Philips seria PFL 8008 - nowości 2013

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Czy działa Wam Ipla ??

W pierwszy dzien mi działała, teraz od około 2 dni jak probuje wczytac film to tylko kręci kółkiem i kręci i nic :/

Co ciekawe w drugim pokoju mam Samsunga D7000 i w nim Ipla działa od strzała - nawet ma inny interfejs, sporo nowszy niz w Philipsie, z tego co pamiętam taki interfejs jak obecny w Philipsie był ładnych kilka miesiecy temu w Samsungu...
 

SDman

Banned
Czy działa Wam Ipla ??

W pierwszy dzien mi działała, teraz od około 2 dni jak probuje wczytac film to tylko kręci kółkiem i kręci i nic :/

Co ciekawe w drugim pokoju mam Samsunga D7000 i w nim Ipla działa od strzała - nawet ma inny interfejs, sporo nowszy niz w Philipsie, z tego co pamiętam taki interfejs jak obecny w Philipsie był ładnych kilka miesiecy temu w Samsungu...

Witam,
a czy możesz się zalogować do Ipla ? Jest ekran logowania ?

Koszt 9 zł na 3 miesiące, który to umożliwia oglądanie bez reklam i w jakości HD na wszystkich urządzeniach (ten sam kod - jedynie nie jednocześnie) jest propozycją bardzo uczciwą !

Radyjko internetowe jest ?

Pozdr.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
SDman

Radio dzisiaj sprawdze , jak zona pozwoli, tzn dopcham się do TV, hehe :)

A co do Ipli, oczywiście możliwość logowania jest ale działała bezpłatna wersja ( z reklamami ) i nagle przestała gdzie na Samsungu w dalszym ciągu działa...
 

samael

New member
Dzięki kiki
Posłałem kontakt na priva

Pobawiłem się wczoraj ustawieniami wieczorem oglądając Xfactor w TVN HD. Przy niewielkich korektach na "chybił trafił" osiągnąłem zadowalający efekt. Ale już dziś przy jasnym świetle dziennym obraz jakby za mocno podświetlony. Chyba trzeba będzie wybulić na kalibrację.

Co do teartru, to mi nie przeszkadza ale dziś dzieci zadały pytanie czemu wszystko na tym tv wygląda jakby było zrobione komputerowo ;)
 

SDman

Banned
A co do Ipli, oczywiście możliwość logowania jest ale działała bezpłatna wersja ( z reklamami ) i nagle przestała gdzie na Samsungu w dalszym ciągu działa...

Ciekawe czy ta bezpłatna wersja jest w HD jeśli nie to jak Ty to możesz oglądać -przeca to tragedia.
Sony modele zeszły rok zrobiły po swojemu
tzn.
nie ma możliwości logowania -musisz oglądnąć reklamy ale jakość HD Brzytwa !
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Nawet SD nie jest złe na Ipli w przypadku tego Philipsa :)

Zdecydowanie gorzej SD wygląda na Samsungu w drugim pokoju, co nie zmienia faktu ze nagle przestał wczytwywac filmy w SD na Ipli :(

Czy ktoś z posiadaczy 8008 i 7008 ma ten sam problem ??

Co do radia internetowego, jest malutko ,znalazłem tylko dwa, np. TubaFM - z menu pilota options można wyłaczyc ekran

Aplikacji jest naprawdę malutko :/

Edit

Zapomniałem ze mam wykupiony Pakiet IplaExtra w Polsacie i aktywowałem, wpisałem do TV, zalogowany, tyle ze nadal żadne filmy się nie wczytują :(

Tylko kółko się kręci...
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
skazany, czemu ??

Zawsze można to wyłaczyc, i nie uzywac, tyle ze płynność Samsunga ( szczególnie materiały SD ) sa lepsze na Samsungu

co ciekawe przy obrazie HD płynność jest zadowalająca przy wyłączonym Natural Motion

Ktos sprawdzi tą Iplę u siebie ???
 

jachmiel

New member
skazany, czemu ??

Zawsze można to wyłaczyc, i nie uzywac, tyle ze płynność Samsunga ( szczególnie materiały SD ) sa lepsze na Samsungu

..........

