Philips seria 9664

Darkus

Member
To ja podam inną moim zdaniem o wiele lepszą ściereczkę "dobry duszek" wręcz idealna do ekranów i nie tylko.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
oj oj , allegro się kłania , wpisz "Słoneczna kuchnia" w szukaj i zaznacz "szukaj w tytułach i opisach" i już !!
Albo- Ściereczka scierka szmatka z mikrowłókna ks3232 (892767425) - Aukcje internetowe Allegro
Tylko jej nie mocz - umyj ręce i wytrzyj w nią i już gotowa do pracy , acha zamów więcej - to jest rewelacja do wszystkiego !!!!
Nie potrzeba żadnych środków i dla tego nie jest to reklamowane bo firmy chemiczne poszłyby z torbami !
Wszystko inne w MM czy innych sklepach już może nie istnieć.
Hej dziękuję za pomoc. Pozdrawiam i właśnie licytuje ściereczki :_)
Lolek
 

Morak

New member
Ile pobiera telewizor 37cali?Na stronie producenta pisze że wynosi około 160W.Ale czytałem gdzieś że teraz producenci głównie skupiają się na Led i teraz zawyżają specjalnie pobór prądu w LCD
 

Morak

New member
Jest nowa wersja oprogramowania 000.026.070.000.Ale tym razem ze strony producenta usunięto plik open source i nie napisali co wnosi nowego ta poprawka.Instalować i pisać co się zmieniło!:p
 

Darkus

Member
Formaty odtwarzania
-MPEG 4
-H.264(MPEG-4-AVC)

Zapodałem te formaty(filmy) i TV w ogóle ich nie widzi,czy otworzyliście je na swoim sprzęcie.
 

Slawek111_2009

New member
Witam. Czytam i czytam o różnych modelach mam już mętlik w głowie. W końcowym postanowieniu wybór padł tylko na te dwa. Jestem ciekawy waszych opinii za które z góry dziękuje.
Cenowo mogę mieć je za:

PHILIPS 42PFL9664H (47000PLN)

PHILIPS 40PFL8664H (43000PLN)

Nie ukrywam, że wolałbym LED'a ale nie mam Wi FI - fajna sprawa...
Pomóżcie rozwiać dylemat.

Pozdrawiam.
 

wombat193

Member
Hmmm..trudno doradzać, za te ceny to kupisz po 10 telewizorów ;-), albo tą 103 calową plazmę Panasonica :), a tak na poważnie ja bym brał 9664, ale to tylko moja opinia.
 

SDman

Banned
Witam. Czytam i czytam o różnych modelach mam już mętlik w głowie. W końcowym postanowieniu wybór padł tylko na te dwa. Jestem ciekawy waszych opinii za które z góry dziękuje.
Cenowo mogę mieć je za:

PHILIPS 42PFL9664H (47000PLN)

PHILIPS 40PFL8664H (43000PLN)

Nie ukrywam, że wolałbym LED'a ale nie mam Wi FI - fajna sprawa...
Pomóżcie rozwiać dylemat.

Pozdrawiam.
Bez chwili wahania 9664 i to że ma WiFi to na samym końcu -są ważniejsze sprawy.
1. Procesor -nie okrojony.
2. Jakość dźwięku -rewelacja -kino tylko na wybrane seanse i balangi.
3. 2 cale więcej, a to duuużo.
4. Hdmi 1 więcej
5. Design no nawet brata droższego 9704 zapędza w kozi róg.

