Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

fanaticco

New member
Mam kilka pytań odnośnie 3D do posiadaczy tego modelu:
1. czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy ten model posiada konwersje z 2D do 3D?
2. jak w ogóle prezentuje się obraz w trójwymiarze (o ile mamy dobre źródło - niekoniecznie bluray, ale np. jakieś sensowne mkv przez USB)?
3. czy posiada regulację głębi trójwymiaru?

Ostatnia kwestia, która mnie nurtuje, to natywne 50Hz. Czy ta wartość jest albo bywa uciążliwa podczas częstego oglądania sportu albo ewentualnie grania w jakieś bardziej dynamiczne gry? Interesuje mnie to dlatego, że bez problemu można przecież znaleźć natywne 100Hz w o wiele, wiele tańszych TV (tyle że pozbawiamy się wówczas pasywnego 3D i ambilighta). I trochę mnie to martwi...

Z góry dziękuję za info!
 
Ostatnia edycja:

pados135

New member
Jak zawsze coś za coś - też mam dylemat czy wybrać 5008 czy 6008.
Jak się doczytałem i informowałem na infolinii 5008 nie ma regulacji głębi 3D
 

phillet

New member
TV się grzeje, ale nie jest to powód do obaw. Poza tym nie jest gorący na pewno. Można regulować głębie 3D, ale tylko w trybie 2D -> 3D. Konwersja 2D do 3D sprawuje sie tak samo kiepsko jak w innych TV i jest to raczej dziwny bajer, chociaż sam liczyłem ze będę go używał. Mi przeszkadza oglądanie czegokolwiek w trybie 2D -> 3D.
Natywne 3D prezentuje się bardzo dobrze o ile materiał jest dobry. W grach, filmach mkv wsztstko jest ok (brak obsługi DTS = koniecznośc konwertowania wieeeluuu filmów, albo odpalanie ich z odtwarzacza jakoegoś).

Mi 50Hz jakoś nie przeszkadza. Oczywiście - lepsze byłoby 100Hz bądź więcej, niestety 100Hz jest dopiero w o wiele droższym 6008.
 
Ostatnia edycja:

Nyg

New member
Jak zawsze coś za coś - też mam dylemat czy wybrać 5008 czy 6008.
Jak się doczytałem i informowałem na infolinii 5008 nie ma regulacji głębi 3D

5008 powinien mieć regulację głębi 3D-wynika to ze specyfikacji i instrukcji. Pisałem o tym wcześniej. Philips twierdzi, że wypuszczono na rynek część TV bez tej regulacji. Obiecano mi na infolinii, że następna aktualizacja (czyli ta z października) skoryguje ten błąd. Ale to nie nastąpiło. I coraz bardziej wkurza mnie ten TV, Philips i autoryzowany serwis.
 

fanaticco

New member
Natywne 3D prezentuje się bardzo dobrze o ile materiał jest dobry. W grach, filmach mkv wsztstko jest ok (brak obsługi DTS = koniecznośc konwertowania wieeeluuu filmów, albo odpalanie ich z odtwarzacza jakoegoś).

Mi 50Hz jakoś nie przeszkadza. Oczywiście - lepsze byłoby 100Hz bądź więcej, niestety 100Hz jest dopiero w o wiele droższym 6008.

Dzięki za rozwianie wątpliwości, phillet.

Dobrze, że wspomniałeś także o problemie z DTS-ami, bo sam nawet nie zwróciłem na ten fakt uwagi... A na pewno jest to naprawdę wielka niedogodność. Zwłaszcza że większość filmów w odpowiedniej jakości ma taki konkretnie format dźwięku...

Jeśli masz możliwość, powiedz mi jeszcze, czy próbowałeś w ogóle odpalać takie pliki (*.mkv w 3d i najlepiej z napisami) bezpośrednio z kompa, poprzez HDMI? Bo jeśli tutaj nie ma z obsługą trójwymiaru (a mowa o DTS) albo wyświetlania napisów problemu, to zawsze jest jakieś dodatkowe rozwiązanie, które pozwalałoby zaoszczędzić na zakupie osobnego odtwarzacza... Bo co jak co, ale konwersja tak potężnych filmów, to chyba najgorsze możliwe rozwiązanie.

P!
 
Ostatnia edycja:

phillet

New member
Dzięki za rozwianie wątpliwości, phillet.

Dobrze, że wspomniałeś także o problemie z DTS-ami, bo sam nawet nie zwróciłem na ten fakt uwagi... A na pewno jest to naprawdę wielka niedogodność. Zwłaszcza że większość filmów w odpowiedniej jakości ma taki konkretnie format dźwięku...

Jeśli masz możliwość, powiedz mi jeszcze, czy próbowałeś w ogóle odpalać takie pliki (*.mkv w 3d i najlepiej z napisami) bezpośrednio z kompa, poprzez HDMI? Bo jeśli tutaj nie ma z obsługą trójwymiaru (a mowa o DTS) albo wyświetlania napisów problemu, to zawsze jest jakieś dodatkowe rozwiązanie, które pozwalałoby zaoszczędzić na zakupie osobnego odtwarzacza... Bo co jak co, ale konwersja tak potężnych filmów, to chyba najgorsze możliwe rozwiązanie.

P!

Nie próbowałem i nie mam narazie jak, bo usunąłem te próbki które miałem. Wiem, ze jak odpaliłem MKV z DTS to tv pokazał, ze nie odtworzy tego formatu dźwięku, do tego 3D trzeba było włączyć samemu (side to side), bo sam nie wykrył, też dziwne. Ale tylko w jednym przypadku tak miałem. Nie mam obecnie za bardzo dostępu do filmu w 3D na kompie, zreszta mam wolnego neta, pobieranie by troche trwało napewno. Jeśli miałbym puścić coś z kompa to mi i tak nie puszcza dźwięku po HDMI i nigdy nie puszczał, chyba ze mam w opcjach cos poknocone. Więc tego nie mam za bardzo jak sprawdzić. W sumie to jestem na kupnie nowego laptopa, ale to chwilę potrwa, a nie wiem ile masz/macie czasu do zakupu TV. Ja z 3D i tak mało kiedy korzystam, wiec nawet przerobienie DTS na AC3 by mi pewnie nie przeszkadzało do takiego jednorazowego obejrzenia czegoś w 3D, ale jest to niezaprzeczanie wada. Niby odtwarzacz w TV to dodatek, ale wg. mnie powinien być juz dopracowany. Niestety Philips nie jest w tym sam.

Jak już mówiłem, ja uwielbiam Ambilight, dlatego kupiłem Philipsa. Gdybym miał na głowie tylko 3D i Smarta, pewnie wziąłbym jakiegoś Samsunga (chociaz jakoś nie przepadam za ta firmą, nic do niej nie mam, po prostu zdrowa niechęć :) ) bo nawet te tańsze mają łądną, cieniutką ramkę, mają ładny obraz i ponoć dopracowany Smart. Może więcej Hz. Kultura pracy zapewne większa, a i obsługa formatów obrazu/dźwięku duzo bardziej rozbudowana. Co zrobić, że je tak chciałem Ambilight, nawet w tak okrojonej wersji jak jest w 5008 :) Będę go trzymał jak wytrzymam nerwowo i gdzieś za rok, moze 2 lata wymienie też na philipsa, tylko z lepszym Ambi, może trójstronnym... :)

PS. Jak dasz mi linka/źródło skąd moge pobrać jakąś nie przesadnie dużą próbke filmiku 3D z DTS i napisami to moge Ci popróbować to odpalić na TV przez HDMI z kompa (przypomniało mi się, ze przecież mam 2 laptopa i wysyła dźwięk po HDMI :) ) czy tam z dysku jak go odzyskam.
 
Ostatnia edycja:

phillet

New member
Odnośnie mocowania do ściany to moim zdaniem optimum to jakieś 6-8 cm żeby nie było konieczności zaginania(łamania ) kabli. Ambilight u mnie przy 10 cm świeci słabiej, ale nie jest źle. Ja skorzystałem z takiego uchwytu i jestem bardzo zadowlony, polecam jeśli ktoś nie musi ustawiac TV w pionie.
UCHWYT WIESZAK do TV LCD LED 30-63 60kg REGULOWANY (3485877721) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

On daje dystans ok 6-7mm od ściany, jest stabilny i można manewrować TV w poziomie co przyda się na święta jak trzeba będzie choinkę w kąt pokoju wrzucić:D

Moim zdaniem nie ma sensu inwestować w cokolwiek droższego jeżeli nie ma się potrzeby ustawiania w pionie.

Jak Ty na tym uchwycie regulujesz odległość od ściany? Piszesz, ze optimum to 6-8cm, przy 10cm świeci słabiej, ale daje dystans od sciany 6-7cm :) A w aukcji jest napiane, ze TV ma odległość od ściany na poziomie 5cm.
 

strzala

Member
posiadam ten lelewizor od tygonia wszystko jest ok , tylko z lewej strony strasznie sie grzeje, przy matrycy obudowa jest strasznie gorąca. Obraz jest ok i nic sie w tym miejscu nie dzieje. Ale to grzanie jest normalne czy to wada. ( prawa strona jest zimna)

W modelach Philipsa z 2013 roku poniżej serii 8008 jest stosowane jednostronne krawędziowe podświetlanie matrycy. Dlatego właśnie telewizor grzeje się tylko z jednej strony. Ja mam 8007 i jest lekko ciepły po obu stronach. Jednak w niższych modelach z 2012 też było jeszcze dwustronne.
 

Nyg

New member
5008 powinien mieć regulację głębi 3D-wynika to ze specyfikacji i instrukcji. Pisałem o tym wcześniej. Philips twierdzi, że wypuszczono na rynek część TV bez tej regulacji. Obiecano mi na infolinii, że następna aktualizacja (czyli ta z października) skoryguje ten błąd. Ale to nie nastąpiło. I coraz bardziej wkurza mnie ten TV, Philips i autoryzowany serwis.

