Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member
Śledziłem ten temat od początku bo byłem zainteresowany kupnem tego tv, bardzo zależało mi na ambi - mój poprzedni tv tez był z ambi więc wiem co jest warte,
powiem tak, miałem obawy ale zaryzykowałem i nie żałuję. Używam tv do takich samych celów jak Ty.

Tv jest fajny dla mnie jeden jedyny problem to naprawa 3D bo na PS4 w 3D nie da się grać tak samo jak oglądać filmów a zależało mi na tym :(
 

pawelik2015

New member
Twój problem nie jest odosobniony problem z kanałami jest po ostatnim sofcie, nie wszyscy używają naziemnej dlatego nie wielu sobie zdaje sprawy z problemu np ja mam NC+ to nawet nie wiem czy to działa czy nie, nie próbowałem. Tak samo jak nie wielu zdaje sobie sprawę z błędu 3D bo albo nie maja okularów albo ich 3D nie interesuje albo jedno i drugie

Od dłuższego czasu czytam o problemach z odbiorem kanałow z tv naziemnej po ostatniej aktualizacji(która została wycofana) . Ja mam akurat 50PFH6550/88 i u mnie takich problemów nie ma. Jedynie co wróciło w tym roku po dłuższej przerwie to włączanie sie ambilight na chwilkę , kilka minut po wyłączeniu sie tv. Używam ten tv praktycznie od pierwszego dnia kiedy był dostępny w sprzedaży w w MediaExpert i chyba trafiłem na wersje najmniej wadliwą. Może i ma efekt teatru ale on mi nie przeszkadza . Nie będę sie powtarzać już kilka razy pisałem jak to u mnie. Z własnego doświadczenia moge powiedzieć tylko osoby które nie znają sie za bardzo na obsłudze tv/komputera/smartfona itp nie tylko osoby starsze to nie powinny kupować tego tv. Reszta może spokojnie. Chodzi tutaj o sporadyczne problemy jakie wystąpią to osoba w temacie nie wpadnie w panikę.
 

mik61

New member
Od dłuższego czasu czytam o problemach z odbiorem kanałow z tv naziemnej po ostatniej aktualizacji(która została wycofana) . Ja mam akurat 50PFH6550/88 i u mnie takich problemów nie ma. Jedynie co wróciło w tym roku po dłuższej przerwie to włączanie sie ambilight na chwilkę , kilka minut po wyłączeniu sie tv. Używam ten tv praktycznie od pierwszego dnia kiedy był dostępny w sprzedaży w w MediaExpert i chyba trafiłem na wersje najmniej wadliwą. Może i ma efekt teatru ale on mi nie przeszkadza . Nie będę sie powtarzać już kilka razy pisałem jak to u mnie. Z własnego doświadczenia moge powiedzieć tylko osoby które nie znają sie za bardzo na obsłudze tv/komputera/smartfona itp nie tylko osoby starsze to nie powinny kupować tego tv. Reszta może spokojnie. Chodzi tutaj o sporadyczne problemy jakie wystąpią to osoba w temacie nie wpadnie w panikę.

Kolego Pawlik zgadzam sie w 100% z Twoją wypowiedzią, śledzę ostatnio wersje software na stronie Phlipsa i nie mogę znaleźć nigdzie ostatniej wersji softu faktycznie nie jest do pobrania został po niej jedynie komunikat o zmianach faktycznie jest wycofana?
 

