Philips seria PFL 8008 - nowości 2013

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Tak, wiem, tylko nie wiem jak się za nią zabrać w domowych warunkach :)

Nie znalalzłem w sieci "gotowych" rozwiązan które choć w części pomogłby mi poprawnie skalibrować Telewizor

Możesz Kiki mnie jakos naprowadzić lub ktoś pomoc poprawnie skalibrować telewizor :) ?
 

SDman

Banned
Tak, wiem, tylko nie wiem jak się za nią zabrać w domowych warunkach :)

Nie znalalzłem w sieci "gotowych" rozwiązan które choć w części pomogłby mi poprawnie skalibrować Telewizor

Możesz Kiki mnie jakos naprowadzić lub ktoś pomoc poprawnie skalibrować telewizor :) ?

Witam,
jeżeli masz dobry wzrok to polecam skupić się na ustawieniach we własnym zakresie z Philipsem na pewno Ci sie uda (choć to nie IPS).
1. Wybierasz stację która ma najlepszy sygnał i jakość np TVP HD - idealnie program np retransmisja Olimpiady -czyli na żywo.
2. Ustawiasz kolor na min do końca czyli uzyskujesz obraz czarno biały
3. Bawisz się kontrastem , jasnością, dynamicznym podświetleniem dopóki nie będziesz widział pełnej skali szarości, a nie tylko zaczernione obrazy z przepalona bielą.
4. Przechodzisz do trybów (na wyłączonym całkowicie kolorze do 0 ) normalny, zimny, ciepły i wybierasz, który najbardziej jest zbliżony do idealnej bieli i czerni czyli nie zarzuca np
w stronę zielonego.
5. Powoli dodajesz kolorów śledząc ludzką skórę aby była taka jaka lubisz (jedni lubią większe nasycenie inni mniejsze) .
6. Na koniec możesz pobawić się ostrością, wzmocnieniem koloru (bardzo delikatne podbijanie)

The End

Zostawiasz , wyłączasz TV, idziesz na spacer, oglądasz zieleń, która mam nadzieję zaraz będzie, przychodzisz i włączasz Swój TV i powinno być miodzio.
Oczywiście będą od tego odstępstwa, ale nie polecam wiecznej regulacji na innych stacjach TV.
Inne źródła możesz potraktować z góry podobnymi parametrami ale z drobnymi korektami.

Jeśli nie będzie satysfakcji, cóż -płacz i płać
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No nic, potestuje ,tyle ze Philips 8008 ma jeszcze kalibracje ISF - dzien i noc

Chyba tym tez warto sie pobawic... ??

Na jakim panelu jest Philips46 8008 ? ( producent, typ )

Ps

Po głebszym zastanowieniu zastanawiam sie czy srebrna ( tj bardziej grafitowa ) ramka nie bedzie miała gorszego wpływu na działanie ambilight niz jakby była czarna a najlepiej przezroczysta jak w Samsungach było... :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim , skromnym zdaniem parametr odcień koloru -w opcji :własne czyli personalny , bez kolorymetru
jest praktycznie bardzo trudno samemu prawidłowo ustawić .
Niemniej może się zdarzyć , że ma się dar wrodzony tzw.fotograficznego oka:| , ale zdarza się to
jednak niezmiernie rzadko .
Kalibracje ISF dzień i ISF noc ja osobiście bym nic nie zmieniał , można skorzystać z ISF noc.
Producent powinien w miarę przyzwoicie ją ustawić . Wydaje mnie się , że te dwie opcje , jeżeli
chcemy coś w nich zmieniać to powinniśmy zlecić firmie , która zajmuje się zawodowo kalibracją i
ma do tego generator obrazu i kolorymetr. Ale jest to moje , skromne , subiektywne zdanie .
Przypuszczam , że matryca jest firmy Samsung , typ jest matrycy - S-PVA , łatwo to sprawdzić w menu serwisowym , w zakładce: Options , znajdujemy : Display , Screen.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
A wiec jestem po pierwszych testach 8008

Oczywiscie "kalibracja" wymagana bo fabrycznie jest masakra :)

Jak narazie obraz mi sie bardzo podoba, dzwięk także, zjada poprzedniego Samsunga D7000 "na sniadanie"

Ale niestety słychac prace cewek, mam nadzieje ze w nocy nie bedzie to problemem...