W podanej cenie BEST na lata -z 3D śmiać mi sie chce jak ktoś mówi, że warto poczekać otóż nie.
Warto kupić taki TV jak 9964 cieszyć się i patrzeć co w 3D się zmienia i jak to będzie wyglądało za lat parę.
 

onyx23

New member
Problemy z 9664

Witam!!! Na matrycy mojego 9664 pojawiły się jakieś cienie, są wielkości 5zł i wygląda to jakby pojawił się w tym miejscu kurz, dwa tuż nad napisem PHILIPS a jeden po lewej stronie. Są szczególnie widoczne na białym tle i bardzo wkurzające. Co mam o tym zjawisku sądzić, czy ''ten typ tak ma'', czy po prostu musze go oddać do serwisu. Drugą sprawą jest to, iż telewizor ten już kilka razy sam mi się wyłączył, po czym sam się włączył z powrotem. Wyglądało to tak, jakby się zresetował. Chciałem zapytać, czy może mieliście podobne przypadki, albo mam pecha z tym modelem. Dzięki za odpowiedzi!!! Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 

motobartcompany

New member
Napisał motobartcompany
Witam serdecznie i życzę wesołych świąt.

Stałem się użytkownikiem tego TV . Moja kura 5080 poszła do żyda.

Proszę was o opinię czy to normalne że na jednolitych kolorowych najwięcej widoczne na szarych planszach widać coś w rodzaju ciemniejszych pasów? Nie jestem tu od dziś i w zasadzie to chyba banding. Dawno nie miałem LCD wcześniej same plazmy i sam już nie wiem po za tym, że mam ogromnego doła.

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-12/43278a42.jpg

Dodam, że matryca na ciemnych planszach jest idealnie podświetlona bez żadnej chmurki
http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-12/04c9335b.jpg

W codziennym użytkowaniu też to widzę. Najwięcej na meczach piłki nożnej jak kamera się przesuwa.

Co do telewizora to w porównaniu z Pioneerem 5080 i 5090.

Na plus:
-Jakość wykonania.
-Cienka ramka jak i sam telewizor.
- Brak odblasków w matrycy.
- Rewelacyjne głośniki
- multimedia


Na minus:
Jakość obrazu ( czerń w pionku była w porównaniu do philipsa jak noc do dnia. Przy szybkich scenach widać lekkie smużenie zarazem utratę ostrości. Przy włączeniu perfektów czy jak to się zwie... jest straszny teatr i z bliska widać artefelakty. Napisze to tak przy materiale HD w kuro zbierałem szczęke z podłogi. Tutaj takiego efektu nie ma.


onyx23

W moim egzemplarzu były cienie- banding tylko że praktycznie na całej matrycy. Masz powyżej fotki.

Co do resetowania to też raz wszystko się wyłączyło i telewizor wrócił do ustawień początkowych. Było dość mocne cyknięcie tak jak by przepięcie.
 

kacperhq

New member
TV ma tendencje do zawieszania zwłaszcza w trakcie przeglądania internetu. na onet.pl resetuje sie regularnie :) ale co się dziwić to tylko linux, swoja drogą dobrze ze nie windows bo mogłby wieszać się częściej hie hie hie hie hie
 

onyx23

New member
Problemy z 9664

Dzięki za odpowiedzi dot. mojego problemu z 9664, ale czy to znaczy, że ten banding powinien być widoczny od razu po zakupie, czy pojawia się później. Jestem pewien, że nie było tego na początku ( tel. kupiłem w grudniu, a pojawiły się te 3 plamy jakieś 3 tyg. temu ). No i , czy to znaczy, że jest to wada uprawniająca mnie to naprawy gwarancyjnej, a jeżeli nie to może to samoczynne wyłączanie się telewizora jest podstawą do roszczeń gwarancyjnych. Sczerze powiem, że jestem zawiedziony tym Philipsem :-? Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje!!!
 