Kwestia przyzwyczajenia - 5 lat szczęśliwego użytkowania plazmy PV80 Panasa, dlatego wolał bym mieć mozliwość wyboru pomiędzy pełną płynnoscią, a obrazem zblizonym do plazmy.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Przeciez plazmy Panasonica od zawsze maja efekt teatrzyku :) wiec jesli w plazmie Ci ten efekt nie przeszkadza to w Philipsie tez go nie zobaczysz, spokojna glowa :)
 

jachmiel

New member
Przeciez plazmy Panasonica od zawsze maja efekt teatrzyku :) wiec jesli w plazmie Ci ten efekt nie przeszkadza to w Philipsie tez go nie zobaczysz, spokojna glowa :)
Nie wiem co masz na myśli pisząc o teatrzyku w plazmach Panasa, ale mnie chodziło o bardzo "komputerowy" wygląd obrazu, takiej cyfrowej animacji choć np w kinie wyglądało to inaczej. Dobrze to widać np w bajkach kiedy np Phill (tegorocznych modeli jeszcze nie widziałem na żywo) stoi obok dowolnej plazmy.

Chciałbym się dowiedzieć czy taki efekt jest "normalny", czy też można się go pozbyć nie używając polepszaczy.

Sorki za taki trochę off top, bo choć recenzje i Ambi kuszą to chciałbym zebrać opinie z "pierwszej ręki" :)
 

Tika

New member
Bez reklam
Przeciez plazmy Panasonica od zawsze maja efekt teatrzyku :) wiec jesli w plazmie Ci ten efekt nie przeszkadza to w Philipsie tez go nie zobaczysz, spokojna glowa :)

akurat na plazmie nie ma efektu teatru, efekt teatru dotyczy lcd z włączonymi polepszaczami płynności obrazu, które zawsze można wyłączyć
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja pierwszy raz slysze o teatrze w plazmie. Moze to kwestia wzroku jest??? Dla mnie typowy teatr to w philipsach i mowa o zeszlorocznych modelach - bo z tego roku nie wiem bo nie bawilem sie nimi wiec nei wypowiadam sie.... Kiki mowi ze jest lepiej ale ci co juz kupili jednak twierdza ze widza teatr... wiec mysle ze to kwestia co kto widzi i czego oczekuje od obrazu w danym tv...
lolek
 

SDman

Banned
Witam,
pamiętam w sklepach pierwsze CRT Philipsa Pixel Plus -tam był obraz zupełnie inny niż w innych TV -jakby namiastka trójwymiarowości, realizmu
Dla jednych było to efekt rewelacyjny dla inny sztuczny, a okrzyknięty później tzw. "Teatrem"
Ale teatru w Plazmach jak żyje nie widziałem .

Pozdr.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmmm

Dziwne chłopaki, albo nie właczaliscie w plazmach Panasonica ich wersji True motion ( czy jak to sie tam nazywa ) - oczywiscie bez tej funkcji obraz nie ma teatru ale nie ma tez super plynnosci

Ja miałem do testow ze 2 lub 3 plazmy Panasonica z roznych czasów i zaraz po właczeniu poprawy płynnosci tetrzyk odrazu, co zreszta potw sprzedawcy w sklepach
 

samael

New member
Wreszcie udało mi się odpalić SmarTV w moim TV.
W modemie wyłączyłem WPA2-TKIP i zostawiłem tylko WPA-TKIP i działa ale żeby nie było tak różowo to nie wszystko.

Działa przeglądarka i Youtube. I od razu pierwsza super sprawa to że można oglądać filmy full HD!
Ale jak wchodzę np w Ipla czy TVN Player to mogę przeglądać propozycje ale przy próbie włączenia jakiegokolwiek filmiku pojawia się znaczek postępu (ładowania) i tyle... Any ideas?

Jak wygląda kwestia rejestracji TV? Klikam Rejestruj z poziomu SmartTV, pojawia się formularz, wpisuję maila i na skrzynkę dostaje maila z linkiem. Klikam i już produkt jest zarejestrowany w portalu Philipsa. Ale TV jakby tego nie widzi - nadal mam opcję Rejestruj dostepną. Czy to ok? Jakie są benefity zarejestrowania?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
podobny problem miałem z Iplą jak miałem po wifi, moze zasieg za słaby ??

Podłaczyłem kablem i Ipla ruszyła ( problem opisywałem wczesniej )
 
Do góry