Sssebo

New member
Właśnie mi się wysypał tv. Najpierw sie zawiesił i nie reagował na pilota. Odłączyłem go od sieci, potem nie chciał sie uruchomić, włączał się sam dźwięk i ambi a na pilota nie reagował. Potem w końcu pojawił się obraz ale nie reaguje na pilota i na przycisk z tyłu. No to chyba się zaczęło, a było tak pięknie
 
Ostatnia edycja:

pawelik2015

New member
Ja miałem ze 2 miesiące temu podobne zdarzenie. Jak dobrze pamiętam to miałem odłączone z sieci chyba ze 2 godziny ,potem wszystko wróciło do normy. I więcej nic takiego sie nie zdarzyło. Zauważyłem też ze pilot potrzebuje chwili aby zaczął normalnie działać po włączeniu tv.
 

adamo_

New member
Bez reklam
:p) nie wiem czego oni w tym Philipsie dosypują do tego softu w telewizorach ale zachowanie tych telewizorów jest niepowtarzalne i wyjątkowe :)))
 

Jogi007

New member
:p) nie wiem czego oni w tym Philipsie dosypują do tego softu w telewizorach ale zachowanie tych telewizorów jest niepowtarzalne i wyjątkowe :)))
Telewizory zombi.Ja kiedyś doświadczyłem nocnej iluminacji kiedy to sam się ambilight włączył:D. Czekam jeszcze chwilę na aktualizacje jak nie naprawią efektu teatru to go oddaję.
 

adamo_

New member
Bez reklam
zamiast wymienić głównego inżyniera oprogramowania w tej firmie na kogoś kto zbuduje soft od nowa to oni brną dalej..
 

freeman1982

New member
Iluminacje ja mówię na to "objawienia" :D też występują prawie zawsze po wyłączeniu jakieś 10 sekund włącza ambilight i logo Philipsa ja akurat mam dysk zewnętrzny podłączony to też widać że coś na nim wtedy zapisuje i startuje również soundbar którego mam podłączonego przez HDMI. Po czym po chwili jakieś 10-15 sekund i wszystko sie wyłącza.
 

RafalKL

Member
Iluminacje ja mówię na to "objawienia" :D też występują prawie zawsze po wyłączeniu jakieś 10 sekund włącza ambilight i logo Philipsa ja akurat mam dysk zewnętrzny podłączony to też widać że coś na nim wtedy zapisuje i startuje również soundbar którego mam podłączonego przez HDMI. Po czym po chwili jakieś 10-15 sekund i wszystko sie wyłącza.


jaki masz soundbar do 6550?
 

magg

New member
Ciekawe kiedy nowy soft ostatnio mam tak ze po hdmi z lapotopa uruchamiam muzyke np z youtube to dzwiek zanika po restarcie tv wszystko jest ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bluray

Banned
To laptop ma problem a nie TV PHILIPS.
Ja nie mam ŻADNYCH problemów z trzema TV PHILIPS.
Pod rozwagę ...
 
Ostatnia edycja:

freeman1982

New member
jaki masz soundbar do 6550?

LG LAS550H kolorystycznie pasuje do podstawki telewizora
Współpracuje bez problemu staruje po włączeniu wyłączanie tak samo podłączony prze HDMI
Przez bluetootha nie polecam bo bardzo duża różnica w jakości dźwięku słaba jakość i zero basu.
Jak dajesz głośniej lub ciszej to na TV już nie pokazuje się ta belka od głośności tylko głośność jest wyświetlana na soundbarze.
Kwestia przyzwyczajenia na początku najgorzej :)
 
Ostatnia edycja:

fiece

New member
Witam wszystkich...wczoraj bylem w mediaexpert razem ze swa lepsza polowa... zainteresowany zakupem 55PFT6550/12 poprosiłem sprzedawce by odpalił tv który był wystawiony na polce, pan próbował uruchomić tv na rożne sposoby i joyem z tylu i pilotem (czarnym) później poszedł po białego który jest od tego modelu... tv martwy świecił jedynie ambi i logo philips (czasem gasło po próbach włączenia tv) ,matryca martwa na amen...po pol godzinie pan lekko już spocony i z lekka czerwony na twarzy mówi ze nie wie o co chodzi,ze nic takiego wcześniej nie miało miejsca,ja po przeczytaniu całego wątku o tej serii mowie by wypiął wtyczkę zasilania z gniazda co tez uczynił po około 10 minutach podpiął go na nowo jednak wystawiony egzemplarz nie wstał było tak samo jak przed,umówiliśmy się na poniedziałek by obejrzeć z moja kobiałką taki sam model ale sprowadzony do sklepu... zależy mi akurat na tym modelu na 3D akurat najmniej, mam nadzieje ze w końcu philips coś konkretnego zrobi w temacie swoich tv...
 