Zwracam honor-pojawiła się regulacja głębi 3D :)
 

Nomensebastian

New member
Witam. Planuję zakup Philipsa 47pfl5008H pod konsolę ps3 w przyszłości Ps4.
I tu moje pytanie czy wyżej wymieniony telewizor będzie się nadawał mimo posiadanego odświeżania na poziomie 50hz?
 

phillet

New member
Witam. Planuję zakup Philipsa 47pfl5008H pod konsolę ps3 w przyszłości Ps4.
I tu moje pytanie czy wyżej wymieniony telewizor będzie się nadawał mimo posiadanego odświeżania na poziomie 50hz?

Będzie. Każdy się będzie nadawał. 100Hz to już widzimisię kupującego. Ja choć lubię ten efekt płynności to wcale mi nie przeszkadza jego brak przy 50Hz.

Otrzymałem plik MKV 1080p z dźwiękiem w DTS od fanaticco i sprawdziłem co nieco.

1. Film na pendrive + napisy SRT (nie mam żadnych TXT, program iNapi ściąga mi od razu SRT, nie mam narazie czasu na zabawe z TXT). Pendrive włożony do TV, odpala sie menu dysku przenosnego, uruchamiam film i tak: od razu wyskakuje okienko z napisem, ze dźwięk jest nieobsługiwany. No i dźwięku nie ma. Obraz jest, ale side to side, włączam tryb 3D na pilocie, wybieram side to side i efekt 3D jest. Momentami az przesadzony w ten próbce, fanaticco :)
Napisy działają, ale jest chyba złe kodowanie, bo znaki są pomylone, moze inne kodowanie napisów, albo napisy TXT chodziłyby normalnie. Nie mam teraz czasu sprawdzać tego, sobota jest w koncu:)

2. Film na komputerze + napisy SRT + program VLC, nie znam żadnego innego, może lepszego do filmów. Odpalam film na kompie, w TV nie może być ustawiony tryb "komputer" bo nie działa wtedy tryb 3D w TV, nie wiem czemu, pewnie komputer powinien sprzetowo przełączyć TV na 3D, ale tego nie robi, no nie ważne. Uruchamiam film programem VLC i tak: trzeba wybrać na pilocie opcję 3D side to side, obraz jest ok, napisy działają z polskimi znakami, ale... Gdy uruchomie 3D side to side to napisy też mi rozwala. Nie wiem jak to przedstawić słowami, bo po prostu TV przerabia obraz z kompa na 3d puszczając dla jednego i drugiego oka 2 obrazy, ktore są w filmie na komputerze. No ale napisy nie są tak podzielone na strony no i się "rozkrzaczają". Chyba zrobie zdjęcie tego efektu, bo ciezko to przedstawić słowami. Pierwsze zdjęcie jest zrobione na oko nieuzbrojone :), a drugie przez lewą soczewke w okularach.

Rk4U9Ew.jpg


0039olf.jpg


Zdjećia robione telefonem. Te takie artefakty na 2gim zdjęciu i te prześwitujące napisy po lewej są niewidoczne normalnie gdy ma się okulary na nosie. Przy 3D widać tylko, że to juz nie Full HD i widać że co druga linia jest inaczej spolaryzowana (tak jakby ciemniejsze linie). No ale to juz nie wada tego TV, tylko metody generowania 3D (pasywne). TV 4k zniwelują problem. Chociaz dziwnie kupować nowy TV 4k, warty pewnie fortune dla pasywnego 3D druzgocącego właśnie 4k ;)
 
Ostatnia edycja:

fanaticco

New member
Hej,
dzięki za ten teścik w sobotni wieczór - masz u mnie piwo (daj znać, jak będziesz na południu kraju) ;)

Co do tych "rozsypujących" się napisów: gdzieś, kiedyś* natknąłem się na program, który przerabia napisy na wersję, nazwijmy to, trójwymiarową, aby nie było takich problemów, jakie u Ciebie wyskoczyły. Ale mniejsza z tym - bo skoro się otwierają, to na pewno da się je dostosować tak, aby działały prawidłowo. Angelina <3 !

Tylko w sumie nie napisałeś w punkcie drugim o najważniejszym, na czym mi w praktyce obok napisów zależało, czyli o dźwięku. Czy ten mkv z DTS-em (gdy zostaje odpalony na kompie przez VLC Player), działa w pełni - mowa oczywiście o audio, czy i tutaj TV ma jakieś kłopoty z odtwarzaniem?

Podobno w trybie "komputer" w ogóle nie działa tutaj tryb 3D, ot po prostu. Ten model, tak ma - tym niemniej piszę to tylko z wiedzy zaczerpniętej z sieci :)

*EDIT: Znalazłem o co biega z tymi napisami. Potrzebny jest 3D Subtitler, którym można je dostosować. Na zaś może komuś się przyda, gdyby miał takowe problemy: http://www.hdtv.com.pl/forum/3d-tv/94207-3dsubtitler-napisy3d-tutorial.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry