Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Ator

New member
W ustawieniach Kodi 16 wystarczy odznaczyć powierzchniowy MediaCodec w zakładce Akceleracja i upłynniacz się nie włącza.

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
Jesteś pewien? Próbowałem dezaktywować obie opcje sprzętowego wspomagania, bo o tym czytałem gdzieś na tym forum, ale nic to nie dawało.
 

bartson2

New member
Jesteś pewien? Próbowałem dezaktywować obie opcje sprzętowego wspomagania, bo o tym czytałem gdzieś na tym forum, ale nic to nie dawało.
U mnie działa. Z upłynniaczem nie dałbym rady na filmy patrzeć a właśnie obejrzałem ;)

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

markx

New member
A ja się zastanawiam dlaczego Wam tak przeszkadza ten uplynniacz. Mój poprzedni tv to stara bańka Philipsa z pixelplus. Juz na tamtym tv był efekt teatru. Teraz nie wyobrażam sobie oglądania tv bez tego :) Chyba jestem wyjątkiem :)
 

bluray

Banned
TV teatr zadziała tylko na materiałach 24 klatek na sekundę.
Ta technika obróbki video nie ma żadnego znaczenia dla sygnału z 50 Hz - SAT TV czy DVB-T czy nawet lokalna kablówka.

Video z Bluray Player (BD) i tylko na fimach 24 fps (źródło ) może być nieco lepszy.
 

bartson2

New member
A ja się zastanawiam dlaczego Wam tak przeszkadza ten uplynniacz. Mój poprzedni tv to stara bańka Philipsa z pixelplus. Juz na tamtym tv był efekt teatru. Teraz nie wyobrażam sobie oglądania tv bez tego :) Chyba jestem wyjątkiem :)
Już tłumaczę. Film to film. Od lat kręcony i wyświetlany w pewnym standardzie. A teatr to teatr. Leci raz w tygodniu w TVP. I dopóki nie zostanie zmieniona technika kręcenia filmów to ja ich niczym upłynniać nie zamierzam coby mi Deadpool nie wyglądał jak w noweli brazylijskiej.

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

iandreas1000

New member
Nigdy sie chyba nie przekonam do tego uplynniacza. No po prostu nie daje rady, bo dla mnie film wyglada tak tandetnie, ze predzej go wylacze niz go skoncze oglądac.
 
Ostatnia edycja:

bartson2

New member
TV teatr zadziała tylko na materiałach 24 klatek na sekundę.
Ta technika obróbki video nie ma żadnego znaczenia dla sygnału z 50 Hz - SAT TV czy DVB-T czy nawet lokalna kablówka.

Video z Bluray Player (BD) i tylko na fimach 24 fps (źródło ) może być nieco lepszy.

Chcesz powiedzieć, że efekt teatru nie ma znaczenia dla programów z dekodera i że poprawia jakość filmów z Bluraya???

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

jeszczedl

New member
Witam czy jest możliwość dostosowania jasności ambilight w trybie lounge? Czy ten tryb ma jakieś opcje do konfiguracji?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
TV teatr zadziała tylko na materiałach 24 klatek na sekundę.
Ta technika obróbki video nie ma żadnego znaczenia dla sygnału z 50 Hz - SAT TV czy DVB-T czy nawet lokalna kablówka.

Video z Bluray Player (BD) i tylko na fimach 24 fps (źródło ) może być nieco lepszy.
Perfect Natural Motion możesz zastosować do każdego sygnału. Zarówno jest widoczny na BluRay jak i DVB-T. Jeżeli ktoś ma ochotę to rówbież Rysio z Klanu może być "jak żywy" ;).
 

rusty666

New member
Udało mi się zrobić full hd na yt i w kodi w telewizorze 6510!!!

Trzeba mieć zainstalowany najnowszy soft.

1. Włączamy debugowanie USB na telewizorze.
2. Sciągamy ADB - może być z mojego linka adb.rar - Speedy Share - upload your files here. (Można spróbować użyć terminal emulator ze sklepu play na tv, ale nie wiem czy zadziala, ja robiłem przez pc żeby w razie czego moc wrócić do ustawień pierwotnych, gdyby coś poszło nie tak)
3. dla uproszczenia katalog z adb wrzucamy np na dysk C.
4. wchodzimy w Windowsie w start/uruchom piszemy cmd. Odnajdujemy folder ADB na dysku.
5. Znajdujemy swoje IP na telewizorze (np w kodi - informacje o systemie)
6. piszemy na komputerze adb start-server
7. adb connect numer_ip
8. na telewizorze pokaże się monit o połączeniu - akceptujemy
9. piszemy adb shell wm size 1920x1080
10. Cieszymy się FULL HD w YT i KODI :)

PS. TV będzie trochę wolniej działał. Niektóre aplikacje mogą inaczej wygladac, np ipla odpala sie na 2/3 ekranu bo nie jest przystosowana do tej rozdzielczości.