Zastanawia mnie jedno, dlaczego model o klase nizszy, tj 7008 ma panel IPS ( od LG ? ) a najwyzsze modele mają od Samsunga ??

Mam w D7000 panel Samsunga o tej samej przekątnej i zupelnie inna jakosc niz w tym Philipsie

Napisow TXT ani SRT nie czyta po DLNA ( a podobno miał ? ) ale to mniejszy problem, DTS z mkv jak narazie tez nie działa

Funkcji "płynnosci ruchu" tez nie da sie uzywac bo teatrzyk sie rob :/ nawet na minimalnych ustawieniach - chyba ze sie przyzwyczaję...

W Samsungu to akurat lepiej działało i judder osobno i płynnosc osobno mozna było ustawiac
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Spróbuj może wgrać nowy soft , bo niedawno został wydany . Prawdopodobnie masz fabryczny "000.064.015.000",
jest już "000.064.018.000".(skopiować trzeba na pendrive plik UPG) DTS ma być w czerwcu w aktualizacji softu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Tak, zrobiłem update do najnowszego, i samsung widział SRT a Philips ani ani, probuje uruchomic przyciskiem subtitle

accu, a wiesz moze czy mozna zmodyfikowac ( moze w menu serwisowym ) funkcje Natural mottion by jednak nie było az tak wielkiego teatrzyku :) ?

I co sadzisz o panelach w 8008 ( S-PVA - Samsung ) czy moze jednak lepszy byłby IPS od LG ( model 7008 ) ?

Pozdrawiam

Marek :)
 

SDman

Banned
Tak, zrobiłem update do najnowszego, i samsung widział SRT a Philips ani ani, probuje uruchomic przyciskiem subtitle

accu, a wiesz moze czy mozna zmodyfikowac ( moze w menu serwisowym ) funkcje Natural mottion by jednak nie było az tak wielkiego teatrzyku :) ?

I co sadzisz o panelach w 8008 ( S-PVA - Samsung ) czy moze jednak lepszy byłby IPS od LG ( model 7008 ) ?

Pozdrawiam

Marek :)
nie da się zminimalizować w menu serwisowym funkcji DNM.
Nie potrzebnie się pytasz co lepsze bo co dla kogoś lepsze nie koniecznie będzie dla ciebie samego lepsze, a już najgorzej, ze robisz to po zakupie, a nie przed.

Piszesz, że coś byczy w tym modelu ? Czy to jest tylko na ciszy i przy bliskim podejściu czy zauważalnie słyszalne z dalszej odległości ?

Czy czyta FLV bo zapomniałem sprawdzić. ?

Pozd.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
to własciwie skwierczy, a co do testow, to zawsze najlepiej u siebie je porobic, 2,3 dni i zdecydowac czy to jest to czego szukam :)

W zadnym sklepie nie da sie dobrze potestowac....

Skwierczenie słysze jak jest cisza od około 1m-1,5 metra od panela
 

SDman

Banned
to własciwie skwierczy, a co do testow, to zawsze najlepiej u siebie je porobic, 2,3 dni i zdecydowac czy to jest to czego szukam :)

W zadnym sklepie nie da sie dobrze potestowac....

Skwierczenie słysze jak jest cisza od około 1m-1,5 metra od panela

Oczywiście, że nic nie odda zacisza domu i warunków w nim oświetleniowych.
Rozumiem, że zakupiłeś w necie z możliwością zwrotu.

Więc na spokojnie życzę dobrych decyzji i oczywiście zadowolenia.

