Kurz wewnątrz matrycy Philipsa 42pfl9664

erfur

New member
Witam.Po 4 miesiącach użytkowania tv Philips 42pfl9664 na ekranie zauważyłem szare plamy na jasnym tle.Tv oddałem do serwisu i otrzymałem taką odpowidż."Podczas przeprowadzonych czynności serwisowych stwierdzono zakurzony od wewnątrz ekran, co było powodem występowania reklamowanych przez Pana plam na ekranie. Zgodnie z warunkami gwarancji czynności polegające na czyszczeniu sprzętu nie podlegają gwarancji. Po konsultacji z producentem zgodnie z zaleceniami wykonano jednorazowe czyszczenie ekranu. Aby uzyskać więcej szczegółów na temat użytkowania sprzętu i podjętej przez serwis decyzji prosimy o kontakt z Biurem obsługi ! klienta firmy Philips".Na zapytanie dlaczgo w nowym drogim tv trzeba oczyścić matrycę,Philips Palska stwierdził niewłaściwe użytkowanie tv.Jako laik nie mogę tego zrozumieć ,ponieważ w tym samym miejscu przez ponad 2lata stał Samsung,który gra do tej pory i odbiera bez skazy u syna,po nim stał Philips też serii 9-ej,który miał odbiór super i czysty ekran,ale padł i przez-uwaga-3.5miesiąca nie naprawili go,dali nowy.Tv odbieram nie w kotłowni,ani nie w salonie z kominkiem,tylko w normalnym zadbanym mieszkaniu.Mogę oglądać pod kołderką,ale to może być niewygodne.
Czy ktoś miał taki przypadek,co jest tego przyczyną.
Pozdrawiam pechowy użytkownik bubla firmy Philips.
 

onyx23

New member
Problemy z 9664

Witam.Po 4 miesiącach użytkowania tv Philips 42pfl9664 na ekranie zauważyłem szare plamy na jasnym tle.Tv oddałem do serwisu i otrzymałem taką odpowidż."Podczas przeprowadzonych czynności serwisowych stwierdzono zakurzony od wewnątrz ekran, co było powodem występowania reklamowanych przez Pana plam na ekranie. Zgodnie z warunkami gwarancji czynności polegające na czyszczeniu sprzętu nie podlegają gwarancji. Po konsultacji z producentem zgodnie z zaleceniami wykonano jednorazowe czyszczenie ekranu. Aby uzyskać więcej szczegółów na temat użytkowania sprzętu i podjętej przez serwis decyzji prosimy o kontakt z Biurem obsługi ! klienta firmy Philips".Na zapytanie dlaczgo w nowym drogim tv trzeba oczyścić matrycę,Philips Palska stwierdził niewłaściwe użytkowanie tv.Jako laik nie mogę tego zrozumieć ,ponieważ w tym samym miejscu przez ponad 2lata stał Samsung,który gra do tej pory i odbiera bez skazy u syna,po nim stał Philips też serii 9-ej,który miał odbiór super i czysty ekran,ale padł i przez-uwaga-3.5miesiąca nie naprawili go,dali nowy.Tv odbieram nie w kotłowni,ani nie w salonie z kominkiem,tylko w normalnym zadbanym mieszkaniu.Mogę oglądać pod kołderką,ale to może być niewygodne.
Czy ktoś miał taki przypadek,co jest tego przyczyną.
Pozdrawiam pechowy użytkownik bubla firmy Philips.
Wydaje mi się erfur, że mam ten sam problem z tym Philem. Chciałem zapytać, czy po tej "naprawie w serwisie" jest lepiej, ile ona trwała i czy to się może powtórzyć? Pozdrawiam!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to znana rzecz w przypadku lcd Philipsa tańszych modeli. Ale szczerze mówiąc nie wiedziałem że w droższych też jest ten problem.
Sprawa wcale nie jest łatwa . A dotyczy technologii matryc .
 

