Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

nitas

New member
Witajcie,
czy udało się już może przeprowadzić jakieś dokładne testy na tym telewizorze? Obecnie w sieci można znaleźć 50-calowy w cenie poniżej 2800 zł i zastanawiam się czy to dobra opcja? Później w 50-calach są już tylko Sharpy i Toshiby, także czy warto się zdecydować na ten model?
 

edraven

New member
Nie wiem gdzie za tyle znalazłeś 50 cali skoro wszedzie widze je w okolicach 4000 PLN??!!! ale jak masz dostęp w tej cenie to bierz bo nie znajdziesz nic porównywalnego w tych pieniądzach, nie znajdziesz 50' w ogole w tych pieniądzach!
 

nbox

New member
Witam!
Panowie jestem szczęśliwym posiadaczem 42pfl5008, zaczynam dopiero rozgryzać ten tv, mam jedno pytanie- w jaki sposób wyłączyć skanowanie usb zaraz po włączeniu ze stby?teraz jest tak że jak pod usb jest podpięty pendrive to po włączeniu ze stby automatycznie wchodzi na pendrive i trzeba na pilocie dodatkowo przełączyć na hdmi.

Pozdrawiam
 

r4zor92

New member
Pytanko do posiadaczy 5008h . Ktoś z was również ma taki problem że długo mu się wifi i smart tv łączy z netem?W sensie odpalam tv i musze z 3-5 minut odczekać aby korzystać z neta,smart tv.
 

Nyg

New member
Pytanko do posiadaczy 5008h . Ktoś z was również ma taki problem że długo mu się wifi i smart tv łączy z netem?W sensie odpalam tv i musze z 3-5 minut odczekać aby korzystać z neta,smart tv.

U mnie też trzeba poczekać aby wszystko zaczęło działać (ok. 2 min). Zaraz po odpaleniu TV lepiej nie próbować się łączyć bo może strzelić focha i się zawiesić ;)
To bardzo delikatne TV :cry:
 

Nyg

New member
Możesz podać link dla tej informacji? Na stronie Philipsa widnieje jeszcze aktualizacja sierpniowa.


Tak wiem, to jest dziwne bo zależy jak się szuka konkretnego modelu.

Szukając tu:


Philips


jest nowe oprogramowanie np. :
42PFL5038H/12 Philips 5000 series Niezwykle smukły telewizor LED 3D Smart 42PFL5038H 107***cm (42") Easy 3D DVB-T/C z dwustronnym systemem Ambilight i Pixel Plus HD - Philips Support


Ale szukając tu jest stare z sierpnia:


Philips Seria 5000. Telewizory


Stan na 04.10.2013 r godz. 10.00


Ale chyba też tak było przy poprzedniej aktualizacji. Po kilku dniach nowa pojawiła sie tu i tu.
 

pados135

New member
Jak oceniacie obraz przy porównaniu serii 5008 i 6008. Czy warto dopłacać za 6008 ok 500 zł
Czy jest gdzieś test modeli PFL5008
Czy faktycznie 2 rdzenie w 6008 w funkcji TV/Smart poprawiają obraz ?
 
Ostatnia edycja:

pados135

New member
Też tak myślałem choć przy przeliczaniu obrazu coś powinny dawać.
Oglądałem Panasonica TX-L42ET60E i ogólnie mi sie podoba ale Philips 6008 bardziej mi przypada do oczu.
Panasonic w kategori dźwieku jest zupełnie cienki i nie osiąga dużo mniej tego co daje Philips.
Moim zdaniem również obraz 3D z Philipsa jest znacznie lepszy niż z Panasonica LCD.
Również konwerter 2D na 3D w Philipsie wydaje się być znacznie lepszy niz w Panasonicu.Philips ma większa ostrość drugich planów i ogólnie efekt 3D jest plastyczniejszy i bardziej równomierny w głąb. Multimedialne właściwości Philipsa są bardzo dobre.
Wygląd i wykonanie - trochę plus dla Panasonica. Smart też lepiej dopracowany w Panasonicu. Wybór jest trudny.
Patrząc w sklepie na 5008 i 6008 ten drugi ma trochę lepszy obraz. Zdecydowanie wolę od SHARP-a i Toshiby . Samsungi dla mnie mają trochę za cukierkowany obraz
 
Ostatnia edycja:

nbox

New member
Jak na razie u mnie tv działa bez zarzutów ale jak wrócę z pracy to zaktualizuję oprogramowanie i zobaczymy jakie zmiany wnosi
 

Nyg

New member
Wgrałem aktualizację. Jak na razie nie widzę żadnych zmian.
Nadal nie ma regulacji głębi 3D co zostało mi obiecane przez Philipsa. (Część TV została wypuszczona na rynek bez tej funkcji-pisałem o tym wcześniej).
Historia zmian w oprogramowaniu na stronach Philipsa jest jeszcze niezaktualizowana.
 

liberart

New member
Też nie widzę żadnych zmian. Brak nowych aplikacji w smarttv mogli by dodać vod tvp, open fm. Brak poprawy regulacji głośności w ipla i tvn player.
Też macie że po wyjściu ze smarttv obraz jest zwężony po bokach (dekoder tv cyfrowej na złączu hdmi, nie wiem jak to się ma przy kanałach dvbt).
Po przesłaniu obrazu przez wifi z tabletu na tv i potem np próbie odczytu zawartości z podłączonego pod usb pendriva telewizor sam się restartuje.
 
Do góry