Philips seria PFL 8008 - nowości 2013

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Telewizor ten ma opcję :Kalibracja kolorów , przy pomocy której kalibrujący może skalibrować odwzorowanie kolorów .
Telewizor ten ma również opcję:Tryb Tylko RGB , w którym ustawiający może przełączyć ekran telewizora
tylko do kolorów RGB .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

samael

New member
Ja kupiłem dzisiaj i na razie wygląda ok ale nie działa mi Smart TV. Próbowałem podłączenia do routera przewodowo i bezprzewodowo i zawsze gdy próbuje włączyć SmartTV to mam komunikat "Nie znaleziono serwera Philips. Sprobuj pozniej". Upgrade sterowników przez USB nic nie pomógł :(
 

accu

New member
Bez reklam
Ja kupiłem dzisiaj i na razie wygląda ok ale nie działa mi Smart TV. Próbowałem podłączenia do routera przewodowo i bezprzewodowo i zawsze gdy próbuje włączyć SmartTV to mam komunikat "Nie znaleziono serwera Philips. Sprobuj pozniej". Upgrade sterowników przez USB nic nie pomógł :(

Witam uprzejmie,
Podaj proszę , jaką szybkość ma Twoje połączenie internetowe , bo to może być jedna z możliwych przyczyn , że taki komunikat się ukazuje.
Rozumiem , że wykonałeś aktualizację softu telewizora (000.164.018.000) poprzez gniazdo USB w telewizorze.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Zrób update softu ( z pendriva ) i zadziała :)

Opisz prosze wrazenia z uzytkowania TV, i czy masz rownomierne podswietlenie matrycy
 

samael

New member
Przepraszam, zapomniałem się przywitać po dłuższej przerwie :)

Zrobiłem upgrade softu z pendriva do najnowszej wersji 000.0164.018.000
Na razie walczę ze SmartTV więc konfigurację obrazu odłożyłem na później. Równomierność podświetlenia na razie trudno mi dokładnie określić bo mam jasno w pokoju ale już teraz mogę powiedzieć że zauważyłem nieco przyciemnione narożniki, zwłaszcza dół.
Kolejne spostrzeżenie - przy formacie Nieskalowalny przy górnej krawędzi pojawiły się przerywane białe kreski o długości 3-4 cm z takimi samymi odstępami. Przy pełnym skalowaniu jest pięknie. Na szczęście upgrade oprogramowania usunął efekt.

Ogólne wrażenie na razie bardzo pozytywne. Bardzo ładna płynność obrazu bez efektu teatru co w Samsungu jest nienaturalne. No i ambilight... czekam na wieczór ;)

P.S. Mój net to 100 mbit. Do routera mam podłączone 3 kompy, 3 komórki i ipada i nie ma problemow. TV tez jest podpięty bo widzę sieć domową ale nie mogę połączyć się z serwerem :(
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
samael , jakim cudem przy włączonym Natural Motion nie masz efektu teatru :) ?

To wlasnie w Samsungu D700 udało mi sie osignac poprawę płynnosci i bez widocznego efektu teatru ( ale to był ustawienia uzytkownika - tam jest sporo opcji i skali do poprawy tego )

W philipsie tego nie ma az tak rozbudowanego :(
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Proszę jeszcze raz całkowicie wyłączyć telewizor z źródła zasilania .(wyciągnąć kabel zasilający z
gniazdka zasilania na kilka-kilkanaście minut).Po włączeniu telewizora niech sobie kilka-kilkanaście
minut pogra i dopiero wówczas proszę przełączyć na opcję(funkcję): Smart TV.
Czy zarejestrowałeś telewizor?Warto.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

samael

New member
Odkryłem właśnie że mój modem ma funkcję WPS. Więc spróbowałem tej opcji sprzężenia TV z moim routerem. Success ale Smart nadal nie działa - nie znajduje serwera. Odłączyłem kabelek i czekam...

Co do efektu teatru to powiem że to teatrzyk ale więc bardzo przyjemna płynność obrazu ale nie nadpłynność wręcz nie do zniesienia jak dla mnie przy Samsungach.

Przesiadłem się właśnie z Toshiby 47ZV635D - to już trzeci egzemplarz który w ciągu bodajże 4 lat miałem i zawsze kończyło się to padem panelu. Najpierw pojawiały się pioniwe kreski, a potem totalny misz-masz na ekranie :(

P.S. Rejestrowalem ale chyba nie do końca bo formularz wymagał jakiegos pliku. Oprócz tego i swoich danych to nie miałem nic więcej do wpisania. Chyba że nie rejestrowałęm jak trzeba...
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Jakiego miałes Samsunga ze byłw nim efekt teatrzyku ??

Ja powiem szczerze ze miałem od kilku lat tylko Samsungi ale skusiłem sie na Philipsa, jakoscią obrazu zjada Samsunga, dzwiękiem tez :) no i ten Ambilight :)

ale wracajac do sedna to ustawiajac recznie judder i płynnosc to wlasnie na nim nie było teatrzyku a w Philipsie mam ( chyba ze to kwestia przyzwyczajenia )
 

samael

New member
Ok zasilanie odłączone na 5 min nie pomogło. Po podłączeniu wybrałem SmartTV i coś jakby zaczęło się dziać - pojawił się pasek oczekiwania/postępu ale dalej to samo.