kacper39

New member
Witam.Na moim philips 9664 również wystąpiły plamy wyglądające jak siniaki.Telewizor kupiłem w listopadzie ubiegłego roku. Obraz był niesamowity z telewizji kablowej jak i dvd przy włączonym PERFECT PIKSEL HD.Telewizor pojechał do serwisu w Radomiu.Odbyło się czyszczenie matrycy.Po trzech tygodniach telewizor był zpowrotem w domu.Telewizor nie ma już tej głębi,ostrości. Wydaje się,że PERFECT PIKSEL HD już nie działa jak wcześniej.Czerń jakby wyblakła.Matryca wydaje się jakby była za bardzo podświetlona.To nie ten obraz co wcześniej.Złożyłem reklamacje do serwisu i na razie czekam na odpowiedż.Co mogło pójść nie tak w wydaje się prostej czynności jak czyszczenie matrycy. Czuje że będzie to droga przez mękę żeby serwis przyznał mi rację ale zobaczymy.Żałuje że czyściłem matryce,plamy nie były aż tak widoczne a obraz przed serwisem był idealny.Konfrontacja dwóch takich samych modeli TV na pewno wykazała by różnicę w obrazie.Może ktoś wie co mogło pójść nie tak przy czyszczeniu matrycy.Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście masz rację. Zasięgnąłem "głębszego" języka. Każde czyszczenie powoduje zanieczyszczenia powłoki.
W różnych firmach są różne technologicznie matryce.
Ale ogólnie każde rozłożenie matrycy ma już ilość związku znajdujących się w pomieszczeniu ( np serwisu)
W fabryce przy montażu matryc ilość pyłów i zanieczyszczeń w fazie produkcyjnym jest ściśle kontrolowana przez komputer , a sterylność jak na sali operacyjnej.
Jeśli na gwarancji próbuj dalej reklamować.
 

SDman

Banned
Witam.Na moim philips 9664 również wystąpiły plamy wyglądające jak siniaki.Telewizor kupiłem w listopadzie ubiegłego roku. Obraz był niesamowity z telewizji kablowej jak i dvd przy włączonym PERFECT PIKSEL HD.Telewizor pojechał do serwisu w Radomiu.Odbyło się czyszczenie matrycy.Po trzech tygodniach telewizor był zpowrotem w domu.Telewizor nie ma już tej głębi,ostrości. Wydaje się,że PERFECT PIKSEL HD już nie działa jak wcześniej.Czerń jakby wyblakła.Matryca wydaje się jakby była za bardzo podświetlona.To nie ten obraz co wcześniej.Złożyłem reklamacje do serwisu i na razie czekam na odpowiedż.Co mogło pójść nie tak w wydaje się prostej czynności jak czyszczenie matrycy. Czuje że będzie to droga przez mękę żeby serwis przyznał mi rację ale zobaczymy.Żałuje że czyściłem matryce,plamy nie były aż tak widoczne a obraz przed serwisem był idealny.Konfrontacja dwóch takich samych modeli TV na pewno wykazała by różnicę w obrazie.Może ktoś wie co mogło pójść nie tak przy czyszczeniu matrycy.Pozdrawiam.
hmm, wydaje mi się, że to nie kurz jest powodem problemów.
Mój stoi od połowy sierpnia i nic mu się nie dzieje (może to zasługa -żółtej ściereczki "słoneczna kuchnia").
Ale chce swoje domysły poprzeć doświadczeniem z poprzednim Philipsem 9976 -tam matryca przy dotykaniu wręcz się ruszała !
Jej rozszczelnienie było znacznie większe niż w 9664, grał ponad 4 lata i nic takiego nie występowało.
Broń swoich praw, pamiętam, jak parę lat temu padła mi w notku matryca (nie byle jaka 1650x1080) po wymianie przez serwis to była
porażka na całego mydło- "zero" bieli. Interwencja i następna była już lepsza niż oryginał !
Pozdrawiam.
 

kacper39

New member
Witam ponownie.Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie do posiadaczy Philips 9664h.Po naprawie serwisowej (telewizor wisi na ścianie)za telewizorem widać lekkie światło od diod podświetlających matryce oczywiście przy wyłączonym ambilaight. Wcześniej tego raczej nie było,lecz nie jestem pewien.czy u Was coś takiego występuje.Pozdrawiam
 
Do góry