Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

Nyg

New member
Witam,
posiadam model 5008. Nigdzie w ustawieniach nie mogę znaleźć regulacji głębi 3D. Czy ma ktoś tez taki problem?
 

mirsiek

New member
Witam,
posiadam model 5008. Nigdzie w ustawieniach nie mogę znaleźć regulacji głębi 3D. Czy ma ktoś tez taki problem?
Coś mi się wydaje, że chcąc sobie poustawiać głębię 3D przy tym telewizorze, to musisz stojąc przy nim patrzeć w okno przez lornetkę.
O ile się orientuję to w 5008 jej nie znajdziesz.
 

tsh666

New member
Witam
Próbowałem się dowiedzieć od niejakiego KIKI o testy tego telewizora ale niestety nie udało się uzyskać konkretnej odpowiedzi na to pytanie czy wogóle i kiedy??
dlatego zamieszczam link do zagranicznej strony która przeprowadziła test 5008 i 6008

niestety najpierw muszę napisać parę bezsensownych postów aby móc wklejać linki
jak ktoś będzie chciał to podam przez priva


swoją drogą to dziwne, że telewizor który jest produkowany przez naszych rodaków w ogóle nie jest jakoś promowany (testowany) zwłaszcza jak (jeśli) jest dobry ?!

POZDRAWIAM
 

tsh666

New member
Coś mi się wydaje, że chcąc sobie poustawiać głębię 3D przy tym telewizorze, to musisz stojąc przy nim patrzeć w okno przez lornetkę.
O ile się orientuję to w 5008 jej nie znajdziesz.
Na stronie philipsa w danych technicznych jest pozycja 3D, a pod nią uuuuwaga cytuję "Regulacja głębi 3D" (proponuję lornetkę) chyba, że to fikcja literacka producenta, może się wypowie osoba która ma ten telewizor albo się zna, a nie "orientuje". Pozdrawiam PS. piszę tą odpowiedź bo zbieram na usługę link
 

Nyg

New member
Na stronie philipsa w danych technicznych jest pozycja 3D, a pod nią uuuuwaga cytuję "Regulacja głębi 3D" (proponuję lornetkę) chyba, że to fikcja literacka producenta, może się wypowie osoba która ma ten telewizor albo się zna, a nie "orientuje". Pozdrawiam PS. piszę tą odpowiedź bo zbieram na usługę link


W instrukcji obsługi, na stronach Philipsa jak byk jest napisane, że 5008 ma regulację głębi 3D.
U mnie tego nie ma. Tv wykrywa film 3D- wchodzę w opcje: ustawienia obrazu: ustawienia 3D: a tam nie ma nic o głębi.
 

Nyg

New member
W instrukcji obsługi, na stronach Philipsa jak byk jest napisane, że 5008 ma regulację głębi 3D.
U mnie tego nie ma. Tv wykrywa film 3D- wchodzę w opcje: ustawienia obrazu: ustawienia 3D: a tam nie ma nic o głębi.

Sprawa wyjaśniona. Pan z Philipsa poinformował mnie, że pewna część tv z serii 5008 weszła na rynek bez regulacji głębi 3D. Zgłosili to do Holendrów i wraz z nowym oprogramowaniem ma to być naprawione. Czyli jeszcze trochę trzeba poczekać.
A tak na marginesie to ciekawe ile temu TV brakuje jeszcze innych gadżetów, które powinien mieć a nie ma :)
 

neonbloow

New member
Witam zakupiłem model 32pfl5008 dzisiaj przyszedł mam do Was pytanie, czy po prawej stronie jak dotykacie lekko palcem koło ramki matryca ugina się ?. Ja mam tak że lekko jak dotknę palcem rusza się mam tak po prawej stronie, po lewej i na dole czy u góry jest sztywno. Prosiłbym Was o odpowiedź
 

mirsiek

New member
Na stronie philipsa w danych technicznych jest pozycja 3D, a pod nią uuuuwaga cytuję "Regulacja głębi 3D" (proponuję lornetkę) chyba, że to fikcja literacka producenta, może się wypowie osoba która ma ten telewizor albo się zna, a nie "orientuje". Pozdrawiam PS. piszę tą odpowiedź bo zbieram na usługę link
Jak widać tego TV nie masz i uuuuważaj co cytujesz.
Dobra rada - w odniesieniu do Philipsa nie opieraj się na tym co widzisz w specyfikacji i instrukcji, ale na tym co uda Ci się znaleźć w sprzęcie (choć czasem trzeba trochę pogłówkować).
Poszukiwanej głębi... nie znalazłem (nie tylko ja) jak również HbbTV, ale będziesz pewnie twierdził, że takowa usługa jest, bo tak pisze w danych technicznych.
Nabijaj sobie konto w oparciu o sprawdzone dane.
Co do uginających się matryc, to wydaje mi się, że TV nie jest do naciskania lecz do oglądania a w tym przedziale cenowym 5008 mimo rozbieżności ze specyfikacją jest całkiem całkiem jeśli chodzi o obraz.
Nyg - dzięki za wyjaśnienie sprawy głębi.
 
Ostatnia edycja:

neonbloow

New member
Ja nie naciskam matrycy tylko lkekko kurz ścierką zgarniałęm, wystarczy lekko dotknąć brzegi to wygląda jakby się wartswa ochronna czy tam polaryzacyjna odklejałą od reszty, nie sama matryca, Dzisiaj byłem w Mediaexpercie i 42' cali tego nie miałą ale za to inny model philipsa 32' jużbyło to co u mnie czyli wychodzi że to standard
 

simalson

New member
witam jestesm nowym uzytkownikiem i nowym posiadaczem philipka 42 5008h i che was zapytac czy udostepnialiscie przez siec domowa filmy w 3d i jak?
z gory dziekivza szybka odp :))
 

neonbloow

New member
A no bardzo prosto wybierasz z pilota sources i dajesz siec tam wybierasz skad ma to braćjesli masz serwer NAS to z niego a p opodłaczeniku dysku wybierasz USB i tam ładnie wszystko działa, powiedz mi czy ekran masz ruchomy jak dotykasz palcem np prawy góry róg
 

kuniu

New member
WItam. Rowniez posiadam ten model tv. 47pfl5008h. Czytam na wiekszosci forach i nigdzie - tak jak tu nie moge znalezc najlepszych ustawien do obrazu. Jezeli ktos zajal sie tego tupu sprawa to bardzo bym prosil o to aby to wkleic.. pomagajmy sobie.. Konczac.. Bardzo prosze forumowiczow o dane najlepszych ustawien obrazu.. pozdrawiam

PS. A tv 5008 teraz dostal nagrode EISA. Uwazam zakup tv za trafiony w 10tke.
 

krampek

New member
Moje uwagi po dwóch dniach użytkowania42PFL5008:
- zawieszanie się Smart TV - musiałem już 3 razy robić hard reset, czasem miałem przy przejściach czarny ekran na około 20-30 sekund
- raz TV zawiesił się podczas nagrywania na HDD
- brak możliwości obsługi smart TV podczas nagrywania
- konwersja 2D-3D - dla mnie zero różnicy - choć pewno w innych konkurencyjnych modelach jest podobnie
- pomimo wybrania języka Polskiego czasem pojawiają się komunikaty albo po Angielsku albo w innym języku.

Obraz,ambilight i dźwięk OK, ale zawieszający się SMART TV to dla mnie mega niedoróbka - jak firma międzynarodowa jak Philips może wypuszczać produkt z takimi błędami? Jak mam świadomość że znów będę musiał podchodzić do TV i robić reset to odechciewa mi się używania Smarta.
 

krampek

New member
Kolejne testy za mną, i zarazem restarty zasilania. Ten model to jakiś BUBEL. Po aktualizacji problemy wciąż takie same. Jutro dzwonie do Philipsa może coś poradzą... heh. Jeśli sytuacja się nie zmieni to zwracam TV. Na ten moment odradzam wszystkim tym którzy chcą w pełni korzystać z nowego TV. Odtwarzanie multimediów z USB wczoraj działało OK i byłem pozytywnie nastawiony. Ale dzisiejsze testy YouTuba to jakaś żenada. Przeskoczenie 5 filmów do przodu i zwiecha, potem wygaśnięcie ekranu i.. restart zasilania. Użytkowanie tego TV to jak jazda ferrari na pierwszym biegu.
Poniżej info z dzisiejszych testów i użytkowania
- w ciągu 15 min testów - 3 restarty zasilania
- przy podpiętym HDD i PenDrive przy każdym uruchomieniu skanuje ich zawartość - potem przechodzi do przeglądania ich zawartości - może da się to wyłączyć - ale wkurza strasznie..
- zamiast Polskich liter pojawiały się dziwne znaczki.

Może kolejne aktualizacje rozwiążą problemy, ale nie po to się płaci x.xxx zł żeby czekać na aktualizacje by w pełni korzystać z TV.

Wy też macie takie problemy ze swoimi egzemplarzami? Może sprawdźcie czy na pewno wszystko jest OK.
 

Fenervil

New member
Kolejne testy za mną, i zarazem restarty zasilania. Ten model to jakiś BUBEL. Po aktualizacji problemy wciąż takie same. Jutro dzwonie do Philipsa może coś poradzą... heh. Jeśli sytuacja się nie zmieni to zwracam TV. Na ten moment odradzam wszystkim tym którzy chcą w pełni korzystać z nowego TV. Odtwarzanie multimediów z USB wczoraj działało OK i byłem pozytywnie nastawiony. Ale dzisiejsze testy YouTuba to jakaś żenada. Przeskoczenie 5 filmów do przodu i zwiecha, potem wygaśnięcie ekranu i.. restart zasilania. Użytkowanie tego TV to jak jazda ferrari na pierwszym biegu.
Poniżej info z dzisiejszych testów i użytkowania
- w ciągu 15 min testów - 3 restarty zasilania
- przy podpiętym HDD i PenDrive przy każdym uruchomieniu skanuje ich zawartość - potem przechodzi do przeglądania ich zawartości - może da się to wyłączyć - ale wkurza strasznie..
- zamiast Polskich liter pojawiały się dziwne znaczki.

Może kolejne aktualizacje rozwiążą problemy, ale nie po to się płaci x.xxx zł żeby czekać na aktualizacje by w pełni korzystać z TV.

Wy też macie takie problemy ze swoimi egzemplarzami? Może sprawdźcie czy na pewno wszystko jest OK.

Dlatego kupuje się TV wyprodukowane do roku 2010. Może za parę lat minie konsumentom :fool: na punkcie wszystkiego co ma przedrostek smart, multi i inter i telewizory znów zaczną być telewizorami.
Gdybym był kinomanem i audiofilem jednocześnie to nie miałbym żadnego problemu ze znalezieniem sprzętu audio z przyciskiem Pure Direct. Znaleźć telewizor z takim przyciskiem, marzenie.
 

szybal

Banned
Wszystkie problemy o których piszesz miałem identyczne rok temu z moim 8007
zdaje sobie sprawę jakie to męczące u mnie nowy któryś z kolei soft pomógł .
 

krampek

New member
Szkoda moich nerwów i czekania - i płaczu dziecka jak sie YouTube zatnie;)
Kolejny bugg który znalazłem: przy obsłudze za pomocą Wifi - po ponownym włączeniu nie ma połączenia z siecią. Ponownie trzeba konfigurować itd. Przy połączeniu przewodowym nie ma problemu.

Miałem odczucie że przez WiFi lepiej Smart działa - do czasu.. zawieszenia.. heh. Testy na dziś skończyłem, bo mnie ten TV zesłabił, szukam czegoś innego o podobnych parametrach. Chyba będę celował w coś z LG.
 

tomatos

New member
Witam.
Ja także świeżo przesiałem się na Philipsa 47" 5008h ze starej poczciwej plasmy Philipsa 42" (bez HD). Spróbuję sam pogrzebać w obrazie, ale jeżeli nie sprawi to nikomu kłopotu to prosiłbym o przesłanie ustawień ulepszających jakość wyświetlanego obrazu. Może być na PW.
Pozdrawiam forumowiczów.
 

krampek

New member
Kontynuując mój przypadek związany z 42PFL5008H/12, pisałem dziś z supportem na chacie. Pomocny Pan w celu wyeliminowania problemu z zawieszaniem się TV zasugerował pobrać soft ze strony i zaktualizować go za pomocą USB. Po aktualizacji wyczyścić pamięć internetową i "na pewno" pomoże.
Tak też poczyniłem choć poinformowałem go że soft aktualizowałem już wcześniej za pomocą sieci. Ale niestety problemy pozostały. Problem z automatycznym przechodzeniem do przeglądania zawartości dysków USB po włączeniu - Pan stwierdził że tak już jest i że trzeba wyciągać USB albo wychodzić po wczytaniu zawartości.
Dodatkowo bawiąc się jeszcze TV stwierdziłem:
- EPG - działa strasznie wolno,
- przycisk INFO podczas oglądania powoduje wyświetlenie informacji o programie dopiero po kilku sekundach ( jak włączymy w opcjach ściąganie informacje z sieci to już w ogóle masakra ) - po 5 min zabawy z tą opcją. TV przestał reagować na pilota - przycisk power zadziałał, ale TV wyłączył się w dziwny sposób - tak że nie szło włączyć z pilota. Pomógł restart zasilania.
- zdarzyło się że przy całym testowaniu ambilight zatrzymał się, po wyłączeniu TV diody zgasły i po ponownym włączeniu już się nie włączyły. Pomógł reset zasilania.
- często zdarzały się sytuacje że przez parę sekund TV nie reagował na pilota - pomimo mrugania diody na odbiorniku.

Reasumując reset zasilania dobry na wszystko.

Aż mi się nie chce wierzyć że aż tyle rzeczy jest nie tak w tym modelu i jest on tak zachwalany.
 
Do góry