Jeżeli ktoś chce przywrócić pierwotne ustawienie piszemy w ADB: adb shell wm size reset
 

Attachments

  • 2016-03-28 13.14.19.jpg
    2016-03-28 13.14.19.jpg
    412 KB · Wyś: 51
  • 2016-03-28 13.15.06.jpg
    2016-03-28 13.15.06.jpg
    988,8 KB · Wyś: 52
Ostatnia edycja:

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie czy tylko jajestemtak wyczulony czyten tv ma naprawdejakies bug wsofcie .

Chodzi mi o ogladnanie filmow z napisami w mo encie gdy pojawiaja sie napisy w filmie lib np oois z dekoderaco kolwiek co ma literynapisy koncowe itp , to obraz co jakis czas szarpie . A jak sie pojawiaja i znikaja napisy w filmie to momet wyswietlenia i gaszenia napisow owocuje szrpniexiem. Qrcze . Poprzedni ohilips 6877 moze mial mniejsze odswiezanie i motion ald nie bylo takich jak wkur....a mnie to okropnie.
Nastepna sprawa fajnie ze yt w 1080 alepo wifi non stop rozlacza albo lepsze. Co jakis czas pokazuje sie w androidze jak chce odpalic yt ze ustawienia daty sa nieprawidlowe wiec musze z reki wpisac . Ale po kilku minutach tez tv zapomina o tym i oonownie. Po przewodze mniej takich zajsc ale mam 14m do najblizszego gniazdka lan .

Kolejne 5 rano co dzien magiczne objawienie tv i ambilight wlacza swiatla do puki nie uruchomie ponownie tv to bedzie swiecil.

Ps. Skoro tak duzo osib ma tez problemy to złożmy pozew zbiorowy niech zabiora nam tv i oddadza zlotowki lub wreszcie sie przyloza i zrobia soft.
 

RafalKL

Member
ja też zauważyłem że po każdym wyłączeniu TV gubi Wifi, trzeba wyłączyć z prądu, wtedy znów wraca... na poprzedniej wersjach softu nie miałem takich numerów
swoją drogą powinna być możliwość downgradu skoro każdy następny soft więcej psuje niż naprawia a ostatni unieruchomił niektórym całkowicie telewizor, wtedy można by wrócić np. do wersji 047, a tak nie wiadomo kiedy będzie kolejny soft i użytkownikom zostaje tylko serwis... idiotyzm
 

markx

New member
Macie jakiś pomysł jak dograc napisy z USB do filmu z bazy exodus? Od razu mówię, że w bazie kodiego nie ma do tego napisów.
 

bartson2

New member
Macie jakiś pomysł jak dograc napisy z USB do filmu z bazy exodus? Od razu mówię, że w bazie kodiego nie ma do tego napisów.
No jak to jak? Puszczasz film i wskazujesz mu ścieżkę z napisami (bodajże ikonke z filmem z pasku odtwarzania wybierz)

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

nebel1

New member
Witam szanowne grono,

Teraz i na mój 50PFH6550 przyszła kryska i 3 miesięczny tv nie chce działać.
Problem podobny jak opisywane wyżej problemy z pilotem, ale chyba poważniejszy:

Po włączeniu do sieci TV działa normalnie (pojawia się logo najpierw ph, potem android i jeśli mam włączony dekoder od razu pojawia się obraz.) przez jakieś 5-10 sekund działa joystick z tyłu telewizora i da się coś przestawić (żródło, czy głośność) potem nie działa już możliwość przestawiania czegokolwiek, ale mimo to działa ostatnie ustawione źródło. Czyli kablówkę z dekodera da się obejrzeć, ale zciszyć czy podgłośnić już nie. Nie da się też wyłączyć tv inaczej niż odłączeniem zasilania.
Reasumując wygląda jakby się zawieszał w jakimś momencie ładowania androida zachowując część funkcji (chyba tylko wyświetlanie i głos).
Aktualizację marcową robiłem (sam tv namawiał).
Ktoś miał podobny zwis? Jak sobie z nim poradzić?
Czy znacie dobry serwis gwarancyjny w warszawie?

Dzięki za pomoc.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Dziwna sytuacja. Czy masz może smartfona podłączonego z TV i możesz nim sterować? Próbowałeś wcisnąć joystick przez ok 5-10 sekund i czy pojawia się informacja o parowaniu pilota?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry