

New member
Witam uprzejmie,

Jak nie masz problemów kolabor74 , to jest dla mnie oczywiste , że nie ma potrzeby wgrywać nowej wersji
oprogramowania . Spokojnie poczekać co przyniesie następna wersja oprogramowania .
Ta wersja co teraz tj. 04-02-2016 Philips wydał , tylko ewentualnie poprawia odtwarzanie niektórych
klipów w YouTube , czyli można sobie moim zdaniem śmiało "odpuścić" . :neutral:

Natomiast czytam na oficjalnym forum Philips , że niektórzy użytkownicy telewizorów Philips serii PUS8601/12 mają jednak problemy . Również na niemieckim forum też użytkownicy zwracają uwagę
na swoje problemy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Mi telewizor zassal przez internet nowy soft i mam po telewizorze, zaczelo wycinac sterowanie HUE, pokazywalo ze proces zostal zatrzymany a potem wycielo mi pilota. TV pokazuje mi komunikat ze czeka na sparowanie pilota i nie da sie tego zrobic. Naciskam kombinacje podana w TV i zero komunikacji. Z tylnego panelu moge go sobie tylko wlaczyc i wylaczyc oraz zmienic glosnosc. Wracam do punktu wyjscia mocno wku.... widze juz tylko jedno wyjscie wyjeb.. go przez okno ( ale szkoda kasy ) wiec trzeba oddac.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

To co napisałeś Angael dzisiaj wieczorem , spowodowało , że mój wcześniejszy pogląd , że seria telewizorów Philips 8601/12 będzie dopracowana w pełni , niestety
ale powoli się zmienia . Zastanawiam się jaki to zespół programistów zatrudnia firma TP Vision , który
potrafi wypuścić taką nową wersję oprogramowania , która zamiast usprawnić działanie telewizora ,
powoduje skutek odwrotny .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Angael

New member
Witam uprzejmie,

To co napisałeś Angael dzisiaj wieczorem , spowodowało , że mój wcześniejszy pogląd , że seria telewizorów Philips 8601/12 będzie dopracowana w pełni , niestety
ale powoli się zmienia . Zastanawiam się jaki to zespół programistów zatrudnia firma TP Vision , który
potrafi wypuścić taką nową wersję oprogramowania , która zamiast usprawnić działanie telewizora ,
powoduje skutek odwrotny .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Najgorsze jest to ze jak zadzwonisz na info philipsa to pierwsze o co sie pytaja czy masz zainstalowany najnowszy soft ! TV wykryl zaciagnal zainstalowal, zrobilem wszystko jak opisali w instalacji i klops. Poradzilem juz sobie - ale zwykly zjadacz chleba by tego nie zrobil. Podpialem klawiature i mysz do TV, wymusilem wkladajac pedrive do portu usb wejscie menu mediaplayera. wyszedlem z niego myszka - w ten sposob dostalem sie do menu smart tv, po przesunieciu menu smart tv na sam dol klawiatura otrzymalem dostep do ustawien tv. tam wcisnalem zainstaluj tv od nowa i ruszyl pilot. Zobaczymy co dalej bedzie sie dzialo. Do tego czasu nie mialem z nim zadnych problemow, raz tylko zawiesil sie na KODI ale sam zatrzymal proces i tv dzialal dalej normalnie. Ehhhh musza przestac oszczedzac na ludziach ktorzy to potrafia robic bo w ten sposob straca wszystkich klientow....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prosiłem nie robić żadnych aktualizacji, nowe nie są sprawdzone .
Myśmy je sprawdzili i nie są dobre.
Specjaliści oczywiście jak zawsze wiedzą lepiej, że trzeba robić chociaż nie mają telewizora i go nawet na oczy nie widzieli.

Proszę nie robić aktualizacji, do czasu potwierdzenia.
 
Do góry