erfur

New member
Odpowiedż dla onyxa Tv nie odbieram z serwisu,mam zamiar dochodzić swoich praw u Rzecznika Praw Konsumenta lub sądzie.Zaciągnąłem informacji u innych fachowców i oni uwazają że Philips jak i serwis robią mnie w wała,nie jest dopuszczalne,żeby prawie nowy tv tak łapał kurz.Wcałej tej sprawie chodzi mi o to,żeby nie zganiali winy za wyprodukowany bubel na klijenta i do tego jaszcze za to karzą płacić.Jest to dla mnie wręcz obrazliwe,bo sugeruje,że moja familia to brudasy.Pozdrawiam użytowników philipsa oglądajcie swoje ekrany dokładnie na białym tle,może i Wy macie w tv gratisowy odkurzacz.
 

erfur

New member
to znana rzecz w przypadku lcd Philipsa tańszych modeli. Ale szczerze mówiąc nie wiedziałem że w droższych też jest ten problem.
Sprawa wcale nie jest łatwa . A dotyczy technologii matryc .

kiki prośba ,czy możesz rozwinąć swą myś,bo po kilku dniach grzebania w necie nie mogę uzyskać na proste pytanie.Dlaczego po 4 miesiącach użytkownia tv trzeba oczyścić matrycę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja to wiem bardzo dobrze - ale nie mogę wszystkiego wyjaśnić - może kiedyś przy kawie.
Ważniejsze - zgłoś do serwisu. Nie robią żadnej łaski.
 

Morak

New member
Po pierwsze wydaje mi się że musicie mieć coś obok telewizora co bardzo się elektryzuje że po 4 miesiącach matryca jest do czyszczenia.
Po drugie jest to najprawdopodobniej wada modelu 42pfl9664 i 47pfl9664 ponieważ są bardziej ''wychudzone'' i to może być problemem zbierania się kurzu.Natomiast modele 9604 i 9704 nie są wychudzone i też nie widziałem przypadku żeby zbierał się w nich kurz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oto chodzi że wtedy się mocno elektryzuje i przyciąga kurz co efektem jest ''zapchanie telewziora kurzem''
Witam to wytlumaczcie mi czy w takim razie jak lcd stoi na stoliku i nie ma zadnej serwety to mniej sie kurzy skoro i tak kurz jest na stoliku , chyba ze ktos co drugi dzien sciera kurz z tego stolika? Pozdrawiam iczekam na wyasze wypowiedzi czy cos w tym jest tzn, w tej serwetce :)
Lolek
 

Morak

New member
Jak tv stoi na stoliku bez żadnych serwetek to owszem ten kurz jest na tym stoliku ale on tam pozostanie.A znowu z serwetek ten kurz jest przyciągany do tv.
 

erfur

New member
Morak miałem już nie pisać na temat bubli philipsa,ale jak czytam twoje wywody na temat serwetek(temat na forum koła gospodyń wiejskich)to dla
twojej wiadomości.W tym samym miejscu grał ponad 2-a lata samsung,teraz wisi u syna i obraz ma nadal czysty.Po nim w tym samym miejscu grał też philips 9-tej serii,który padł,ale obraz miał do końca czysty.Był serwisant zainstalował tv.,poprosiłem,żeby powiedział co robię nie tak, obejżał mieszkanie i nie znalazł powodu na wystąpienie takiej usterki.
 

Morak

New member
Nie wiem,może tak jak pisałem ten model nie potrzebnie uszczuplili dlatego jest bardziej wrażliwy na kurz i go szybciej łapie.
 

Slawek111_2009

New member
Witam, myślałem, że mnie ominie ten problem ale niestety ja tez mam ten problem z matryca:(. Proszę napiszcie co mogę w tej sprawie zrobić. Niestety tv jest po gwarancji. Może jakiś namiar na serwis. Za wszelkie info będę wdzięczny:)
 
Do góry