Swoją drogą ciekawostka - na stronie ze sterownikami jest jest tak:

Wersja: 000.064.018.000, Plik ZIP, 144.68 MB, Data publikacji: 2013-04-12

A u mnie w TV po upgradzie mam wersje:

QF2EU-0.64.180_bld7a
Generation date: 29/03/2013

Data inna ale wersja chyba się zgadza. Też tak macie?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem tak jak napisałem wcześniej , nie należy po włączeniu telewizora zaraz
uruchamiać funkcji Smart TV , tylko trzeba co najmniej kilka minut odczekać przed wykonaniem
tej czynności.

Co do rejestracji to należy napisać e-mail do firmy Philips . Powinni przysłać e-mailem kod do
uruchomienia pliku Twonky Serwer .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Devs czyli ulepszacze masz wylaczone podczas ogaldania filmow ale tylko z dekodera cyfrowego jak ogldasz czy tez np. jak z bluray -a to tez wylaczasz bo dla ciebie jest efekt teatru? I tylko masz wlaczony przy oglądaniu sportu czy program. przyrodniczych .....
Samael na jakim Ty to kolego widziales Samsungu nadplynnosc, bo ja nie jestem zwolennikiem samsungow ale co do plynnosci to tam nie można sie doczepić bo jest ok ( dla mnie najlepsza plynnosc to ma sony ) ale w Samsungu tez jest spoko - chyba ze w jakiś niskich modelach.....
lolek
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No niestety Panowie cos za cos

Philips ma teatrzyk ale za to ma super jakosc obrazu, czerni no i Ambilight :)

A Sony... miałem kiedys jakiegos HXa ale poza wysoką ceną wcale nie był taki swietny...

No i narzekałem w Sony na spory clouding... a próbowałem wybraz nawet z 2,3 egzemplarzy

( ale to było jakies 2 lata temu jak nie wiecej )
 
Ostatnia edycja:

Devs

New member
Mówię tylko o PNM z ulepszaczy. Reszta działa w tle non stop. To kwestia gustu, ja filmy wolę oglądać bez tego efektu, bo i bez niego jakość znakomita. ;)
 

samael

New member
Devs czyli ulepszacze masz wylaczone podczas ogaldania filmow ale tylko z dekodera cyfrowego jak ogldasz czy tez np. jak z bluray -a to tez wylaczasz bo dla ciebie jest efekt teatru? I tylko masz wlaczony przy oglądaniu sportu czy program. przyrodniczych .....
Samael na jakim Ty to kolego widziales Samsungu nadplynnosc, bo ja nie jestem zwolennikiem samsungow ale co do plynnosci to tam nie można sie doczepić bo jest ok ( dla mnie najlepsza plynnosc to ma sony ) ale w Samsungu tez jest spoko - chyba ze w jakiś niskich modelach.....
lolek

Choćby na UE46ES8000S którego rozważałem zakupić.
Ale może przesadzam z tą nadpłynnością ale teatr tam był taki do którego nie mogłem się przyzwyczaić.
Na razie dalsze testowanie dvd, bluray itp odkładam. SmartTV jak nie działał tak nie działa i nie wiem czemu. TV widzi modem, modem działa i puszcza na zewnątrz wszystkie inne urządzenia ale TV nie :(
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Jaką masz wersję wybraną w Twoim routerze: przykładowo---->

Version:
WPA-PSK
WPA2-PSK
MIXED WPA-PSK+WPA2-PSK
Automatic

Encryption: TKIP , AES , Automatic.

Ja wybrałem u siebie wersję MIXED : WPA-PSK+WPA2-PSK , encryption :AES .Adres IP mam dynamiczny DHCP&Auto adres IP .
TKIP podatna jest bardziej na ataki.
Też na początku miałem kłopoty z połączeniem telewizora do Internetu dwa lata temu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

samael

New member
accu dzięki że starasz się pomóc bo ja się poddaję pomału :(
W modemie mam tak ustawione:
WPA - Disabled
WPA2 - Disabled
WPA-PSK - Enabled
WPA2-PSK - Enabled
WPA/WPA2 Encryption - TKIP+AES

No i do tego jeszcze włączyłem WPS.

I nadal nic. Na pewno nie filtruję urządzeń po MAC adreasach - kiedyś to miałem ale wyłączyłem, za duzo ich mam ;)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

A może trzeba wyłączyć TKIP i zostawić tylko AES . W "te klocki" z kodowaniem za mocny nie jestem , ale
szukam wszelkich możliwych ustawień , aby problem można było kolejnymi próbami rozwiązać .
A może inni użytkownicy tego szacownego forum mający odpowiedni zasób wiedzy na temat ustawień zabezpieczeń i kodowania w routerze , a czytający
ten wątek o telewizorach serii 8008 firmy Philips pomogą przybliżyć ten temat , aby rozwiązać problem .
WPS też u siebie mam włączony .(przesył danych 2 minutowy)
Przeglądanie parametrów sieci:mam następujące pozycje;
Typ sieci
Tryb sieci
Adres IP
Maska sieci
Adres MAC karty sieciowej
Brama
DNS 1
DNS 2

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

samael

New member
Myślę ze TV łączy się z ruterem ale z jakiegoś powodu router nie puszcza ruchu na zewnątrz. Tak jak pisałem, wszystkie urządzenia maja dostęp do Netu ale nie TV. Zdzwonię się jutro z działem technicznym operatora, niech zdiagnozują czy TV próbuje się wogóle przebić. Podam im MAC TV i niech badają. Jak nie pomoże to w poniedzialek może coś spece od Philipsa.

Bo poza tym to obraz cudo. Zrobiło się ciemno więc ambilight też jest wyraźniejszy i całościowo wrażenia bardzo pozytywne.
 
Do góry