Ja posiadam LCD Philipsa z 2009 i posiadałem z 2005 i nigdy mnie nie zawiodły -co prawda
modele serii 9.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Przez weekand potestuje dokladnie

Mam jeszcze ciagle do porownania tego Samsunga D7000

szkoda tylko ze nie moge potestowac tego modelu 7008 - a w sklepie niby na zamowienie są ale cena ok. 400 zł nizsza niz 8008 - wiec prawie to samo

Z drugiej strony 8008 ma lepszego "Pixel..." no i ma na przyszlosc głowice DVB-T2 - podobno nowe multipleksy mają juz miec DVB-T2 standard

Ciezki orzech do zgryzienia :)
 

SDman

Banned
Przez weekand potestuje dokladnie

Mam jeszcze ciagle do porownania tego Samsunga D7000

szkoda tylko ze nie moge potestowac tego modelu 7008 - a w sklepie niby na zamowienie są ale cena ok. 400 zł nizsza niz 8008 - wiec prawie to samo

Z drugiej strony 8008 ma lepszego "Pixel..." no i ma na przyszlosc głowice DVB-T2 - podobno nowe multipleksy mają juz miec DVB-T2 standard

Ciezki orzech do zgryzienia :)

różnica jest 700 zł. wg euro rtv przy 47".
DVB-T jest podany w jednym i drugim przypadku nie ma wzmianki o T2.

Jedyne co bym przełożył z 8008 do 7008 to Perfect Pixel HD Engine bo taki mam w swoim 9664.
w 7008 jest Pixel Precise HD

7008 ma 1 cal wiecej i 3D pasywne już w 6008 wychwalane -podany test w wątku o 6008.

Może i dla wielu pasywne gorsze ale nie daje takiej radości dla tak WIELU za tak NIEWIELE !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trzeba powiedzieć ze cos w tym jest mysle ze każdy wybierze cos dla siebie i co mu najbardziej odpowiada jeśli chodzi o 3d...
lolek
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
DVB-T2 jest jasno opisane w modelu 8008, a 2 7008 tylko zwykłe DVB-T - zobacz na strone Philipsa, niekoniecznie polską

A miedzy 7008 a 8008 nie ma wcale 700 zł, w euro RTV AGD jest rabat 300 zł wiec roznica wychodzi około 350-400 zl ( tego rabatu nie ma juz dla modelu 7008 )
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
DVB-T2 jest jasno opisane w modelu 8008, a 2 7008 tylko zwykłe DVB-T - zobacz na strone Philipsa, niekoniecznie polską

A miedzy 7008 a 8008 nie ma wcale 700 zł, w euro RTV AGD jest rabat 300 zł wiec roznica wychodzi około 350-400 zl ( tego rabatu nie ma juz dla modelu 7008 )

a czy kolega ma internet ? bo wystarczy wybrać sklep euro i zobaczyć, że jak się wykona proste odejmowanie najlepiej za pomocą kalkulatora z windowsa to wychodzi 700.

T vs T2 prośba do Kikiego aby się opowiedział fachowo

Choć dla mnie to akurat żaden argument.
Mam kabłówkę o rewelacyjnej jakości za 25 zł. 110 kanałów, a do tego PVR Technisat HD K2 który i tak Philipsowy wbudowany pokona jakością -potwierdzone ! Oby tylko tak trzymali.

Pozdrawiam
 

Devs

New member
Wielka prosba - pisz jak najwiecej bo jutro jade o 14 do euro odebrac swojego 8008 i boje sie jak jasna cholera ze koniec koncow wydam kase na szrot :D
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Kolega ma kalkulator :)

6299 - 300 ( za zakup przez internet ) - 5999,- zł

5599,- zł za 7008 - 399 zł roznicy ( nie ma rabatu 300 zł na model 7008 )

co do obrazu, ciagle dopieszczam ustawienia, jedne co mnie boli to brak fajnie działającego Natural Motion, Samsung jednak w tym daje duzo lepiej sobie rade

Za to czern super, niestety podswietlenie matrycy potrafi miec jasniejsze plamy :/ ale nie przeszkadza bardzo - Samsung to była porazka.... pod tym wzgledem

pixel Plus - potrafi czasem zepsuc obraz, a dokladnie poprawa ostrosci ,zalezy od materiału...

Wiec sumarycznie akurat to wyłaczyłem
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Aktualizacje DTS, TXT- będą dokonane w czerwcu, Kultura pracy znakomita, Płynnoś = umiejętność nastawów w menu.
 
Do góry