maroani

New member
Chyba pojawi się zaraz nowy soft co gorsza nie ma wzmianek o 3D... i wielu innych złe mam przeczucia...
Wklejam z forum philipsa:
Experience thread - QM152E_000.005.101.047 for 5500, 65X0, 6400
Hello everyone,

The new SW is live. For technical feedback (positive and negative points) please post here.

After upgrading your TV, it is necessary to perform a "cold start". This means that, after the TV is running again (after the update), shut down the TV, wait 1 minute (till all components are shut down), and unplug the TV from the mains (pull power cord) for 2 minutes before starting again.

PS: Updating and reinstalling will result in losing your recordings and settings.

IMPORTANT:
This thread is for discussing the new firmware. If you want to report your findings, please use the technical feedback and it will reach development. Posting in the experience thread does not guarantee that your post reaches development.


Changelog:
QM152E_000.005.101.047 (Date published: 2016-01-08)
- BBCi Certification
- Incorrect CI+ key error message appearing when CI function is not enabled
- Incorporate Google latest security update

Kind regards,

/Angélique
Forum Moderator

Pozdrawiam,
 

mik61

New member
Chyba pojawi się zaraz nowy soft co gorsza nie ma wzmianek o 3D... i wielu innych złe mam przeczucia...
Wklejam z forum philipsa:
Experience thread - QM152E_000.005.101.047 for 5500, 65X0, 6400
Hello everyone,

The new SW is live. For technical feedback (positive and negative points) please post here.

After upgrading your TV, it is necessary to perform a "cold start". This means that, after the TV is running again (after the update), shut down the TV, wait 1 minute (till all components are shut down), and unplug the TV from the mains (pull power cord) for 2 minutes before starting again.

PS: Updating and reinstalling will result in losing your recordings and settings.

IMPORTANT:
This thread is for discussing the new firmware. If you want to report your findings, please use the technical feedback and it will reach development. Posting in the experience thread does not guarantee that your post reaches development.


Changelog:
QM152E_000.005.101.047 (Date published: 2016-01-08)
- BBCi Certification
- Incorrect CI+ key error message appearing when CI function is not enabled
- Incorporate Google latest security update

Kind regards,

/Angélique
Forum Moderator

Wczesniej tez nic nie pisali o 3D ale glebie naprawili
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Witam wszystkich...wczoraj bylem w mediaexpert razem ze swa lepsza polowa... zainteresowany zakupem 55PFT6550/12 poprosiłem sprzedawce by odpalił tv który był wystawiony na polce, pan próbował uruchomić tv na rożne sposoby i joyem z tylu i pilotem (czarnym) później poszedł po białego który jest od tego modelu... tv martwy świecił jedynie ambi i logo philips (czasem gasło po próbach włączenia tv) ,matryca martwa na amen...po pol godzinie pan lekko już spocony i z lekka czerwony na twarzy mówi ze nie wie o co chodzi,ze nic takiego wcześniej nie miało miejsca,ja po przeczytaniu całego wątku o tej serii mowie by wypiął wtyczkę zasilania z gniazda co tez uczynił po około 10 minutach podpiął go na nowo jednak wystawiony egzemplarz nie wstał było tak samo jak przed,umówiliśmy się na poniedziałek by obejrzeć z moja kobiałką taki sam model ale sprowadzony do sklepu... zależy mi akurat na tym modelu na 3D akurat najmniej, mam nadzieje ze w końcu philips coś konkretnego zrobi w temacie swoich tv...
To może nie kupować takiego tv? Ewentualnie pomocni użytkownicy z forum dadzą namiar na kolegę który reanimuje Philipsy.....
 
Do góry