Philips seria 9664

vienna1980

Member
Bez reklam
Pamiętajcie moi Drodzy że technologia Lcd nie jest na tyle dopracowana że jest doskonała pod każdym względem i trzeba już się z tym pogodzić iż podejmujemy małe ryzyko że kupując nawet telewizor za 10 tysięcy trzeba też się z tym liczyć że możemy w nim znaleść jakieś niedoskonałości i nie być w pełni z niego zadowoleni.

Telewizor Lcd doskonały nie istnieje,i dlatego ja was nie rozumiem w swoich narzekaniach na technologię Lcd,chyba że posiadacie małą wiedzę na temat telewizorów:confused:

A jeżeli kolega"motobartcompany" odesłał swojego 9664.do zwrotu
a kolega monnet73 swój 8404 też zwrócił,to żartobliwym żargonem proponuję powrócić wam do telewizorów kineskopowych:D
 

SDman

Banned
A jeżeli kolega"motobartcompany" odesłał swojego 9664.do zwrotu
a kolega monnet73 swój 8404 też zwrócił,to żartobliwym żargonem proponuję powrócić wam do telewizorów kineskopowych:D
Całkowicie się zgadzam i wiem, ze 9704 również nie będzie zachwycał, to trochę sztuka kompromisu i dopasowania (może słaby dekoder?).
Ja z parki TechniSat HD K2 i 9664 jestem na parę lat zachwycony.
Samych dobrych decyzji i jak najszybciej i możliwie najtaniej wprowadzonej telchnologi OLED na Nowy 2010 ROK Życzę.
 

magik29

New member
znalazłem na dole mała naklejke

serial no
vn1l0946015289

i co to znaczy??? smuzenie dostrzegam wyłacznie na mtv hd byc moze to kwestia nadawania
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Różnice w opiniach dot. telewizorów Philips serii 7,8,9 mogą również wynikać z tego że od niedawna (sądzę, że jakiś msc lub dwa) zaczeli kłaść matryce Sharp (kody na nakljekach 221,222) zasmiast poprzednio stosowanych LG-IPS (181 dla 32 i nie pamietam jaka dla 42).

Jaki masz kod na naklejce na obudowie?

pozdr
monnet

Odpowiedz mi skąd masz taką informację z jakiego żródła i czy to jest sprawdzone czy tylko plotka że Philips zaczął stosować matryce Sharpa,z tego co się orientuję to Philips w spółce z LG jest jednym obok Samsunga największymi producentami matryc są to dwaj giganci w produkcji matryc ci pierwsi produkują matryce typu IPS a Samsung PVA.
 

monnet73

New member
Odpowiedz mi skąd masz taką informację z jakiego żródła i czy to jest sprawdzone czy tylko plotka że Philips zaczął stosować matryce Sharpa,z tego co się orientuję to Philips w spółce z LG jest jednym obok Samsunga największymi producentami matryc są to dwaj giganci w produkcji matryc ci pierwsi produkują matryce typu IPS a Samsung PVA.

Generalnie typ matrycy w tv Philips z tego co wiem mozna identyfikowac na dwa sposóby:
- kod z naklejki + informacja jak interpretować kod
- w menu servisowym jest nazwa matrycy np. LK315D3LZ93 (podobno - nie próbowałem ze względu na ew. utratę gwarancji)

Generalnie w sieci jest dostępny FAQ dot. telewizorów Philips, niesety po rosyjsku, ale jest Google Transaltor. jest tam tabelka jak tłumaczyć kody na naklejkach na obudowie teleiwzora na typy matryc:
http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:14399:28#28
(tam jest też paragraf wyjaśniający jak znaleźć informację na naklejce o typie panelu)
http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:14399-5#91

Tam na razie nie ma wpisanych tych nowych matryc Sharpa, ale można z tych danych wysnuć wniosek, że w serii 7xxx 8xxx i 9xxx były montowane identyczne matryce.

JUż mówię skad te moje wnioski... jak kupiłem 37PFL8404 to się zdziwiłem że kod na naklejce jest 189 a nie 161.
Oddałem telewizor (kolory). I postanowiłem kupić 32PFL8404 z matrycą LG (kod 181), bo opinie ludzi na formach i recenzje były bardzo dobre jeżeli chodzi o kolory.

W połowie grudnia pojechałem do sklepu a tam na półce stoi 32_8404, ale na naklejce kod 221. Zacząłem drążyć i tak:

- na rosyjskich forach (http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:16461:0#0) przeczytałem wpis, że nowi nabywcy 32 i 42 calowych modeli mają nowe kody na naklejkach, czyli inne matryce zaczeli montować.

- na forach avforums znalazłem wpisy od ludzi którzy kupili ostatnio i potwierdzające że kod 221 to matryca LK315D3LZ93 - czyli Sharp (to jest konwencja nazewnicza Sharpa), np:
http://www.avforums.com/forums/lcd-...s-9604-9664-9704-part-3-a-3.html#post11134904

- znalazłem dokument w googlach (wpiszczie "32pfl9604st.pdf" to wam znajdzie), z którego wynika, że Philips przygotował jakby revision 2 swoich produktów i tam są opisane róznice. Różnicą podstawową jest własnie matryca.

- i teraz - jak dla mnie najważniejsze, bo na własne oczy :) Tuż przed świętami wybrałem się do MM. I stały OBOK SIEBIE dwa 32_8404, jeden z kodem 181, drugi 221. Dostałem pilota i przez prawie godzinę porównywałem. Wiadomo w sklepie nie ma warunków, ale różnice były wyraźnie widoczne. Oba w sklepie świeciły ładnie, ale kolory, kąty, jasność były inne. Obejrzałem takie duże białe naklejki z tylu i tam jest ciąg znaków, który pasował mi na oznaczenie daty produkcji, ten z matrycą LG (181) miał 31 tydzień produkcji, ten z 221 miał 41

pozdrawiam wszystkich i życzę zadowolenia z zakupu
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Ależ z ciebie SZPERACZ "monnet73" i tu muszę Ciebie pochwalić bo znalazłeś bardzo ciekawe informacje,ale wywnioskowałem z nich że te matryce Sharpa są już stosowane w telewizorach Philipsa od dawna i uważam że nie mają one wcale wpływu na to że z tymi matrycami Philipsy są gorsze pod względem jakości wyświetlanego obrazu.

Przykładem niech będzie że z tego co zauważyłem to topowy model Philipsa 9704 ma matrycę Sharpa.

Na jakość wyświetlanego obrazu w telewizorze najbardziej odpowiada elektronika wspomagająca dany panel,a matryca odgrywa drugoplanową rolę,co z tego ze producent zastosuje bardzo dobrą matrycę skoro będzie ją wspomagać słaba elektronika i nic z tego nie wyjdzie dobrego,a Philips słynie z dobrej elektroniki wspomagającej panel.

Wydaje mi się że niektóre osoby są zbyt wrażliwi na niedoskonałości technologi lcd i zbytnio przesadzają z tym chcieli by mieć telewizor ideał,a taki niestety nie istnieje,i zwalają winę na inny zastosowany panel.

Mnie osobiście nie interesuje jaką mam w swoim lcd zastosowaną matrycę, najważniejsze że jestem zadowolony że swojego telewizora,przymykając oko;)na niektóre niedoskonałości technologi lcd.

Jak ktoś uważa że nie mam racji to niech się wypowie,po to jest te forum,żeby każdy mógł się na nim wypowiedzieć i przedstawić swoją tezę.
 

monnet73

New member
Generalnie się z tobą zgadzam że nie ma ideałów.
Wcale nie twierdzę że te nowe matryce są gorsze, ale na pewno mają wpływ na wrażenia z oglądania. Są po prostu inne.

Ponieważ mam zakupić mój pierwszy TV LCD w życiu, to uczę się na bieząco. Oddałem 37 8404, mimo że ogólnie to bardzo dobry tv. Nie pasowały mi tylko kolory i może że był ciut za duży. Skoro się dowiedziałem o sobie że na jakość odwzorowania kolorów jestem "wrażliwy", to 32 ma matrycy LG wydawał się idealny, ale się naciąłem bo już nie mogżna go kupić, a przynajmniej nie wiadomo na pewno jaki się dostanie. Dlatego na razie - idąc za Twoją radą :) zostałem przy starym Philipsie CRT.

Czekam na odp. od Philipsa czy to przejsciowe, czy już na stałe zaprzestali montowania LG.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sprawa matryc

Witam wszystkich i proszę o wytłumaczenie bo już zgłupiałem i myslę że nie tylko ja... To rasumując teraz modele 9664 ma taką samą matrycę jak model 9704 czyli matrycę sharpa ? Czy do tej pory to do jakiegoś momentu były wsadzane matryce lg, a teraz są wsadzane tylko matryce sharpa ? I czy to jest ta sama mtaryca sharpa co jest w modelu 9704 czy inna matryca ale na pewno matryca sharpa ? I czy uważacie że faktycznie ona jest lepsza od tej lg? A ostatnią sprawą to gdzie mam czytać te kody czy na tylnym panelu gdzieś to jest napisane czy coś przyklejone z tyłu panelu jest jakas kartka jak jest nowy lcd itp? Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie.
Lolek
 

monnet73

New member
Witam wszystkich i proszę o wytłumaczenie bo już zgłupiałem i myslę że nie tylko ja... To rasumując teraz modele 9664 ma taką samą matrycę jak model 9704 czyli matrycę sharpa ? Czy do tej pory to do jakiegoś momentu były wsadzane matryce lg, a teraz są wsadzane tylko matryce sharpa ? I czy to jest ta sama mtaryca sharpa co jest w modelu 9704 czy inna matryca ale na pewno matryca sharpa ? I czy uważacie że faktycznie ona jest lepsza od tej lg? A ostatnią sprawą to gdzie mam czytać te kody czy na tylnym panelu gdzieś to jest napisane czy coś przyklejone z tyłu panelu jest jakas kartka jak jest nowy lcd itp? Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie.
Lolek

Jest taka 3 cyfrowa liczba na kwadratowej naklejce (sticker) na obudowie telewizora. Zwykle jest czarna, chociaż spotkałem też białą. Zwykle jest z boku (na tym samym boku co przyciski do manewrowania bez pilota kanałami). Jak przczytasz te linki do FAQ o tv philips z mojego poprzedniego posta, to tam jest rozpisane i jest rysunek poglądowy.

Matrycami aż tak się nie przejmuj, nikt ci nie odpowie która jest gorsza a która lepsza i czy ma to znaczenie dla Ciebie.

Moja rada - ubezpiecz się jakoś od totalnego niezadowolenia: Jak kupujesz w sklepie to się umów czy możesz zwrócić, a jak przez internet to masz 10 dni zawsze na zwrot.

Ja przesadziłem ze szczegołowością dowiadywania się, bo po tym wszystkim co przeczytałem i tak jestem niezdecydowany i wcale nie jest łatwiej podjąć decyzję :) Chcialem tylko żeby ludzie na forum się dowiedzieli że "tu zaszła zmiana" :)

monnet73
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do moneta

Dzięki za odpowieź i ja myslę że typ matrycy to naprawdę aż takiej różnicy nie ma na oglądaniu. A ta naklejka to rozumiem że ona jest przy nowym tv bo poźniej się ją odrywa bo na tv philipsach w tym mijscu w sklepach żadnej naklejki nie ma czyli sprzedawcy tak jakby oberwali . Chyba że jej nie zauważyłem :) A warunek podstawowy to trzeba sobei powiedzieć że nei ma idealnego lcd i tyle i wybrać to co człowiekowi najlepiej w danej chwili odpowaiada cwnowo, ja póki co jeszcze poczekam żeby potanialo to czy owo :) Pozdrawiam.
Lolek
 

monnet73

New member
Dzięki za odpowieź i ja myslę że typ matrycy to naprawdę aż takiej różnicy nie ma na oglądaniu. A ta naklejka to rozumiem że ona jest przy nowym tv bo poźniej się ją odrywa bo na tv philipsach w tym mijscu w sklepach żadnej naklejki nie ma czyli sprzedawcy tak jakby oberwali . Chyba że jej nie zauważyłem :) A warunek podstawowy to trzeba sobei powiedzieć że nei ma idealnego lcd i tyle i wybrać to co człowiekowi najlepiej w danej chwili odpowaiada cwnowo, ja póki co jeszcze poczekam żeby potanialo to czy owo :) Pozdrawiam.
Lolek

Naklejka jest, raczej się jej nie odrywa. Trzeba zajrzeć trochę za telewizor, albo spojrzeć na niejgo idelanie z boku bo patrząc od przodu to jej nie zobaczysz. jest na bocznej sciance, ale bardziej z tyłu niż z przodu.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Witam wszystkich i proszę o wytłumaczenie bo już zgłupiałem i myslę że nie tylko ja... To rasumując teraz modele 9664 ma taką samą matrycę jak model 9704 czyli matrycę sharpa ? Czy do tej pory to do jakiegoś momentu były wsadzane matryce lg, a teraz są wsadzane tylko matryce sharpa ? I czy to jest ta sama mtaryca sharpa co jest w modelu 9704 czy inna matryca ale na pewno matryca sharpa ? I czy uważacie że faktycznie ona jest lepsza od tej lg? A ostatnią sprawą to gdzie mam czytać te kody czy na tylnym panelu gdzieś to jest napisane czy coś przyklejone z tyłu panelu jest jakas kartka jak jest nowy lcd itp? Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie.
Lolek

Panowie nie róbcie tyle zamieszania i mętliku w głowie w sprawie stosowania matryc w telewizorach Philipsa.

Tak jak napisałem wcześniej Philips już od dawna stosował w swoich telewizorach matryce w spółce z LG oraz Sharpa.
Po wykazie specyfikacji zamieszczonej na stronie rosyjskiej widać jak byk że Philips już w roku 2008 w swoich modelach z serii 03 stosował matryce LG oraz Sharpa,a w roku 2009 jest stosowanych matryc Sharpa jeszcze więcej.

Osobiście uważam że firma Philips uważa że jedne i drugie matryce są dobrej jakości i je dlatego stosuje,na pewno nie pozwoliła by sobie dbając o swoją reputacje na stosowanie gorszych matryc pogarszając wizerunek produkowanych przez siebie telewizorów.

Uważam że nie ma co zawracać tym sobie głowy jaka matryca jest w danym modelu telewizora,gdyż ja stwierdzam że jedna i druga jest dobrej jakości,i moi drodzy ochłońcie trochę i nie zawracajcie tym sobie tak głowy,na pocieszenie mogę dodać iż firma Sony również stosuje w swoich telewizorach różne matryce,takie są już prawa producenta telewizorów że wstawia takie matryce jakie uznaje za stosowne.

I to tyle co mam na ten temat od siebie do powiedzenia:eek:k:
Czekam na odzew jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza.
 

ciaper

New member
No ale jeśli zmienili matryce z LG na Sharpa, to mzna podejrzewać , że chcieli wprowadzić zmianę na lepsze.
Czyli kupując Philipsa należałoby wymagać aby była już nowsza matryca czyli Sharpa ...
Jeśli się mylę to mnie poprawcie ...
 

vienna1980

Member
Bez reklam
No ale jeśli zmienili matryce z LG na Sharpa, to mzna podejrzewać , że chcieli wprowadzić zmianę na lepsze.
Czyli kupując Philipsa należałoby wymagać aby była już nowsza matryca czyli Sharpa ...
Jeśli się mylę to mnie poprawcie ...

Dokładnie tak powinno być że matryca Sharpa nie powinna być gorsza od poprzednich matryc które Philips stosował,ale z tego co zauważyłem niektóre osoby na tym forum zaczynają uważać że te które dotychczas Philips stosował są lepsze od Sharpa,a ja uważam że niesłusznie.

Zresztą firma Sony również podpisała umowę ze Sharpem w sprawie matryc,a dotychczas matryce brali od Samsunga i od jakiegoś producenta z Tajwanu nie pamiętam nazwy tego producenta.

A więc Panowie dajcie z tym sobie już spokój,bo bez sensu jest to ciągnąć dalej:hihi:
 

jackdent

New member
Kupiłem 9664

Witam. To mój pierwszy post. Dziękuję wszystkim , których czytałem i dzięki którym dokonałem wyboru TV. Wcześniej posiadałem plazmę 42PF3320 , jak na model kupiony w 2006 roku jakość super.
Chcąc wejść w HD wahałem się pomiędzy:
- Toshiba 42 ZV635
- Panasonic TX-P42V10E
- Philips 8404

Studiując przez parę tygodni forum i korzystając ze zniżek w MM zakupiłem Philipsa 42 9664.

Zakup Philipsa nastąpił ze względu na : przywiązanie do marki , design , ambilight , dzwięk , cenę zakupu w MM bez VAT ;-)

Cieszące plusy:
jakość HD i SD , dzwięk , ambilight , design
Zauważone minusy :
znaczny spadek jakości przy oglądaniu z kąta ok 45st - czerń szarzeje .
Czego mi brakuje :
błyszczącej matrycy nawet kosztem odbić

TV bezproblemowo współpracuje w konfiguracji z resztą sprzętu. Często oglądam koncerty - ambilight niesamowicie potęguje efekt ( TV wisi na jasnej ścianie ).

Wybór 9664 wydaje mi się trafny. Oczywiście jakbym miał w domu trzy modele do testów na kilka/naście ........... może byłoby inaczej.
Póki co przyzwyczajam oczy do perfekcyjnego obrazu.
 
Do góry